Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 30 h (Minutáž: 55–59 min)

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Děrgelová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová
  • me_Christy

Tak tohle je vážně trochu ujetej seriál ...asi jako většina podobných českých seriálů. Herci sice většinou působí přirozeně, ale celé mi to připadá trochu o ničem. Některé situace jsou vážně trošku směšné a jak už tu bylo napsáno, zbytečně se protahují. Souhlasím, že kdyby byl seriál kratší, měl by větší spád a koukalo by se na něj daleko líp. A vážně nevím, co některé baví na postavě češtináře v podání Pavla Kříže. Seriál se občas snaží být "vtipálkem roku", ale moc se mu to nedaří, nepustila bych si ho ani na zabití času. A taky doufám, že nesklouzne do skupiny těch nekonečných typu Ordinace v růžové zahradě.(12.9.2012)

• Lorge

Přiznám se bez mučení, že jsem neviděl ani jeden díl celý. Přesto si nemůžu pomoc, ale seriál, který jenom slyším a už mám chuť něco rozbít, někoho zabít, nebo jjinak projevit sovu agresivní a násilnickou povahu (která, přiznejme si to, v podstatě ani eexistuje) si pro mě jiné hodnocení nezaslouží. A to už ani nemluvím o tom, že v podstatě člověk ani nemá moc šanci sledovat "postavy" když máme tak málo herců, že musí hrát snad ve všech novodobých českých seriálech, takže opravdu po chvíli nevíte, kdo s kým co a v kterém seriálu :-/ Prostě bída a odpad!(29.11.2012)

• Pete1790

Odpad. A to s klidným vědomím. Protože nahnat tolik českých "hvězd" obrazovky do téhle taškařice, nechat je hrát to co hrají jinde, jenom s jinými jmény, je už prostě na pováženou. Kolegové ze Slovenska by nás mohli učit, jak má seriál vypadat! Už by se někdo měl opravdu zamyslet nad tím, čím krmí národ - a nemyslím tím vepřové z Německa. Chce to revoluci! PS: Ale jedince, kteří hodnotí, aniž by daný kus viděli, bych zabanoval!(8.9.2012)

• GeusX

Je smutné vidět, jak se spousta lidí chce "zviditelnit" tím, že hodnotí filmy či seriály dříve než je začnou vysílat (nebo dokonce filmy, které ještě ani nevznikly) a stačí jim, že to vysílá jejich (ne)oblíbená televizní stanice... Ubohé! ### Po několika dílech: 20% stačilo ochutnat, netřeba se přejídat...(31.8.2012)

• Zemi11

Pobaví Pavel Kříž jako češtinář, Alena Vránová ve schizofrenní roli přímo válí. Jinak kýčovité. Nepomůžou ani kvalitní dudy protekční Kostkové, která se svými sykavkami neskutečně irituje nejen v Cestách Domů, ale teď už i tady. To je děs! Matásek je herec par excelence, ale z role oldschoolově načesaného imbecila prostě víc nevytáhne ani kdyby nevim co. Ani takový konzument českých seriálu jako já tohle prostě nezvládne přežvýkat. Díly sice budu sledovat, ale s velkým odporem a studem před sebou samým.(9.9.2012)

• - I přes stížnosti diváku a skutečnost, že poslední dvě epizody dosáhly vyšší sledovanosti než pilotní díl, byla produkce seriálu kvůli nízké sledovanosti ukončena. (Boucek)

• - I když se natáčelo v reálném obchodním centru v Praze, dokázal štáb natáčet za běžného provozu centra za bílého dne. (Boucek)

• - Při natáčení trávila Tereza Kostková až dvanáct hodin denně v nákupním centru. (hippyman)