Patrola

Patrola

End of Watch

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 108 min

Tak tohle mě strhlo. Snaží se to vypadat co nejvíc real, a daří se to. Ukazuje to policejní práci okleštěnou od nudných pochůzek atd. a servíruje to docela bestiality. Vždycky vidíme zásah z kterého se vyklube fakt zajímavý mikropříběh a potom zase intermezzo ze života a to pořád dokola, až to dospěje k hodně vyhrocenému závěru. Herecky dokonalé a rozhodně nejlepší film o policajtech, co jsem kdy viděl.(27.4.2013)

[imdb: 7.9/10] | me: Kvalitná filmarina. Výborne vyvážená dráma, ktorá bravúrne balansuje na hrane medzi tvrdou nechutnou realitou a uvoľnenosťou ústredného dua. Poukazuje na to aká nepatrná je hranica medzi súkromím a prácou policajta, čo všetko zo sebou prináša a akú daň si berie. Film ma výborný náboj, baví aj napína. Hlavným predstaviteľom to spolu klape tak ako keby spolu odslúžili 10 rokov :) ... Je to celkovo kvalitná filmová záležitosť. White people get hung up on this fucking soulmate bullshit. Just hook up with a chick that can cook and wants kids! (20.11.2012)

Místy zábava, místy nuda, místy jalová romantika a závěr tak "silný", že jsem ho málem nevydržel. Navíc jsem celou dobu musel přemýšlet nad tím, jak a proč je Patrola natočená - zprvu se zdálo, že celý film uvidím prostřednictvím kamer jeho hlavních hrdinů, jenže k nim se pak přidaly kamery gangsterů a dalších, no a aby těch roztřesených záběrů nebylo málo, hrála si po chvíli na home video i opravdová filmová kamera. Snaze o autentičnost to dalo na frak.(27.8.2016)

Z online deníku poldy, aneb jak to vypadá, když se dá "bílej" a mexičan dohromady jakožto policejní hlídka, která si občas rejpne a řeší věci ne zcela podle předpisů. Vtipné, akční,některé scény hodně drsné, částečně natočené na dig. kameru a hudba, která k tomu sedne. Film při jehož shlédnutí mě zamrazilo a to nejen jednou. 85%(8.4.2013)

Na základě vynikajících reakcí ze zahraničí jsem se skoro začala těšit, jak Patrole napálím pětihvězdu a dodám, že film, který v závěrečných titulcích děkuje společnostem Glock a Oakley, snad nemůže být špatný. Bohužel má film jen málo skvělých momentů (úvodní scéna, kdy si film půjčuje z estetiky videoher) a ruční třaslavá doku-kamera nonstop měnící úhly pohledu je po hodně neskutečně otravná podobně jako nekonečné dialogy, které jsou spíš jen výměnou vulgarit a keců – někdy však vtipných. Jenže nabuzený bělošský policista s režisérskými ambicemi, drsným zevnějškem a zranitelným nitrem plus jeho opak, mexický kolega zastávající tradiční hodnoty, prostě nejsou dostatečně cool, natož originální. Ayer se totiž opakuje, přitom je Patrola teprve jeho třetím filmem – a to opět z prostředí losangelské policie a zase dvojice hodný Mexičan - polopsychopatický Američan. Pozitivy filmy jsou jeho drsnost (nůž v oku), špinavá realističnost (hnusné ulice), Gyllehaalův výkon a emoce, které film dokáže vyvolat. Otravně usměvavou Kendrick s rušivě bílými zuby vystřihnout. *Spoiler* P. S. Patrola je věnována "policejním složkám, které nasazují denně své životy pro bezpečí obyvatel". Svou agitační složku rozhodně neskrývá a pro Ayera je tak určitě úspěchem, že si při finále pravděpodobně většina Amíků poplakala. 65 % [Kino](5.11.2012)

• - David Ayer napsal scénář za 6 dní. (Pria)

• - Všechny policejní vozy ve filmu jsou Ford Crown Victoria ve verzi Police Interceptor. Jednalo se o vůbec nejrozšířenější policejní vozidlo v celé Severní Americe. (Adrai)

• - Policejní důstojník Taylor (Jake Gyllenhaal) v šatně označí svou pistoli za Glock 19, zřetelně je ovšem vidět, že drží Glock 22. (HectorHagman)