Pilot: Gayové jsou taky lidi. Pokud to náhodnou v jedenadvacátém století ještě stále někdo neví, měl by si konečně předplatit HBO. 1. sezóna: Kdyby mi někdo před čtvrt rokem řekl, že se budu každý týden nehorázně těšit na seriál HBO o "Sexu ve městě s gayi", asi bych mu naplácal na holou. Takhle nějak si představuji poutavé komorní drama na pokračování s postavami, které chcete za kámoše. Protože to nemusí být jen o sexu.(23.1.2014)

Seriál mapujúci život ľudí z homosexuálnej komunity v San Franciscu. Po prvej sérii som spoko. Pôsobí to milo, úprimne a prirodzene. Väčšina postáv je znesiteľná ba až veľmi obľúbiteľná (p.s. po 2. sérii Agustin už nie je až taký pičuz). A je to lepšie ako vyumelkovaný Queer as Folk. ;) Veľmi prirodzená výpoveď zo sveta LGBTQ.(8.2.2014)

Kdesi na Youtube jsem našla dvě nesmírně sexy scénu z tohoto seriálu, v níž figuroval "kdysi přítel" Zacha Quinta a člověk, který vypadal jako Russell Tovey, jehož jsem do té doby znala pouze coby vyplašeného a lehce komického Henryho Knighta z episody Sherlocka, The Hounds of Baskerville. Říkala jsem si, jestli je to on, protože ten sexy chlap jaksi vůbec neodpovídal představě, jakou jsem o něm dosud měla:) Každopádně tyto scény mě natolik ohromily a přitáhly, že jsem si řekla, že se podívám na celý seriál. Už jen kvůli nim:) Jonathan Groff je sympaťák a jeho postava Patricka Murraye je takový "správný" smolař a kámoš do nepohody. Seriál má úžasný scénář a vtipné, pravdivé dialogy mezi všemi postavami. Vše je slušně rozehrané, já jsem však čekala s napětím a vzrušením na moment, kdy se na scéně objeví "on." A jakmile se ten nehorázně sexy, ušatý Brit s tím svým úžasným přízvukem a charakterem objevil, ukradl si seriál zcela pro sebe a můj veškerý zájem se od toho okamžiku soustředil jen na něj a jeho rozvíjející se vztah s Patrickem. Nějak mě přestaly zajímat ostatní postavy a téměř hypnoticky jsem sledovala tu parádní chemii mezi Russellem a Jonathanem. Jedna ze závěrečných scén mezi nimi je jednou z těch nejúžasnějších a nejvíc sexy scén mezi dvěma klukama, jakou jsem kdy viděla. Na internetu se už fanouškovská základna rozdělila na "Team Richie" a "Team Kevin." Já patřím rozhodně do té druhé a bude zajímavé, jak si tvůrci s dalším vývojem poradí. Za sebe říkám, že pokud mezi někým vznikne tak famózní chemie, jako mezi Kevinem a Patrickem, prostě nejde, aby se s tím v další sérii nic neudělalo a nějak se to nerozvinulo. Bo mě kurňa na*erou:) "You're a mystery, Patrick Murray.", "Do you know how much effort it takes to be around you every day...?"(19.4.2014)

Díky tomu, že jsem to shlédl za jediný den, tak mi to nepřišlo nijak nudné. Ale vidět jeden díl týdně, tak se mi do toho moc chtít nebude. Nevěděl jsem o jaký druh humoru se bude jednat, ale jedná se o celkem inteligentní vtipy, kterých bohužel není tolik, co bych si od komediálního seriálu přál. 6/10(23.7.2014)

Současná teplá pohádka a já pořád hledám důvod, proč by se mi neměla zamlouvat. Z počátku slabý příběh se rozjede a vyvíjí se standardním seriálovým směrem, kde se samozřejmě objeví někdo třetí a v poslední epizodě nás čeká několikanásobné lákání na další sérii. Looking není dramatem, je prostě seriálem o životě. Tři gayové, kteří už neřeší, jestli a jak je společnost přijme, žijí svoje prosluněné kalifornské životy, které skrývají sem tam nějaký (ideálně) milostný průšvih. Decentně (ano decentně, ta trocha sexuálních scén se najde v průměrném hetero seriálu taky, spíš tam těch scén bude i víc) natočený příběh, který není nijak závažný, ale ostatně to ani nepotřebuje. Je realistický, závažný je maximálně pro srdce a hlavy svých protagonistů, ne pro spásu světa...a to se mi zamlouvá. DRUHÁ SÉRIE: Looking získal úžasnou schopnost shodit jakékoli drama sarkastickou scénou nebo komentářem a zvrátit jakoukoli vtipnou scénu v drama. Druhá série je rozhodně lepší, postavy jsou prokreslenější, Doris je víc prostořeká, Patrick je pořád stejně nerozhodný a Richie hispánštější.(17.8.2014)

• - Randy Harrison sa pokúšal o rolu v seriáli, ale bol príliš starý na rolu Patricka a nie dosť starý na rolu Doma. (dwdb)

• - Dle slov hlavního scenáristy Michaela Lannana je seriál zpracovaný tak realisticky, protože sedm z devíti scenáristů jsou gayové. (kenny.h)