Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

Micro41CZ

Ačkoliv absolutně netuším, o co tam kurva šlo - scenaristika na bodu postiženýho lenochoda (zvlášť ta pazmrdská kanonáda na konci = poslední dva díly), tak se na to dobře dívalo... ()

hroubek

S02 - První řada se hned po odvysílání stala skoro kultovní a její tvůrci s herci byly vynášeni do nebes. A pak přišla druhá řada. Řada, které je pro spoustu hardcore fanoušku první řady kontroverzní, rozporuplná, nudná, zdlouhavá, nic neříkající a jiná. Nic Pazzolatto udělal to nejlepší co mohl, a rozhodl se, že podruhé do stejné řeky nevstoupí. Druhá řada je totiž ve všem jiná a spoustu fanoušků to nemůže rozdýchat. Postavy nejsou tak sympatické, samotný případ není, tak zajímavý, žádná konspirace není tolik zajímavá a ke všemu je tam dost logický chyb. A pak je tu druhá strana mince, kde je jasně vidět, že to Pizzolatto udělal zcela naschvál. I když, jsem byl hodně spokojený, tak občas jsem musel dát odpůrcům druhé řady za pravdu, že dialogy a logika nebyly zrovna nejsilnější. Co se týče herců, tak tam je to hodně složité. Někomu se jejich výkon líbil a někdo v tom viděl jasné přehrávání. Colin Farrell je nejlepším hercem druhé řady, mám nejzajímavější postavu a příběh a rozhodně je to zajímavá postava od začátku do konce a Farrell jí zahrál skvěle. Rachel McAdams se mě dost líbila, a svojí postavu zvládla velmi dobře, škoda že nedostala více prostoru na nějaký flashback. Taylor Kitsch z mého pohledu nebyl špatný, jen jeho příběh byl dost průhledný a pro někoho nezajímavý. Vince Vaughn mě mile překvapil, jelikož jsem si ho v této pozici krásně užil, ale je pravda, že několikrát přehrával až to nebylo hezké, ale drsnou pózu jsem mu věřil. Kelly Reilly má méně prostoru, ale rozhodně ho využila na výbornou. Druhá řada má spoustu zajímavých scén, které jsou hodně atmosférické, ale taky má hodně pomalejších a někdy nudnějších, než byly v první řadě. Druhý Temný případ se mi hodně líbil a já od něho dostal něco jiného, než jsem čekal a za to jsem tvůrcům nesmírně vděčný, to že to pak neocení i jiný je věc názoru. ()

VanTom

Výměna prostředí za betonové průmyslové město Vinci, Kalifornie, a kompletně nové postavy (tentokrát dokonce 4 hlavní), každá se svými vlastními démony a traumaty, razantně pootočily také vyznění temného případu vraždy podnikatele napojeného na špičky místní zkorumpované politiky a podsvětí. Přestože jsem se ve jménech ztrácel, přišel mi klasičtější, přímočařejší a (až na neuspokojivý fatalistický závěr) vtahujícnější i diváčtější. ()

ZeroCZ1233

Z první série jsem byl nadšený, konečně pořádně napsaná a temná kriminálka s famózním hereckým obsazením a uchopením celého příběhu. Proto jsem do druhé série šel s podobným očekávním, přičemž jsem si říkal, že místní hodnocení je přehnané a tak špané to nebude. Jenže... ono to fakt tak špatné nebylo, dobré však také ne. Kamenů úrazu, již se této série týká, je několik. Mezi hlavní počítám scénář. Víc jak půlkou série jsem se prokousával až z donucení, nezajímavý případ, mnoho hlavních postav, na něž se díky jejich počtu nemůžete pořádně zaměřit, rádoby chytré dialogy, jež spíše nudu ještě podepíraly. Kdybych měl hodnotit kolem půlky sére, tak by to bylo za 6/10, ale pak přišlo k vykoupení. Postavy jste konečně poznali, díky čemuž se vám začínaly dostávat pod kůži, atmosféra zhoustla, tempo se rozjelo a celková prezentace byla o poznání lepší. Herecké výkony nebyly špatné, jen dvojice Colin Farrell a Vince Vaughn občas až moc přehrávali, protože hráli až moc stereotypní chlapíky bez většího charakterového uchopení, což se později zlepšílo, hlavně u prvního zmiňovaného, Vincův charakter byl suveréně nejhorší, bohužel, protože se vážně snažil. Velký potenciál, ale slabší provedení. 7/10 ()

JohnSmith

Oproti první sérii je to slabší, to každopádně. Prvních pár dílů bylo poněkud nezáživných, ale zhruba od třetího čtvrtého se to pěkně rozjelo. Možná je problém s tím, že je tam až moc postav, nicméně Vaughn a Kitsch jsou výborní. Farrell standardní, ale bohužel McAdams je špatná. Ta role jí buď moc nesedla, nebo nevím. Každopádně i druhá série Temného případu je bezva. ()

fabecc1222

Druhá řada poněkud změnila atmosféru. Přesouváme se do až vražedně teplého podnebí, potažmo aspoň to tak působí skrze kameru či prostředí. Vedro, dusno, parno... z toho prostě přímo čiší. V čem zůstáváme na stejné notě, tak je hvězdné herecké obsazení i dobře napsané hlavní postavy. Problém ale nastává u postav vedlejších a jejich příběhů, kterých je tu velké množství a jejich příběhy jsou značně nepřehledné, poněkud tvrdě naroubované na hlavní postavy a slouží hlavně k tomu, aby zamotali děj. Kdy se dostávám k tomu hlavnímu bodu, kde dvojka oproti jedničce selhává. Jednička postupně poodkrývala všechny tajemství a příšernosti, kdežto ve dvojce jakoby furt přibývali další a další a postupem času je to všechno extrémně nepřehledné. Jakoby ste do těch osmi dílů narvali příběh z tak pěti řad. ()

vyfuk

Spousta lidí shazuje a tvrdí jak to bylo oproti první sérii hrozné. Možná je to tím, že mě první série nijak extrémně nezaujala. Možná je to tím, že už jsem ji viděl nějakých těch pár tun pátků zpátky a nebo mám slabost i pro slabší kousky. Druhá série True Detective měla jasně daný příběh. To, že tam spíš bylo víc a víc smyček a zápletek do sebe, které ani mně vlastně moc nedávali smysl je věc druhá. Proto nehodnotím nijak extra pozitivně. Ono jde primárně o to, že se tam alespoň děje něco zajímavýho. Nemá to vyloženě kouzlo první série, ale zase koho to sere. Návrat ke kořenům by nemusel být špatný nápad. Nicméně si nemyslím, že by druhá série byla nějakým způsobem příšerná. ()

Jaro.Krafcik

Fuha tak toto bol teda riadny pokles oproti prvej skvelej serií. Ako herecké obsadenie na výbornú. Ale ten dej ma nejako vôbec nezaujal. Veľká škoda, no dalo sa to pozrieť. Už mi ostáva len doraziť poslednu sériu a dúfať že bude aspoň o trochu lepšia ako táto. 3* ()

herr_carter

Ufffff, to byla zase krasojízda ! Stejně jako v první sérii mě první a druhá epizoda uvedly akorát do chaosu, který se ale stejně jako u prvotní řady začal brzy rozplývat a pěkně temně rozkrývat všechna byrokratická tajemství. To, co tady předvedl Colin Farrell, nemá obdoby, svým hereckým výkonem mě nadchl snad ještě více, než ústřední dvojice detektivů ze série číslo 1. Jako celek tedy hodnotím stejnými superlativy, jako předchozí díly...............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Forsberg11

Season 2 už nebola ani z ďaleka tak kvalitná ako prvá. Až na opäť vynikajúce herecké predstavenia, (hlavne Colin Farrell exceloval) a silné záverečné dve časti, to bola pomerne nešťastne naťahovaná nuda prepletená až zbytočne komplikovaným príbehom, v ktorom som sa čím ďalej tým viac strácal. Svoju kvalitu to však aj napriek tomu jednoznačne má a medzi modernými krimi seriálmi sa jedná o nadpriemernú sériu. 65 %!! ()

kenkaku

Tak tohle byl vážně hnus. Užvaněný slepenec osudů asi milionu postav, ve kterém se prostě nedá vyznat. Buď se žvaní, nebo se hází jménama postav, aby se někam děj posunul. Vědět co a kam je prakticky nemožné. Jak mě první řada štvala (v prvních dvou epizodách tím uloudaným tempem), atak tady se prostě točíme v kruhu. A nejhorší je, že jeden ani neví "o čem to vlastně je". první byl o nalezení vraha "parohaté mrtvoly". Tady? Životopis novodobého mafiána? Hledání pachatele mrtvoly bez ptáka? Šuk-mejdany pro smetánku? Tohle opravdu bylo hodně mimo. ()

klukluka

Proč se to mělo jmenovat stejně? Proč z téhle sračky udělali dvojku něčeho tak mimořádnýho, jako byla série s McConaughym a Harrelsonem? Nebyl tam jedinej společnej styčnej bod..?! Tohle je dobrý jen k tomu, aby to jedničce kazilo rating... A asi se to i líp prodávalo. (A máme to, sám jsem si na to teď odpověděl.) Ale bejt toho kupec, tak chci svý prachy zpět. Protože jednička měla všechno, a tohle nemělo nic. Jen to dobrý jméno, který to úspěšně zadupalo do země. Jediným skutečným důvodem k vraždění tady byly ty nekonečný dialogy - testy otcovství, adopce, miluju tě, taky tě miluju... Karikatury lidí, karikatura světa. Ty vole..! Mega mega zklamání... ()

Benedygtus

Opet mohu vychvalit, jak herecke vykony tak soundtrack a strhujici zaver az na ty posledni minuty(cca 30), ktere me nejak nesedly.. Kazdopadne posledni 3 dily zkratka tak trochu vyzaduji zhlednuti na jeden zatah. Zacatek me nevtahl ani zdaleka tak, jako predchozi serie, ale i presto zustava serial neobycejnym a povedenym a tohle je dustojne pokracovani ackoliv prvni serie je stale jeste o pomyslnou hvezdicku lepsi. ()

Chmur

Prostředí dolního toku Mississippi mělo jen o trošku více magičtější atmosféru než rozpálená mrtvolná krajina Kalifornie. Postavy jsou opravdu výborně vykreslené a vesměs dobře zahrané. Asi nejvíce překvapil Vince Vaughn. Mafiána Franka zahrál nečekaně skvělé. Colin Farrell je chodící charisma a chlap, který by měl neustále nosit knírek:-) Bez něj to není ono. Stejně jako u první série mě trochu zklamal poslední díl. V téhle sérii je konec příliš patetický a zároveň divně neuzavřený, že to člověka až rozčiluje. ()

Torako.chan

Za mě příliš spletitý příběh a přehršel postav. Prvotní vyšetřovaná vražda po pár dílech ztrácí váhu a příběh se veze na vlnách korupce, podělaných prachů, štětky a tak. Totální chaos. V posledních dílech už jsem pomalu nevěděla kdo je a byl kdo. Po peckovní první sérii obrovský zklamání ze kterýho mám akorát oteklé mozek. Za hláškujícího Farrella a pár světlých momentů 2* ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, vlastne som dal tri namiesto štyroch len preto, že prvej sérii som dal štyri a nechcel to zvyšovať, inak by si to štyri zaslúžilo. Jasné, nedostali sme "až také herecké esá" ako v prvej sérii, ale pozor, nenechajte sa oklamať. Colin Farell je charizmatický herec už roky, Vince Vaughn vie dramatické úlohy zahrať lepšie ako komédie, Rachel McAdams nebola možno až tak super voľba, ale dala sa, Kelly Reilly bola na svojom zmenšenom priestore fajn (podobá sa na moju ženu o pár rokov dozadu :) a samozrejme Taylor Kitsch, to je talent, ktorý čoho sa dotkne, tak to sála nervydrásajúcou atmosférou. Bolo to neskutočne odlišné od prvej série, viac hlavných postáv, vyšetrovanie na pozadí, na prvý pohľad skrachované existencie prechádzajúce si doslova očistcom, len aby skončili tak, ako každá z nich skončila. Mimochodom takto neamerický koniec by som veru nebol čakal a niekto to síce kvôli tomu zhadzuje, ale ja napriek tomu, že sa mi to nepáčilo, tak oceňujem odvahu tvorcov, urobiť to tak, ako by to dopadlo v skutočnom svete a nie rozprávke, ktorých máme okolo fakt plno. Mať do na pozadí mená ako v prvej sérii, myslím teraz režiséri, scenáristi, tak to vyskočí určite vyššie. Takto zatiaľ nechávam veľmi silné tri hviezdy, ak by som niekedy zvýšil prvej sérii o hviezdu hore, tak rovnako zvýšim aj tu. ()

Litvicek

Ve srovnání s první sérií opravdu slabší. Má to náboj, skvěle promyšlený příběh a celkově bylo na co koukat, především závěrečné dva díly, kde by se atmosféra ve filmu dala krájet ale u zbylých dílů se občas dalo i pořádně zívnout. Jednoduše, něco tomu chybělo. ()

Romario

2. série: 100% Překvapilo mě zprvu, že se změnilo kompletně herecké obsazení, lokace, ladění příběhu, vlastně se jedná o úplně jiný seriál, jen se shodným názvem. Ale co na tom nakonec sejde? Důležitá je kvalita a divácký zážitek! Colin Farrell, Vince Vaughn a Rachel McAdams hrají přímo skvěle (do Vaughna bych to ani neřekl), příběh fantasticky graduje, má to šťávu, vše je přitom maximálně uvěřitelné. Je potřeba sledovat pořádně děj, zápletka se dost větví, ale stojí to za to. Pro mě lepší první řady. ()