Patrola

Patrola

End of Watch

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

Dva tlusté a prakticky obyčejné ostravské policajty nahradil pouze jeden tlustý mexičan a jeho teplý bratr. Ač se zdá, že se jedna o heterosexuální příběh plný opravdu nečekaných zvratů, tak se teda pěkně mýlíte! Na konci si poldové skončí v náruči, div si nevycucají jazyk a zvraty se žádné nekonají. Tentokrát se pomoci POV podíváme na běžnou denní obhlídku, kterou klasicky zažíváme na ostravsku denně. Střelba, drogy, nelegální zbraně, policejní honičky, brutalita. Kdyby to mexické tlusté prase možná trošku používalo Total Gym na kterém si Čuk Rorýs dojebal záda, tak by film možná nemusel dopadnout, tak jak dopadl.!!! Kdyby to zasraný ostravský hovado tam nahoře uvolnilo víc peněz, tak by se nemuseli přestřelek účastnit pouze dva policajti, ale nasadili by celou gardu pneumatik v uniformě.(3.12.2012)

Z online deníku poldy, aneb jak to vypadá, když se dá "bílej" a mexičan dohromady jakožto policejní hlídka, která si občas rejpne a řeší věci ne zcela podle předpisů. Vtipné, akční,některé scény hodně drsné, částečně natočené na dig. kameru a hudba, která k tomu sedne. Film při jehož shlédnutí mě zamrazilo a to nejen jednou. 85%(8.4.2013)

Film natolik zaujatý svou formou, až přestává být podstatné, že má i nějaký obsah. Hypermedializovaný styl bez přísně dodržované kontinuity mezi záběry částečně omlouvá rozdrobenost zápletky, škoda však, že jeho modernost nenachází adekvátní odezvu ve vyznění filmu, které je naopak velmi konzervativní (heroizace policejní práce, potlačení náznaků latentní homosexuality ve prospěch tradičního rodinného modelu). Počínání ústřední dvojky, která svou službu vlasti proměnila v něco mezi videohrou a reality-show, není podrobováno kritice, kterou by tak jako tak oslabovalo „empatické“ přejímání jejich úhlu pohledu a rozšíření náhledu do jejich životů o soukromou sféru. Oba dva přitom očividně trpí poruchami sebeovládání a užívají srovnatelně razantních postupů jako grázlové, na nichž si vybíjejí vztek. Nepopírám, že pár záběrů je zatraceně cool (Gyllenhaal klikující za svitu neonů) a že se Anna Kendrick rozkošně usmívá (nic jiného jí scénář ani nepředepisuje), ale jako taková postrádá Patrola hloubku, koncept i jakékoli estetické kvality. 70%(5.11.2012)

Upřímný film o policejní práci. Ayer to ani jinak než výborně neumí. Série různých zásahů korunovaná finálovým masakrem, chlapácké pošťuchování a rodina. Víc od příběhu nečekejte. Na druhou stranu jsou tu výborně sehraní Jake Gyllenhaal a Michael Peña. Forma prošla pořádnou proměnou. POV záběry přibližují realitu tak jak mají (i když sami moc reálné nejsou) a slouží jako výborně koření pro tyhle Fajitas. Solidní soundtrack taky pomáhá. Za mě plný počet. Jsem následek. Jsem nezaplacený účet.(13.11.2012)

David Ayer neopúšťa smrad kriminálu a aj tento krát v ňom zostáva. Po hitoch ako Training Day alebo Street Kings, Ayer svoj štýl nemení a používa rovnakú šablónku, no perfektne zrežírovanu. Ayer v Street Kings ukázal, že post režiséra zvláda bez problémov a tu je réžia opäť prvotriedna. Atmosféra a napätie filmu je fakt perfektné a v tomto žánre sa nájde len zopár výnimiek, ktoré by sa mohli pochváliť takou atmosférou. Herecky je to skvelo obsadené, kamera je prekvapivo dobrá a záver je skutočne perfektný. Jediné čo mi tu chýba, je len absencia nejakého lepšieho príbehu. 90% - 5*(27.11.2012)

• - Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) nemajú počas celého filmu zapnuté bezpečnostné pásy, na rozdiel od ostatných policajtov, ktorí ich majú vždy. (Spilvo)

• - Ve všech scénách se objevuje alespoň jeden z hlavních hrdinů. (Pria)

• - Ve snímku je několikrát naznačeno, kolik energetických nápojů a kávy se během služby vypije. Služba strážníků LAPD totiž trvá tři dny 12 hodin a čtyři dny 10 hodin. (Pria)