Ďábel v těle

• Nizozemsko

The Devil Inside

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Nebolo to až také sklamanie ako som čakal. Niektoré scény boli dokonca aj na jemné zimomriavky, ale škoda že ich nebolo o niečo viac. Takýto typ filmov je v poslednej dobe ako húb po daždi, a nie vždy je to výhra. V tomto prípade môžme hovoriť o horore, ktorý až tak nenastraší ale ani nenudí. Pre milovníkov satanizmu odporúčam.(4.3.2012)

Když to vezmu celkově, zatím jsem neviděla snad ani jeden "Exorcist movie", který by mě zklamal. Ať to byl kultovní Vymítač ďábla, či dle hodnocení průměrný, až podprůměrný The Last Exorcism či Possesion of Emma Evans. Ďábel v těle sice možná nepřináší do daného žánru nic nového a jak se tak dívám, tak ani "Shaky Hand Cam" už nedokáže v divácích vzbudit tolik obdivu či pozornosti, jako, když se ve filmech začala objevovat poprvé. Já jsem s filmem i přes jeho značnou průměrnost spokojena a dokonce jsem v něm objevila i dvě, zcela jednoduché, až primitivní lekačky, které na mě však dokázaly mít patřičný lekací efekt.(1.6.2013)

Jak se dalo předpokládat - film, který těží jednak z odkazu Vymítače (na tom by nebylo ještě tak nic hrozného), ale především z boomu všech těch handy cam hororů a to tím způsobem, že je ždíme do poslední kapky. Odmyslete si tedy vlastní pohled či snahu o inovaci, přidejte co nejvíce konvenční zpracování a dostanete výsledek "vymítací Paranormal Activity" bez tahu na bránu či jakékoli přidané hodnoty. Až na pár lekaček či brutálních scén nic extra. Trojku dávám z fanouškovství handycam filmů.(20.3.2013)

• blackrain

Už mě ten rádoby dokumetární styl u hororů začíná pěkně štvát. Vždyť je to pořád o tom samém. Copak někdo nedokáže přijít s něčím novým? Zřejmě asi ne. Nejzajímavější ze všeho je ten filmový plakát. To už větší horor zažívám při jízdě metrem, když musí metro náhodou zastavit na nějakou dobu mezi stanicemi. Souprava při tom zůstane podivně nakloněná. Cítit je spálená guma. Lidská představivost začne pracovat na plné obrátky. Po chvíli se celá souprava dá do pohybu a dojede na konečnou. To se stává celkem pravidelně na Hradčanské.(9.5.2012)

• ricci.s

Tých exorcistických found footage tu už pár bolo a dopadli ešte omnoho sračkoidnejšie, ale aj tak to asi nie je veľká útecha. Takže žiadna sláva, ale viacmenej som to čakal, ešte že som na to nešiel do kina. Čo tam vlastne bolo, dve scény vyháňania démona a celkom slušne zvládnutá koncovka. Toť vsjo. Jedinou originálnou vecou tu bolo preskakovanie démona z jedného tela do druhého. Ináč klišé, otrepané a stokrát videné. Proste nie, mám taký pocit, že studňa pobožnej handycam tématiky už definitívne vyschla.(30.4.2012)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)