Orphan Black (TV seriál)

Orphan Black

Akční / Drama / Sci-Fi

Kanada, 2013 - 2017, 36 h 39 min (Minutáž: 45 min)

Trevor Yuile

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain, Zoé De Grand Maison, Rosemary Dunsmore, Cynthia Galant, Tom McCamus, Natalie Lisinska, Alex Ozerov, Amanda Brugel, Ksenia Solo, Alison Steadman, Jenessa Grant, Stephen McHattie, Elyse Levesque, Michael Mando, Inga Cadranel, Matt Frewer, Michiel Huisman, Kathryn Alexandre, Danielle Bourgon, Jack Fulton, Andrew Gillies, Reid Janisse, Marty Adams, Raven Dauda, Carlos Diaz, Miranda Edwards, Courtney Deleen, Matthew Bennett, Allen Keng, Sarain Boylan, Dylan Trowbridge, Nora McLellan, Lamont James, Serje Basi, Alex Karzis, Jean Yoon, Kevin Dennis, Glenda Braganza, Illarion Michaels, Ron Lea, Daniel Kash, David Richmond-Peck, Miriam McDonald, Eric Johnson, Kristi Angus, Melanie Nicholls-King, Peter Outerbridge, Kristin Booth, Julian Richings, Zachary Bennett, Roger R. Cross, Peter Michael Dillon, Patrick J. Adams, Michelle Forbes, Bishop Brigante, Kyra Harper, Earl Pastko, Trenna Keating, Natalie Krill, Carlos Gonzalez-Vio, Nicholas Campbell, Justin Chatwin, David Fox, Sheila McCarthy, Michelle Arvizu, Nigel Bennett, Daniel Fathers, Brittany Drisdelle, Ian Matthews, Allie MacDonald, Gord Rand, Jade Hassouné, Joel Thomas Hynes, Mark Quigley, Siobhan Murphy, Casey Hudecki, Janet Pinnick, Peaches, Brooke Palsson, Scott Wentworth, Noah Danby, Géza Kovács, Frank Moore, Andrea Runge, Sadie Munroe, Stuart Hughes, Vas Saranga, Jayne Eastwood, Pip Dwyer, Tom Cullen, Deborah Grover, Raymond Ablack, Tom Barnett, Alejandro Ampudia, Darryl Flatman, Karen Ivany, Ivan Sherry, Jessalyn Wanlim, Courtenay Taylor, Ted Dykstra, Josh Vokey, Varun Saranga, Michael Brown, Drew Davis, Andrea Davis

Orphan Black absolutně stojí na skvělém hereckém výkonu Tatiany Maslany, která velmi věrohodně ztvárňuje všechny své klony. Jak ale seriál postupuje a příběh je čím dál zamotanější, tak začíná ztrácet na libosti, alespoň pro mne. 1. a 2. série jsou pro mne vrcholem. Třetí série je prozatím zklamání, uvidíme jak se to dál posune.(1.7.2016)

Maslačka není tak úplně moje oblíbenkyně, ale tuto mnoho-roli hraje fakt parádně! Navíc je to napsáno a natočeno výborně! Klasicky se najdou chyby i nějaké ty nelogičnosti, ale minimálně v prvních třech sezónách to nijak a ničemu nevadí. Čtvrtá sezóna byla už o něco slabší a pátá byla už překombinovaná a taky celkem nudná... Ale celkovému dojmu ze seriálu to nijak zvlášť neublížilo... Celkové hodnocení 74%(21.7.2017)

Hrát 11 postav tak, že Vám vlastně nedochází, že je všechny hraje jedna jediná herečka... to dokáže Tatiana Maslany. Když na tenhle seriál koukám, mám prostě pocit, že tu je tak strašně moc postav... a přitom je takřka všechny hraje Tatiana... za to klobouk dolů, protože to zvládá famózně. Příběh mě stále baví, ale to nejlepší je skutečně to její herectví. Chystá se pátá série a já se nemůžu dočkat až Tatianu zase uvidím na obrazovce.(16.5.2017)

Tatiana Maslany je neskutočná a to je tak asi všetko, dejovo mi to je sympatické, scenáristicky už veľmi nie, ale tá Tina Majorino...ehm Tatiana Maslany je neskutočná! Neskoršie ma to už začína baviť aj dejovo sestras.Hodnotené po IV.sérii. Tatiana Maslany je neskutočná "GIVE HER EGOT" a aj keď niekedy nerozumiem tomu, čo tam dávajú v rámci DNA a toho okolo tak dej ma baví, sestras sú perfektné postavy a neteším sa koncu. Hodnotené po IV.sérii.(5.2.2014)

Hrátky s identitou, černý humor, supr charaktery (u mě vede gay brácha Felix a vědátorka Cosima, časem i čím dál tím víc upjatá housewife Alison), naprosto úžasná Tatiana Maslany v životní(ch) roli(ích), na hranu 3 a 4 hvězd to sráží občas slabší scénáře a občas vyšší koncentrace klišé než by mi bylo milé, za nedostatečný prostor pro Teddyho (ve třetí sérii chybí úplně, skandál!) a znatelně slabší druhou sérii Orphan (is the new) Black prozatimně zaokrouhlen dolů.(19.4.2014)

• - Původní námět měl režisér Fawcett již v roce 2002, nicméně s kolegou Mansonem nedokázali domyslet pointu, a tak se věnovali každý jiným projektům, až se o několik let později propracovali ke konečnému příběhu, čímž přešli z původně zamýšleného scénáře k filmu k zápletce pro seriál. (Eržik)

• - Jordan Gavaris má svůj vlastní „Felix Playlist“, aby se líp vžil do role. (zuzu1056)

• - Scény, ve kterých se vyskytuje více klonů, se točí vždy pouze s jedním klonem a dublérkami. Záběr je poté opakován s dalším klonem a dublérkami, poté případně s dalším klonem. (aknamor)