Ďábel v těle

The Devil Inside

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

• heyda

Paráda, konečně můžu něco zkritizovat. :-D Ďábel v těle je velmi slabým vymítačským hororem a to hned z mnoha důvodů: trapné herecké výkony, děj i scénář naprosto o ničem, hudba chybí, nesmyslné přehánění samotného vymítání (posedlá leze po zdi, WTF???) a chybí tomu postupná gradace. Po zhlédnutí jsem si jen tak pro zajímavost vyhledal nějaké články o skutečném vymítání a rozhovory s exorcisty, které mi přišly 10x zajímavější, než tato slátanina. 25%(27.11.2012)

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o exorcismu, ale báli jste se zeptat. Pokud ty místní zvratky chápu dobře, ve vymítacích filmech by nikdo, ale opravdu nikdo neměl v žádném případě vymítat, protože tohle už kdysi dělal Maks fon Sidol!! Jsem docela zvědav, co tady vyblijete u příštího áčkového rymejku Drákuly, pokud tam náhodou někdo někoho hryzne do krku. No, naštěstí verbal ze zkušeností ví, že v pornu se obvykle jebe a tak to s povýšeneckým výrazem "Tohle už jsem, kurva, někde viděl!" rozhodně do kopru nepošle jenom proto, že vyměnili baby a trochu tomu zvedne rejtynk. Amatérský kameraman má kupodivu stabilní stativ, hezky ostří a nikam nezdrhá, kudlanky vymítají ostopéro, démoni s nasazením posedávají a dělají s postiženými papírové čerty a jiné roztomilé kousky. Čtyři jak víno!!(23.5.2012)

• Slartibarkfast

S filmovým námětem vymýtání ďábla z nebohých lidských schránek se setkáváme docela často. Není proto nijak lehké ubránit se porovnávání a je jasné, že v paměti nám utkví spíše ty lepší adaptace, pokud vám do ní nevypálí černou díru nějaká solidní "pecka", kterou člověk přežije jen díky amputaci čelního laloku a nevyhne se trvalým následkům. Bohužel jsem narazil spíše na ty zdařilejší kusy, proto musím odsunout toto rozporuplné dílko, natočené ve stylu found footage a dokumentu, až na odstavné koleje pomyslného filmového nádraží. Víceméně je to taková béčková blbinka, která se může pyšnit několika solidními lekacími scénami a gymnastickými kuriozitami, které budí obavy, ale jen výjimečně a pouze u slabších povah. Na horor je to zkrátka málo hororové a na zábavný kousek málo zábavné. Má to zkrátka všeho až moc málo. 40%(11.10.2016)

Tuhle mě po bambiliónté vzbudil můj baby tyran kolem druhé v noci, což mělo obvyklý následek: mrně si znovu spokojeně usnulo, já však ne. Naštěstí televize často dokáže insomnii vyléčit. Program byl tou dobou tradičně ubohý: Poslanecké interpelace jsem zamítla - já se potřebovala uklidnit, nikoliv nasrat k nepříčetnosti a začít spřádat plány bombového útoku. Zakopla jsem o cosi s názvem "Ďábel v těle". No výborně - porno, to by mělo starou frigidu jako jsem já spolehlivě uspat. No fuj, rozlítaná kamera, to by se člověk zblil přes záda na paty... pornoherečky se schopnostmi hadích žen, to bude prasárna... ale kdy už ti chlapi sundají hábity, místo křížů vytáhnou vercajk a přestanou cákat akorát svěcenou vodu? Shrnu to: Morpheus se na mě vyflatuloval, ale nelituji, vcelku na mě to vymítání v mladém provedení udělalo nepříjemný dojem, takový ten dobře nepříjemný, jak má u hororů být. 70%(14.10.2016)

• peter12

V pondelok ho pozriem a utorok už ani neviem o čom bol,asi tak v skratke.Takýchto podobných a oveľa lepších filmov je veľa,a tento nieje žiadnym prekvapením.Stále tam len rozprávajú o ničom a aj scénky ktoré mohli tomuto filmu pomoct k lepším hodnoteniam,tak nemali gule.Aj tie vyháňania boli nezáživne.No a herci tiež toho umenia moc nepobrali.Jedine čo bolo pozitívne,že sa netriasla kamera a bolo to dobre natočene.A ten koniec totálne posrali.(7.12.2013)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)