Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

A je tu další pokračování. Je to jedna velká příprava na finále, jak už to u těchhle rozdělených dílů bývá. Katniss Everdeen se dostává do 13. kraje. Má se stát takzaným Reprodrozdem neboli tváří rebelů a symbolem odporu vůči Capitolu. To se jí samozřejmě ze začátku nechce, ale nakonec svou roli přijme. Válka už je v plném proudu a 12. kraj je zničen. Objevuje se tu spousta starých i nových postav. Jako například Julianne Moore, která hraje prezidentku Alma Coin. Nebo Natalie Dormer, ta představuje režisérku rebelských videí. Samozřejmě tu jsou i staré známé tváře jako Woody Harrelson. Docela vtipnou roli tu má Cetkie Trinket, které samozřejmě vadí kombinézy 13. kraje, protože nemůže nosit své šílené modely. I když se toho vlastně ani moc nestane, špatné to není. Podaří se jim zasadit pěknou ránu do srdce Capitolu. Ostatní kraje se k nim taky přidávají v boji. Prezident Cornelius Snow to nemá jednoduché. Jennifer Lawrence svou roli neohrožené lučištnice zvládla na výbornou. :) Dokonce nám ukázala, že umí i docela hezky zpívat se svou Písní oběšence. A ani jsem si nevšiml digitálního Philipa Seymour Hoffmana. Těším se na další díl. ;) "Ty ses vrátila kvůli kočce?!"(26.3.2015)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $337,135,885Tržby Celosvetovo $755,356,711Tržby za predaj Blu-ray v USA $40,038,065 //počet predaných kusov 2,023,234Tržby za predaj DVD v USA $26,041,068 //počet predaných kusov 1,833,857║ čoraz viac to začína byť dejovo suchšie, povrchnejšie, banálnejšie, bez poriadneho zápalu, stále slabší a slabší priemer /50%/(1.3.2015)

Jak jsem se již zmínila (nebo chtěla zmínit) v komentářích k předchozím dílům, na "Hunger Games" mě v obou existujících případech bavila více první polovina, tzn. ta odehrávající se mimo arénu. Na vině bude nízká přístupnost - být to krvavější, mluvila bych nejspíš jinak.;-) "Ukecanost" a nízká koncentrace akčních scén (která ve skutečnosti zas tak nízká není, tak to laskavě nedramatizujte...), mi tedy naprosto sedly a teď nezbývá, než hádat, jaké tempo nasadí druhá část. A když už jsme u těch druhých částí, tak na rozdíl od zdvojeného, nedůstojného průseru skrývajícího se pod názvem "Harry Trotl: A relikvie emoce postrádající nudy", nemám s "Hunger Games: Mockingjay" a s jejich přepůlením sebemenší problém. Tedy zatím.;-) "If we burn, you burn with us!" BOOM!(26.11.2014)

• Wacoslav1

Tak konečně jsem schrastil odpovídající R.I.P (milovníci1080000000p prominou) v kině bych totiž hladový hry a Hobita fakt neriskoval a pustil jsem se do tohoto veledíla. No co na to říct fanoušek týhle série se ze mě nestane a to i přesto, že jsem letos viděl pár filmů z new age generací který mi překvapivě sedli (Labyrint, Divergence) nicméně po naprosto katastrofální dvojce je tenhle díl trochu přijatelnější. Akorát to rozdělení na 2 díly mi přijde jako debilita. No ještě, že to nežeru a nemusím se třást co přijde za rok, ale kouknu se jak to dopadne.35%(21.12.2014)

Hangrygejs: Mocinkygej - první číslo se v rámci celé té pošahané série nevychyluje ni vzhůru, ni dolů. Katniss stále vyhlíží namalovaná a trošku zpovzdálí hezky, nenaklaunovaná a z podhledu jako basetí štěně po obrně. Její noční úborek však dává tušit, že se definitivně zakulatila v oblasti vaků, proč tedy snižovat obligátní trojhvězdu, že? Protože Pýta je odpudivý nedonošenec? A co. To tam je kdekdo. Nebo že Můrová hraje dost nepřesvědčivě? Také ji asi scénář kapánek znechutil. Možná je ve svém babičkovském věku skeptická ku příběhu o harantech, co za pomoci lukostřelby a jakéhosi zmutovaného kosa zachrání svět tím, že všechny přesvědčí, ať se nechají tupě pozabíjet. Jenže - také jsme bývali mladí, Julino, tak nechme uhříkatým jejich fantasie! Já kupříkladu uchcával z Vinnetouovo Rybárny. Chtěl jsem si ji zachránit, odnést do Fort Knoxu a tam si s ní na zlatých cihličkách hrát na doktora Bolítojenchvilku.(10.3.2015)

• - Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana, představitele Plutarcha Heavensbeeho, zkomplikovala natáčení, protože měl v plánu ještě 7 natáčecích dnů. Jeho úloha byla dokončena za přispění počítačových technologií. Film je věnován jeho památce. (Weasley)

• - Spoiler: V knize se společně s Peetou (Josh Hutcherson), Annie (Stef Dawson) a Johannou (Jena Malone) vrátí z Kapitolu ještě splátkyně z druhého kraje Enobaria, která sice druhý film také přežila, ale zde se neobjevuje. (romajz15)

• - Liam Hemsworth se v jednom z rozhovorů zmínil, že mu bylo nepříjemné líbat Jennifer. "Kdykoliv jsem měl líbat Jennifer, bylo to docela nepříjemné... A poměrně trapné. Je jednou z mých nejlepších přátel, ale když jsme měli natáčet líbací scénu, vždycky poukázala na to, že zrovna měla česnek nebo tuňáka. Těsně před natáčením takové scény řekla 'Jo, měla jsem tuňáka, česnek a nevyčistila jsem si zuby.'" (JustMeeKatie)