Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Filmů o vymítání ďábla je už strašně moc, je to opět neoriginální, nahrávané amatérskou kamerou, takže nekvalitní obraz. Je to velmi zajímavé téma, i zde je podané trochu jinak, než například v Obřadu. Tady je výborná hlavní hrdinka, která chce vlastně zachránit svou matku a pak na to sama doplatí. Je zde ukázáno, že není radno si s něčím zlým zahrávat, protože na to člověk potom může doplatit sám. Rozhodně bych to úplně nezatracovala, má to ode mě 3 hvězdy, jelikož to za ně stálo, bylo to dobré.(18.3.2012)

Takový docela normální film o nějak neobvyklém hororovém tématu: exorcismus - vymítání ďábla. Zajímavé na tom všem je, že všichni vidí zlého zrovna Ďábla, nebo jakého si jiného démona. A kde je tedy ten Bůh? Ještě jsem nezažil film, ve kterém by byl zobrazen Bůh? Bojí se ho snad každý? A nebo raději si nikdo nedokáže představit, co by způsobil on? Tak proč tedy musí hned být ten Ďábel tak krvelačný? Koho se tedy ve skutečnosti lidé bojí? Boha, nebo Ďábla? Takovéto filmy mi dávají do hlavy obrovské množství otázek. Lidé se bojí Ďábla právě proto, že nechtějí, aby je při páchání hříchů Bůh opustil. Bůh, kterého nikdo nikdy neviděl a ani si ho nikdo nedokáže představit. Proto existuje ten Ďábel. Zlý, nemilosrdný a krutý. Proto existuje Ďábel, aby člověk mohl na někoho svést svojí vlastní vinu. A v tom ho víra v Boha jen utvrzuje. Bůh káže, že za zlem spáchané člověkem, stojí Ďábel. Ve skutečnosti je to ten Bůh, který je zlý a špatný. Křesťanství učí člověka nenávidět Ďábla, ale přitom si samo vypěstovalo jeho hrůznou podobu. Lucifer, Satan... se jen stal výplodem křesťanské fantazie, představou hrozného a nepochopitelného. Skutečnost, co je ve skutečnosti zlo, je pak tím pádem naprosto jasná. To křesťanství a Bůh nenávidí ty, co se trochu liší a nevěří v ně. Za všechno to co se v lidském světě děje nemůže Ďábel. Může za to v první řadě Člověk sám a jeho stupidní víra v něco, co vymyslel lhář, který potřeboval k páchání hříchů svalit na někoho vinu a zastírat to vírou v Boha.(2.11.2012)

• Ramirez85

FF o vymítání jsem zatím moc neviděl, přesněji řečeno The Devil Inside je teprve druhým zářezem na pažbě a obávám se, že těch čárek už moc přibývat nebude. Ono ne snad, že by byl tenhle malej horůrek vyloženě špatnej, ale i když má slabou hodinku a čtvrt, díval jsem se co pět minut na posuvník a očima ho posouval až ke zdárnému konci- je to prostě hrozná okecávačka (většinou nezáživná), ba co víc ani samotné vymítání není natočeno nějak poutavě. Horor o kterým za týden ani nebudu vědět, že jsem si ho kdy pustil...(28.2.2013)

• berusche

Oh, bóže, jsem ráda, že to ďábel tak ztrestal!!!! Co tohle propánajána mělo být? Někde jsem snad zaslechla či se dočetla, že s tím měl co do činění někdo z Paranormal Activity, což by možná byl důvod, proč je to taková strašná strašlivost. Já mám vymítání v hororech docela ráda a docela ráda mám taky, když se to nijak zvlášť neprzní (k čemuž došlo i u loňského The Rite). A tady je tomu teda nasazena koruna. Rozběh je klasický, kamera je otřepaně nudná (chvílemi dokonce, asi aby se ušetřilo, je tam teda úplně k ničemu), herecké výkony působí lacině. A na závěr: stopáž je bohužel nemístně krátká, ačkoli se to nezdá při 83 minutách, ale, když už se tam něco začne dít, tak je konec. Bohužel, oprávněný neúspěch je vcelku nezarážející.(18.3.2012)

Objektivní kvalita jasně za 2*, ale za Fernandu Andrade, na kterou se mi vyjma posledních pár minut moc pěkně koukalo, si zase jednou zahraju na dobrodějce a přivřu oči. Scénář k Devil Inside spojuje snad všechna klišé týkající se filmů o vymítání ďábla (což by ještě vůbec nevadilo), ale spojuje je natolik neohrabaně, strojeně a hlavně nudně, že sám sobě podkopává nohy a dělá z příběhu jen slepenec scén bez větší gradace a s neexistující pointou. Naštěstí použitý dokumentární styl natáčení byl trefou do černého, amatérská kamera a potemnělá, odporně vybledlá výprava dokáže navodit při hororových scénách atmosféru, jakou si každý v souvislosti s ďáblem představí, a obraz není zbytečně roztřesený, takže divák má možnost se celkem dobře orientovat. Bohužel téma vymítaní je už od dob Exorcisty takřka vyčerpané a chtělo by to přijít s něčím opravdu mimořádným, aby kvalita mohla zastínit kvantitu. A to se tady skutečně nepovedlo. 55%(31.7.2013)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 5. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)