Reklama

Reklama

Hledání

(seriál)
  • USA Looking
Trailer 1
USA, (2014–2015), 8 h 28 min (Minutáž: 26–33 min)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Zbrusu nový komediální seriál z produkce HBO se točí kolem tří kamarádů třicátníků ze San Francisca, kteří objevují vzrušující a někdy až ohromující možnosti dostupné nové generaci homosexuálů. Seriál Hledání nabízí nezkreslený pohled do zákulisí životů a milostných vztahů tří blízkých přátel, gayů v současném San Franciscu. Přátelství je sice spojuje, každý z nich se však nachází v odlišné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny. Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti v sanfranciské oblasti Bay Area s reálnými místy, ve kterých hlavní postavy žijí. V Hledání se seznámíme také s Domovou spolubydlící Doris, Augustínovým přítelem Frankem, Patrikovým spolupracovníkem Owenem a s objekty milostného zájmu Kevinem, Lynnem a Richiem.

Seriál z originální produkce HBO Hledání se vrací s deseti zbrusu novými díly, jež nabízejí nezkreslený pohled na zkušenosti tří blízkých přátel, Patricka, Agustína a Doma, kteří žijí a milují v současném San Franciscu. V průběhu druhé řady najde Patrick v profesním i milostném životě to, co hledal. Záhy si však uvědomí, že to vlastně doopravdy není to, co potřebuje. Se svým šéfem Kevinem, který má stále stejného partnera, rozjede Patrick zběsilou aférku a při tom se pokouší zjistit, jestli můžou s Richiem zůstat přáteli. Agustín, který se od konce předchozí řady zmítá v porozchodové krizi, se rozhodne pověsit své umělecké ambice na hřebík a snaží se navázat přátelství s HIV pozitivním "medvědem" jménem Eddie. Dom nepřestává snít o otevření vlastní restaurace, přičemž přichází řada úspěchů i proher co se týče financí i jeho vztahu s Lynnem. Seriál i nadále zkoumá hledání štěstí a důvěrného vztahu ve věku, kdy možnosti a práva gayů nemají obdoby, na pozadí progresivní, sexuálně otevřené kultury San Francisca. (HBO Europe)

(více)

Videa (58)

Trailer 1

Recenze (54)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Kdesi na Youtube jsem našla dvě nesmírně sexy scénu z tohoto seriálu, v níž figuroval "kdysi přítel" Zacha Quinta a člověk, který vypadal jako Russell Tovey, jehož jsem do té doby znala pouze coby vyplašeného a lehce komického Henryho Knighta z episody Sherlocka, The Hounds of Baskerville. Říkala jsem si, jestli je to on, protože ten sexy chlap jaksi vůbec neodpovídal představě, jakou jsem o něm dosud měla:) Každopádně tyto scény mě natolik ohromily a přitáhly, že jsem si řekla, že se podívám na celý seriál. Už jen kvůli nim:) Jonathan Groff je sympaťák a jeho postava Patricka Murraye je takový "správný" smolař a kámoš do nepohody. Seriál má úžasný scénář a vtipné, pravdivé dialogy mezi všemi postavami. Vše je slušně rozehrané, já jsem však čekala s napětím a vzrušením na moment, kdy se na scéně objeví "on." A jakmile se ten nehorázně sexy, ušatý Brit s tím svým úžasným přízvukem a charakterem objevil, ukradl si seriál zcela pro sebe a můj veškerý zájem se od toho okamžiku soustředil jen na něj a jeho rozvíjející se vztah s Patrickem. Nějak mě přestaly zajímat ostatní postavy a téměř hypnoticky jsem sledovala tu parádní chemii mezi Russellem a Jonathanem. Jedna ze závěrečných scén mezi nimi je jednou z těch nejúžasnějších a nejvíc sexy scén mezi dvěma klukama, jakou jsem kdy viděla. Na internetu se už fanouškovská základna rozdělila na "Team Richie" a "Team Kevin." Já patřím rozhodně do té druhé a bude zajímavé, jak si tvůrci s dalším vývojem poradí. Za sebe říkám, že pokud mezi někým vznikne tak famózní chemie, jako mezi Kevinem a Patrickem, prostě nejde, aby se s tím v další sérii nic neudělalo a nějak se to nerozvinulo. Bo mě kurňa na*erou:) "You're a mystery, Patrick Murray.", "Do you know how much effort it takes to be around you every day...?" ()

geklon

všechny recenze uživatele

První dojem? Možná ostych, možná lehké náznaky zakořeněných předsudků z levně vytáhnutého námětu. HBO už si může dovolit takřka cokoliv. Girls se chytly. tak proč by se to nemohlo podařit i partě promiskuitních homosexuálů. Nevím, přál bych, aby se takhle moderní současní homosexulové nechovali. Alespoň tedy většina ne. ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 38 Dokoukáno: 11 Zahozeno: 19+1 _ Bohužel mě to nějak nechytlo. Docela mě to připomíná Girls, který mám rád,. Jen místo holek, tady jsou kluci. Girls mě dokážou zaujmout a pobavit, ale tady jsem měl co dělat, abych vydržel aspoň tři epizody. Taková nuda. 50% ()

erased 

všechny recenze uživatele

Projektů, ve kterých LGBT nejsou prezentovaní jen jako trpící diskriminovaná menšina není nikdy dost, leč i přesto Looking trvalo nepříjemně dlouho, než mě opravdu chytil, a ani od té doby to není úplně bez výhrad. Bez těch srdceryvných příběhů, které mi obvykle hýbou žlučí, totiž najednou partička přátel ze San Francisca působí až moc obyčejně. Tak obyčejně, že se mi na rozdíl např. od podobně laděných, ale správně quirky Girls, prostě nedokázali opravdu vrýt pod kůži. Nakonec se to podařilo jen dvěma z hlavních postav a bohužel mezi ně nepatří samotný Patty, který před kamerou tráví s přehledem nejvíc času. Právě ten mi totiž povahově nesedl do takové míry, že i Hannah ze zmíněných Girls vedle něj působí jako andílek. Jen těžko se však dá zlobit na celý seriál. Přestože jsem se u něj nebavil tolik, jako bych očekával (na to je v něm příliš málo vtipu), ani nedokázal jedinkrát dojmout (o to se ani nesnaží), pro své svérázné pojetí jsem každý nový díl vyhlížel. Takže když už nedopadne pokračování, snad se dočkám alespoň zakončení v podobě speciálu, protože by byla škoda se s tímto výletem na prosluněné a přiteplené západní pobřeží řádně nerozloučit. ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Současná teplá pohádka a já pořád hledám důvod, proč by se mi neměla zamlouvat. Z počátku slabý příběh se rozjede a vyvíjí se standardním seriálovým směrem, kde se samozřejmě objeví někdo třetí a v poslední epizodě nás čeká několikanásobné lákání na další sérii. Looking není dramatem, je prostě seriálem o životě. Tři gayové, kteří už neřeší, jestli a jak je společnost přijme, žijí svoje prosluněné kalifornské životy, které skrývají sem tam nějaký (ideálně) milostný průšvih. Decentně (ano decentně, ta trocha sexuálních scén se najde v průměrném hetero seriálu taky, spíš tam těch scén bude i víc) natočený příběh, který není nijak závažný, ale ostatně to ani nepotřebuje. Je realistický, závažný je maximálně pro srdce a hlavy svých protagonistů, ne pro spásu světa...a to se mi zamlouvá. DRUHÁ SÉRIE: Looking získal úžasnou schopnost shodit jakékoli drama sarkastickou scénou nebo komentářem a zvrátit jakoukoli vtipnou scénu v drama. Druhá série je rozhodně lepší, postavy jsou prokreslenější, Doris je víc prostořeká, Patrick je pořád stejně nerozhodný a Richie hispánštější. ()

Galerie (173)

Zajímavosti (2)

  • Dle slov hlavního scenáristy Michaela Lannana je seriál zpracovaný tak realisticky, protože sedm z devíti scenáristů jsou gayové. (kenny.h)
  • Randy Harrison sa pokúšal o rolu v seriáli, ale bol príliš starý na rolu Patricka a nie dosť starý na rolu Doma. (dwdb)

Reklama

Reklama