// Jenom protože jsem takový hipster - technicky to vůbec není zlé, herci jsou sympatičtí (pouze!) a humor poměrně inteligentní - konec pilotu s prolínáním "zážitků" se mi dokonce dost zamlouval. Na sitcom dost netypické, ale upřímně, když chcete zaujmout seriálem o homosexuálech i "nezaujaté" publikum, nic jiného vám nezbývá a proto - z neutrálního postavení říkám - not bad. A teď si jdu pustit nějaké lesbické porno.(22.1.2014)

Tak jako mnoho lidí i já jsem se neubránila srovnání s QAF jakožto naprosto kultovní záležitostí v tomto žánru. Je pravda, že nikdo tak dokonalý jako Brian Kinney tu prostě není, ale také těžko srovnávat po jedné sérii s několikaletým projektem Queer as Folk. Tematicky je to také posunuto jinam, protože být gay již není něco, co by v San Franciscu někoho šokovalo nebo se za to musel stydět. Původně jsem sice na seriál koukala dost skepticky, protože mě Dom a Augustín podle fotek moc neoslovili, nicméně časem mi i oni přirostli k srdci. Ovšem highlightem první série pro mě byl jednoznačně vztah Patricka a Kevina - ta jejich úžasná chemie, která se postupně rozvíjela, ačkoliv si to Patrick zřejmě nechtěl do poslední chvíle připustit. Závěrečná scéna mezi nimi je natolik silná, že jsem si jí pouštěla několikrát za sebou a pořád cítila silné mrazení a intenzitu emocí, které Kevin tak odvážně vystavil na odiv. Naprosto geniální. Upřímně nechápu, jak může někdo preferovat Richieho - nemá styl, charisma a mně teda přišel dost hloupoučký. Už se nemůžu dočkat druhé série a jak se to celé vyvine - doufám, že tím správným směrem. Update: Tak druhá série zatím první akorát překonává - smekám a zvyšuji hodnocení. Takové hraní, které předvádí především Jonathan a Russell, je podle mě whole new level a jak dokáží do takové míry fakovat zamilovanost, utrpení, vnitřní rozpolcenost, ztrapnění, nejistotu a všechny ty další emoce je pro mě záhadou.(26.12.2014)

New York patří holkám z Girls a San Francisco zas klukům z Looking. Dva zcela odlišné projekty, které si jsou ve své podstatě velice podobné, sympatické, reálné a velmi přirozené. Looking si nálepku „sanfraciský Sex ve městě o gayích“ nezaslouží, žádné mektání o módě a značkách od něj nečekejte.(22.3.2014)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 38 Dokoukáno: 11 Zahozeno: 19+1 _ Bohužel mě to nějak nechytlo. Docela mě to připomíná Girls, který mám rád,. Jen místo holek, tady jsou kluci. Girls mě dokážou zaujmout a pobavit, ale tady jsem měl co dělat, abych vydržel aspoň tři epizody. Taková nuda. 50%(1.4.2014)

Pilot: Gayové jsou taky lidi. Pokud to náhodnou v jedenadvacátém století ještě stále někdo neví, měl by si konečně předplatit HBO. 1. sezóna: Kdyby mi někdo před čtvrt rokem řekl, že se budu každý týden nehorázně těšit na seriál HBO o "Sexu ve městě s gayi", asi bych mu naplácal na holou. Takhle nějak si představuji poutavé komorní drama na pokračování s postavami, které chcete za kámoše. Protože to nemusí být jen o sexu.(23.1.2014)

• - Dle slov hlavního scenáristy Michaela Lannana je seriál zpracovaný tak realisticky, protože sedm z devíti scenáristů jsou gayové. (kenny.h)

• - Randy Harrison sa pokúšal o rolu v seriáli, ale bol príliš starý na rolu Patricka a nie dosť starý na rolu Doma. (dwdb)