Reklama

Reklama

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

  • USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (více)
Trailer 3

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ... (Forum Film CZ)

(více)

Videa (28)

Trailer 3

Recenze (1 010)

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Úvodem poznamenám, že má spokojenost je podepřena neznalostí knižní předlohy, tudíž být tomu naopak, mohl bych si teď pravděpodobně hubu rozškubnout. Nadprůměrné hodnocení tak jde hlavně za Suzanne Collins, ke které po obsahově slabém prvním dílu získávám s každým dalším větší a větší respekt. Vlažnější přijetí Síly vzdoru je pro mě pochopitelným, protože parádní dvojka a přeskočení na jinší kolej udělaly své, ale mně rádoby zbytečný talky díl nezklamal. Zastavil se kolotoč postav, takže se plně soustředíme na poznávání vztahů fiktivního světa Panemu, poslání Reprodrozda a hlavně 13. okresu. To celé bez jakékoli zbytečnosti, účelovosti a debility, kdy jediným takovým momentem navíc je záchrana kočky. Je pravda, že Jennifer Lawrence vypadá líp v té těsnější kombinézce než v montérkách a že pěkná porce z těch 125 míčů se asi někde prožrala a prochlastala, ale já nemám jediný důvod se u takovéto uhlazené filmařiny, opřené o skvěle vymyšlenou předlohu, nadstandardně nepobavit. Upřímně jsem čekal i hůř, ale znovu opakuji, jsem spokojený hlavně s obsahem, forma je tuctová, ale nekonfliktní. 75% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Po celkom fajn druhej časti, pokračuje príbeh ďalej v ďalších dvoch dieloch, čo prináša menší chaos v tom, ktorý diel je ktorý. V spomínanej druhej časti Hunger games s podtitulom Vražedná pomsta dosiahli tvorcovia pravdepodobne vrchol a odteraz to pôjde s kvalitou len dole. Vôbec ma to nevtiahlo do deja, necítil som žiadnu atmosféru a postava J. Lawrence mi po prvý krát prišla trochu trápna. Dám ešte šancu pokračovaniu, dúfam, že záverečnému. Hádam sa to konečne uzavrie, lebo toto už nemá kam smerovať ani gradovať. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// ...a jsme zpátky u ubrečené Katniss, otravného trojúhelníku zla, tedy - lásky, pardon, a nudné vaty okolo. Super. Počas filmu jsem přemýšlel, jaký má vlastně tahle sága smysl - co chce říct, o čem je, a co z ní může vyplynout, a bohužel jsem nenašel odpověď k ani jedné z těch otázek. Takže jinak - za ucházejících pět minut akce a P. S. Hoffmana dávám dvě hvězdičky, a ten zbytek? Když nezajímá nikoho z tvůrců, nezajímá ani mě. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Trojce chybí dva trumfy předchozích dílů - aréna a Peeta. Děj se většinu času odehrává v nudném podzemním bunkru a Peeta zajatý v Kapitolu se tu jen mihne. Linie s Katniss coby mediálním symbolem natáčejícím rebelskou propagandu (a sestřelující stíhačky jen šípy) je fajn, ale nějak jsem nechápal, proč okamžitě nenaběhla zachraňovat Peetu. Celkově tomu chybí větší drajv a je vidět, že je to jen nadechování se před finále. Jennifer Lawrence to i nadále spolehlivě táhne za přicmrndávání kvalitních herců, kteří nemají moc co hrát (Harrelson, Hoffman, Moore). ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Za mě uspokojivé, leč trochu rozvleklé. na druhou stranu kniha je taková a nerozdělit film by znamenalo zhustit to natolik, že by z toho vzniklo něco neuvěřitelně patetického. Trošku bych si přála, aby vydali nějakou spešl verzi složených filmů třeba na tři a půl hodiny. Jinak Coinová super, přežití Cetkie taky super (dává mi to naději, že přežijou v druhé části i jiní co mají zemřít...), ocenila jsem i určitý způsob brutality. Jinak maximálně jsem si užívala tu záchranou operaci Peety. Co v knize smrskli do jediné věty: zachránili jsme je, tady trvalo 20 min a já byla opravdu jak na jehlách. Už aby tu byl poslední díl ()

Galerie (142)

Zajímavosti (30)

  • Tržby ze severoamerických kin byly 337,1 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 755,4 mil. (NIRO)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 125 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo v okolí Berlína a Paříže. (JustMeeKatie)

Související novinky

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (více)

Reklama

Reklama