Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (více)

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ... (Forum Film CZ)

Kritik.

Pripomienky k nedostatkom: Dym z vypálenej osady dymí ešte stále po tak dlhej dobe? Celá dedina je zničená, ale akurát jeden dom ostal bez čo i len jedného škrabanca na skle, dokonca i vo vnútri v interiéri? Pri tak dlho-trvajúcom šplhaní na stromy bez hustej koruny kde sa nedá skryť sú ľudia naozaj nesmrteľní? :D To s tým jeleňom je vážne klišé... Nuž ale celkom peknú propagandu spustili... ()

lakart

Skvělé pokračování rozjetého vlaku z předchozích dílů. Teď je konec hladových her a je třeba s tím systémem něco udělat. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Je třeba přesvědčit ostatní kraje, že odboj je správná věc a za tu je třeba bojovat. Takhle dobře zfilmované budování revoluce a odboje jsem dlouho neviděl. Ukazují se tu různé praktiky, které ne vždy jsou dobré. Chvíli si opravdu říkáte, jestli ten odboj je dobrý nebo špatný. Na které straně mám stát až to všechno vypukne? Dobrá otázka. Svět není černobílý a tento první díl to ukazuje se vší parádou. Největší problém spočívá v délce prvního dílu. Kratší a dynamičtější. Zatím jsem spokojen. 80% ()

mirra66

Propaganda, manipulace a podobná témata mám rád. Líbilo se mi to, a dokonce bych řekl, že je to opět o chloupek lepší než předchozí díl. Za mě tedy stoupající kvalita, takže 73%. ()

Zet

Tak po solidním závěru dvojky přichází opět těžkotonážní nuda (místy mi to připomnělo zklamání typu Matrix 2&3), kde se v podstatě celý film nic zajímavého neděje a jedna kvalitní akční scéna zhruba v půli filmu (nemocnice) to nezachrání. ()

Wyrdas

Terminátor - Den zúčtování Panemu. Prakticky to je takový terminátorský film. Ohořelé kostry, poslední rebelanti před svrchovanou silou se skrývají v podzemí... dokonce i ten infiltrátor vyslaný k terminaci hlavní drozdice tu je. S původní myšlenkou filmu už to má společného pramálo a troufám si říct, na poli postapokalyptických lomeno válečných filmů si to své místo nenajde. ()

Hellknight12

Tretí film je síce slabší oproti predchádzajúcemu filmu ale neje zlý. Príbeh nám pokračuje presne tam kde predchádzajúci film skončil. Katnis sa ocitne v 13 kraji o ktorom sa vie, že je zničení a po vysvetlení udalosti čo sa stalo ako zničila silové pole, tiež zistí, že Peeta žije, tak sa rozhodne stať symbolom vzdoru a povstania ako Reprohvozd. ( Snáď som to napísal správne). Opäť herecký je to veľmi dobre, po politickej stránke je to tiež pekný posun a aj charaktery sú rozvinuté fajn. Myšlienka filmu sa mi tiež páči. Je to snáď najsmutnejšia a najtemnejšia časť zo série. Dĺžka filmu je 125 min. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Jop, tady to tempo už není tak jak bylo v předchozích dílech, ale člověk to chce dodívat. Ale pořád v některých částech ten průměr dokáže zachránit pár dobrých scén. ()

EvilQueen

Hunger games? Ne, spíš Hanger games. U filmu jsem se tak nudila, že jsem se chtěla oběsit na kabelce. První díl Hunger games přitom nebyl vůbec špatný... neokoukaná a neprvoplánově hezká a ztepilá herečka taky zaujala. Druhý díl taky šel, i když mě trošku přepadl ten konec, který by si dle mého zasloužil aspoň čtvrt hodinku. Ale Hunger Games: Síla vzdoru a ještě ke všemu jen 1. část je prostě průser. Už od začátku je Lawrencová svými hysterickými projevy klepajícího se ratlíka protivná a její energie by mě nepřiměla ani stisknout tlačítko na ovladači televize, natož přimět k nějaké revoluci. Film se neuvěřitelně táhne a když teda jako konečně o něco jde, tak koukám na hodiny, že zbývá posledních deset minut do konce promítání. Příběh se vůbec nikam neposunul, až na to, že Katniss má zpátky trochu vyšinutého Peetu, který si získal mé sympatie tím, že ji chtěl hned na pozdrav uškrtit. Jinak nic. Dvě hvězdy za snahu a dobrý příběh... holt ale blbě zfilmovaný. ()

iKosser

Tolik co bych k tomu chtěl říct...předně, RIP Hoffmane, byls skvělý (nejenom fetoš). Největší problém s filmy kde je Jen v hlavní roli vidím v tom, že nejsem schopen ho nestranně ohodnotit jako všechny ostatní, protože se mi prostě ta holka strašně líbí. Líbí se mi jak hraje, jak vypadá, jak si z toho někdy dokáže udělat prdel, prostě herečka jak má být. Scénář, jó, to je jiná báseň. Tentokrát má v sobě chyby, hlavně Katnissino neustálé řvaní a přehánění prostě neutáhne ani Jen a to zkrátka jen proto, že je ho tam moc. Já vím, film měl být temný jako hnusný boj Kapitol vs. everyone else, Kat je po nechutných dvou bojích z toho úplně v prdeli, atd atd., ale na plátně to působí trochu jinak než v knížce...No nevadí, kvůli castingu celkově bych tomu odpustil snad i scénář Trošky. Problém možná vězí v tom rozdělovaní na dva filmy, kdy chtějí producenti vydělat co největší vatu, ale to už přece známe...takže bude lepší ho nehodnotit jen jako jeden. Lawrence odvedl vynikající práci, herci též, scénář napůl, vychází mi z toho jasné čtyři. ()

Anomiska

Knihy mám prečítané a bála som sa, čo z toho filmoví tvorcovia spravia, ale zatiaľ najlepšia časť pre mňa. Tú bolesť a obavy som prežívala nielen s Katniss. Ľudia, ktorí nemajú inú možnosť, len bojovať o svoje holé životy. Ak má byť symbolom života a slobody práve reprodrozd, prečo nie :) Teším sa na záverečnú časť! ()

brabbik

Když jsem šel na jedničku, tak jsem se bál co to bude. Silně mě uchvátila a dvojka byla o to ještě lepší. Bohužel tento film byl protahovaný a nudnější. Snad to 2. část vylepší co se reputace týče. ()

Ramiraa

Nebudeme si nič nahovárať, rozdelenie Drozdajky na dva filmy je čisto obchodný ťah. Jeden film by s prehľadom obsiahol celú predlohu a nestratil by nič na intenzite. Ale napriek mojim obavám z dejovej prázdnoty som sa dočkala silného úvodu k finále, ktorý v mojich očiach hravo strčil do kapsy jednotku. A to je tretí diel môj najmenej obľúbený z knižnej série. Možno za to môže pevná ruka režiséra, pokojne plynúci príbeh alebo presní herci. Pravdou je, že Drozdajka ma vtiahla do svojho ponurého sveta a ukázala, že dokáže útočiť na emócie ešte pred veľkým finále. A skoro si siahla až na absolútne hodnotenie. ()

Raagash

Zklamání, ve filmu se víceméně nic neděje až na posledních 15 minut a můžu říct, že když už akce přijde tak v porovnání s jinými blockbustery tohodle roku (Captain America, Edge of Tomorrow, Interstellar...) vypadá příliš suše a nevyvolá žádné emoce, reakce, napětí. Jedna hvězdička je za zpívající Jennifer Lawrence, druhá za zbytek ansámblu byť moc prostoru nedostali. Snad bude poslední díl alespoň tak dobrý jakým byl Catching Fire. Škoda, jeden 2h 30 min dlouhý film by byla daleko lepší volba než z toho udělat 4hodinovou nudu. Uvidíme za rok. ()

TommyDiamond

Po dvou dílech uzavřených za zdmi arény a ovládaných intrikami Kapitolu jsem čekal, že se prostor otevře nejenom pro děj, ale i pro naše hrdiny a bude moct začít ta pravá revoluce. Místo toho jsme se však z arény přesunuli do podzemí a začali zákopovou válku. A co je horší, že z naši ústřední hrdinky Katniss se stala ubulená hysterka.... Upřímně jsem čekal mnohem víc než hromadu citových výlevů, dvě sestřelené stíhačky a jednu digitálně zbouranou přehradu. Třetí díl mě jen utvrdil v tom, že jít do kina na velké finále, ve kterém Katniss dobude Kapitol a zabije Snowa je naprosto zbytečné. Snímek u mě má dvě hvězdy ()

BFG2000

Geniální. Až nyní musím uznat, že hry nelze brát jako jednotlivé filmy, ale jako jeden celek. A jako takový fungují naprosto dokonale. Za rok, před HG:Mp2 bych to viděl na maraton HG1, 2, Mp1, a pak v kině Mp2 :-) A nejlepší mi na tom přijde, že je to hrozně Vážné, až depresivní a nesnaží se to oslovit diváka lacinými vtípky, jako se o to marně pokouší Abrams se svým Star Trekem a v budoucnu, bohužel a určitě i se Star Wars. Snad jediný Hemsworth tam je jako pěst na oko. Jinak super. Snad závěr celou sérii neshodí. ()

FaithZombie

Doufám že až vyjde i druhá část vytvoří z obou filmů někdo jedenu sestříhanou, zbytečně neprotahovanou verzi které bych pak pravděpodobně s chutí dala hvězdiček pět. Film je super, v některých momentech mi opravdu naskakovala husí kůže a Jennifer Lawrence je prostě úžasná o tom není pochyb. Skoro mi až přišlo že tenhle film by mohl být na některé průměrné teen děvčata trochu moc velká depka :D Ale rozdělení na dvě části mu bezesporu škodí... velká škoda :-( ()

Tomizilek

Když se teď snažím vzpomenout, co pro mě bylo nejintenzivnější na tomto filmu, je to, jak jsem se nemohl v kině ani najíst, aniž by každé mé sousto nebylo slyšet široko daleko - přišlo mi, že 3/4 filmu se odehrává v naprostém tichu nebo velmi šeptavém dialogu (navíc nezajímavém). Kdo má rád knížky, tak asi nebude zklamaný a je to jen protože k těmto lidem patřím, že film dostal 4*. ()

dawnie

Nějak mi tam scházely ty hry. Caesarovy thymolinový úsměvy, rady přiopilýho Haymitche, otcovskej Cinna a jeho okázalý róby... a přebytek ufňukanýho/hrdinskýho baby Thora nebyla zrovna věc, která by tuhle situaci vylepšila. Aspoň jsme se v kině zasmáli. Co se mi na druhou stranu moc líbilo, byl jako vždy bezprostřední projev Philipa Seymoura Hoffmana (R.I.P.) a zabijácká mašina jménem Peeta Mellark. Sečteno a podrtrženo, jo, nebylo to špatný, ale kruci doufám, že závěrečná část ságy tu laťku zase vrátí na své místo. ()

Megynka

Tak ze všech tří dílů byl tento asi nejslabší. Přišlo mi to úplně bez děje, ale i tak hodnotím dobře, protože mě to bavilo a i tak se těším na pokračování ... Vím, že když je díl rozdělen na dva, první většinou stojí za prd ... tak jsem zvědavá, co bude dál :) ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015