Inteligence

TV spot 1
USA, 2014, 9 h 4 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Michael Seitzman

Kamera:

Sidney Sidell

Josh Holloway, Meghan Ory, John Billingsley, P.J. Byrne, Michael Rady, Marg Helgenberger, Tomas Arana, Elden Henson, Grace Huang, Will Yun Lee, Henry Mah (více)

Epizody(13)

Hlavním hrdinou je Gabriel Vaughn (Josh Holloway), špičkový agent supermoderní tajné služby, jenž má v mozku implantovaný mikročip superpočítače. Společně s agentkou Riley Nealovou (Meghan Ory) musí nejprve zachránit uneseného člena CyberComu, americké jednotky na ochranu dat, pro kterou oba pracují. Dále se tito kybernetičtí policisté potýkají se sebevražednými pumovými atentátníky a zachrání dva americké novináře ze zajetí v Sýrii. (Universal Channel)

RedRose

Tak trochu to všechno bylo jasné už z trailerů... Vcelku naprosto předvídatelný děj a ani špetka inovace, nebo něčeho alespoň trochu nového... Vzali (mezi fandy seriálů) notoricky známý ksicht Joshe Hollowaye (zatím mám trochu problém mu roli naplno uvěřit), smíchali něco z Chucka a něco z Jakea 2.0, přidali pohlednou (což je silně individuální) hlídačku a hodili to na diváka... Nuda!! Naprosto schází nějaký širší komplexnější problém v pozadí, který by to celé držel pohromadě a nezvěstná manželka to fakt nezachrání... Na pár dílů se asi ještě podívám, ale moc nadějně to nevidím... Pilot 46% ()

DaweForeman

Po těch všech různých kriminálkách Las Vegas, Miami a nevím čeho všeho dalšího ještě, tu máme toto. Trochu netradiční kriminálku s prvky sci-fi. Jak už tu bylo zmíněno, tak to má trochu styl Chucka a docela i pár známých obličejů. Samozřejmě i pobavilo a souhlasím s tím, že je to trochu na styl hry Watch Dogs. Nebo také můžu zmínit seriál Fringe, kdy tu máme stejného herce + trochu pomateného vědce se svým synem. Zprvu jsem si myslel, že to bude jen další tupá epizoďárna, ale v závěru se začal konečně příběh trochu rozšiřovat a řekl bych, že druhá série určitě nabídne něco zajímavého. Napínavosti jako takové se tu člověk nedočká z akce, ale spíše z onoho konspiračního hlediska - různé legendy, tajné věci, které přesují úrovně top secret, nedůvěra, nejistota aj. V závěru bych akorát vyzvdihl ještě celkem zajímavou hudbu, efekty a onu myšlenku počítače v hlavě (+ s tím spojenou psychologii). Jinak obecně vzato jde o výtvor, který není ničím výjimečný, ale zároveň úplně neurazí. ()

CrashONE

Meghan Ory mě zaujala už v Once Upon a Time a mrzelo mě, že nedostává příliš prostoru. Zde má ovšem hlavní roli, další důvod tenhle seriál sledovat. Pilotní díl byl průměrný rozjezd. Jelikož jsem fanoušek chucka, tenhle seriál mě musel nadchnout tak či tak. Hold nemám velké nároky. ()

esmoke

1. série (13 dílu) 70% Ze začátku to moc nejede, ale ke konci se kvalita zlepšuje. Princip fungování se nesmí moc rozebírat a přijmou "ŽE TO TAK PROSTĚ JE". 2D titulky Druhá série nebyla objednána. ()

Allein4

První dva díly byly pomalu na plný počet. Jenže hned třetí díl přesvědčil o tom, že "lepší už to být nemůže", a že to nejlepší už proběhlo. A teď šupem dolů. A to hodně rychle. Ve srovnání s Almost Human toto prohrává na celé čáře. ________________ Po 11. díle musím uznat, že to zase velmi vyrostlo a Josh Holloway se docela našel. Zvyšuji na tři hvězdy a jsem zvědavý, s čím to překvapí na závěr série._______________ Po konci první série: a také poslední...ano, seriál na konec první sezóny překvapil pouze jediným - žádné vyvrcholení se nekonalo a po zásluze to nebylo potřeba dále protahovat. ()

blackperseus

NEODSLEDOVANÉ! Ako som napísal do komentu k Touch, je čas zmeniť / úplne zrušiť pravidlo o sledovaní seriálov - dokukať aspoň jednu sezónu pred hodnotením. Zodpovedné to asi veľmi nie je, ale sorry, každý deň tu na mňa vyskočí príliš veľa nových a potenciálom nabitých zabíjačov času, než aby som ten čas zabíjal čírou nudou a bez štipky patričného filmového nadšenia. Čo je, bohužiaľ, tento prípad. Sorry, Sawyere... ;-) Po troch epizódach za jedna (hviezda). :-) ()

Vlkodlak13

Perfektní akční krimi seriál se zajímavou myšlenkou a obsazením - Marg Helgenberger z Kriminálky Las Vegas, Lance Reddick z Hranic nemožného a nakonec hlavní hrdina Josh Holloway ze Ztracených. Dnes, kdy dávali celý seriál v televizi jsem si to nenechal ujít, koukl jsem se na něj a můžu říct, že to bylo vážně zajímavé a skončilo to s klasicky otevřeným koncem, tak doufám že do budoucna přibudou další díly. Perfektní provedení, zpracování a zápletky zaručí, že nikoho tento seroš nebude nudit. ----- Pro fandy ať herců či této tématiky je tento seriál jako dělaný, rozhodně doporučuji shlédnout! ()

eaglestar

Ano, ano, více než souhlasím s kolegou Kevinem z Lázní. Pro mě je jediným plusem, že jsem zase viděl garážovanou Margotku, která i ve svých 150 letech pořád vypadá dobře. ()

milicka1

Nevím jak ostatním, ale mně se tento seriál naopak hodně zalíbil. Dny Stargate a Chucka jsou nenávratně pryč a i když se jedná o zcela odlišný žánr tak "Intelligence" je zábavný, akční a velmi dobře natočený. Za sebe můžu říct že v porovnání s ostatními letošními seriály je "Intelligence" jeden z nejlepších. Líbilo se mi že v traileru byly ukázány scény pouze z pilotního dílu a tak jsem čekal co bude v tom druhém, ten příjemně překvapil a vzhledem k tomu že příběh hlavního hrdiny není ještě zcela rozvinutý, myslím že se máme na co těšit. A ano, jak už tu kdosi psal, první díly byly plné klišé následovanými trošičku trapnými postavami které by tam nemuseli nic dělat, ale mně osobně to ani trochu nenudilo. Uvidíme co bude dál ... zatím: Pilot - 50%, 02 - 75% ()

Socirel

Málo kdy hodnotím seriál po pilotu, ale myslím že lepší to už nebude, takže to ani nebudu dál sledovat. Čekal jsem něco trochu nápaditějšího, ale vyklubal se z toho akčňák s béčkovým dějem, ačkoli název říká něco jiného, a hlavní hrdina je trochu na facku. ()

RADX1

Až moc primitivní záležitost která se na povrchu tváří zajímavě. Samotné podání je také nezáživné. Škoda že příběhy jsou tak jednoduché a hlavní nosná linka v pozadí je otřepaná jak to jen jde. Aneb kde jsem to už slyšel nebo viděl? Že skoro všude? Ale ta "zrádná" žena teroristka jakožto manželka dobrého ochránce Ameriky - chvilku jsem si připadal jako v Almost Human. Superpočítač v Hlavě bych ale s Chuckem nesrovnával, tak jakožto žánr - zde naprosto bez humoru. BTW: Těžce přemýšlím jestli ještě stále baví Američany sledovat v každém druhém seriálu současnosti a budoucnosti řešení teroristické hrozby. Ne že by se mi to téma někdy nějak extra zamlouvalo, ale v roce 2014 už toho mám víc než dost. ()