Rectify (TV seriál)

USA, 2013 - 2016, 24 h 24 min (Minutáž: 30x43–68 min)

Gabriel Mann

Aden Young, Abigail Spencer, J. Smith-Cameron, Adelaide Clemens, Clayne Crawford, Luke Kirby, Jake Austin Walker, Bruce McKinnon, J.D. Evermore, Sean Bridgers, Michael O'Neill, Sharon Conley, Jayson Warner Smith, Kim Wall, Robin Mullins, Linds Edwards, Johnny Ray Gill, Stuart Greer, Red West, Michael Traynor, Melinda Page Hamilton, Leon Rippy, Derek Wilson, Abigale Corrigan, Paul Fitzgerald, Kimberley Drummond, Tim Ware, Hal Holbrook, W. Earl Brown, Aldis Hodge, Hunter Ballard, Willie C. Carpenter, Anna Enger, Michael Vartan, Molly Hagan, Debra Christofferson, Madeline Taylor, Frances Fisher, Roger Edwards, Lacy Camp, Ron Prather, Morganna May, Adam Minarovich, Erika Bierman, Graham Gordy, Thomas Francis Murphy, Dan Hildebrand, Ron Clinton Smith, Amy Parrish, Ann Mahoney, Lara Grice, Ted Huckabee, Ian Gregg, Ashley LeConte Campbell, Jane McNeill, Mandi Christine Kerr, Jill Jane Clements, Keith Flippen, Ray Stoney, Ricky Wayne, Ajay Mehta, Nathan Darrow, Tina Parker, Rebecca Koon, Rebecca Henderson, Adam Aalderks, Brian Bremer

Je to bomba,co říct víc.Ten typ seriálu,který přesně ví co chce a neustoupí ani v jeden díl(bohužel jenom 6 první série).Člověk nemůže chtít všechno a pořád si řikám,proč tam nebylo víc toho vyšetřování,ale tenhle seroš padá a stojí na skvělě zahraným Danielovi a jeho nejbližších,kde herci podali parádní výkony a byly skvělě vykresleny,že doufám,že další díly budou,protože rezerva kam vůbec může sahat další děj je obrovská.Náměť možná pro někoho může být standartní,ale tady byl vážně do morku kostí polapen hlavně na jednu osobu,která žije víceméně svůj svět a ostatní s tím musí žít tak jako on sám.Parádní uvodní theme,parádní kamera,herci,scenář..chybu jsem tam neviděl a pomalé tempo mě spíše naplňuje,takže musim za pět.(28.5.2013)

Shlédla jsem všechny 3 série ( 22 dílů ) a nemohla jsem pár dní prakticky nic jiného dělat.Seriál mě naprosto pohltil. Není pro každého. Děj se vleče, někdo by mohl mít dojem,že dialogy jsou prakticky o ničem,ale pro mě je opak pravdou - nezaregistrovala jsem ani jediné hluché místo.Celé jsem to viděla s mizerným překladem,ale i tak jsem si z toho strašně moc vzala. Jsem fanouškem akčních a válečných filmů,takže jsem vlastně překvapila sama sebe,protože tenhle filmový skvost není ani v náznaku akční. Postavy místy působí jako mimoňové, ale to přesně zapadá do celého konceptu. Troufám si říct, že postava Daniela je Youngovou životní rolí.(24.7.2016)

• anaad

Od tohoto seriálu jsem očekávala především důraz na psychologii postav a musím říct, že z prvního dílu jsem byla nadšená. Výborně využité detaily, které jsou pro nás běžné, ale pro člověka, který žil 19 let v úplně jiné realitě, jsou překvapivé. Perfektní drobnokresba psychiky jednotlivých postav. Bohužel už u druhého dílu mě nadšení přešlo. Přišlo mi, že autoři příliš tlačí na motiv zda je Daniel vinen či nevinen. To se dá jistě pochopit, určitě taková záhada napomáhá sledovanosti a u vedlejších (mimochodem výborných) postav právě tento motiv vítám, ale u hlavní postavy mi to přišlo zbytečně násilné (rozpor mezi inteligentním, vyrovnaným Danielem z vězení a podivně se chovajícím současným Danielem, kterému téměř věříte duševní nemoc i spáchanou vraždu, je prostě příliš velký a moc nesedí). Bohužel jsem asi očekávala něco podobného a psychologicky přesného jako u postavy Brodyho v prvních dílech Ve jménu vlasti, ale výsledek je tady mnohem horší, Danielovo trauma a vyrovnávání se s realitou návratu do jiného, vlastně cizího, světa je promítnuto do postavy mnohem povrchněji a ani A. Yung mi nepřišel tak přesvědčivý.(10.10.2014)

• Dannysek4U

Zatim docela zajimavej napad, i kdyz rodinny a psychologicky dramata me moc neberou. V pripade tohohle serialu ale krapet desi to podprahovy stejskani si po "stary" Americe, bigotni a upnuty, a zaroven jeho opetovny popirani. Je to trochu matouci.Hlavni hrdina ale rozhodne zajimavej. Trochu z jeho mlceni tahne Andy Dufresne :)(1.1.2014)

Bez empatie se vůbec na tenhle seriál nedívejte. Pokud dokážete cítit tu vůni svobody, jakou Daniel cítí, když jede po 19 letech v cele smrti v autě nebo jen tak sedí na trávníku, potom budete tímhle nedoceněným skvostem oceněni. Skvělá emocionální očista. Musím především vyzvednout 1. díl poslední série, který byl naprosto strhující a málem mě porazil na konci ze židle!(2.1.2017)