Ďábel v těle

The Devil Inside

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

• Enšpígl

Vždycky, když mě malarkey tahá ke sledování nějakýho hororu, připravuju se na nejhorší. Tentokrát však strejda malarkey překonal sám sebe a s tímhle filmem posnul hranice odpadu, zase o o několik palců níž. Další mongol co si myslí, že když si veme digitální kameru a natoči film jako dokument budou mi lidi říkat Martin Scorsese. Já až obdivuju tu veleimbecilitu když někdo natáčí kus podlahy, nebo zhasne a nechá postavy křičet výkřiky typu "utíkej, utíkej. Viděla si to? Pozor. Ááááá". Jako až dojde v zoo potrava pro šelmy, tak bych tam začal házet "tvůrce" tohohle "filmu".(30.10.2014)

• berusche

Oh, bóže, jsem ráda, že to ďábel tak ztrestal!!!! Co tohle propánajána mělo být? Někde jsem snad zaslechla či se dočetla, že s tím měl co do činění někdo z Paranormal Activity, což by možná byl důvod, proč je to taková strašná strašlivost. Já mám vymítání v hororech docela ráda a docela ráda mám taky, když se to nijak zvlášť neprzní (k čemuž došlo i u loňského The Rite). A tady je tomu teda nasazena koruna. Rozběh je klasický, kamera je otřepaně nudná (chvílemi dokonce, asi aby se ušetřilo, je tam teda úplně k ničemu), herecké výkony působí lacině. A na závěr: stopáž je bohužel nemístně krátká, ačkoli se to nezdá při 83 minutách, ale, když už se tam něco začne dít, tak je konec. Bohužel, oprávněný neúspěch je vcelku nezarážející.(18.3.2012)

• Pepinec

Nechal jsem se opít trailerem, během filmu pak přišla nepříjemná opice. Nikomu neberu jeho osobní prožitek, ale mně to nedonutilo ani k zamyšlení, ani k opěvným ódám na scény vymýtání, dokonce ani k výměně plíny. Přitom nejvíc jsem sázel právě na to, že se budu bát. Skutečně zajímavých věcí se tvůrci jen letmo dotkli (spory s církví, několikanásobná posedlost), jinak se furt jen žvatlalo a někam přebíhalo. Je mi líto, ale pokud chcete napětí, volte vedlejší sál s Ženou v černém. Tohle je kukuřičná ptákovina, která upadne v zapomnění už cestou z kina, ne-li ze sálu. Dvě hvězdy dávám snad jen z toho důvodu, že nechci vzpomínat na to, kterak jsem nastřádané body na CineStar kartě vyměnil za pytel odpadků...(7.3.2012)

Srovnání s Exorcistou se člověk asi nevyhne, ale kromě vymítání samotného mne nenapadá žádná souvislost, Ďábel v těle si jde svou vlastní found footage cestou a kráčí po ní velmi dobře. Scény vymítání jsou dostatečně děsivé a na ty jsem se těšil nejvíc a proto jsem spokojený. Nesedl mi jen zběsile působící konec.(16.7.2012)

• J*A*S*M

Vzácný příklad filmu, u kterého není možné vyspoilerovat, jak dopadne, protože nijak nedopadne. Scenáristicky je The Devil Inside velmi slabý, postavy se chovají nepravděpodobně a děj je spíš jen takovým nesouvislým sledem scén než komplexním příběhem, který by cílevědomě někam vedl. Přes všechny mínusy, kterých je opravdu požehnaně, si film nicméně alespoň v druhé a třetí třetině drží jakous takous atmosféru. Hororové scény, které nemají za úkol posunovat "děj", jsou totiž zvládnuté, působí nepříjemně, fungují. Lví podíl na tom má fakt, že použitý doku-styl je až abnormálně vizuálně hnusný, barevně vyblitý, že se nepříjemná atmosféra kouzlí celkem snadno. Jakmile se prostě vymítá nebo posedlí lidí lidé vyvádějí nějaké skopičiny, tak se to celkem dá... Bohužel mnohem častěji se pouze nudně kecá o ničem, takže na doporučení to určitě není.(1.5.2012)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)