Orphan Black (TV seriál)

Orphan Black

Akční / Drama / Sci-Fi

Kanada, 2013 - 2017, 36 h 39 min (Minutáž: 45 min)

Trevor Yuile

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain, Zoé De Grand Maison, Rosemary Dunsmore, Cynthia Galant, Tom McCamus, Natalie Lisinska, Alex Ozerov, Amanda Brugel, Ksenia Solo, Alison Steadman, Jenessa Grant, Stephen McHattie, Elyse Levesque, Michael Mando, Inga Cadranel, Matt Frewer, Michiel Huisman, Kathryn Alexandre, Danielle Bourgon, Jack Fulton, Andrew Gillies, Reid Janisse, Marty Adams, Raven Dauda, Carlos Diaz, Miranda Edwards, Courtney Deleen, Matthew Bennett, Allen Keng, Sarain Boylan, Dylan Trowbridge, Nora McLellan, Lamont James, Serje Basi, Alex Karzis, Jean Yoon, Kevin Dennis, Glenda Braganza, Illarion Michaels, Ron Lea, Daniel Kash, David Richmond-Peck, Miriam McDonald, Eric Johnson, Kristi Angus, Melanie Nicholls-King, Peter Outerbridge, Kristin Booth, Julian Richings, Zachary Bennett, Roger R. Cross, Peter Michael Dillon, Patrick J. Adams, Michelle Forbes, Bishop Brigante, Kyra Harper, Earl Pastko, Trenna Keating, Natalie Krill, Carlos Gonzalez-Vio, Nicholas Campbell, Justin Chatwin, David Fox, Sheila McCarthy, Michelle Arvizu, Nigel Bennett, Daniel Fathers, Brittany Drisdelle, Ian Matthews, Allie MacDonald, Gord Rand, Jade Hassouné, Joel Thomas Hynes, Mark Quigley, Siobhan Murphy, Casey Hudecki, Janet Pinnick, Peaches, Brooke Palsson, Scott Wentworth, Noah Danby, Géza Kovács, Frank Moore, Andrea Runge, Sadie Munroe, Stuart Hughes, Vas Saranga, Jayne Eastwood, Pip Dwyer, Tom Cullen, Deborah Grover, Raymond Ablack, Tom Barnett, Alejandro Ampudia, Darryl Flatman, Karen Ivany, Ivan Sherry, Jessalyn Wanlim, Courtenay Taylor, Ted Dykstra, Josh Vokey, Varun Saranga, Michael Brown

A neb jak jedna ženská utáhne celý seriál. Tímto se mně nesmazatelně vryla do paměti neskutečně brilantním výkonem Tatiana Maslany. To je jeden z těch seriálů, který ať ohodnotíte jakkoliv, tak já to pochopím. Osobně jsem si chvílemi rvala vlasy nad některými situacemi a momenty, chvílemi jsem jásala, ale ve výsledku jsem se stala totálně závislou od jedničky až do desítky. Desítku už šili sice hodně horkou jehlou, ale má našlápnuto na další sérii, tak uvidíme. Já se zkrátka báječně bavila a to se cení(4.1.2014)

Shlédl jsem 4 díly a nějak se nechytám. Nevím přesně čímpak by to mohlo být, ale celý ten seriál mě nebavil tak jak by asi měl. Jediné co je potřeba vyzdvihnout, je herecký výkon hlavní aktérky. Už při čtení scénáře, musela určitě navštěvovat psychologa, protože zahrát tolik různých postav ( a někdy i 4 v jednom záběru ) musí být dost schýza. No ale celkově 3 hvězdy ( možná až po čase zjistím že seriál má jen 20 dílů a víc se točit nebude, tak se dokoukám jak to celé dopadne )(25.5.2013)

Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát....:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.(16.6.2013)

Nevím, možná jsem se koukala na jiný seriál, ale tohle podobné Ringer není ani náhodou. Téma je odlišné a naopak velmi originální a herečka hlavní resp. hlavních rolí celou situaci se svojí rozmnoženou podobou zvládla na výtečnou. Celý příběh nadhazuje mnoho etických témat i dramatických situací a je to vše dobře vyvážené. Za lesbickou vědátorku s brýlemi dávám čtvrtou hvězdičku. PS: Prosím zdejší hodnotitele seriálů, aby pokud možno seriály hodnotili alespoň po pár dílech a ne po pilotu. Děkuji.(21.10.2013)

Pilot: První díl je nabitý akčním dějem a navnadí na další sledování. Hlavní postava není protivná a vedlejší se dají snést (gay kámoš je na hraně). Uvidíme po pár dílech, co z toho vyleze. Po dalších dílech: herečka si musí vícero rolí užívat. Některé postavy jsou zábavné, některé otravné a některé strašidelné. Tatiana ale musí přehrávat, aby zdůraznila rozdíly mezi rolemi. Děj se bohužel posouvá moc pomalu, jako by nás mělo čekat pět sezón, což pochybuji. Za největší WTF považuji vklouznutí do role detektivky ze dne na den. Prozatím 60%. Druhá sezóna 80%: je ještě větší úlet než ta první. Bavila jsem se královsky. Tatiana se výrazně zdokonalila, takže většinou nevnímám, že klony jsou jenom ta stejná ženská s parukou, ale opravdu vidím různé osobnosti, gesta apod. Některé scény jsou tah na ceny, a tak doufám, že ten seriál nebudou vidět akademici jako příliš béčkový.(3.4.2013)

• - Spolutvůrce seriálu Graeme Manson řekl, že chce, aby měl seriál  osm sérií a poté následoval jeden film. (aknamor)

• - Natočit jednu scénu, ve které jsou tři hlavní klony Alison (Tatiana Maslany), Sarah a Cosima, zabralo 17 hodin. (aknamor)

• - Režisér John Fawcett uvedl, že jeho velkou inspirací byl film Memento (2000). (aknamor)