Ďábel v těle

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

• SOLOM.

V roce 1999 způsobil snímek The Blair Witch Project hotový poprask a tvůrci z něj vytřískali nehorázné peníze. Co na tom, že tehdy oblbli spoustu důvěřivých lidí, kteří jim na ono „podle skutečné události“ sedli na lep. Dodnes jejich film patří mezi nejoblíbenější a nastartoval snad nekonečnou (found footage) a pseudodokumentovou mánii. William Brent Bell a jeho The Devil Inside se však od většiny následovníků liší a přibližují se zmíněné Blair Witch především tím, že i se mu povedlo z tohoto amatérského snímku vytřískat neskutečný balík. Především pak v začátcích prodeje. Jakmile však diváci zjistili, že jde o prachobyčejný průměrný exorcistický film, který nenabízí nic nového, začal zájem klesat a dnes už po něm pomalu neštěkne ani pes. Svůj účel však film splnil, tedy hlavně pro tvůrce. Nemůžu říci, že bych byl ve finále z jeho zhlédnutí přímo zklamaný či unuděný k smrti. Doporučit bych si jej však v žádném případě nedovolil. Přesto i já se přikláním spíše k tvrzení, že film jako celek moc nefunguje. Především těží ze slepence několika zajímavých scén (vymýtání), ve kterých se alespoň částečně podařilo navodit zajímavou atmosféru. Jenomže se zde vyskytuje velké množství nezáživných dialogů, které jsou místy na můj vkus až moc křečovité. To samé by se však dalo tvrdit i o samotném konci, kdy se příběh začal zmítat v podivném chaosu, jako by William Brent Bell vlastně nevěděl jak svoje dílo zakončit. Přeskakující démon z postavy na postavu už se jen snažil zachránit, co se dalo. Ale spíše to celkovému dojmu ještě více uškodilo.(2.9.2014)

Filmů s tématikou vymítání je obrovská kopice a tenhle patří k těm průměrným. Nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Hlavní problém byl v naprosté nevyrovnanosti celého filmu. Začátek je pomalý a nezáživný, potom nastává část středu a přece jenom už se něco začíná dít. Pořád to ale není nic moc a vy pořád očekáváte ten úchvatný konec, kde to všechno vybuchne. Asi tak poslední čtvrt hodina z celého filmu je potom velmi dobrá a vlastně to je i jediný důvod proč dávám 3*, protože ty lekačky na mě bezvadně fungovaly. Takže si v klidu užívám konce a pak se najednou objeví závěrečné titulky. Koukám na to s otevřenou pusou a říkám si, že to snad nemyslí vážně. Ale bohužel mysleli. Úplný závěr je spíš pobídkou k pokračování, ale rozhodně ne ukončením.(25.5.2013)

Horory o Dáblech a Exorcismu mám nejradši hned po Exploitácích.. Nejhorší to nebylo, ale čekal jsem větší nářez, jelikož se film dostal i do našich Kin.. Jakmile se vymítalo tak to mělo slušnou Atmosféru.. Strašně mě mrzí Konec! Dlouho jsem neviděl film, který by nijak nezkončil.. Případ její matky se ve filmu vlastně ani nedořešil.. Takže scénář, příběh tohle hodnotím velmi Záporně! Při filmu jsem se, ale Nenudil! takže hodnotím za 3!(28.7.2012)

• Ramirez85

FF o vymítání jsem zatím moc neviděl, přesněji řečeno The Devil Inside je teprve druhým zářezem na pažbě a obávám se, že těch čárek už moc přibývat nebude. Ono ne snad, že by byl tenhle malej horůrek vyloženě špatnej, ale i když má slabou hodinku a čtvrt, díval jsem se co pět minut na posuvník a očima ho posouval až ke zdárnému konci- je to prostě hrozná okecávačka (většinou nezáživná), ba co víc ani samotné vymítání není natočeno nějak poutavě. Horor o kterým za týden ani nebudu vědět, že jsem si ho kdy pustil...(28.2.2013)

Ono to bolo vlastne dosť nudné. Ale tých niekoľko posledných minút to bola naozaj riadna pecka. Teda samozrejme aspoň podľa mňa. Začiatok bol super, joj samá krv... a potom zrazu dáky akože dokument, ktorý dosť dlhú dobu nudil. Filmy, ktoré sú točené ako dokument mám naozaj rada, ale občas som si v duchu vravela, že chcem aby sa konečne začalo niečo diať aj keď úprimne možno som aj bola trochu rada, že sa nič nedeje aspoň som si nenacikala do nohavičiek. Ale tak moc sa teda toho neudialo, možno to prvé vyháňanie a potom ten koniec bola taká lepšia časť filmu. A navyše ten prípad sa naozaj riešil... tak musím dať tie 3* i keď sú to také slabšie ale dám tri lebo možno tomu filmu chcem trochu prilepšiť i keď jedna moja hviezdička toho veľa nespraví.(21.3.2013)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 5. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)