Reklama

Reklama

Orphan Black

(seriál)
všechny plakáty
Trailer 4
Kanada, (2013–2017), 36 h 39 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Trevor Yuile

Hrají:

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(50)

Obsahy(1)

Sarah se stane svědkem sebevraždy ženy, která vypadá přesně jako ona. Začne se za ni vydávat a ponoří se do světa plného tajemství. (Netflix)

Videa (90)

Trailer 4

Recenze (78)

Mire 

všechny recenze uživatele

Tento seriál som objavil v podstate úplnou náhodou a to len nedávno, bohužiaľ až po jeho konci, čo to je škoda, pretože ma už od začiatku začal veľmi baviť. Zatiaľ čo prvá séria bola ešte taká rozjazdová a akoby načrtla osnovu celého seriálu, tak v tých ďalších sa dej začal pekne rozvíjať a postupne sa vysvetlilo všetko čo bolo na začiatku nejasné a zahmlené a tým pádom to postupne začalo dávať zmysel - a to sa mi na tomto seriáli veľmi páčilo. Tatiana Maslany, ktorú som predtým v živote nevidel a nepočul, odviedla doslova excelentnú prácu ako hlavná herečka. Bravúrne dokázala zahrať všetky rozdielne sa správajúce charaktery a napodobniť rôzne druhy prízvukov, vďaka čomu mal seriál na čom stavať. Môj obľúbený klon bola Rachel :) Zloduška, ale napriek tomu som ju mal rád keď sa objavila na obrazovke. A potom Helena, šialená a nebezpečná, ale zároveň veľmi zábavná a s dokonalým východoeurópskym prízvukom :) Lenže zároveň moja neobľúbená postava bola malá Kira, ja proste detské postavy v seriáloch nemusím a ona začala byť časom fakt dosť otravná. To že mal seriál len päť sérií ma mrzí, lebo by som bol veľmi rád, ak by ešte pokračoval, ale zároveň je to tak aj dobre, lebo sa zbytočne nenaťahoval do nekonečna a našťastie to nestihlo dôjsť do fázy, kedy by sa už vyslovene varilo len z vody. Koniec sa niesol v pozitívnom duchu, aj keď tam boli aj nejaké jemne dramatické scény. Takže aby som to nejako uzavrel, za mňa silné štyri hviezdičky a veľmi pekné spestrenie viacerých neskorých večerov februára a marca tohto roku. ()

BardDeLune 

všechny recenze uživatele

Orphan Black absolutně stojí na skvělém hereckém výkonu Tatiany Maslany, která velmi věrohodně ztvárňuje všechny své klony. Jak ale seriál postupuje a příběh je čím dál zamotanější, tak začíná ztrácet na libosti, alespoň pro mne. 1. a 2. série jsou pro mne vrcholem. Třetí série je prozatím zklamání, uvidíme jak se to dál posune. ()

Reklama

Ydrosten 

všechny recenze uživatele

Shlédl jsem 4 díly a nějak se nechytám. Nevím přesně čímpak by to mohlo být, ale celý ten seriál mě nebavil tak jak by asi měl. Jediné co je potřeba vyzdvihnout, je herecký výkon hlavní aktérky. Už při čtení scénáře, musela určitě navštěvovat psychologa, protože zahrát tolik různých postav ( a někdy i 4 v jednom záběru ) musí být dost schýza. No ale celkově 3 hvězdy ( možná až po čase zjistím že seriál má jen 20 dílů a víc se točit nebude, tak se dokoukám jak to celé dopadne ) ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Pěkné a vtipné herecké etudy, a to nejen mimikou a vizáží, ale i po stránce jazyka (anglická vs. americká angličtina, angličtina s celou řadu přízvuků, angličtina vyšších vrstev, plebejců, policajtů, punkerů, sociálních živlů, akademiků, studentů, slušňáků z předměstí, gayů atd. atd.), je tam narážka i na slečnu Doolittlovou, neváhala bych konceptem tohohle seriálu prubovat herce na konkurzech, divadelních i filmových. Dělají si z toho srandu, seriál je na tom postavený, a čistě kvůli tomu, jak se i herecky pracuje s rolemi a záměnami dál (když jeden klon hraje druhý a podobně), jsem se na celou první sérii ráda podívala až do konce. Všechno ostatní je nevyužitý potenciál (scénář příběhu, logika děje a zvratů, kamera, hudba, střih... jen ještě scéna a kostýmy jsou fajn, ale to souvisí), a i když je to pochopitelné, je to škoda - nelze si neříkat, jak boží jízda by tohle musela být, kdyby nezůstalo u prvního plánu, ale použilo se to k výstavbě echtovního a brilantně scénáristicky promyšleného detektivního případu s esteticky i myšlenkově dechberoucí syrovou scifi-socio-politickou kritikou. Ráda si počkám, jestli to někdo využije a přetaví. Řekla bych, že to po tom přímo volá. *~~ ()

papaguy 

všechny recenze uživatele

Jsem nadmíru spokojen. Vyzdvihl bych herectví Tatiany Maslany, která bravurně ztvárnila klony a každému z nich vtiskla kus originálního já. Plusem je kamera a hudba. Felix zatím u mě vede anketu nejsympatičtější seriálová kikina. Občasné veletoče a úlety ve scénáři tu jsou, tvůrci je však servírují s nadhledem a se smyslem pro černý humor. ()

Galerie (1 496)

Zajímavosti (19)

  • Tatiana Maslany v interview uvedla, že má speciální tým, který hlídá, aby se jí "nemotaly" klony. Například ve chvíli, kdy má ve scénáři uvedeno, že hraje za Alison a má obrátit oči v sloup, tým hlídá, aby to bylo Alisinino otočení očí v sloup, a ne třeba Sarah. (aknamor)
  • Natočit jednu scénu, ve které jsou tři hlavní klony Alison (Tatiana Maslany), Sarah a Cosima, zabralo 17 hodin. (aknamor)
  • Jordan Gavaris, který hraje Felixe, údajně neměl roli dostat, odmítl se však smířit s tímto verdiktem a po inspiraci videoklipem Micka Jaggera "Dancing in the Street" si připravil vlastní upravené vystoupení v tomto duchu a tím tvůrce přesvědčil. (Eržik)

Související novinky

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (více)

Reklama

Reklama