Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Jan Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová

Rozhodně to nebyl seriál,který měl skončit předčasně.Obchodák nespasil bídnou úroven současné produkce,ale patřil rozhodně k tomu koukatelnějšímu.Celkově to nelze hodnotit kladně,jelikož dost,opravdu dost tam toho bylo nereálného a hodně postav trapných.Přesto tam bylo dost postav a herců(Kříž,Vránová..)kvůli kterým stálo za to dost dílů sledovat.Jako nenáročná seriálová zábava na večerní všední dny,to u mě jakž takž fungovalo.Důležité je si vybrat jenom jeden takový "produkt"a dát mu šanci.Pak to trochu funguje..(23.12.2012)

• tetraedr

"V kulisách obchodního centra, lesku výloh a bezstarostné atmosféře kaváren se odehrávají nečekaně dramatické, ale i humorné příběhy hlavních hrdinů seriálu." To už vážně nikdo z televize nemá žádné nápady na alespoň od pohledu normální seriál?? Co bude dál? Seriál Květinářství, kde šťastně rozvedená Jitka hledá nový začátek nebo snad seriál Masna, kde hlavní hrdina, řezník Jarda, řeší těžké dilema co udělat se starým skopovým, které ale stále vypadá poživatelně?? A co když to zjistí místní drbna důchodkyně Alžběta?? -> Babovřesky 4(27.1.2015)

• blackrain

Alespoň trošku originální prostředí. Jinak nic nového pod sluncem. Ale stejně to dopadne jako všech dnešních seriálech, kde se to točí pouze okolo toho kdo, s kým, proč a za kolik. Takže opět půjde o klasiku, ze které vaří všechny dnešní seriály a to se mi začíná poměrně dost zajídat. Postavy jsou i celkem uvěřitelné. Také ze mě nebude pravidelný divák, který u toho bude sedět jako přišroubovaný a bude se šíleně těšit na další epizodu.(10.9.2012)

• ivishka

Křišťálově čirá d*mence naprosto neprůstřelná a očividná. D*bilní dialogy, k**ténský scénář, trapná a děsná úvodní znělka, nereálné a teatrální "životní" situace. Z televizní obrazovky na mě teče hnis a sr*čky. Jinak než vulgárně to prostě nepopíšu, protože ta slušná slova jsou na tohle prostě až moc dobrá.(10.9.2012)

Konečně postavy, které se nechovají jako dementi, ani nepřehrávají, ani nemusejí křečovitě dohánět ad absurdum každou situaci. I ty vztahy jsou uvěřitelné. Je znát, že scénář psala ženská (nic proti Lucii Konášové), ženské postavy jsou prokreslenější. Ty mužské jsou takové nedomrlé, spíše záporné, žádná sláva. Stopáž ale mohla a měla být kratší - mnohé situace jsou zbytečně protahované a být každý díl kratší, je i údernější. Nechybí vtip, postavy jsou skutečně uvěřitelné, dobrý seriál.(8.9.2012)

• - Vzhledem k tomu, že natáčení s Barborou Munzarovou začalo ještě před její nehodou na motorce, stihl s herečkou štáb natočit okolo 160 obrazů, přičemž 1 natáčecí den přitom vyjde přibližně na 300 tisíc korun a stihne se přibližně 10 obrazů. Nešťastná nehoda herečky tak přišla TV Prima na přibližně 5 milionů korun. (hippyman)

• - Natáčení probíhalo v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Mateřská stanice Prima přitom zveřejnit název centra nechtěla. (kohout08)

• - Při natáčení trávila Tereza Kostková až dvanáct hodin denně v nákupním centru. (hippyman)