Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Tomulka

Já úplně nesnáším tu běhající kymácející se kameru. Řekl bych, že to spíše věrohodnosti a realističnosti nepomáhá! Výkony herců dobré, ale celý příběh je takový bezzubý již x-krát viděn a řekl bych v lepším podání než tento film. ()

PeterVonKV

Asi jeden z nejlepších filmech o policajtech. Pomáhají k tomu záběry z ruční kamery a i některé dost drsné policejní zákroky. ()

Mitchoza

V prvních chvílích sledování filmu jsem byl trochu rozpačitý z kamery. Nicméně právě takové vyprávění dává příběhu ten správný rozměr. Tvůrci přinesli syrovou realitu práce „městskáčů“ v Americe. Především a hlavně reálně zachytili podstatu správného parťáctví. A nejeden policista mi dá určitě za pravdu, že takové parťáctví se nikdy nestane klišé, byť by bylo všude stokrát omíláno. Příběh samotný má příjemně rychlý spád, kterému pomáhá vychytaný střih. V hlavní roli zapůsobil velmi dobrý Jake Gillinghail a naprosto skvělý Michal Pena, kterému tímto tleskám. Film se asi nebude líbit každému, ovšem na mém osobním žebříčku patří opravdu vysoko. ()

Rastamania

Asi deset minut po shlédnutí jsem si fakticky myslel, že ti cajti nebudou zas takoví vocasové, tak moc mě ten film zblbnul. Stačila ale kunda - pardon - sekunda, abych se vrátil do utopie naší české reality, kde většina mě známých snbáků reprezentují zcela jiné hodnoty. Jmenovitě povýšenost v kombinaci s hloupostí, umocněná propůjčenou mocí státního úředníka léčící si své mindráky z dob, kdy dostudoval mateřskou školku... klasický kombo tohoto biologického druhu :) Trošku jsem odbočil (bez blinkru, a kua!), takže zpět k recenzi.. Rád bych vypíchnul syrový zobrazení zlounů, u kterých by mě docela zajímalo, jestli to fakt tak dobře zahráli nebo je jen omylem natočili, jejich kulantní mluvu, kde se míchala anglina s hispánštinou a za každým půltým slovem následuje *fuck*, což bude asi španělsky prosím nebo děkuji ..ale co se mi líbilo nejvíc bylo to, že to neskončilo dobře. Teda skončilo to dobře, vlastně úpně nejlíp. Protože z filmů, kde typicky americky dobro zvítězí nehledě na logiku, fyziku, matiku, hudebku a výtvarku, mě už začíná bolet svěrač, sic mám chuť se vždycky vzteky posrat.. Perfektně natočený, herecky perfektně zahraný .. a za úsměvy Anny Kendrick dávám po dlouhý době i kriminálce 5* ()

Kivis

Film, který baví od prvního záběru. Pseudodokumentární pojetí kamery vtáhne okamžitě do děje a ač se mi z pořadů o policejních zásazích ježí chlupy na těle, při pohledu na charismatickou dvojici Gyllenhaal-Peña jdou všechny tyto negativní pocity stranou. Běžné dny běžných strážníků z ulice, kteří nikdy neví, jestli vrcholem jejich směny bude záchrana kočky ze stromu, nebo setkání se zločinem, při němž půjde o život. Typ filmu, kterému stržen dějem rád odpustím všelijaké mušky a nesrovnalosti. Film na hranici čtyř a pěti hvězd. Chvíli to vypadá, že jej lehce přizabije až příliš tuctový konec, jenže flashback jedné zdánlivě obyčejné chvilky jej zase polidští a potvrdí jeho výjimečnost. Vedle ústřední dvojice skvěle hraje Anna Kendrick. Už jsem ji viděl ve filmu 50/50, ale tam mě nijak nezaujala. Tady jí člověk věří každý pohled. ()

Tranda

Příběh: 8/10; Akce: 9/10; Humor: 8/10; Drama: 7/10; Napětí: 9/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 10/10; Atmosféra: 10/10; Zábavnost: 9/10; Herci: 9/10. 9/10 ()

gizi

Snad jediné plus pro tento debilní uřvaný a užvaněný film s debilní kamerou je slušná hudba. 45%. ()

woranžáda

Tak tohle je jeden z těch filmů, které si zapamatujete a to nejen proto, že vás vtáhne do děje skvělým střihem, kamerou, hereckými výkony a tím, jak syrově zabírá realitu všedního dne losangeleských policistů, ale hlavně proto, že nenásilnou formou hraje na soucit s těžkou prací L.A.P.D. v prohnilém městě, kde nevíte, co od koho čekat a empatii s milujícíma manželkama, které si nikdy nemůžou být jisté, že se jim manžel vrátí domů...je to vlastně takové akční dokumentární drama, které ale má hlavu a patu, ovšem nemůžeme zapomínat, že je to také americký film, takže v něm samozřejmě nechybí patriotismus, hrdinství a polo happyend, aby to nevyznělo tak tvrdě, což někomu může lehce vadit, ale myslím, že k tomuto tématu to zkrátka patří a nějak zvlášť mě to v tomto případě nerušilo. Musím zkrátka uznat, že mě ten film dostal...nejde se nad ním nezamýšlet a ještě teď, když si vybavím nějaké scény, mám husí kůži, takže doporučuji shlédnout. ()

funnynqo

Ale veď to bolo dobré. Taký náhľad do všedného (trošku akčného) dňa policajtov bojujúcich v gangmi zasiahnutom Los Angeles. Je pravda, že viac ma bavil herecky výkon Michael Peña ako Jake-a ale vzájomne sa spolu dopĺňali tak ako bolo treba. Nechýbal humor, ani dobrá zápletka. S hlavnými hrdinami sme sa zoznamovali až do hĺbky a prekonávali útrapy spolu s nimi. Aspoň mňa osobne tento film dokázal neskutočne vtiahnuť do deja. A ten záver hral ozaj na city. Aj keď som také niečo čakal už od začiatku filmu. Každému filmu sa niečo dá vytknúť, tomuto nevynímajúc, ale za tú atmosféru, ktorú pre nás Ayer pripravil pri tomto filme tieto nedostatky s radosťou prehliadnem. ()

oli1va

Dva kolegové, kamarádi, bratři. Jeden pro druhého by udělali cokoliv, jsou důsledek činů špíny z druhé strany zákona, ale zrovna tak jejich počínání má stejný důsledek v očích kartelů a ostatní havěti, které šlapou na paty. ()

sOlaR

Film svou podstatou se nám snaží piblížit ulice L.A. Město s největší kriminalitou v USA. Znázorňuje, že žádný med to tam nebude a někdy i spravedlnost může být ''down' dřív, než řeknete švec. Super kamera, po dlouhý době trošku změna a vcelku i příjemná, dvojice parťáků je výborná. Člověk v kině se s nimy nenudí. Čili o humor je postaráno, další emocionální věci jako je svatba, početí potomka, to vše film trochu upravuje. Působilo to na mě velmi dobře leč prostě stále si myslím, že se z toho dalo vytřískat něco víc..... ()

Bblondie

Musím přiznat, že pro Jaka Gylehaala mám slabost, proto jsem vzala přítele a mamku do kina...ano, vulgární mluva je zde dost zřetelná, naštěstí máti neumí anglicky a v titulkách byl slabý odvar. Jedna scéna velmi brutální, kde byly všude ruce, nohy, hlavy, ale jinak moc dobře udělaný film, který po menším rozmýšlení musím ohodnotit plným počtem.A kdo nebyl na konci alespoň trochu naměkko, lže. ()

RADX1

Film se snaží být jaksi realistický nebo zajímavý tím, že se jakože točí z ruky. Což o to, ale hodně mi vadilo, že více než polovinu stopáže točila třetí osoba která nebyla ve filmu vidět. Pořád jsem přemýšel kdo to vlastně natáčí, když třeba v místnosti je jeden kriminálník, dva policisté a všechny tři máme v záběru... Ale zpátky k filmu. Jak už je u dílek tohoto typu klasikou, první půle je nudná a dokonce v první třetině jsem to chtěl vypnout a odejít protože zde nebyl žádný náznak něčeho většího. Zábavnější už jsou reality show opravdových strážníků natáčené profi kamerami - resp bez roztřepaného obrazu. Vše naštěstí zachraňuje druhá půle kde se začínají více objevovat emoční a především akční momenty. Dobrý pocit že shlédnutí za něco stálo, zničila závěrečná část, kde si scénář pro větší příchuť realističnosti nechal dvě minutky na vzpomínku zesnulým. Bohužel dle mého vrchol trapnosti a slovo klišé se zde už ani nehodí. Díky bohu za absenci závěrečného vzpomínkového titulku, nebo dodatečné informace o založení filmu dle skutečné události.... :-) Hvězdička navíc za některé zajímavé akčně emotivní momenty. ()

wladino30

Výborný film z policajného prostredia. Herecký výkon na jedničku. Na konci mi tiekli slzy. Konec fakt silný. Takýchto filmov viac. ()

pokerdragon1

od tohohle filmu jsem moc nečekal.Z traileru sem zjistil, že se bude jednat o kameru z policejního terénu.Neočekával jsem žádný děj.Ale to co sem v kině viděl z toho mě málem kleplo.Taková krutá nálož humoru, akce, a vygradovanýho děje to sem teda nečekal.Konec mě dojal skoro až k slzám.Vynikající herci, vynikající americká atmosféra.Vše je prostě na jedničku.Vřele všem doporučuju, protože takovej film tu hodně dlouho chyběl.10/10 ()

Lucky Eda

Z pohledu policistů honičky,přestřelky,vtipné rozhovory v autě,nakonec to tak smutně skončí,že jsem neudržel tu slzu smutku.Ocenuji,že se dá natočit takový dobrý film s ruční kamerou narozdíl od kraviny typu Paranormal Activity... ()

freemen

Ex marinák se vrací..Z bojů ze zálivu do boje v LA. Úvodní prolog Briana Taylora(Jake Gyllenhaal) je více než výmluvný. Proti takovým zmrdům platí pouze devitimilimetrový argument s dutou střelou. Gyllenhaal a Peña jsou více než dobří,jsou sakra dobří. ()

silencewater

Ze zacatku jsem si rikala, pane boze tak to nebude pro me, ale najednou, pomalu me to zacalo vtahovat a v pulce uz jsem hltala kazde slovo. Oba hlavni hrdinove hrali o zivot a predvedli dokonalou souhru, rozhodne vic nez jen pratelstvi dvou kolegu z prace. V tomhle pripade bratrstvi na zivot i smrt a to bez klise nebo nuceneho sentimentu. naopak s citem a vtipne, Konec jak uz jsem tusila ten musel skoncit tak jak skoncil, ale udelali to opravdu silne.. troufam si napsat jeden z nejlepsich filmovich zazitku roku... rozhodne taky ten nejsprostejsi...jedine co me obcas dost rozptilovalo, byla ta roztresena kamera, ja to moc nemusim ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)