Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

Hry o život: Drozdajka 1

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

Tou třináctkou mě docela zmátli a nebo jsem nedávala dostatečný pozor ve Vražedné pomstě. Sotva to začalo, přistihla jsem se, jak nervózně mrkám, tápu a mezi obočím se mi znatelně prohlubuje moje "noTVL" vráska! Odkdy mají rebe♥ novou prezidentku?? Kdekdo tady píše o vykradačství, kamenujte mě, znalci, mně to neva! Už žádné vraždění neviňátek a důchodkyň, jenom vysoká hra o to, čí kašpárek zahraje lepší divadlo. Jsem zvědavá, který vzdor bude nakonec prolomen. Začíná to být napínavé! Doufám, že vyhraje Snow. Neznám nikoho, kdo je schopen vybombardovat vás růžemi ...(29.6.2017)

Nové Hunger Games sází především na vypjaté emocionální momenty a náramně jim to jde. Děj si plyne, dojde na nějakou tu husí kůži, nečekaný zvrat, což vede k jasnému finále, jehož volba čtenáře určitě nepřekvapí, ale co je důležité, funguje lépe než na papíře. Knihy Suzanne Collins nebudou nikdy žádnou klasikou, svůj účel nenáročné, lehce zajímavé četby však plní. Proto velmi potěší vytěžení téhle látky nad její rámec. Změn v adaptování bylo málo, hlavním úspěchem je filmové uchopení. Skvěle odvedená práce od kamery, přes kostýmy, až po kulisy s pevnou režisérskou rukou a silným hereckým obsazením dokázala hodně a ještě víc. Upřímně jsem velice zvědavý na velké finále.(20.11.2014)

Opět další z těch případů, kdy je nulový obsah naprcán do nadstandardního vizuálu. Takhle se to dá vlastně praktikovat se vším a ihned vám to předvedu. Vezmu svoji včerejší historku, jak jsem si šel do Jednoty pro půl kila gothaje, protože jsem neměl co žrát a odvyprávím ji formou dramatické básně ukrutného poety; I vstal za sychravého rána, a břich jeho zel prázdnotou, již není poblíž jeho máma, aby nakrmila ho dobrotou. Police spíže pokrývá prach, zmatený Ištván neví si rady, jeho duši zúží děsivý strach, že brzy chcípne hlady. Zoufale vrhá se na dveře lednice, zkouší všechny svoje taktiky, ač modlí se převelice, v dóze není ani trocha paštiky. Ledový pot jeho čelo polévá, a tak na záda dá si batůžek, protože mu opět nezbývá, než jít nakoupit za tou kundou na růžek. I vypravil se statečně, nástrah ulic nedbaje, uklidňovalo ho částečně, že v cíli cesty chleba je. Pln neochvějné vervy, sveřepě rozrazil dveře Jednoty, "tak jsem tady vy kurvy", začal sypat bonmoty. Záhy však přikryl si ústa dlaní, za což patří mu pochvala, protože za pokladnou ta tlustá paní, určitě by ho přeprala. Jídla v akci plné police, z nichž mžitky před očima měl, až omylem vrazil do zákaznice, jejíž podbradek ještě čtyři léta se chvěl. Ani slůvkem se neomluvil, pak prošel sýrů celý blok, nakonec v oddělení salámů se zastavil, načež vznikl ten epický dialog. "Tak pro co sis mladej přišel?", "chci půl kila gothaje a papiňák", "ty vole gothaj není gothaj došel", "tak mi pičo dej tam ten točeňák". Nadšen z výhodné koupě, u pokladny zaplatil patnáct kaček, poté upustil potravinové doupě, a hladově nacpal si krček. Po přežrání budiž faktem, že v křečích se potil, a obelhán svým trávícím traktem, zvonáče si poblil. Tak vidíte, historka o hovně, ale určitě jste si ji užili. Dávám tři, ale jenom proto, že film jsem viděl v rámci "pracovních povinností" zadarmo, mám slabost pro Jennifer Lawrence a taky mám velký péro. To poslední nijak nesouvisí, jen se tím rád chlubím.(20.11.2014)

• hammer_head

Hunger Games 3 aneb jak se točí reklama. Celou dobu, co jsem na tu zdlouhavou kravinu koukal jsem měl pocit, jako kdybych sledoval dokument o tom, jak důležitá je televize jako masmédium. Ve srovnání s předešlými díly se jednoznačně jedná o nejhorší díl z těch prozatím natočených. Jednotka byla určená a taky si získala snad jen mentálky z pomocný školy a náctiletý facebookáře. Dvojka se postarala o docela milé překvapení (ve srovnání s prvním dílem) v podobě trochu dospělejšího a přijatelnějšího příběhu, ale ta trojka to je opravdu děs. Pokud vynechám své rozhořčení (normálně: nasrání) z toho, že tu kravinu rozdělili na dva díly, jen aby na té sračce (a na mentálkách, kteří jsou ochotni na tohle jít do kina) trhli víc je dalším problémem chlapos ,,hrdinka´´ s ksychtem Lawrencové, která je tak propagovaná i když nikdy nepochopím proč.(21.4.2015)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $337,135,885Tržby Celosvetovo $755,356,711Tržby za predaj Blu-ray v USA $40,038,065 //počet predaných kusov 2,023,234Tržby za predaj DVD v USA $26,041,068 //počet predaných kusov 1,833,857║ čoraz viac to začína byť dejovo suchšie, povrchnejšie, banálnejšie, bez poriadneho zápalu, stále slabší a slabší priemer /50%/(1.3.2015)

• - Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana, představitele Plutarcha Heavensbeeho, zkomplikovala natáčení, protože měl v plánu ještě 7 natáčecích dnů. Jeho úloha byla dokončena za přispění počítačových technologií. Film je věnován jeho památce. (Weasley)

• - Premiéra v USA byla naplánovaná na den 30. narozenin představitelky Johanny Mason Jeny Malone. (vyfuk)

• - Natáčelo se ve městech Atlanta, Boston, Thomaston, Griffin či Newnan v USA. (willy1)