Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

klobasa

Po Street Kings další příběh o policajtech z ulice.Natočena maximálně na efekt.Ruční kamera vtahne ihned do děje.Nemám moc co vytknout,snad jen větší tlak na pilu a ten úplnej závěr by mohl byt taky lepší. ()

flegmos

Cenim si snahu podat co najvernejsie policajnu pracu v L.A. avsak ak to chcete vidiet realnejsie exituje mnozstvo dokumentarnych serialov. Film balansuje ako experiment medzi dokumentom a hranym filmom. Zaciatocne uvodne veticky o bratsve v policajnom zbore Los Angels mi pripadala ako agitacna rec Chipa Dalea "Ak si sam, pridaj sa k nam, nech to sumi" z dielne Disney. Tento film mohol mat na viac ak by bol zaver depresivnejsi a realnejsi. Inak uroven zostava niekde pod vrcholom. Nebude to premakane kultovy film ale dost vydareny policajny film to ano. Aj s tou trochou sentimentu a povestnou vetickou "Nikomu never a maj oci aj vzadu" ()

hajner

Film,ktorý nám tvorcovia Training day naservírovali teraz,je podľa mňa menší kúsok koláča ako spomínamý film.Ničmenej ak opomeniem a prehliadnem časté užívanie vulgarizmou typu f*ck,či už z radou policie či gangov a obyč ľudí,je tento film jednoznačne pozeratelný a neškodný.Večne zamračené tváre dvoch hlavný policajtov,prežijú za zostrihaných pár rokov viac akcie,vražd,drog,gangov,ilegálntch prisťahovalcov,hrdinstva,záchrany detí,poranenie policajta,svatbu,deti a podobne ako väčšina skutočných amerických policajtov za celú kariérnu službu.Trošku mi prekážali režisérom okato nastrčené prejavy patriotyzmu a polemiky o hrdinstve.Nakoniec dávam 4* kôli neškodnosti,kamere a akcii.Oplatí sa f*ck vidieť ()

vadas

po prvych 10-tich minutach som chcel odist z kina. tie kamery ma vytacali do nepricetna, ale povedal som si ze tomu dam sancu. a nelutujem. po dlhom case som si povedal, ze toto im zozerem, toto sa asi skutocne deje, nastastie niekde daleko odomna. skvele dialogy, spravne vulgarne a vtipne, akcne sceny napinave, a ten zaver za 100 bodov. ()

RISOvonVODKA

Toto je film s veľkým F. Film, pri ktorom som so zatajeným dychom sledoval, čo bude ďalej. Film, ktorý nenudil, pohltil do deja a nepustil. Už tomu bude možno aj mesiac, čo som ho videl a pocity sú stále rovnako silné ako po dopozeraní. Perfektné dielo, špicovo zrežírované a skvele zahrané hercami prvej triedy. Ak by som mal niečo odporučiť, tak práve toto, ale to už napovedá aj samotné hodnotenie. ()

vnimat_Krasu

Bohužel ani po Patrole si nejsem zcela jist, že ruční kamera je pro vyprávění syrových dramat přínosem. Zde totiž funguje akorát při prohlídkách domů či při úvodní honičce, ale v jiných případech zcela zabíjí jakoukoliv estetiku. Gyllehnaal, Pena i Kendrick zvládají své role velmi slušně, bohužel mě Ayer nedokázal přesvědčit, že ústřední dvojice není jen párek opálených magorů. Coby fanoušek videoherního průmyslu jsem si většinu akčních scén přesto užil, leč hloubku jsem v Patrole hledal pouze zvětšovacím sklem. ()

Montmorency

Hned z počátku jsem byla příjemně naleděna neb Jake s holou hlavou a poznámkami do kamery mi silně připoměl můj oblíbený Jarhead.....Tak nějak dokumentárně sestříhaná policejní rutina, občas vtipné dialogy v autě. Po čase mi roztřesené záběry ruční kamery lezly na nervy a docela rušily, vsuvky ''mimo'' práci byly přeslazený a moc srdceryvný - láska, svatba, děti a hlavně ten konec..........PS: Ale že je to v těch amerických ulicích Motherfucker nebezpečný :-) ()

floppy4

Zas to iste, az sa dividm, ze toto David Ayer natocil a ze vobec na to dostal peniaze, kedze okrem traslavej kamery to neprinasa fakt nic nove do zanru LA/gangy/policajti, ci uz zo strany policajtov alebo gangsterov. Vzdy to konci tym, ze sa vsetci postrielaju, pomedzi to nejake kecy jednoduchych ludi, bla bla bla, nejake to fuck, shit a bitch, nejake to strielanie a tak. Predvidatelne, nudne a absolutne pointless, jedine co bolo zaujimave bolo asi fakt ta kamera a taky ten real feeling. ()

RonnieR

WAW! Nemám slov! Mám rád Peňu a Gyllenhaala a tieto postavy im boli ušité priamo na telo! Takto nejako si predstavujem prácu LA cops. 87%. ()

hujerita

Zasa raz jedna roztrasena digitalna kamera, ale velmi dobre som sa bavil.Pretoze Jake Gyllenhaal vie zahrat velmi dobre a ze mu to v tomto filme ide.Reziser bol velmi vynikajuci, a iste budem sledovat jeho tvorbu.Mal aku taku predstavu ako ma film vyzerat a vyzera to v celku zaujimavo.Film mal gradaciu a bol som v napeti az do konca, a ze ten koniec bol mily, smial som sa s nimi.Naozaj tento film za zhliadnutie stoji a vrelo ho odporucam kazdemu. ()

onevoice

Skutočne neskutočný film. Natočený tak, že ma úplne vtiahol do deja a cítil som sa ako jeden z účinkujúcich. Ďalší z mála filmov, ktorý vo mne zanechal hlboký dojem. Skvelí Gyllenhaal aj Pena. Tento film mi opäť potvrdil, že amerika nie je nič pre mňa. Prehnitý south central LA. ()

Googooplexer

Všetko na/vo filme bolo perfektné, a ak aj nie, tak určite dokonalé. Super príbeh so všetkým, čo k tomu patrí, americký pátos nevynímajúc. Peňa a Gyllenhaal sú dvojka ako má byť, ostatní herci tiež nie sú vôbec na zahodenie, charaktery zaujímavé, má to spád jak sviňa, človek si pri tom rozhodne neoddýchne, keby som mal behať v tých stresoch s nimi tak teda neviem. ()

soulless

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších, ne li nejlepší film roku. Je tam cítit podobnost s Okrskem 13, ale v tom dobrém světle. POV kamera filmu sedí, občasná chaotičnost dodává dramatický náboj a celý film prostě frčí, klidně bych mu 20 minut přidal. 10/10 ()

Arkwuill_S

Příběh dvou mladých policistů v americkém L.A. nám ukazuje, že stále existují lidé, kteří jako si jako svojí životní filozofii zvolili "sloužit a chránit", a vyznávat ty správné hodnoty za odznakem ochránce zákona. Nejsou jako ostatní, snaží se pracovat a bojovat s nekalými živly. Bohužel se postuně ukazuje, že v současné době zločin vítězí a tak dojde k tomu, co nevyhnutelně muselo přijít. Film je spíše soustavou jednotlivých scén, které nám ukazují, jak drsný je život v amerických ghetech. Je to ale také příběh o přátelství, že víte, že všichni nejsou zkažení a máte se na koho spolehnout. Máte parťáka, který je schopný za vás položit život. Je to pojato zajímavou kamerou, která se snaží nabudit pocit autentičnosti. Film se mi líbil i přes jeho hořký nádech a působí na ty lepší lidské stránky. Svým závěrem určitě vybočuje ze zaběhlého rámce a jen vystihuje to, že není hloupým hraním si na nesmrtelné suerhrdiny, kteří vždy vítězí, ale odrazem tvrdé reality. Přeci jen mi ale některé scény přišly až moc přitažené za vlasy, ale jinak hodnotím velmi pozitivně. ()

TonySoprano

znova Ayer, znova LA, znova policajti a znova perfektna podivana. velmi realisticky film bez happyendov, je jasne, kto je zaporny, a hrdina je len clovek z masa a kosti ako kazdy... gyllenhaal, peňa B formaty okorenili natolko, ze do poslednej sekundy film bral dych. tesim na dalsieho Ayera.. ()

Blackwolfik

Hodnotím jako jeden z nejlépe natočených policejních filmů vůbec. Dlouho se nepodařilo žádnému filmu mě takhle vtáhnout do děje jako tomuhle kousku. Střídání dig. kamery a příběh byl skoro dokonalý. Asi mám nový oblíbený film. :-) ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)