Reklama

Reklama

Rectify

(seriál)
všechny plakáty
Trailer 2
USA, (2013–2016), 24 h 24 min (Minutáž: 43–110 min)

Tvůrci:

Ray McKinnon

Hudba:

Gabriel Mann

Hrají:

Aden Young, Abigail Spencer, J. Smith-Cameron, Adelaide Clemens, Clayne Crawford, Luke Kirby, Jake Austin Walker, Bruce McKinnon, J.D. Evermore (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Dramatický seriál sleduje príbeh Daniela Holdena (Aden Young), ktorý sa dostáva na slobodu po sedemnástich rokoch strávených v cele z dôvodu obvinenia a usvedčenia za znásilnenie a vraždu mladého dievčaťa. Pôvodne dostal trest smrti a 19 rokov čakal na konečný verdikt, až kým nové dôkazy vďaka DNA technológii preukázali jeho možnú nevinu. Daniel sa teraz vracia do svojho rodného mesta a snaží sa začleniť do bežného života. Komunita ho však neprijme jednoducho, pretože mnohí si stále myslia, že je vinný. (Dearon)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (17)

yvona 

všechny recenze uživatele

Shlédla jsem všechny 3 série ( 22 dílů ) a nemohla jsem pár dní prakticky nic jiného dělat.Seriál mě naprosto pohltil. Není pro každého. Děj se vleče, někdo by mohl mít dojem,že dialogy jsou prakticky o ničem,ale pro mě je opak pravdou - nezaregistrovala jsem ani jediné hluché místo.Celé jsem to viděla s mizerným překladem,ale i tak jsem si z toho strašně moc vzala. Jsem fanouškem akčních a válečných filmů,takže jsem vlastně překvapila sama sebe,protože tenhle filmový skvost není ani v náznaku akční. Postavy místy působí jako mimoňové, ale to přesně zapadá do celého konceptu. Troufám si říct, že postava Daniela je Youngovou životní rolí. ()

Snilek1379 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a netradiční seriál, na který jsem narazila úplnou náhodou. Podle počtu zdejších recenzí není moc známý, což je podle mě docela škoda, protože si pozornost rozhodně zaslouží. Seriál je originální především díky tomu, že se nesnaží na nás zapůsobit strhujícím dějem a akcí. Naopak, pokud si k seriálu sednete nepřipraveni, můžete získat pocit, že se v něm vlastně nic neděje, brzy se začnete nudit, a přepnete na něco jiného. Musím říct, že i já jsem ze začátku takové chvíle měla, než jsem pochopila podstatu tohoto seriálu, a to sice, že se nám nesnaží představit dramatický děj plný zvratů a napětí, ale spíše nás na úrovni dokumentu nechává nahlédnout do obyčejného každodenního života skupiny lidí, která se vyrovnává s těžkým traumatem. Způsob pojetí je jedinečný právě v tom, že zachytává veškeré aspekty života všech zúčastněných, i ty, které by v normálních seriálech byly vynechány jako nezajímavé, nudné a natahující děj. To, co si jinde musíme domýšlet, je zde do detailu vykresleno. A právě to nám umožňuje nahlédnout do hloubky psychologického vývoje všech postav. Seriál na mě zapůsobil právě touto svou obyčejností a věrohodností běžnému životu, který ale ve skutečnosti vůbec běžný nebyl. Velice přesně to zde již vystihl gudaulin. ()

Reklama

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Je to bomba,co říct víc.Ten typ seriálu,který přesně ví co chce a neustoupí ani v jeden díl(bohužel jenom 6 první série).Člověk nemůže chtít všechno a pořád si řikám,proč tam nebylo víc toho vyšetřování,ale tenhle seroš padá a stojí na skvělě zahraným Danielovi a jeho nejbližších,kde herci podali parádní výkony a byly skvělě vykresleny,že doufám,že další díly budou,protože rezerva kam vůbec může sahat další děj je obrovská.Náměť možná pro někoho může být standartní,ale tady byl vážně do morku kostí polapen hlavně na jednu osobu,která žije víceméně svůj svět a ostatní s tím musí žít tak jako on sám.Parádní uvodní theme,parádní kamera,herci,scenář..chybu jsem tam neviděl a pomalé tempo mě spíše naplňuje,takže musim za pět. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Čakal som oveľa viac, a preto pre mňa druhá sezóna zrejme neprichádza do úvahy. Všetko stúpa a padá na nesympatických postavách, okrem tých ženských teda, ale mužské boli vyslovene hrdinovia, ktorým nikto fandiť nebude. Hlavný predstaviteľ pôsobí ako mumák, ktorý keby prišiel kdekoľvek tak automaticky pôsobí ako vrah a násilník už len tým svojím flegmaticko-nepríčetným prejavom. ()

Niles 

všechny recenze uživatele

Rectify je taký nenápadný seriál, na ktorý ma nalákala najmä veta "Od producentov Breaking Bad". S tým toho však nemá veľa spoločného, takže nečakajte žiadnu veľkú akciu a neustále napätie. Je to v pomalom tempe podaný príbeh Daniela, ktorý sa vracia domov po 19-tich rokoch strávených vo väzení a pre ktorého je odrazu všetko nové a tak si musí hľadať cestu do každodenného života. Realisticky zobrazuje nielen vplyv takejto udalosti na neho samého, ale aj na jeho rodinu a celú spoločnosť v malom meste, kde sa všetci poznajú a nie každý mu dôveruje. Je to seriál postavený na dialógoch, vzťahoch a vnútorných pocitoch postáv. Každý jeden z hercov podáva mimoriadne výkony a sú tak presvedčiví, že sa s nimi môžeme zžiť a sledovať ich vývoj. Posledné dve epizódy sú parádne vygradované a úplne posledný diel už i emocionálne veľmi silný. Prvá séria končí v najlepšom a necháva ešte veľa otázok otvorených, pričom je naozaj nepredvídateľné ako to celé dopadne. Budeme si musieť počkať na tú druhú, na ktorú sa už teraz veľmi teším. ()

Galerie (718)

Související novinky

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

Reklama

Reklama