Reklama

Reklama

Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (984)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl trailer na tento film, tak, nevím proč, jsem mu moc nevěřil. Nevěřil jsem, že to bude tak dobré, abych na to musel jít do kina, tak jsem si počkal a zhlédl film doma. Musím říct, že jsem rád, že jsem se spletl. End of Watch je naprosto parádní film, kde se kombinuje ruční kamera s normální, takže chvílemi máte pocit, že nesledujete film, ale dokument. Navíc Gyllenhaal a Peña jsou jedni z nejsehranějších parťáků, co jsem kdy viděl. Ta chemie mezi nimi je opravdová a člověk jim doslova žere i s navijákem fakt, že už spolu pár let slouží u policie. Do toho všeho Anna Kendrick (moje velká slabost) a odzbrojující závěr. V takovýhle chvílích jsem rád, že nemám vždy pravdu, a že jsem tomuto filmu křivdil. 100 %. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Zkouším podumat, zda šlo spíše o náborku k emerickým ostrým hošům, nebo o varování před jejich profesí. Každopádně - podáno to bylo pěknou formou. Vznik scénáře bych si představoval asi tak, že nějaký písmák přeblafnul operátora místní zásahovky a ten mu za odměnu vyblil všechny zajímavé storky z posledních dvaceti let. Rejža vše volně pospojoval a Gyllenhaal se snažil vypadat ještě úchylněji, než je u něj běžné. A na závěr frknul dramaturg i dojemnou chvilku.....mně se to líbilo. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Dvaja policajti v uliciach L.A neustále v ohrození života. Postupne gradujúci príbeh kolegov z ktorých sa časom stávajú najlepší priatelia. Od prvého zákroku zvesenia mačky zo stromu až po objavenie 30tich odseknutých hláv v starom feťáckom dome. Nemôžem povedať, že by ma tento film nebavil, alebo, že by bol zle natočený - to ani náhodou! Ale čo ozaj nemám rád je, keď sa niekto za každú cenu snaží natočiť realistický film, no v záverečných minútach (a nie len v závere), to tak prepískne, že človeku z huby vypadne aj ten posledný hnilý zub. 3 retardi z AK-1 tky, ktorá je snáď jedna z najpresnejších zbraní vôbec!!, zo vzdialenosti hádam 5 metrov netrafia dvoch chlapov bežiacich za sebou, ale zato vysielačku 2x5 cm odpália na "prvý" šup. Záverečné prežitie hodné X-manov ma už úplne dorazilo. Suma sumárom, vzhľadom k úvodnému nastoleniu vysokého štandardu, v závere, obrovský pokles a sklamanie. Pre tento krát mr. David Ayer - NE, TUDY CESTA NEVEDE. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Je to škoda, ale určitě jsem na tohle téma jsem viděla už lepší filmy a zpracování dokumentární formou mě tentokrát vůbec nesedlo. Napětí a akce tomu rozhodně nechyběly, ale kamera mně vadila celou dobu, to byl děs a přefuckováno tam bylo opravdu zbytečně moc. Můj dojem z celého filmu nezachránila ani druhá o něco lepší polovina a emotivně silný závěr. Rozhodně se to nevyrovná třeba The Shield, nebo Polisse. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Epizodická exkurze do zlotřilých ulic Los Angeles nasnímaná z velké části "autentickou" kamerou, to zní dobře, že? David Ayer je očividně policejní tématikou posedlý, ovšem stále se mu nedaří vykreslit ji v pravém světle. Patrola vypadá drsně, nemilosrdně, neúprosně, nepřímo tvrdí, že správní hoši z ulice mají nahodit modré uniformy a zmíněné ulice střežit, nicméně všechno tohle je patřičně modifikováno ve prospěch filmového média. Snímek svou intenzitou přímého boje se zločinem sice překonává Street Kings, ovšem o komplexnosti policejní práce nevypovídá tolik jako Tropa De Elite, nebo seriálové skvosty The Shield a The Wire. V konečném důsledku se jedná o zábavný akční film, podpořený slušivými emocemi a originálním vizuálem (kamera), ale díru do světa neudělá... 7/10 ()

Galerie (59)

Zajímavosti (36)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 41 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 55,1 mil. (NIRO)
  • Počas prenasledovania podozrivého Brian (Jake Gyllenhaal) hlási na dispečing, že prenasledujú minivan Toyota. Únikové vozidlo je však Ford Freestar. (Arsenal83)
  • Slovo "fuck" zaznie počas filmu celkovo 326krát. (tibenskym)

Související novinky

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (více)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (více)

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)

Reklama

Reklama