Pár nenormálních aktivit

• USA A Haunted House (více)

Když se konečně Malcolm rozhodně pověsit staromládenectví na hřebík a dovolí své přítelkyni, aby se k němu nastěhovala, netuší, kdo přivandruje s ní. Po pár podivných událostech se Malcolm s Keishou rozhodnou podivné aktivity natočit a zjistí, že Keishu posedl šílený duch. Malcolm povolá na pomoc kněze, aby ducha z Keishy vyhnal a zachránil tak jejich vztah a především Malcolmův sexuální život… (oficiální text distributora)

kingik

Varování: příliš mnoho parodie může vyvolat u citlivých jedinců nenormální aktivity. A zvýšenou koncentraci nadpřirozených sil lze snížit smíchem. Afroamerický pár, Malcolm a Kisha, se v srpnu roku 2012 ve dne v noci natáčejí. Jejich nahrávky většinou zachycují pikantnosti jako je kupříkladu sex, prdění partnerky nebo kálení partnera po domě a hlavně taky ducha, který se v domě usídlil a na jehož vypuzení si pozvou sensibila, odborníky na paranormální jevy anebo "gangsta" příbuzenstvo. S Marlonem Wayansem je to vždycky pěkný šrumec a ne jinak tomu je i tentokrát, kdy si s kolegou Rickem Alvarezem tentokrát střílejí z hororového subžánru found footage jenž s vehemencí chrlí přírůstky ve své kategorii.V největší míře je zaostřeno na sérii Paranormal activity a tak je třeba znát základní, ale mnohdy také detailní dění z prvního dílu, aby vám neunikly vtípky a narážky na něj. Pokud vám z nějakých důvodů série uniká a s úspěchem ji ignorujete lze v této parodii nalézt také řadu sexuálních a rasistických narážek, které s parodovaným subžánrem nemají žádnou souvislost. Parodují se výhradně found footage kousky a bez jejich znalostí řada gagů zůstane bez odezvy. Mám nakoukáno a proto jsem se bavil. Jen některé vtípky trpěly zdlouhavějším procesem dobrání se pointy, která nakonec ani nepřišla. Byl jsem však překvapený kvalitní režií debutujícího Michaela Tiddese. A Marlon Wayans je nespoutaný živel, který tentokrát šel poměrně do extrému. O parodii obecně platí, že kdo má nakoukáno, tak se baví. A tady tomu není jinak. Mé hodnocení: 80% ()

dr.horrible

V tomto sa musím odvolať na komentár užívateľa Superpero: "Když duch mrdá Marlona Wayanse do prdele, tak se prostě nelze nesmát." Takže niekomu to vtipné príde, mne napríklad nie. A rovnako je to s celým filmom. 30%, ale čakal som ešte o trošku väčší trapas. ()

hladass

Chvílemi vtipné, chvílemi trapně, ale celkově se člověk pobaví... Tenhle kousek válcuje Scary Movie 5 na celé čáře... ()

Carol Pifková

Zo začiatku vlastne dosť nuda, potom keď sa tie paranenormálne veci trošku rozbehli som sa aj celkom fajn nasmiala a potom zase veľmi šedý priemer. Proste takmer ako každá paródia, niečo stálo za makový prd, niečo bolo trápne a niečo super. ()

JosefGruber

Některé vtípky nejsou špatné, ale celkově film působí celkem dementně stejně jako parodované originály. Jak to asi může dopadnout když parodujete pitomé filmy? 2-3*, 24.4.2014, pc ()

Frajer42

Na negry dobrý. Je to taková parodie momentů z Paranormal Activity, které byly vtipné už sami o sobě. Tady to teda černoušci ještě zdůraznili. Chtělo by se říci, že vytvořili i zábavu pro hloupé. Prostě klasický černošský humor. Marlon Wayans je skutečně kvalitní herec a konečně to mohl taky předvést. I u takhle pokleslé zábavy se dá zasmát. Mně se to podařilo mnohokrát. Už jste to určitě také několikrát zažili. Někdy humor klesne tak nízko a do takové stupidity, že se nelze nesmát. Vedlejší postavy nemají chybu. Kdo si dovede dělat větší srandu z černých než černí. Za sebe dávám slabší 3*. ()

MikeCool

Dá se říct, že je to kvalitní parodie na hororovou legendu Paranormal Activity. Začátek...když píši začátek, myslím tím bohužel asi tak 5 minut začátku filmu, který mi vyčaroval úsměv na rtech, ale od scény, kde přítelkyně Malcolma přejede (zabije) jeho psa, film navázal takový ten typicky, dementní, americký styl humoru, což jsem očekával, ale bylo toho až moc. Například 100x omletý a opakující "vtip", kde se Malcolm snaží vysvětlit zavření dveří pomocí paranormálních jevů, tím že souložil jako tornádo a díky tomu se zavírají dveře, ach...jak trapné. Na druhou stranu mě rozesmáli parodující scénky přímo na již zmíněný Paranormal Activity, např. scéna s klíčema, nebo úplný nezájem mladého páru při plné vášni paranormálních aktivit. Spadnutá pánvička se stala zřejmě takovou malou legendou. PS: Pro AlohaAnty ()

Dzeyna

Hrozná kravina, ale docela mě to pobavilo a zvedlo náladu, takže to účel podle mě splnilo. Nic víc v tom člověk hledat nemůže. ()

dex2man

Proč mám ten pocit, že se každým rokem v parodiích snižuje počet povedených vtipů a popkulturních narážek na úkor trapáren a neopodstatněných vulgarismů? Kde jsou ty časy, kdy i ten fekální humor dokázal být trefný? A že to zrovna Marlon v dobách Scary Movie a Nevyhrožuj uměl…ale abych nekřivdil, pár záblesků se najde: scéna s otáčející kamerou a mexickou služkou v „prázdném“ domě, venčení mrtvého čokla, drsný gangsteři na útěku… Bohužel většina času je zabitá Marlonovým šaškováním před kamerou, kdy se bavil jen on a jeho kámoši za kamerou, viz.nekonečná útrpná šukačka s plyšákem…škoda, že chybělo víc nápadů. ()

Geralt z Rivie

Můžu s klidem konstatovat, že je to jedna z těch lepší parodii. Některé pasáže jsou trošku slabší, ale pár míst je tam hodně dobrých na 4 hvězdu, ale něco schází. ()

Campbell

Další z řady spíše trapných parodii. Kde jsou ty časy kde jsem se u Wayansů smál? Tady tohle už prostě smrdí naprstou trapností. Jo jsou tu asi tak 2 scény u kterých jsem se zasmál ale to je zoufale málo. Film se děsně snaží být za každou cenu vtipnej a tak to prostě působí uspěchaně a plno vtipů vyjde na prázdno. Na dvojku zvědavej fakt nejsem. ()

Slartibarkfast

U nenormálních aktivit se není moc čemu smát. Pokus o navázání na Scary Movie sérii, která už sama o sobě silně ztrácela dech od třetího dílu, se zle nevydařil. Parodovaný film je nehorázná hovadina a toto není výjimka. Jediná skutečně skvělá scéna, která mi utkvěla v paměti, a které jsem se nehorázně smál, byla ranní snídaně s duchem v kuchyni. Pokud máte slabost pro takovýto druh fekálního humoru, pak budete jistě jásat, ale mému vkusu je to na hony vzdáleno. 35% ()

SeBig

Na urovni Scary movie 5 a také uplně na stejné brdo. Já original Paranormal activity moc nežeru ale na parodie se podívám rád když je nuda a chcete si něčím zvednout naladu :) Wayans opět nezklamal svím vtipným xichtem ()

korbitch22

Marlon je bez svých bratrů o něco slabší a je vidět, že ani režisér začátečník přesně nevěděl co dělá, jelikož film nedokáže opět působit uceleným dojmem.Spousta vtipů je postavená převážně na sexistických hláškách, situacích a scénách, z nichž je bohužel valná hromadá buď trapná, nebo jen prostě nevtipná.Spoousta zbytečných scén, na první pohled křečovitý humor i projev herců.Hodně těžce se na film kouká i z důvodu obsazení nesympatické Essnece Atkins.Jenže Wayanse je pořád Wayense a spousta, jako až nečekaně velká spousta scén dokáže zasadit smrtící ránu a já si matně vzomínám, kdy jsem naposled takhle prskal smíchem u americké komedie, která se snaží něco parodovat.Jasně, časy prvního Scary Movie jsou pryč, Haunted House nedokáže držet pohromadě jako plnohodnotný nářezový fekál, je tam spousta křeče, ale když přežijete rozpačitý začátek, který kurví h¨lavně scéna se psem a občas prostě přežijete nějakou tu nudnější pasáž, dostanete naloženo opravdu pěknou řádku neuvěřitelně debilních situací, které vás prostě roztleměj jako kdysi, když nám bylo 15. a zhulený sme v kině sjižděli Scary Movie.Marlon je neskutečnej komik, hlavně jeho obličejová mimika a neskutečný talent přednášet vostré hlášky, dělají z filmu docela povedený zářez do americké fekální produkce a když si k tomu přičtete, že se jim povedlo do filmu narvat víc děsivejch a lekacích scén než tvůrcům Paranormal Activity 2 a 4, můžu s úplnym klidem dát silné 3* a říct, že jsem se sice místy ošíval, ale něco sem se natlemil! 59%.Co na to páté Scary movie? You crazy biitch!!!!! :) ()

Chrustyn

Neskutečně mizerný, trapný a po všech stránkách nepovedený pokus o zparodování populární hororové série. Milovníci dané série a trapného černošského humoru budou možná nadšení, ale skutečný divák a hlavně milovník filmu, bude trpět jako pes. ()

Arsenal83

Stupidita, ktorá sa každou scénkou snaží prekonať predchádzajúcu nechutnosť niečim ešte humusáckejším. Alebo sa niekto naozaj smial ako Afroameričan šuká plyšákov? Alebo ako jeho špatná žena prdí jak odporné prasa či serie na záchode? Alebo kadenie do urny? Tak gratulujem. Len pár frkov to vytiahlo z odpadu. ()

Pítrs85

Pokud je vám jméno Marlona Wayanse podezřelé, tak asi víte, s čím tady máte tu čest. On je prostě blázen, neštítí se vůbec ničeho a přestože někdy (často) jeho fórky přecházejí v ryzí trapnost, nelze mu upřít, že vás minimálně párkrát fakt rozesměje, pokud vám teda nevadí “trochu“ toho fekálního, přisprostlého a vůbec vidláckého humoru. Haunted House pokračuje v nastoleném trendu, přesto jsem se musel zase gebit jako blázen a to hlavně v první, našláplé polovině. V té druhé tempo a kadence hlášek sice mírně opadne a konec tak budí dojem natahovaného, ale v rámci současných parodií je to pořád nadprůměr. Přesně takhle mělo vypadat páté Scary Movie. A když už píšu o Scary Movie, tak Haunted House je Wayansovou nejlepší parodií od dob právě první části této série. Ono vůbec Haunted House působí, jako kdyby bylo natočené někdy kolem roku 2000, absentující na všechny soudobé popkulturní odkazy- což jen a jen kvituju. Marlon nezklamal, člověk se tlemí už jen při pohledu na jeho ksicht :-) A přiteplenej senzibil je neskutečnej ďábel :D ()

eraserhead666

Rodina Wayansů je moje krevní skupina a právě Marlona z nich mám nejradši. Já je i ten jejich smysl pro humor prostě žeru. A Marlon nezklamal ani teď. Scéna s pohybující se kamerou a mexickou hospodyní, která je na chvíli sama doma mi málem urvala bránici. ()