Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Clark_Kent

VZESTUP A NÁVRAT! 💪👐SKYWALKER OPĚT, VNITŘNÍ SÍLU OBJEVIL💫 Moji legendární hrdinové se poměrně krásně a dojemně rozloučili. Všechny ty dobrodružné cesty z předaleké galaxie, jsem opět zažíval včera v multiplexu a popravdě jsem si to ohromně užíval. Je to v podstatě fajn, když cítíte osobně ten konec další trilogie Hvězdných válek, ať byl jakýkoliv.👏 Abych pravdu řekl, nekonečná a daleká galaxie je slušně rozlehlá a vždycky se dá vyždímat, jěště něco navíc. JJ. Abrams potvrzuje svoji kreativnost🎥 a servíruje emotivně romantický závěr, kde můžete čekat spoustu nečekaných zvratů, hromadu fantastických soubojů se světelnými meči /to je moje 👌nejmilejší/, plno dalších vzrušujících planet navíc a samozřejmě taky mnoho naděje a síly. Nesmím zapomenout i na pár vtipných scének, kde se předváděl hlavně oblíbený #3cpo a mě osobně dokázal protáhnout ďolíčky. Další kdo mě v tomto dechberoucím příběhu hodně potěšil a překvapil, byl Adam Driver /Kylon Ren/. Jeho osobní zamyšlení a pocity, jsou určitě to nejzákladnější co tento kouzelný děj, hodně vyzdvihuje a upevňuje.😚💪 Musím se přiznat, že ta znechucená kritika pochází z řad zpovykaných fanoušků, kteří už zapomněli, co jsou #StarWars vlastně zač. P.S.: Nenechte si zkazit radost, přespřílišnou kritikou, kterou vytahují jen ti, co ztratili fantazii. Přitom fantazie celou hvězdnou ságu stvořila. Nechť Vás provází Síla!☝️ ()

prometheusXX

J.J.Abrams si ozaj dal záležať.zvládol to skvele.každy skalný fanúšik by mal ist na to do kina.toto som nečakal. nespravodlivo ohodnotené.teraz ozaj nechapem ,čo by všetci chceli. videné v 3D. 120% PECKA ()

celticek

Úvodních 30 minut jsem chrochtal blahem. Jsem rozpolcen a zklamán. Režiséři by měli mít větší koule něco s příběhem udělat. Tam kde je dobré se nějakých "šablon" držet to nedělají a naopak. Šel z toho cítit přehnaný strach a snaha vzdát hold hercům a všem, co se na sáze podíleli. Mělo to být temnější. Kdyby zabili Chewieho, tak by to teda hodně posrali. O té závěrečné puse se ani nebavím, to byl provar. Vizuálně je to ale super. ()

Dantte..

Nejslabší Star Wars od infantilní Skryté hrozby. Technická stránka filmu je na vysoké úrovni (i když u TLJ mi přišla ještě o chloupek výš), ale tím bych asi tak ukončil veškeré pozitiva. Nejslabší stránkou celého filmu je scénář (pokud jste si mysleli, že TLJ má díry, tak tohle je už mimo kategorie) a způsob vyprávění, které je hrozně uspěchané bez nějakého "timingu". Scény jsou kupeny v neuvěřitelném tempu jedna za druhou, film vůbec nezpomalí, aby jste si vychutnali nějaký záběr, neprodlouží scénu a nezpomalí tempo ani v momentě, kdy to má mít nějaký emocionální dopad na diváka. Zatímco u TLJ jsem si příběh užíval a dokázal mě krásně překvapit, tak tady je to nechutný fanservis, kdy mám pocit, že Disney, potažmo Abrams podlehl "internetovým křiklounům", mrkl se na fanouškovské teorie a jednu z nich si vybral a kolem ní nechal napsat scénář. Další a výrazný problém filmu vidím v servírování nových schopností a limitů síly. Zatímco původní a prequelová trilogie si drží své hranice a zákonitosti na uzdě, tak devátý díl SW se utrhl ze řetězu a podle mě ten film vytvořil precedens, kdy je otázkou času než uvidíme ve filmech uživatele síly létat a strhávat flotily destroyerů z oběžné dráhy. Už to nebudou lidé, ale bohové a to je věc, kterou jsem ve SW nikdy nechtěl vidět.....50 % PS : Souboje jsou největší devízou nové trilogie a i v IX epizodě jsou skvělé a nápadité... ()

incognito

Miluju Star Wars.... Říkal jsem do 25.12.2019 16:00. Od 25.12.2019 18:43 už musím říkat : Miluju Star Wars, ale.... Za mě zklamání. Já patřím k těm, kterým se E8 ve výsledku líbila a čekal jsem, že na ní E9 naváže, ale teď je E8 prakticky ignorována a "JJ" nám servíruje svoji vizi uzavření trilogie, které by mělo být velkolepé, epické, nervy drásající, slzy dolující.... A není, nic z toho. E9 obsahuje pár momentů kde jsem měl husí kůži, hlavně tam kde pomrkává po staré trilogii. A to je tak všechno. Disney pohřbil moji milovanou ságu a musíme doufat, že na nějakou dobu pohřbená zůstane. Aspoň do té doby dokud se jí neujme někdo se stejnou péči a respektem jako Marvelu. ()

JohnZ87

Tak tohle už je opravdu průser, stejně jako celá nová trilogie. Jak už je z předchozích dvou epizod špatným zvykem - opět vykrádačka - tentokrát "překvapivě" epizody VI. Děravý a nesourodý scénář, vyloženě trapné dialogy, na jedné straně přilišná zkratkovitost v ději, na druhé zbytečné vysvětlování zřejmých věcí + předvídatelnost naprosto prostoduchého a dětinského děje. Postavy opět většinou daný problém vyřeší jakousi nevysvětlitelnou jasnozřivostí, jsou i po třech dílech stále nesympatické a otázky, které by si zasloužily hlubší vysvětlení, jsou zodpovězeny buď ledabyle nebo vůbec. To, že Abrams do poslední chvíle nevěděl, jak vlastně závěr ságy uchopit a scénář přepisoval za pochodu, se bohužel na výsledné kvalitě už tak špatně rozjeté trilogie podepsalo. Rozloučení s Leiou je natolik vyumělkované, až to bolí (samozřejmě s patřičným proslovem jiné postavy, aby tu scénáristickou berličku divák pochopil), čestná camea původních postav působí občas opravdu čestně a jde vidět, že se všechno na honem lepilo tak, aby to nějak drželo pohromadě, jenže ono nedrží. "Hvězdy smrti" (ano, znovu, jak originální) jsou tentokrát integrovány do hvězdbých destruktorů. Návrat Palapatina byl celkem fajn, ale zřejmě byl produktem čirého zoufalství tvůrců, kteří už nevěděli, jak diváky natáhnout do kina a tak se rozhodli vytáhnout Imperátora z hrobu, aniž by si nějak moc lámali hlavu s vysvětlováním jeho zmrtvýchvstání. Navíc se do toho opět tvůrci samozřejmě ve finále zamotali a je z toho nepřehledný guláš, v kterém se divák ztrácí. Napřed chce Palpatin po Rey, aby ho zabila a on se tak do ní mohl převtělit (ona mu samozřejmě nechce vyhovět, aby mu neumožnila realizovat jeho plán), císař tak nakonec vycucne silové pouto z Kyla a Rey, čímž získá svou vytouženou moc, ale nakonec mu Rey stejně vyhoví a zabije ho... takže císařův plán s převtělením tedy vyšel nebo ne? Film se samozřejmě tváří, že je všechno happy a z císařovy vnučky Rey Palpatin je nakonec Rey "Skywalkerová". No, tohle se opravdu vůbec nepovedlo a jen mě to utvrdilo v tom, že celá nová trilogie byl omyl, který jen zbytečně pošramotil odkaz původních šesti epizod a který raději neměl vzniknout. Jen z úcty ke značce a vzhledem k několika málo světlejším momentům dávám 40%. Tohle je opravdu nejhorší SW film, jaký jsem zatím viděl. ()

MasterMagic odpad!

Musím podotknout, že mám předchozí nové díly epizodické ságy velice rád a proto mě tak zdrcuje to, co se vlastně stalo s tímhle filmem. Tohle měl být film, který vytesá sequelskou trilogii do historie, že můžou být skvělé Star Wars i bez George Lucase. Měl to být film, který stojí na vlastních nohou a zároveň respektuje všechno, co předcházelo. Nic z tohoto tu nenaleznete. Stal se z toho ten nejhorší díl Star Wars, který na svoje předchůdce akorát plive s tím, že si od nich bere akorát to, co se mu hodí, aby nějak postavil příběh, který je z veliké části jenom nesmyslný fanservis bez jakékoliv známky inteligence nebo emocí. Po technické stránce exceluje naprosto stejně. Film ubíhá nepřirozeně rychle, nezastaví se a snaží se v tomto tempu schovat své nedostatky, výsledek je přesně opačný. Bez nějakých spoilerů řeknu to, že od určitého momentu či zvratu v půli filmu se film samotný stane tak neskutečně hloupý, že přináší určitou tíseň evokující ty nejhorší možné představy o příběhovém posunu tak, že je s každou přibývající minutou tento pocit silnější a silnější než film dobelhá do konce a nechá vás akorát v apatii se závěrečnými titulkami. Je to zoufalý pokus o nápravu "škod", které si "fanoušci" vyprosili z předchozího dílu a ultimátně vytvořili něco, co se filmem ani nedá nazývat. Tenhle Disneyho kopanec do koulí fanouškům, kteří obhajovali poslední díl po celé 2 roky způsobuje akorát to, že mě nové Star Wars absolutně přestaly zajímat. Na další díly se podívám jedině v tehdy, když to bude točit a psát sám Rian Johnson, protože jako jeden z mála je nevidí jako pouhou pouťovou atrakci muzeem rekvizit této momentálně mrtvé frančízy. Sága skončila Posledním z Jediů, kterého skoro otevřený konec funguje milionkrát lépe než tato zrůdnost. Viděno 2x v IMAXu, jako úplnej mentál jsem měl koupený 2 měsíce předem lístky na dvoje promítání. ()

dzank

Z toľkých klišé a predvídavosti ma rozbolela hlava už v polovici filmu. Neskutočná jazda množstvom scén, od začiatku hore-dole ako na horskej dráhe.. všetko muselo skončiť "fantastickým" zvratom, na konci som bola rada, že nie mojim zvratkom. ()

wolverine

Nejslabši díl Star Wars. Pro mě obrovské zklamání. J.J. Abrams to měl těžké, ale moc dobře to nevyřešil. Už jenom nápad oživit Palpatina je dost nešťastný. Když jsem odcházel z kina, měl jsem smíšené pocity. Moc jsem si přál, aby se mi devítka zalíbila, ale nešlo to. Šel jsem na to po druhé a myslel jsem, že to bude lepší. Tvůrci trilogie absolutně nevěděli kam bude příběh směřovat. Všechny tři díly nefungují jako celek. Smutný konec trilogie od Disneye. : ( ()

Knor

Tak, chvilku mi trvalo než jsem to všechno vstřebal a teď už můžu klidně napsat závěrečný verdikt. Vzestup Skywalkera jako závěr sequelové trilogie je přesně takovej jakej jsem očekával a potvrdilo se to, co říkám od premiéry Epizody VII - je to nezajímavá spackaná nuda, která žije jen díky nostalgii. Po Epizodě VIII, kterou v tuto chvíli už považuju za nejmíň zpackanou z nové trilogie jsem malinko doufal, že závěrečná Epizoda IX by přece jen mohla hodně věcí napravit a že to celé povede k velkolepému osudovému konci celé ságy jak bylo taky slibováno. Ďábludík mě všechny teasery, trailery a teorie nechávaly celkem chladným a po příšerným zklamání, který mi uštědřila Ep VII jsem věděl, že se nemám těšit aby se historie neopakovala. A je to přesně tak, už nejsem naštvanej nebo zklamanej, s úsměvem můžu prohlásit, že jak to srali od začátku tak to dosrali do konce. Po takovém zakončení si u Disneyho můžou gratulovat, jak krásně dokázali rozmrdat jednotlivý tři filmy do jedný nepasující, navzájem se negující trilogie. Vnímám to stejně asi jako kdybych chtěl složit krásný velký puzzle, ale nechci se s tím moc srát, takže ty jednotlivý kousíčky do sebe násilým nějak napasuju aby to tak nějak zhruba udělalo ten výslednej obrázek, nechám ho vsadit do pěknýho drahýho rámu a pověsím si ho do haly na zeď před vchodový dveře aby si všechny návštěvy tý krásy všimly hned jako první :-D Je jen škoda, že to potkalo právě Star Wars, který mám tak moc rád. Než začnu buzerovat, tak pochválím to co jde. Nedá se popřít, že by Vzestup Skywalkera nebyl velkolepej film. Megalomanský epický scény jsou fakt vybroušený a vypadají sakra dobře. Co se vizuálu týče, jsou SW momentálně asi nepřekonatelný, tady není co vytknout, vypadá to nádherně. To samý se dá říct o hudbě, tady není o čem diskutovat. Při znění orchestru Johna Williamse běhá mráz po zádech a dodává scénám tu patřičnou velkolepost. Co nostalgie ?! No Palpatine jakožto největší zlosyn předaleké galaxie je taky to největší lákadlo filmu, Leia dokáže vykouzlit úsměv na tváři každýho fanouška, ale spíš už jen proto, že jde o čestnou památku a staří dobří Luke, Han nebo Lando jsou legendy, které hlavně připomínají, že jde stále o Star Wars. Tím končí ta světlá strana filmu, přichází temná strana ... Co mi vadí nejvíc ?! K čertu se vším co se stalo v předchozích dvou filmech, namrdáme tam výbuchy a velký výbuchy, nějaký souboje, necháme je tu a tam poklábosit, ten řekne tohle, ta zase tohle, tenhle dělal v minulosti třeba tohle a tahle zase třeba tohle a je to, šup šup jedem, není čas ať už to máme z krku !!!! Proč kurva musí zase trpět příběh a postavy pod tou tíhou akční nálože. Proč ty postavy nemají nějakej větší prostor pro příběh a proč ten příběh není nějak postupně budovanej. Všechno se jen tak prostě řekne bez nějakýho většího smyslu a konec. Tím to všechno hasne. J.J Abrams bude nejspíš skvělej režisér akčních filmů, ale příběhy dělat prostě neumí, a to mě už žádnej nevymluví. Tolik kopanců najednou film úplně pohřbilo. Jak to mám brát aspoň trochu vážně, když se musím u důležitejch nebo emočních scén prostě smát. Tenhle film navíc pokládá víc otázek než měl zodpovědět. POZOR SPOILERY !!!! Jak se povedlo císaři přežít ? Jakto že není samá jizva ? Kde vzal prostředky na vytvoření největší a údajně nejničivější vesmírné flotily v dějinách galaxie ? a mnoho mnoho dalších otázek, který vás okamžitě při sledování napadnou, ale bohužel odpovědi nebudou ... Dál k postavám, že prej budou odhaleny šokující věci, no to možná jo, ale jakým způsobem. Rey je vnučka Palpatina, Ok může bejt, ale nebylo by fajn se dozvědět o tý minulosti nějak podrobněji , co třeba její rodiče ? Ti nedostali prostor vůbec žádnej, prostě se řeklo, Rey je Palpatinova vnučka a hotovo a takhle je to tady se vším. Poe pašoval koření, no a co ??? ( pašeráků je plná galaxie, tak co je na tom tak zvláštního, Han Solo byl taky pašerák, proč mu nevymysleli něco originálnějšího ), Finn si najde kámošku a ta taky byla stormtrooper a taky už nechtěla zabíjet a při pokecu se schodnou, že to byla nejspíš síla, díky které prozřeli ( velmi vtipná scéna ). Ještě k Finnovi, ze všech epizod mi v tady tenhle negr vadil asi nejmíň, ale jeho otravný vřískání mi kroutilo v pěst i palce u nohy, pořád dokola řval REY!! nebo Kde je REY !!! . Velmi vtipný bylo vysvětlení Snokea, Palpatine to řekl Renovi asi takhle, Snoke ? Joo Snoke, toho jsem naklonoval, to neřeš. Potom přikázal Renovi, že k němu musí dovést Rey. Což moc nechápu, protože při úvodu bylo sděleno, že císař dal vědět celé galaxii o jeho návratu mezi živé a o jeho velké pomstě, takže ho Rey stejně hledá ne. Nebo smrt Chewbaccy ... celá tahle podzápletka je úplně debilní, protože vlastně neumře :-D No a takových pičovin je tam mnohem víc. Hodně vtipná je jedna ze závěrečných scén - Palpatine vysaje životní energii s Kyla a Rey, odhazuje Kyla z útesu, Rey se probouzí s pomocí vtělení všech Jediů co kdy byli, zničí Palpatina a stojí jí to život, Kylo se vyšplhal živý zpět a s pomocí síly předává svojí životní energii do Rey, ta se probouzí, líbá Kyla a pozor ten umírá :-D Kdo tohle kurva psal ? Jo mimochodem, Síla tu dostává nový rozpětí. Teleportace není už nic světobornýho, Kylo a Rey si takhle předávájí věci jako na běžícím páse, uzdravovat nebo přivádět k životu pomocí síly, ha brnkačka, nic na tom není ? Tímhle postupem budou Jediové schopný pomocí síly v Epizodě XX ničit celý planety, vytvořit slunce nebo černou díru a nebo se pohybovat v různých dimenzích, hrát si na bohy a přikazovat lidem na Zemi stavět pyramidy. Duchové Jediů můžou v pohodě dělat všechno jako zaživa, pak postrádá význam je vlastně nějak nechat umírat :-D Měl jsem za to, že Jedi, který se dokáže vrátit ze záhrobí slouží spíš jako doslova duchovní rádce, jako duše mistra, která má ještě významně poradit nebo pomoct si uvědomit zásadní věci, ne je to zase přestřelený. Potom např. Finn a Poe jsou tady něco jako Stallonovo Postradatelní, nikdo a nic je nedokáže zastavit ať už jsou kdekoliv. Rytíři z Renu, na co tam jako kurva jsou, když je Kylo dokáže zlikvidovat ani se nezapotí, žádná zmínka nebo větší význam tu nemají, jsou úplně k ničemu. Proč si Palpatine celá léta stavěl obří ničivou megaflotilu, kterou za pár minut rozstřílí banda stíhaček, kterou dal dohromady Lando po pár hodinách lítání po galaxii, jak to tak rychle ten frajer dokázal ? To je skoro až neuvěřitelný :-D Leia se o to snažila myslím celej předchozí díl a všichni se na ní vysrali. Jo a ještě musím zmínit toho generále nebo co, kterej byl vlastně zrádce a posílal odboji tajné informace a odůvodnilo se to tím, že mu je jedno kdo vyhraje, jen ať to není Kylo Ren, protože ho nemá rád :-D Ach jo .. to je jen několik věcí, který mi utkvěly v paměti, najde se tam toho víc nad čím jsme kroutil hlavou. Bohužel žádný velký emoce, žádný budování příběhu nebo překvapení, prostě nic a tak dále a tak dále, je toho fakt hodně co mi přišlo buď nedotažený nebo k smíchu. Je tu velmi dobře vidět, že tvůrci zkrátka nevěděli co s touto trilogií dělat, tak tam namrdali pátý přes devátý, je to fakt jeden velkej zmatek. Proč je tu tolik nevysvětlených věcí, no protože zkrátka taky nevěděli, tak to nechali bejt a nějak si to přeberte. Neříkám, že musí být všechno vysvětleno do detailu, ale když ukončujete takhle epickou věc, tak očekávám, že vymyslí nějaký střípky z minulosti ze starších filmů a použijou je k ucelení a uzavření s novými příběhy, ale ono velký hovno. Jak jsem zmínil, nesere mě to, protože jsem nad touto trilogií dávno zlomil hůl a popravdě jsem ani nečekal, že to dopadne jinak. Tato epizoda mohla hodně překvapit a ve finále jen potvrdila, že celá trilogie byla kromě přivýdělku Disneyho vlastně k ničemu. Chybí mi v ní nové ikonické postavy a hlavně silnej příběh, který měl završil jednou provždy celou ságu. Stěžejní epizody I - VI jsou nedotčeny, nic se nemění, příběh o záchraně galaxie a tragédii Anakina Skywalkera zůstává navždy tím největším příběhem ze všech. No a na závěr ... tuto trilogii odstrčím na stranu a pokud to nebude nutné, nebudu si jí víc všímat, protože ji nezachránil ani Palpatine a to je nějakej hráč. Spokojím se s výborným Roque One, Mandalorianem, kterej je prozatím skvěle rozjetej a samozřejmě s Lucasovou 6ti dílnou ságou. Pokud to někdo dočetl až sem, tak mu děkuji za trpělivost, muselo to ze mě ven. () (méně) (více)

Alojs

Těšil jsem se. A ne dlouho. Sedmou a osmou epizodu jsem sjel dva dny před předpremiérou a od trojky jsem očekával epické zakončení a emoční ždímačku. To první se dostavilo, to druhé ani náhodou. Na vině je bohužel Abrams. Ten Abrams, kterého doteď uctívám za úspěšnou resuscitaci Mission Impossible. Po dříve progresivním mladém rejžovi se však slehla zem a v případě Hvězdných válek servíruje tuctovou porci "dávno viděného". Což o to, že se na akci dobře kouká, když je samotná choreografie zoufale fádní. Což o to, že jsou triky prvotřídní, když je nepopohání žádný kloudný scénář. Což o to, že Williamsova hudba stále funguje, když zde chybí emoce, napětí a jakýkoli euforický pocit. Nové Hvězdné války jsou totiž nastavovanou kaší. Zatímco u sedmičky šel jistý "defekt zbytečnosti" prominout, protože se prostě restartovalo, u trojky je podobný neduh bolavější. Za sebe mohu říci, že jsem si nejvíce užil osmý díl, který se nebál udělat úkroky stranou a jenž naservíroval slušnou porci řemeslné zábavy. Kdyby to vše skončilo šermířským soubojem Marka Hamilla a Adama Drivera, vůbec (ale vůbec) bych se nezlobil. Nasadil bych plný počet hvězd a křičel: "Do roka další!". Takto zůstalo u sledování hodinek. Poslední díl je zábavný zhruba dvacet minut, pak se ke slovu dostává recyklace všeho možného a vše vrcholí nástupem nového (starého) záporáka. Pointa celé trilogie je nanejvýše úsměvná a moc by mě zajímalo, jestli existovala nějaká ucelená vize, jak bude celá trilogie vypadat. Jednotlivé díly jsou takovými solitéry a obecně vzato nechápu, proč je pod scénáři podepsáno tolik lidí. Ale budiž. Jsou to Hvězdné války. A Hvězdné války jsou takovou pohádkou, pro kterou je jistá triviálnost, jednoduchost a schématičnost typická. Bohužel - tady se z principu servíruje trilogie a pokaždé se útočí na 150-timinutovou stopáž. A je to moc. Na tak primitivní story až příliš. ()

MasterD

V rámci sequel trilogie **** a 85%, Abrams touto epizodou příjemně trilogii uzavřel (že to uzavírání dějových linek muselo po Johnsonovi dát práci, bravo!). Konečně dává smysl! V rámci celého Star Wars ovšem *** a 66%. ()

Comida

Prvních desítek minut naprosto našlapaných a zábavných, jenže když ta zábavnost postupně upadá, a já se začínám krapet nudit, začnu si uvědomovat jak extrémně nám to ti chytrolíni z Disney spatlali, ale děcka si koupí figurku a jsou rádi že se tu šermíkuje a blikají tu všemožná světélka, takže penízky se pohrnou a je úplně jedno že po příběhové stránce nepřináší nic nového, prostě jak to skončí se dalo tušit už Před dávnými časy v předaleké galaxii. Jistě, na tu neoriginalitu by se dalo zvyknout z předchozích epizod, ale z těch měl člověk aspoň trochu příjemný pocit, nicméně Vzestup Skywalkera ve mne vzbuzuje vztek z neuspokojení celého zakončení celé ságy, proto budu raději dělat že konec nastal po šesté epizodě a žádné Disney si nebude diktovat co je oficiální, a co ne. Kdyby toto byla fanouškovská fikce, tak člověk nad tím mávne rukou, zasměje se a nerozebírám to, nicméně to že je tahle kravina prohlášena jako oficiální pokračování je na tom všem nejsmutnější. Předchozí dvě epizody v celé sáze udělaly sice celkem bordel, ale na poslední devítce jde vidět že už to nejde ukočírovat. Nesmyslné oživování určité postavy, rychlé tempo jenž dělá celý film strašně uspěchaný, ale i nedůstojné zacházení původních hrdinů. Pokud už nejsou mrtví tak tu jsou úplně zbytečně a jen aby se neřeklo (vlastně i ti mrtví se tu stejně nedůstojně objeví, tak jako nedůstojně zemřeli). Možná kdyby se nejednalo o mou oblíbenou ságu, bylo by to za tři poněvadž aspoň zpočátku je film vcelku zábavný, ale protože se jedná o pokračování jedné z největších filmových ság všech dob, a ještě k tomu je to zakončení, tak musím být kritičtější. Bohužel, jsem hodně zklamán. 4/10. ()

sunfreedom

Ok, tohle bude těžké. Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal. Upadající tendence od VII epizody a naprosto zřejmý plán Disneyho spolehnout se na to, že fanoušci stejně přijdou, tak co se srát s nějakým příběhem nebo nedej Bože zápletkou, značily velký špatný. Že se ale od poloviny filmu už budu jen nepokrytě smát, to by mě ani ve snu nenapadlo. Týpek pode mnou v kině normálně usnul. To se nestalo ani během romantických scén mezi Padmé a Anakinem ve druhé epizodě – a to jsme si tehdy mysleli, že nic horšího ve SW neuvidíme. Zřetelně si pamatuju na všechny argumenty a nadávky, které přistály na adresu Skryté hrozby. Závody autíček, dement Jar Jar atd. Co bychom za ně teď dali, že? Místo toho Disney jen přetočil původní trilogii – první díl naděje, druhý díl jsme na dně, třetí závěrečná bitva a konec s hopsáním a objímáním. Než tohle, radši se VII-IX točit vůbec nemělo. Přitom Rogue One a Solo ukázaly, že v Galaxii je milion příběhů, které lze rozvinout a všichni budou spokojení. V šesti původních filmech je tolik postav, že kdyby Disney točil příběhy jen těch nejzajímavějších z nich, má vystaráno na 30 let dopředu a Marvel bude jen tiše závidět. Místo toho jsme dostali totální sračku, kde si autoři scénáře vymýšlí po cestě, co zrovna potřebují. A tak zatímco kdysi byla schopnost zničit planetu výsadou Hvězdy smrti, tedy věci takové velikosti, že si ji lidé na dálku pletli s měsícem, teď se prostě během pár vteřin objeví stovka lodiček se stejnou schopností, protože proč ne? Celou tu špatnost navíc nezachraňují ani hlavní postavy, kde kromě Rey je těžké někomu uvěřit, že svoje chování myslí vážně. Nejhorší je to u hlavní „záporné“ postavy, které bych spíš věřil, že prochází pubertálním rozvratem vztahu s rodiči a obdobím vzdoru, než že to má být hlavní negativní hybná síla v galaxii. Nezbývá než doufat, že se Disney poučí a příště se vydá směrem, jakým se ubírá třeba The Mandalorian. ()

Gardis

Viděno na premiéře, cinestar Nemám rád Hejtry. Mám rád filmové fanoušky a oddané diváky. Film je to více jak průměrný v recenzích jsou divné hodnocení a jelikož se mi minulý díl líbil, líbí se mi i tento. ()

HarqAlAda

Pekné efekty a triky. To však má každý druhý stomiliónový film. Tvorcovia vytiahli kostlivcov zo skríň pôvodných epizód a pozliepali z ich ostatkov jeden veľký mišmaš ktorý prinajlepšom funguje ako prvoplánová rozprávka pre nadržané tín publikum. Urobili tak podľa mňa necitlivo a paradoxne ma nadobro vyliečili z choroby star wars fanúšikovstva. ()

papadoce

Dlhé predlhé, neprehľadné, nudné. Akcia nezaujímavá, súboje ako zpred 30 rokov. Aspon že to bolo miestami vtipné. Príde mi to ako najslabší diel ságy. A tá nikdy nekončiaca siahodlhá orchestrálna hudba. S výnimkou hlavného motívu ma ubíjala každou minútou. No nebolo sa na čo pozerať. Časy Obi-Vana a Anakina sú zrejme fuč. Mám slabosť pre holenné kosti Daisy Skajwolkrovej no 150 minút mi teda nenaplnili. A J.J.A. stratil iskru. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

včera

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy