Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová
  • Casablanca

Hodnotím po prvním dílu... A to jsem si říkala, že nemůže být nic horšího než deštivé dopoledne... Omyl! V prvním díle máme vše: porod, pořár, žárlivého manžela, nepochopenou dceru, rodící se lásku... U některých herců jde vidět, že patří spíše na divadelní prkna. Zkrátka, myslím, že seriálů podobného ražení už je dost...(12.9.2012)

Nechápu to hodnocení, pokud to porovnám s Gymplem, seriálem konkurenční televize! Tenhle seriál měl vtipný děj, obsazení paní Vránové, byl naprosto skvělý tah... Protože to je Paní herečka..nikdo by takového cynika, jakou její role je, lépe nezahrál...:-) Koukala jsem pravidelně, i jsem se celkem těšila na další díly...škoda, že ho Prima ukončila.. a už jen z principu, dávám 5 *, místo 3, aby se skóre trošku vyrovnalo...(26.12.2012)

Konečně postavy, které se nechovají jako dementi, ani nepřehrávají, ani nemusejí křečovitě dohánět ad absurdum každou situaci. I ty vztahy jsou uvěřitelné. Je znát, že scénář psala ženská (nic proti Lucii Konášové), ženské postavy jsou prokreslenější. Ty mužské jsou takové nedomrlé, spíše záporné, žádná sláva. Stopáž ale mohla a měla být kratší - mnohé situace jsou zbytečně protahované a být každý díl kratší, je i údernější. Nechybí vtip, postavy jsou skutečně uvěřitelné, dobrý seriál.(8.9.2012)

Tak to je prdel, prý je to propadák ...:-)) a co jsem kde slyšel, tak se to líbí. Prima se asi zbláznila, že to chce ukončit. Ordinace v růžové je na logičnost ještě větší shit a klidně si to válí na čele sledovanosti. Proč v tom doprdele někdo hledá logiku a umělecké kvality? Je to přesně to, co lidi chtějí po práci, koukat na nelogičnosti a nic neřešit ...no co se dá dělat, ale tím si to Prima hodně podělala, zdá se, že marketinkový ředitel potřebuje vyměnit.(18.10.2012)

• kuře.gril

Viděla jsem tenhle seriál dnes poprvé (3. díl). Mno ... Ze začátku mi to bylo i docela sympatické. Ne, že bych se na takový seriál chtěla pravidelně dívat, ale ve srovnání s jinými českými seriály se mi to nezdálo zase tak zoufalé. Ale ke konci mé malé sympatie rychle upadaly. Ondra Sokol mě docela zklamal (vlastně jsem na to koukala kvůli němu) a to vyznání lásky přes rozhlas... tomu teda říkám romantické gesto (strašně by mě zajímalo, jaké procento žen by tohle ocenilo). Takže- ve srovnání s ostatními podobnými současnými českými seriály je to vcelku slušný počin, ale ve srovnání seriálů jako takových, je to prostě hrozně hrozně špatné, škoda mluvit...(12.9.2012)

• - Natáčení probíhalo v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Mateřská stanice Prima přitom zveřejnit název centra nechtěla. (kohout08)

• - Při natáčení trávila Tereza Kostková až dvanáct hodin denně v nákupním centru. (hippyman)

• - Vzhledem k tomu, že natáčení s Barborou Munzarovou začalo ještě před její nehodou na motorce, stihl s herečkou štáb natočit okolo 160 obrazů, přičemž 1 natáčecí den přitom vyjde přibližně na 300 tisíc korun a stihne se přibližně 10 obrazů. Nešťastná nehoda herečky tak přišla TV Prima na přibližně 5 milionů korun. (hippyman)