Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Jan Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová
  • Zemi11

Pobaví Pavel Kříž jako češtinář, Alena Vránová ve schizofrenní roli přímo válí. Jinak kýčovité. Nepomůžou ani kvalitní dudy protekční Kostkové, která se svými sykavkami neskutečně irituje nejen v Cestách Domů, ale teď už i tady. To je děs! Matásek je herec par excelence, ale z role oldschoolově načesaného imbecila prostě víc nevytáhne ani kdyby nevim co. Ani takový konzument českých seriálu jako já tohle prostě nezvládne přežvýkat. Díly sice budu sledovat, ale s velkým odporem a studem před sebou samým.(9.9.2012)

• Segrestor

Příště bych prosil rodinný seriál z prostředí pošty - něco dramatického o celé dynastii pošťáků, vše s podkresem kouzelné hudby Karla Svobody. Dále bych prosil mysteriózní seriál z prostředí záchytné stanice, nějaký sitkom ze života hovnocucářů, krátké skeče z kafilérie, několik televizních inscenací na téma pracák (třikrát s Miroslavem Donutilem by stačilo), nějaké etudy z prostředí malé večerky (drama mezi starou cikánkou a prodavačkou z večerky s full kontaktem tří bezďáků si prostě o to říká), a konečně telenovelu z prostředí jedné nejmenované arcidiecéze. Vidím to v barvách: Naďa přijela z křesťanského tábora a setkává se s Milošem, čtyřicátníkem, který žije se svou matkou v jednom z žižkovských činžáků. Miloš byl dříve trestán za frotérství. O Naďu projeví zájem také místní farář Hakunďěk, který přitom chodí s Josífkem, farním kuchařem v invalidním důchodu. Rozehraje se milostný čtyřúhelník pod taktovkou zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí takové sqosty jako jsou seriály Periférie, Čekárna, Nádraží a další.(31.10.2012)

Konečně postavy, které se nechovají jako dementi, ani nepřehrávají, ani nemusejí křečovitě dohánět ad absurdum každou situaci. I ty vztahy jsou uvěřitelné. Je znát, že scénář psala ženská (nic proti Lucii Konášové), ženské postavy jsou prokreslenější. Ty mužské jsou takové nedomrlé, spíše záporné, žádná sláva. Stopáž ale mohla a měla být kratší - mnohé situace jsou zbytečně protahované a být každý díl kratší, je i údernější. Nechybí vtip, postavy jsou skutečně uvěřitelné, dobrý seriál.(8.9.2012)

Ale ale, proč tak zostra? Samozřejmě, že se nejedná o žádné veledílo, dokonce ani v kategorii český seriál tento nijak nezáří, ale určitě se během jednotlivých epizod našla místa, která za to stála. Herecky bych vyzvedl T.Kostkovou a P.Kříže, jehož role, perfektně stvárněná, byla pro mě nejvtipnější. Naopak prvoplánový showman O.Sokol, navlečený v kuřeti, který měl asi podle původního záměru seriál nejvíc rozveselit, působil často toporně. Další světlá místa pro mě představovali: M.Trnavský, P.Batěk nebo M.Procházková (i přes tolik nemodelkovskou postavu)... Naopak příliš jsem si nezvykl na postavy, které hráli: A.Vránová, D.Matásek, D.Jurčová nebo O.Navrátil (přestože jinak ho uznávám). Některé zápletky byly již ohrané, některé úplně zbytečné až trochu trapné, ale některé dobré a poutavé. Úvodní píseň ´Když to nečekáš´ byla k danému žánru dobrá (´chytlavá´) a dokonce ani zpěv ParaNoida Bárty, kterého jinak nemusím, mi nevadil.(21.1.2013)

• Hrabovo

Chtěla jsem vidět Pyšnou princeznu po letech a uvízla jsem u seriálu. Holt někdy člověk zůstane koukat na dobré a velmi dobré herce, i když to, co hrají, nestojí za koukání... O to víc ruší výkony slabých herců. Úděsná jsou dvojčata a všichni mladí herci v čele s Kmínkem s výjimkou Evičky (bohužel i štěk tradičně příšerné Hanychové má ve výčtu účinkujících přednost a já tu holčinu jménem nenašla, ona byla dobrá). Jo, Pyšná je pořád pěkná a vitální!(30.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Mateřská stanice Prima přitom zveřejnit název centra nechtěla. (kohout08)

• - Jitka Ježková a Danica Jurčová, které se zde "podělí" o stejného muže, Ivana Mařáka (David Matásek), se spolu setkali již dříve v seriálu O ztracené lásce (od r. 2001) a obě v roli Honzy Jírové, Jitka totiž Danici propůjčila svůj hlas. (funhouse)

• - Tereze Kostkové hraje v seriálu otce její skutečný otec Petr Kostka. (wictoria)