Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Mkartaylas56

Osobně moc nechápu vlnu kritiky, která se snesla nad tímto dílem. Mně se Poslední z Jediů prostě líbil. Ať už šlo o akci nebo o vývoj postav a jejich představitele. Obzvláště Kylo a Rey byli suproví. Povedený návrat taktéž zažil samozřejmě i Mark Hamill, kterému ten Luke stále jde. O moment překvapení v mnohých scénách taky nebyla nouze. Já osobně jsem změnu u režisérského postu ani moc nepocítil a nakonec jsem spokojený, protože po odchodu z kina jsem měl radost z toho, že mám za sebou další úžasný díl z této úžasné série. 85% ()

Zadri

Něco to tak plytkého a přitom neuvěřitelně dlouhého musí snad umořit i nejvěrnějšího fanouška Hvězdných válek. Postavy a události se ve filmu vynořují zcela nahodile a bez provázanosti. Vše se podřizuje jen tomu, aby byl film přístupný, co nejširšímu publiku, ale odrostlému fanouškovi je ukazován prostředník. Spousta WTF momentů, které prostě do takového filmu nepatří. Tortura. Na tohle jsem asi už moc starej. ()

rodik

Šílená záležitost. Finnova dějová linka vyloženě trapná, celou bych jí vystřihnul. Laciné vtipy ve stylu "změnila jsem účes" do Star wars prostě nepatří a bohužel tam takových momentů bylo více. Zbytečně přepálená stopáž natažená o zbytečnou bitvu na poslední planetě. Jak mohl dostat na starost takovou legendu borec, co měl do Star wars za sebou čtyři filmové kousky, to mi hlava opravdu nebere. Uvidíme, zda to Abrams v poslední epizodě zachrání. ()

mac000

Možná o trochu delší stopáž na udržení pozornosti, ale jinak pokračování drží vysokou laťku nastavenou Star Wars VII. A něco pro pamětníky - Hamillův Luke Skywalker silně připomíná postavu Obi-Wan Kenobiho v první trilogii Hvězdných válek. Marku Hamillovi bylo roku 2015 čtyřiašedesát, když si zopakoval svou roli Luka - a britský herec Alec Guinness, byl o rok mladší když vytvořil roli Obi-Wan Kenobiho ... ()

Katka232

No, děj jsem tak nějak čekala, že se bude nést v tomto duchu. Nic jsem si předem nečetla a ani nezjišťovala. Nebudu tady rozebírat co bylo špatně a co dobře? Jen hodnotím celkový výsledek s tím, že se mi to líbilo. ()

tavvva odpad!

Vesmírné scény vypadají sice dobře, ale ... že generál zapomene vyslat stíhačky, takže jim jedna loď sejme všechny palebné věže, pak magnetický BB-8 opravuje ploché desky obvodů tak, že vzájemně zkratuje jiskřící studené spoje vodivou "rukou" a pak kulatou nevodivou "hlavou"?!?!? To přece nééé, že ne? Bylo to celé až tak špatné, že jsem to skoro nedokázal dokoukat. Nemám ani sílu, abych vypsal, co všechno bylo špatně. To už mají scénáristi v hlavě nejen nasrané, ale taky naejakulované? ()

ratpile

Nepovazuji Star Wars za neco nedotknutelneho a puvodni serii bych na rezijni/scenaristicky piedestal take nestavel, byt je mam pomerne nekriticky v lasce. Takze ano - uvodni "haha" scenka do sveta Star Wars nepatri, ale mnohem vic, nezli podobne "modernizace klasiky", mi vadila absence esteticky uspokojivejsiho souboje svetelnych mecu a ikonictejsiho zaporaka v pozadi. Se zbytekem dokazi v pohode zit a bavil jsem se kazdou ze 150 minut v IMAXu. Narozdil od epizody 1-3, mi SW v rukou Disney pripada znovu tou vyjmecnou udalosti na sklonku roku. Zvraceny vztah LOTR/Hobbit se tu znovu rozhodne nekona. Obrovska podivana. ()

BoB.2

Chci vidět šlehat blesky, chci vidět jak jiskry od světelných mečů zapaluji zem, chci vidět jak pomocí síly trhají planetu na kusy, jak lítají meče vzduchem jak na sebe hažou budovy to toho chci tolik? ()

PAVLIS

Z minulé epizody jsem v kině moc nadšený nebyl (3*). Vadil mi neoriginální děj, kopírující čtyřku, ale musím přiznat, že později v televizi jsem se docela bavil. Osmičce myslím nepomůže ani ta. Je na ní sice vidět, že se tu utopil roční rozpočet menší rozvojové země, ale k čemu, když chybí výrazná dějová osa, která by strhla? Jsou tu akorát mraky nevýrazných postav a nezvládnutých dějových linek, hodně „nečekaných“ zvratů v poslední vteřině a pár levných vtípků a roztomilých zvířátek pro děti. Vše zabalené do obzvlášť otravného soundtracku. Nuda za těžké peníze. ()

Pohodex odpad!

Vykrádání a demontáž starých dílů pokračuje v přímém přenosu. Fanouškům starých Star Wars toto opravdu nedoporučuji, neboť se budou křečovitě svíjet a proklínat režiséra. Nevím co víc dodat, opravdu velké zklamání. Nejen, že je film špatný, ale zároveň popírá všechny předchozí díly a vše, co ve Star Wars univerzu fungovalo. Prosím, už netočte další díly. ()

johnsnow

Komentár obsahuje SPOILERY: Takže film síce je o niečo slabší než všetky predchádzajúce ale stále je to viac než fajn pecka, ktorá má skvelého Finna, Rey, toho pilota ktorého meno furt zabudnem a je tu Luke a Leia. Páčilo sa mi celkové pojatie, skôr taká dráma s nie až tak extra akciou ako predchádzajúce snímky. Lukova smrť bola jasná, neprekvapivá, to že Snokea odjebu jak nič bol blbý ťah, to že sa Rey nepridala na temnú stranu sily, som predpokladal ako marketingový ťah, takže pohoda. Akcia sa mi páčila, tie zvieratká tiež, aj tie čudné monštro-tetky na lukeovom ostrove. Humor občas tiež vyčaril úsmev na tvári. Takže ja si myslím, že nazývať film hovnom a vymazať ho zo série netreba, nazývať ho slabším, no to už sa dá ale rozhodne to nerobí hanbu predchodcom ani duchovnému otcovi Georgovi Lucasovi. ()

john.doe

Jako velký fanda Star Wars mám smíšené pocity, prostě už to není ono. Ano tento díl byl o něco lepší než ten předchozí ale, největší kámen úrazu podle mého tkví v hercích (a ovšem trošku také ve scénářích které jen kopírují staré úspěšné díly, to by se dalo překousnout) ale ti herci sakra za dvě epizody jsem se nějak neztotožnil s nikým při sledování mi bylo uplně šumák co se stane s kterýmkoli hrdinou nebou hlavní postavou dalo by se říct :-( u mě vede v tomto směru Kylo ren asi nejhorší výkon v celé serii, toho záporného hrdinu v něm můžou snad uvěřit jen děti. Srovnání s legendárním charismatickým Darth Vaderem to je prostě bez komentáře. Ale taky něco pozitivního, jsem rád že někdo se SW pořád věnuje když už nic jiného tak se můžete nechat unášet na nostalgické atmosféře at už zvukové nebo audio vizuální, alespon tak jsem si to užil já :-) ()

LukyValient

Slušnej film vizuálem a výkonama, špatný star wars. Režisér Rian Johnson vzal všechny napínavý otázky ohledně postav a dějovejch linek, který byly v J.J. Abramsově předchozím díle a rozerval je v nesmyslnejch akcích a pohnutkách charakterů. Pokud dělal někdo v předchozím díle "A", teď dělá "B" a prej je to vtipný a překvapivý. Za mě to jen degradovalo děj a celkově se film vysmívá předchozímu dílu a možná i celýmu sw. Zajímavý je i "genderový trend", kdy vlastně snad žádná chlapská postava nejni líbivá, povětšinu času všichni fňukaj, jsou zmatený nebo dělaj něco špatně. Ok.. je to trend, ale u těch ženskejch charakterů chybí jedinej dějovej důvod nebo gradace pro jejich hrdinnost. Když už chtěli silný charaktery u ženskejch, mohli alespoň vykrást třeba trůny, kde nikdo nic nedostane zadarmo a musí si to nějak oddřít. ()

brzozin

Budu stručný. Ty dvě hvězdy jsou za vizuální efekty, které se opravdu moc povedly. Tím to ale končí. Po první hodině filmu jsem nabyl dojmu, že koukám na nějaký modernizovaný remake „Nová naděje po čtyřiceti letech“. Po další hodině jsem si už byl jistý a čekal jsem, jestli i konec bude stejný. A byl. Jen místo hvězdy smrti bylo zlikvidováno dělo smrti. Jinak je všechno jako přes kopírák. Jak hlavní zápletka, tak i řada vedlejších jsou v podstatě obšlehnuté od Lucase. Tvůrcům se podařilo vyzobat klíčové scény celé původní ságy a nacpat je do jednoho filmu. Což dává naději do budoucna, že tato scénáristická impotence nebude dále pokračovat, protože v podstatě už není moc co vykrádat. ()

Stranger77

Pro fanoušky asi trochu hořká pilulka. Chtěli něco hodně jiného a dostali to, nicméně asi jinak, než si představovali. V zásadě vizuálně úchvatné, dějově ne tak děravé, jak se mi na první zhlédnutí zdálo, humor super, ale dohromady to šlape tak napůl, navíc z tohohle se bude jen velmi těžko dávat dohromady smysluplné finále, ale rád se budu mýlit. Více zde. ()

RafaKrakal

Film ve mně vyvolal značně rozporuplné pocity. Na jednu stranu nostalgii z návratu Luka Skywalkera, na druhou stranu obrovské zklamání, jak s jeho postavou režisér a scénárista naložili. A těchto vzájemných antagonií je ve filmu spousta. Na jedné straně skvělá akce, na stranu druhou se snad ani jedna akční scéna neobejde bez toho, aby byla úplně nelogická. Přihlédneme - li navíc k faktu, že se jedná o naprostou "vykrádačku" předchozích dílů, tak si film rozhodně nezaslouží punc vysoké kvality. Přestože tedy nenadchne, tak ani neurazí a průměrné hodnocení je asi to nejspravedlivější, jež si film zaslouží. ()

Uhlijo

Ačkoli to byl můj první Star Wars, musím pochválit za krásně zpracované, dech beroucí záběry a akce, které doplňuje brilantní hudba. A co je pro mě největší úspěch, konečně vím kdo je Luke Skywalker :-) ()

Kubi21

Výborný film. A tím pro dnešek končím. Přiznám se, že musím absolvovat druhé, potažmo třetí shlédnutí. Poslední z Jediů ve mne vyvolal naprosto slastný pocit, který se po skončení promítání ve mne doslova rozhořel, ale přiznávám, že Síla se probouzí ve mne rezonovala mnohem déle. Osmá epizoda mi pomalu mizela z mysli, ale ne že je to špatný film, ale že je tam toho tolik, a má hlava děravá to vše neudržela. Napíši jen, že Kylo Ren a Rey jsou naprosto úžasné a skvěle zahrané postavy, a že Mark Hamill si návrat do Luka po třiceti letech vysloveně užívá. Tak šup šup. Chci další dávku z předaleké galaxie. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu