Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová
  • tetraedr

"V kulisách obchodního centra, lesku výloh a bezstarostné atmosféře kaváren se odehrávají nečekaně dramatické, ale i humorné příběhy hlavních hrdinů seriálu." To už vážně nikdo z televize nemá žádné nápady na alespoň od pohledu normální seriál?? Co bude dál? Seriál Květinářství, kde šťastně rozvedená Jitka hledá nový začátek nebo snad seriál Masna, kde hlavní hrdina, řezník Jarda, řeší těžké dilema co udělat se starým skopovým, které ale stále vypadá poživatelně?? A co když to zjistí místní drbna důchodkyně Alžběta?? -> Babovřesky 4(27.1.2015)

• vitekpe

Jedna je za krasnou Terezu, na kterou je radost se divat - myslim vizualne. Jinak nepozivatelne...leda jako experiment s vlastni psychikou. - - - aktualizace rijen 2012: porad byl zrusen, udajne spatne nacasovani atd, nicmene dovolim si osobni nazor - podle me propadl diky tomu, ze lidi uz na takovehle veci proste nechteji koukat. Vetsina protagonistu/postav je absolutne odtrzena od reality, a navic chovajici se minimalne "zvlastnim" zpusobem...abych byl teda pokud mozno slusny...(2.10.2012)

• me_Christy

Tak tohle je vážně trochu ujetej seriál ...asi jako většina podobných českých seriálů. Herci sice většinou působí přirozeně, ale celé mi to připadá trochu o ničem. Některé situace jsou vážně trošku směšné a jak už tu bylo napsáno, zbytečně se protahují. Souhlasím, že kdyby byl seriál kratší, měl by větší spád a koukalo by se na něj daleko líp. A vážně nevím, co některé baví na postavě češtináře v podání Pavla Kříže. Seriál se občas snaží být "vtipálkem roku", ale moc se mu to nedaří, nepustila bych si ho ani na zabití času. A taky doufám, že nesklouzne do skupiny těch nekonečných typu Ordinace v růžové zahradě.(12.9.2012)

• Pete1790

Odpad. A to s klidným vědomím. Protože nahnat tolik českých "hvězd" obrazovky do téhle taškařice, nechat je hrát to co hrají jinde, jenom s jinými jmény, je už prostě na pováženou. Kolegové ze Slovenska by nás mohli učit, jak má seriál vypadat! Už by se někdo měl opravdu zamyslet nad tím, čím krmí národ - a nemyslím tím vepřové z Německa. Chce to revoluci! PS: Ale jedince, kteří hodnotí, aniž by daný kus viděli, bych zabanoval!(8.9.2012)

• Tosim

ACHTUING - SPOILERS! Tenhle seriál nešel do úplnýho kopru díky tomu, že byl ukončen předčasně. Jistě, je to věc, kterou tvůrci nemohli tak úplně ovlivnit (maximálně tím, že ona masa "obyčejných diváků" se dívat přestala, horší je, že už mají v merku jedlejší, osvědčené fláky). Napadá mě kacířská myšlenka letošního seriálového podzimu, a to ta, že se mi to relativně líbilo. Jistě, vztahový bordel už tak typický už v podstatě pro všechny seriály tohoto typu, srandovní konec ("nevěrník" zakopne o barvu, vpadne doprostřed rodinného kruhu a konsternuje svou přítelkyni žádostí o ruku a ta, ačkoli by měla tisíc důvodů proti, jak kravka kývne), schválně (otravně) toporný Kříž, ale jinak relativně sympatická atmosféra a...ten předčasný konec. Celkem se dal vysledovat scénáristický rukopis Lucie Konášové (postava Mirky ale neměla daleko do karikatury), pořád je to ale velice vzdálené od toho, co psala předtím. Ti Mašíni už asi nebudou, co? :-((27.12.2012)

• - Vzhledem k tomu, že natáčení s Barborou Munzarovou začalo ještě před její nehodou na motorce, stihl s herečkou štáb natočit okolo 160 obrazů, přičemž 1 natáčecí den přitom vyjde přibližně na 300 tisíc korun a stihne se přibližně 10 obrazů. Nešťastná nehoda herečky tak přišla TV Prima na přibližně 5 milionů korun. (hippyman)

• - Natáčení probíhalo v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Mateřská stanice Prima přitom zveřejnit název centra nechtěla. (kohout08)

• - I když se natáčelo v reálném obchodním centru v Praze, dokázal štáb natáčet za běžného provozu centra za bílého dne. (Boucek)