Extant

• USA Extant
USA, (2014–2015), 17 h 59 min (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Mickey Fisher

Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer, Tyler Hilton, Goran Višnjič, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna (více)

Série(2) / Epizody(26)

Astronautka Molly se po třinácti měsících, které strávila sama ve vesmírném prostoru, vrací na Zem k rodině a pokouší se znovu zapojit do normálního života. Čeká ji ale velké překvapení... (TV Prima)

DavidWebb

Extantu výrazne pomohla v druhej sérii herecká rošáda (Višnjiča nahradil Jeffrey Dean Morgan), pribudlo tam zopár nových hercov, ale to je asi tak všetko a o žiadnu veľkú výhru sa vo výsledku nejedná. Slabé tri. ()

Vykuk odpad!

Nuda k uzoufání, hmm to už kartonoví strážci vesmíru byli zábavnější:) Neskutečně táhlý balast. Blah blah blah...jakože nemusím tam mít zrovna mutanty, nemusí to být nabito akcí (tady teda není žádná:), ale nemůžu u každého dílu zaspat a to se mi stává sakra málokdy. Z tohoto mám fakt špatný pocit, jako bych se napil skyslého mléka.. ()

ostravak30

Seriál má sice pomalý rozjezd, ale postupně odhaluje více a více zápletek. První série je vcelku dobrá, druhá už za sebou táhne nohy. Ovšem Halle Berry jsem nikdy moc nemusel a nesedí mi moc ani tady. I tak se ale první série dá nazvat dramatickou až do poslední chvíle a zajímavou. Následné pokračování je už jen slabým odvarem. Tvůrci děj natahují seč můžou a vše podstatné se odehraje především v závěrečných epizodách. To, že film produkoval zrovna Steven Spielberg je sice zajímavé, ale nikterak mě to neodradí od konstatování, že se jedná o průměr v americké sci-fi tvorbě. Viděl jsem i lepší a dramatičtější seriály. Ze svého stínu tvůrci nevystoupili. ()

mata77

Je to zvláštny mix sci-fi a thrilleru, s viacerými dejovými líniami. Námet nie je celkom originálny a minimálne z polovice mi pripomína A.I. umelú inteligenciu, ale to nevadí. Dej určite dáva priestor na premýšľanie o tom, ako to bude pokračovať. Ešte viac napätia, menej trápnych scén a môže byť za 70%. Som fakt zvedavá. ()

B3n

Exkrement načančaný a obalený v alobale. Spielberg sa, čo sa týka sci-fi tém, nepohol od sedemdesiatych rokov z miesta. Namiesto sci-fi dostáva divák rodinnú drámu, ktorá sa berie príliš vážne. Vysokorozpočtová strata času. ()

mArtinko5MB

Trošku sa nám ten začiatok vliekol, ale záverečných 10 minút úvodnej časti ma presvedčil o tom, že si pozriem ešte minimálne jeden diel. Zatiaľ nehádžem flintu do žita a nechám sa prekvapiť, čo sa udeje :) // Bohuzial sa to v 2. casti zaseklo a nemam nervy cakat, kym sa to rozbehne. Bohuzial ... Pilot: 75% ()

darkphoenix

Too smooth, too 90s, too boring. Extant je hladký a na prvý pohľad atraktívny, avšak v dobe, keď seriály ponúkajú jeden dejový výbuch za druhým, pôsobí tento roztomilý návrat v čase prevažne rozpačito. Halle je krásna a snaží sa, ale epizódu po epizóde sa nedeje nič prevratné, nič čo by narúšalo stagnujúcu naráciu... V 90. rokoch by to bol prevratný hit, no v dobe dnešnej ide len o neurážajúci, avšak sterilný pokus o príspevok do sci-fi knižnice. PS Všimli ste si niekto ako od Sandrinej galaktickej púte fičia krátkovlasé astronautky? (najbližšie v Interstellar) PS2 Hodnotené po 10. epizóde. ()

Taron

Jo, seriál je místama dost rozpačitej a hlavně v první sérii je vidět, že se tvůrci hledali.. Ale aji tak jsem u toho dokázal vydržet a byl jsem za to odměněnej druhou sérií. Kvalita seriálu stoupla o několik levelů a je veliká škoda, že takhle seriál nezačal, protože by s největší pravděpodobností neskončil takhle brzo.. Po dokoukání posledního dílu je hodně těžký se smířit s tím, že se další série už nikdy neobjeví.. ()

Esinti

Creepy kopie Davida z A.I. umělé inteligence, neplodná Halle Berry obdařená mysteriózním kosmickým inseminátorem, manžílek s úchylkou na roboty a nejstylovější koš na odpadky všech dob. To vše a mnohem více nabídl pilot a já asi našel seriál na léto. Má to spád, vše je zahaleno tajemnou až děsivou oponou, díky které jsem párkrát až zatajil dech a ponechalo to otevřené velké množství otázek pro další díl. Za mně 4* jen doufejme, že si to kvalitu udrží. ()

sydney

Pilot mě sice nijak nenadchl, ale ani neurazil. Rozhodně se budu dívat dál, jestli seriál zůstane v průměru, nebo zamíří výš. Druhá série: Tak rozhodně míří výš. ()

hufnagel

Celý seriál bola len taká zlátanina už známych vecí a aj s veľmi divnými konštrukciami.Halle Berry nemala čo hrať a miestami to vypadalo ako náučný film o výchove detí. ()

BaseDallas

Celkom slušný námet, ktorý by sa žiadalo poriadne rozvinúť, zatiaľ ale poriadna zívačka. Dúfam, že sa prvý diel vliekol ako sopel na rukáve kvôli tomu, že seriál bude nakoniec šlapať, nie ako je to zvykom v poslednej dobe. 2 epizódy vonku a niektoré hodnotenia na 4 hviezdy? Seriously?! //////// (úprava po 10tich častiach) Musím priznať, že ide o naozaj dobrý seriál, napätie stúpa a som zvedavý, čo bude ďalej. ()

tuctovychlap

uvidíme, povedal slepý po tretej epizóde..kým absolvuje konečnú rehabilitáciu ohľadne svojich buliev, dáva tri päťcípe s nutkaním pridať štvrtú.. ()

Allein4

Chytré mysteriózní prvky v podání skvělého hereckého obsazení a pod taktovkou Stevena Spielberga. Už jen podle takového krátkého popisu to vypadá na mňaminu. Ale ono ejhle - Steven už tak nějak moc přemýšlí, než aby ukázal nějakou akci. Stává se z toho nuda, bohužel. Vývoj je extrémně pomalý. Proč to proboha potřebuje celý díl na jednu pitomost, která by se mohla odehrát během pár minut? Snad se to zmátoří...a snad to někam povede, protože většinou seriály tohoto typu v podstatě nic nevyřeší, nikam se neposunou, přestanou lidi bavit a zruší se...a rozuzlení nikde. No, dám tomu ještě šanci, ale asi to už moc dlouho nevydržím. ()

pepca72

Viděno do 5. dílu. Celkem solidní sci-fi,z produkce Stevena Spielberga, lehce na motivy Astronautovy ženy. Halle Berry se snaží a role ji sedí, a hraje opravdu přesvědčivě. Celkově to není žádný odvaz, ale pohodová scifi na deštivá odpoledne určitě. Dobré efekty, dobrá hudba, přiměřené napětí, konspirace, rodinné pouta, červená knihovna, no prostě ze všeho něco. Sleduji dál.Zasloužené 4*. ()

Mukade

tak ako bola Halle sympatická (ako vždy), tak mi bol Visnjic nesympatický (tiež ako vždy) a ešte viac ten malý, android (neskôr som si už zvykol)................... celá androidova časť bola naivná.........Visnjicova postava na to, že mala byť dosť inteligentná, sa miestami správala ako imbecil. Napr nerozumel že môže ohroziť životy ľudí hľadaním bomby v androidovi... :)............Používanie raketoplánov?! WTF! LOL..............Záverom, dúfam že druhá séria nebude. ()