poster

Rectify (TV seriál)

Drama

USA, 2013, 30x60 min

Hudba:

Gabriel Mann

Hrají:

Aden Young, Abigail Spencer, J. Smith-Cameron, Adelaide Clemens, Clayne Crawford, Luke Kirby, Jake Austin Walker, Bruce McKinnon, J.D. Evermore, Sean Bridgers, Michael O'Neill, Sharon Conley, Jayson Warner Smith, Kim Wall, Robin Mullins, Linds Edwards, Johnny Ray Gill, Stuart Greer, Red West, Michael Traynor, Melinda Page Hamilton, Leon Rippy, Derek Wilson, Abigale Corrigan, Paul Fitzgerald, Kimberley Drummond, Tim Ware, Hal Holbrook, W. Earl Brown, Aldis Hodge, Hunter Ballard, Willie C. Carpenter, Anna Enger, Michael Vartan, Molly Hagan, Debra Christofferson, Madeline Taylor, Frances Fisher, Roger Edwards, Lacy Camp, Ron Prather, Morganna May, Adam Minarovich, Erika Bierman, Graham Gordy, Thomas Francis Murphy, Dan Hildebrand, Ron Clinton Smith, Amy Parrish, Ann Mahoney, Lara Grice, Ted Huckabee, Ian Gregg, Ashley LeConte Campbell, Jane McNeill, Mandi Christine Kerr, Jill Jane Clements, Keith Flippen, Ray Stoney, Ricky Wayne, Ajay Mehta, Nathan Darrow, Tina Parker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dannysek4U

  Zatim docela zajimavej napad, i kdyz rodinny a psychologicky dramata me moc neberou. V pripade tohohle serialu ale krapet desi to podprahovy stejskani si po "stary" Americe, bigotni a upnuty, a zaroven jeho opetovny popirani. Je to trochu matouci.Hlavni hrdina ale rozhodne zajimavej. Trochu z jeho mlceni tahne Andy Dufresne :)(1.1.2014)

 • grogodil
  ****

  Detailná a poväčšinou aj verne pôsobiaca psychologická dráma. Pomalé a točiace sa (zatiaľ) stále okolo toho istého - snahy Daniela, ktorý sa po 20 rokov v base vracia domov, adaptovať sa a začleniť do rodiny a bežného života. A napriek tomu, že je Rectify skúpe na nejaké zápletky a zvraty, nenudí ani chvíľu. Celým seriálom prestupuje skôr zasnená a nie práve ukecaná atmosféra, Tá vyplýva z naozaj podrobne zobrazenej konfrontácie rutiny, ktorú poznal väčšniu života vo väzení a života na slobode, ktorý je pre neho plný nových a cudzích vecí, ktoré my ostatní považujeme za bežné. Jediné, čo pôsobí ako päsť na oko, je tá, od reality odtrhnutá agitka s hľadaním Ježiša, ktorú pripisujem na triko jednej a asi aj jedinej zbytočnej a otravnej blonďavej postave. Zvyšok osádky dokáže svoje pohľady, slzy a dialógy predať absolútne bez problémov a budete im proste zobať z ruky. A škoda toho, že sa sezóna zastavila len na šiestich dieloch. Pri tak pomalom tempe pôsobí celá séria ako prológ, ktorý sa ani len nestihol rozbehnúť a už je koniec.(18.6.2013)

 • emma53
  ****

  Rectify na mě působí spíš jako psychologické drama, kde mě téměř fascinuje, jak dokonale je osobnost Dannyho (po mnoha letech propuštěného vězně) vykreslená do těch nejmenších detailů. Skutečně mám pocit, že s tak propracovanou osobností jsem se zatím ještě nesetkala. To co je pro Dannyho okolí zcela normální, tak jeho vnímání je zcela odlišné a mě jako diváka to téměř nutí dívat se na svět jeho očima. Co se ještě moc povedlo, jsou i velmi pěkně vykreslené osoby z jeho nejbližšího okolí a jejich ambivalentní emoce vzhledem k Dannyho osobě, navíc s doposud nejednoznačným očištěním jako podezřelého. V posledních dvou dílech došlo k poměrně dost nečekaným zvratům a na konci šestého dílu mám víc otázek, než v prvním a tudíž bych určitě uvítala druhou sérii, které se doufám dočkám - pokračuji druhou sérií, jsem na začátku a zatím lehké zklamání, tak uvidím .....(26.4.2017)

 • gudaulin
  *****

  Daniel Holden byl 18letý poněkud nepraktický a ještě zdaleka ne dospělý student, který mohl mít před sebou skvělou perspektivu. Kdyby ho nenašli, jak se dotýká těla uškrcené a zneužité 16leté školačky a rituálně ji obkládá květinami. Protože následně neodolal soustředěnému tlaku vyšetřovatelů a převzal zodpovědnost za její smrt, následujících bezmála 20 let strávil ve vězení, z toho 19 v cele smrti. Měl už čest seznámit se osobně s katem - jedno z pěti odvolání a následného oddálení rozsudku přišlo vážně na poslední chvíli. Jak plynul čas, přišly do módy nové vyšetřovací metody a test DNA zpochybnil dávný rozsudek. Daniel byl propuštěn s tím, že proběhne nové vyšetřování. Rectify není soudní ani vězeňské drama, není to ani kriminálka, aspoň ne v běžném smyslu slova. Jde o psychologické drama muže připraveného o své mládí a vrženého do světa, kterému vůbec nerozumí. Není připraven na to, starat se sám o sebe, je zahlcený spoustou možností a vjemů. Pro většinu svého okolí navíc zůstává vrahem. Příbuzní dívky chtějí svou spravedlnost. Pro představitele státní moci je nepřijatelné připustit, že by zničili život nevinného člověka. Navíc - a to je možná nejdůležitější - ve světě mimo vězení se už dávno přestalo s Danielem počítat. Až na několik výjimek překáží vlastně všem. Jeho návrat vyvolává zmatek, pochybnosti a působí bolest. Rectify je komorní drama o hledání ztraceného času a motivace opět se postavit na nohy a začít znovu. Nepodbízí se, není efektní, dráždivé a především nikam nespěchá. Všechny série popisují pouhé 3 týdny Danielova života po příjezdu domů. Pokud ale přijmete jeho tempo a atmosféru, má slušnou šanci vás pohltit a spolu s Danielem prožijete tichá dramata a budete se radovat z drobností, které by vám ještě před chvílí přišly všední a nepodstatné. V neposlední řadě se seriál dá vnímat jako úvaha, ne snad nad stavem vězeňství v USA, ale nad fenoménem trestu smrti. Hlavní hrdina se ve vzpomínkách vrací k životu za zdí a konfrontuje ho s životem na svobodě. Rectify je seriál pro trpělivé a vnímavé diváky schopné zachytit a ocenit psychologicky hodnověrnou charakterovou drobnokresbu, hypnotický soundtrack a špičkové herecké výkony v čele s Adenem Youngem coby Danielem a Abigail Spencer v roli energické a oddané sestry Amanthy. Za sebe zvedám jednoznačně palec nahoru, po Westworldu jde v krátké době o další seriál, který se mi zadřel hluboko pod kůži. Celkový dojem: 90 %.(10.5.2017)

 • Niles
  ****

  Rectify je taký nenápadný seriál, na ktorý ma nalákala najmä veta "Od producentov Breaking Bad". S tým toho však nemá veľa spoločného, takže nečakajte žiadnu veľkú akciu a neustále napätie. Je to v pomalom tempe podaný príbeh Daniela, ktorý sa vracia domov po 19-tich rokoch strávených vo väzení a pre ktorého je odrazu všetko nové a tak si musí hľadať cestu do každodenného života. Realisticky zobrazuje nielen vplyv takejto udalosti na neho samého, ale aj na jeho rodinu a celú spoločnosť v malom meste, kde sa všetci poznajú a nie každý mu dôveruje. Je to seriál postavený na dialógoch, vzťahoch a vnútorných pocitoch postáv. Každý jeden z hercov podáva mimoriadne výkony a sú tak presvedčiví, že sa s nimi môžeme zžiť a sledovať ich vývoj. Posledné dve epizódy sú parádne vygradované a úplne posledný diel už i emocionálne veľmi silný. Prvá séria končí v najlepšom a necháva ešte veľa otázok otvorených, pričom je naozaj nepredvídateľné ako to celé dopadne. Budeme si musieť počkať na tú druhú, na ktorú sa už teraz veľmi teším.(23.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace