Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

misbos

".... temnota!!! ...... bez rodičů!!! .... " "Batman je ryzí umělec, je temný a hloubavý!! " Že si Snyder letos tak drsným způsobem naběhne na jeden z mnoha povedenejch fórků filmu z roku 2014, jen dokazuje jeho do sebe zahleděný patlalství. To je samozřejmě poznámka na okraj. Jinak se k lego příběhu snad ani nedá moc co napsat, je to skoro bezchybnej film. ()

HenryIvan

Návrat do obdobia, kedy bola naša slovná zásoba obmedzená na slová mama, papa a havo. Kedy sme namiesto ťukania do tabletu a PC ťukali všade tam, kde sme nemali. Do doby kedy bolo Lego celým našim svetom. Je tu istá dávka nostalgie, no je vážne potrebné dávať pozor celý film, lebo vám tieto „ úžasné ” technické kúsky doslova uniknú medzi prsty. Inak solídna rodinná podívaná, kde vypneme mozog a snažíme sa nesmiať až tak prihlúplo, že sme kúsok od mŕtvice. 65 %. ()

FOCKE_WULF

Lego vybudovalo utopický svět, kde všichni znají svoje místo, žijí podle návodu a jsou domestikovaní, omyvatelní, šťastní. ()

geek.ondra

Hromada nápadů, vizuálních vychytávek a popkulturních narážek v jedný epický a osudový story o sebepoznání, lásce a tuně cool kostek. Jeden z nejvynalézavějších animáků jaký jsem kdy viděl. 9/10 ()

Sykon

Ještě před kinem jsem měl drobné pochyby, jestli to nebude až příliš rodinný film, ale rád uznám - mýlil jsem se. Naopak si říkám, co si asi z tohoto filmu odnesou děti, protože jsem z něj rozhodně neměl ten "pro děti" pocit. Hláška střídala hlášku a já se už dlouho u filmu takhle nenasmál. Možná to je jen jedna velká reklama na kde co, ale tak výborně udělaná, že není tu co řešit. Nevím, jak se budu bavit u opětovného shlédnutí, ale rozhodně na něj dojde. ()

D.Sleeper

Nápad velmi zdařile zpracován, místy se kvalitativně blíží k Toy Story :) Navíc Will Farrell mi tam se svou rolí krásně zapadá... BTW: Tak mě napadá, jestli bude někdy POMO pořádat nějakou tu čsfďáckou mecheche, "costumes a la Toy ou Lego Story" by nemusely být marné :))) ()

amim

"Let me handle this. That idea is just the worst." Do kina jsem šel s tím, že si LEGO rozhodně užiju, neb ho, co si budeme nalhávat, zbožňuji a na vlně dětsky inteligentního Lego humoru si jedu už nějaký ten rok (všechny LEGO hry dohrány). Ale rozhodně jsem neočekával, že se z LEGA vyklube jeden z největších kino zážitků za poslední tak rok a půl. Pár důvodů proč je nové LEGO tak boží. Vizuálně je to naprostá bomba (za lego moře smekám), ale hlavně film skvěle těží z toho, že z lega je zpracováno tak trochu všechno. Přeci jenom, kde jinde může Batman ukrást Hanovi hyperpohon, aby se dostali na sněm, kde si pokecá s Gandalfem či Leonardem (oběma). Musím přiznat, že mě dost překvapilo, jako moc byl film ...inteligentní. Přeci jenom fakt, že v kině umírali smíchy spíše rodiče než jejich ratolesti mluví za své. Posledních půl hodina nám nabídne dokonce i metaforický význam celého filmu, který se náramně vyrovnává s pocity, které musel někdy v životě cítit každý mladý či dospělý stavitel (narážka na Lego Duplo ftw). Hudba je parádní, ale hlavně bych chtěl vyzdvihnout český dabing, díky kterému jsem dokázal překonat absenci hlasu Morgana Freemana či Liama Neesna. Ve zkratce hravá fantazie. ()

Bobšule

Můj osmiletý syn se sice smál chvílemi na celé kino, leč podle mě to moc "Boží" nebylo. A s českým dabingem si popravdě mohli opravdu pohrát. Hana Sola mohl dabovat Jiří Štěpnička a stejně tak s ostatními postavičkami. Už to by ten film poněkud pozvedlo. Závěrečný srdcervoucí dialog otce se synem tu průměrnou nudu pak definitivně zabil. ()

teddinka1

Viděla jsem to v čeština a stejně si myslím, že je to super (ale rozhodně ne hit roku 2014, jak někteří tvrdí). Opět se s tím fakt vyblbnuli. ()

Pathrose

Vím, že budu parafrázovat asi všechny již napsané komentáře, ale prostě 'všechno je tu boží'! Vůbec jsem nevěděl jak tvůrci LEGO film pojmou, ale zvládli to skutečně na výbornou. Orwellovský nádech, hláškující Batman, spousta popkulturních odkazů, a to nejen na filmy a jejich postavy, kreativní scénář - to všechno tvoří boží podívanou! 'DARKNESS, NO PARENTS!' ()

LabySo69

největší popkulturní nářež co kdy, plnej takovýho množství totálně skvělej gagů se rovná naplnění mýho očekávání. Onen moment překvapení je sice to nejhorší z filmu, ale i tak skvělá prdel! A za Star Wars scénu a za scénu, kdy Emmet zvedá koně, aby si na něj mohl sednout dávám hvězdu navíc, protože jsem málem chcípl smíchy. Everything is Awesome...........SPACESHIP!! ()

TomasRichtr

Čekal jsem to o mnoho horší. Ale ten film je prostě srandovní, ať chcete nebo ne. A že je to jedna velká reklama? To mě během sledování nijak nepřišlo. Je asi možné, že malé děti po zhlédnutí dostanou obrovské nutkání vyžebrat na rodičích další krabici Lega, ovšem já se u filmu bavil a žádnou stavebnici kupovat nebudu. Co se týče humoru a gagů, dost mi to připomnělo počítačové hry s Legovou tématikou (konkrétně mám na mysli Lego Star Wars). Bohužel to mírně zabil ten konec, kdy se z toho tvůrci snažili udělat "něco většího". Proto srážím jednu hvězdičku. ()

slidealama

Roztomilé, vtipné a originální! Pokud už jste moc staří na LEGO (jako já), tak se aspoň podívejte na film. Je to levnější... ()

Franc1s

LEGO úlet první třídy!! Jsem rád, že jsem na tohle nebyl v kině, neužil bych si to tak jak doma, protože chlámačky a padání ze židle bylo nespočetně krát :D Co všechno se za známé postavy objevily, každá hodila kopu hlášek, zazpívali si magorskou písničku Everything is awesome a bylo dobře. Určitě se brzy kouknu zas, ty hlášky za to stojí a už se těším na dvojku!! 9/10 PS.: Pro mě tady nejvíc borec Batman, ten tomu dával čočku :) ()

Mira90

Fantastická podívaná. Přinejmenším osmdesát ze sta minut stopáže, neboť závěr se nevyhnul (nezbytnému) moralizování. Do té chvíle to ale byla neskutečná jízda, nálož skvělých vtipů a komických scén, u kterých často brečíte smíchy. Charaktery jsou naprosto boží, od Vitruvia, přes Batmana až po hlavní postavu Emmeta, příběh není triviální. Povinnost pro každého, kdo se rád baví, tím spíše pro všechny hrající si, od 3 do 99 let :-) P. S.: Úvodní píseň od Tegan a Sary je naprosto hypnotizující. ()

Shaleman

No přiznám se, že jsem čekal víc. Nápad použít Lego a zakomponovat jej celý i s jeho fyzikou do filmu určitě chválím, protože pokud by Lego žilo svým vlastním životem, žilo by přesně takhle. Bohužel má film jednu velikou vadu a tou je okoukaný děj, takže když odmyslíte prostředí nemá vám co nabídnou. Těch pár vtipů pobaví, ale za břicho se popadat nebudete. Je to škoda, potenciál byl obrovský. Takhle je to jen průměr a od dvou hvězd ho zachraňuje právě to Lego. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard