Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Dobre zvládnutý neoriginál. Obsahuje všetko, čo by tento druh filmu obsahovať mal. Má tú správnu atmosféru, vhodnú vizuálnu stránku, správne vystrašených hercov. Ďábel v těle je proste ten zlatý hororový stred, ktorý neurazí, nenadchne, a teda sa dá považovať za dobrú deliacu čiaru pre vymítačské filmy.(24.6.2015)

Tuhle mě po bambiliónté vzbudil můj baby tyran kolem druhé v noci, což mělo obvyklý následek: mrně si znovu spokojeně usnulo, já však ne. Naštěstí televize často dokáže insomnii vyléčit. Program byl tou dobou tradičně ubohý: Poslanecké interpelace jsem zamítla - já se potřebovala uklidnit, nikoliv nasrat k nepříčetnosti a začít spřádat plány bombového útoku. Zakopla jsem o cosi s názvem "Ďábel v těle". No výborně - porno, to by mělo starou frigidu jako jsem já spolehlivě uspat. No fuj, rozlítaná kamera, to by se člověk zblil přes záda na paty... pornoherečky se schopnostmi hadích žen, to bude prasárna... ale kdy už ti chlapi sundají hábity, místo křížů vytáhnou vercajk a přestanou cákat akorát svěcenou vodu? Shrnu to: Morpheus se na mě vysral, ale nelituji, vcelku na mě to vymítání v mladém provedení udělalo nepříjemný dojem, takový ten dobře nepříjemný, jak má u hororů být. 70%(14.10.2016)

• Tuax

Po většinu filmu jsem si říkal, že ty tři hvězdy tomu dám, nakonec mě ale ten závěr, nezávěr tak odrovnal že musím jít ještě níže. Čekal jsem lepší vygradování příběhu a ne takovéto zabití scénáře. Jinak je to ovšem to co zde již určitě bylo zmíněno jinými. Všechno co už jste v jiných filmech s exorcismem viděli je zde znovu a spíše v horším podání. Nepřináší to nic vlastního, nic inovativního, nic co by stálo za větší pozornost. Jede si to poklidným uspávavým tempem, které hodně rozmělňují dialogy a samotné vymítání nepůsobí příliš dobře, tedy ani děsivě ani nijak jinak, prostě je to takové slabé. Dialogy se motají samy v sobě a v závěru postavy, nebo spíše herci melou tak nějak z posledního :) I ta základní myšlenka, na které je tento film postavený není zrovna dobře zpracována, to je pak těžké takový film hodnotit aspoň trochu kladně. Podívat se na to dá, ale extra divácký zážitek se rozhodně nedá očekávat, vizuál ani triky se nemají čím pochlubit. Byl jsem rád jen za to, že je to po čase zase Mockumentary a ještě tzv. ruční kamerou, ale to to nevytrhlo. 4/10(20.7.2012)

Jsem poněkud na rozpacích, co s tím. První polovina filmu nestojí za nic. Nějak mě tyhle pseudodokumenty přestávají bavit a nejvíce mi vadí třesoucí se kamera. Samotné scény vymítání nejsou špatné, i když mohly být klidně i drsnější. Působí ale vcelku věrohodně. Problém je, že do žánru nepřináší tenhle snímek nic nového a místo mrazivé atmosféry staví na lekačkách. Ty sice fungují, jenže vybafnout za rohem na někoho není nijak těžké. Dal bych 2*, leč třetí je za závěr. Ano, nic jiného si ti tři nezasloužili!(30.5.2013)

Ďalší exorcistický horor, ktorý síce má niečo málo do seba, ale opäť príliš neohúril. Ale nie je to strata času, rozhodne sa dá na to pozerať a aj napriek krutej kritike diváka zaujme. Navyše je tu veľmi prijateľná stopáž, takže určite sa pri tom nedá nudiť. Škoda, že tento horor nedokáže poriadne vydesiť diváka. 63%(14.9.2012)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)