Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• Belgie

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

• Flipnic

Film mne doslova šokoval a přimlátil křížem na hřebík (nebo opačně??), protože se nese aspoň konečně v temném duchu a zpracovává téma již jinak než díly předchozí, který bych zavřel do trezoru na věky věků ... :))) Tohle docela ušlo, ta temnota byla fajn, kýčovitost klesla o pořádnej kus dolů a herecký výkony se mi zdály tak nějak celkově lepší ... Film konečně nevykrádá Japonskou genialitu (Battle Royale/Batoru rowaiaru/ バトル・ロワイアル) (2000), ale jde si svojí sice trapnou, ale Západní cestou ... Knihu jsem nečetl, ale viděl sem, že ji prodávají v obchodě ... :))(22.2.2015)

Tak sa mi zdá, že začína klesajúca tendencia kvalitatívnej úrovne tejto ságy. Aréna ma bavila predsa len trocha viac. V tomto diely sa síce dejová linka presunie viac do prostredia, pričom divák dostane širší nadhľad nad vecou a po obsahovej stránke snímok zaujme, spracovanie však zaostalo za očakávaniami. Priemerná atmosféra a ležérne dramatické scénky, to je asi tá najhlavnejšia charakteristika. Pevne verím, že ide o niečo prechodné a ďalší diel bude lepší. 65/100(9.3.2015)

Jak jsem se již zmínila (nebo chtěla zmínit) v komentářích k předchozím dílům, na "Hunger Games" mě v obou existujících případech bavila více první polovina, tzn. ta odehrávající se mimo arénu. Na vině bude nízká přístupnost - být to krvavější, mluvila bych nejspíš jinak.;-) "Ukecanost" a nízká koncentrace akčních scén (která ve skutečnosti zas tak nízká není, tak to laskavě nedramatizujte...), mi tedy naprosto sedly a teď nezbývá, než hádat, jaké tempo nasadí druhá část. A když už jsme u těch druhých částí, tak na rozdíl od zdvojeného, nedůstojného průseru skrývajícího se pod názvem "Harry Trotl: A relikvie emoce postrádající nudy", nemám s "Hunger Games: Mockingjay" a s jejich přepůlením sebemenší problém. Tedy zatím.;-) "If we burn, you burn with us!" BOOM!(26.11.2014)

A je tu další pokračování. Je to jedna velká příprava na finále, jak už to u těchhle rozdělených dílů bývá. Katniss Everdeen se dostává do 13. kraje. Má se stát takzaným Reprodrozdem neboli tváří rebelů a symbolem odporu vůči Capitolu. To se jí samozřejmě ze začátku nechce, ale nakonec svou roli přijme. Válka už je v plném proudu a 12. kraj je zničen. Objevuje se tu spousta starých i nových postav. Jako například Julianne Moore, která hraje prezidentku Alma Coin. Nebo Natalie Dormer, ta představuje režisérku rebelských videí. Samozřejmě tu jsou i staré známé tváře jako Woody Harrelson. Docela vtipnou roli tu má Cetkie Trinket, které samozřejmě vadí kombinézy 13. kraje, protože nemůže nosit své šílené modely. I když se toho vlastně ani moc nestane, špatné to není. Podaří se jim zasadit pěknou ránu do srdce Capitolu. Ostatní kraje se k nim taky přidávají v boji. Prezident Cornelius Snow to nemá jednoduché. Jennifer Lawrence svou roli neohrožené lučištnice zvládla na výbornou. :) Dokonce nám ukázala, že umí i docela hezky zpívat se svou Písní oběšence. A ani jsem si nevšiml digitálního Philipa Seymour Hoffmana. Těším se na další díl. ;) "Ty ses vrátila kvůli kočce?!"(26.3.2015)

Bavil jsem se u předchozích "arénových dílů" a bavil jsem se i u první části posledního dílu. Jo, taky mě zpočátku štvalo, že to ti chamtivci musí všechno natahovat do co nejvíce dílů, do co nejvíce let... Ale když hodnotím film jako takový, tak ten se mi líbil. Je to něco jinýho než dříve, ale neztrácí to na zajímavosti, má to skvělou atmosféru a několik výborných napínavých scén. Mě tento svět, postavy a jejich příběh prostě baví, takže jsem nakonec docela rád, že dostaneme za rok ještě další, doufejme, že opět tak povedenou, druhou část třetí knihy. Ty knihy jsem mimochodem nečetl, což možná napomáhá tomu, že se mi filmové zpracování tak líbí. 75%(22.12.2014)

• - Natáčení probíhalo v okolí Berlína a Paříže. (JustMeeKatie)

• - Film se natáčel pod pracovním názvem Seashore. (Cheeker)

• - Jedná se o první film v sérii, který nebyl promítán v kinech IMAX. (Spidey3)