Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

StandikK

Americkému fotbalu nerozumím a ani mě nezajímá. Ale film je vcelku dobře natočený. Costner, co by manažer po svém otci, získá maximum z ničeho, i když jde zpočátku dost proti proudu a nelibost ostatních. Na film se dá určitě koukat. ()

Lonelybiker

Kevin Costner se celou dobu tvari jako nejhorsi sportovni manazer vsech dob, aby nam vsem na konci vytrel zrak. Stejne pocity mam z celeho filmu. Misty hodne vtipny, i kdyz prumerny, ale zaver stoji za to a proto davam za 4. ()

Mr.Neutron

Pohled do zákulisí draftu v amerických profesionálních soutěžích, v tomto případě NFL. Hlavní hrdina šéfuje horšímu klubu, takže zřejmě proto bylo na scéně poměrně málo analytiků sledujících prospekty a větší váhu měla "detektivní" zjištění. Což není úplně ono, protože pro špatný klub je správná volba na draftu klíčová (v uzavřených soutěžích nejde "koupit" hráče jako v evropském fotbalu, musí se draftovat anebo vyměnit s jiným týmem). A nejlepšího hráče si bere ten, kdo má první volbu. Pro získání první volby hrdina obětuje volby v prvních kolech v dalších 3 letech, čímž si podkopává budoucnost. K překvapení všech si ale nevolí předpokládanou jedničku draftu a tím se rozjede rychlý sled překvapivých zvratů. Před samotným filmem doporučuji v krátkosti prostudovat princip draftu, lépe porozumíte, co se to vlastně ve filmu děje. Poselství: 7/10 manažerů doporučuje nepouštět si do kanceláře matku s urnou, jinak se vám rozbije počítač ... ()

FakyCB

Ze začátku jsem tomuhle filmu moc nevěřil, protože natočim film o draftu mi nepřišlo moc zajímavé, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. ()

ondrapec

Zajímavý film ze světa sportovních výměn, tahů a intrik. Moc jsem nepochopil, proč se na začátku Seattle zbavuje první volby na Callahana, když ho vlastně strašně chce, jak se později ukáže, ale budiž. Film ve mně probudil zájem o americký fotbal a to říkám coby zapřisáhlý fanoušek toho evropského :) . Vyzdvihl bych velmi zajímavý a poutavý střih. Mrzí mě naopak možná ne úplně dotažená atmosféra a chabé napětí během samotného draftu. A možná, ale jen možná, bych filmu přidal pět až deset minut na lepší vypiplání Sonnyho postavy, jeho komplikovaného rodinného vztahu a vztahu ke své přítelkyni, aby film šel skutečně více do dramatu, ne jen do sportovní rozprávky. *90%* ()

mombasamomo

V americkém fotbale se vůbec nechytám, spoustě dialogů týkající se hry jsem nerozuměla, film je většinu času zdánlivě nedějový a vlastně jako celek nepřináší nic nového, ale přesto všechno jsem si ho užila a bavila jsem se. Z prvních 10 minut je vám hned jasné pod jakým tlakem Sonny je, navíc závěr byl prostě boží a Kevin Costner (pro kterého mám od dětství slabost) celý film utáhl prakticky sám. ()

Flashback

Brilantní sportovně-zákulisní drama, které v evropě ocení jen fanoušci amerického (hetero) fotbalu. Pro ty jde o jeden z nejlepších snímků z prostředí tohoto sportu. Pro běžného evropana, který se orientuje jen v evropském (homo) fotbale, zůstane celá věc nepochopena a nemá cenu aby filmu dával šanci. ()

leafroller

Dobrých filmů se sportovní tématikou ubývá, takže každý nový hltám s nadržeností teenagera. Po naprosté extázi z Moneyballu, který byl okořeněn inspirací ve skutečném příběhu, je Velký draft dalším příkladem, že sport se odehrává minimálně z 50% mimo hrací plochu. Profesionálně natočený snímek vyniká především kamerou a střihem a ty necelé dvě hodiny utečou doslova jako voda. A i když jsem moc nepochopil, v čem spočívala ta obrovská výhoda, za kterou hlavního hrdinu v závěru opěvovali (dost mi to připomínalo Amynu hlášku o Indiana Jonesovi), postupy a mechanismy draftování mi díky tomuhle filmu přijdou více srozumitelné. ()

Gilmak

Film, který je z prostředí draftu amerického fotbalu. Ukazuje den manažera, který dělá vše pro to, aby jeho tým byl v následujícím roce konkurenceschopný. Zajímavý náhled na pozadí těchto intrik a výměn na poslední chvíli. 75% ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman