Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Listyx odpad!

Nuda, nuda, nuda, nuda. Jo, ehm, aha, co tak ještě... jo... nuda. Jestli to skalním fandům SW stačí tak mi jich začíná bejt líto. Naprosto nudná banda nudných přizdisráčů se sune naprosto nudnou dějovou linkou o které dopředu víte jak dopadne. Je jasné že hlavním hrdinou měl být původně původně Peter Falk. No a takhle to dopadlo když zjistili, že už jaksi není k dispozici. Je to prostě epizoda z Columba ovšem bez Columba, páč všichni od roku 77 věděj jak to dopadlo. Pošahaná hlavní hrdinka (lol) se s pošahanou partou dementů snaží říct bandě pablbů, že v kouli je díra a Luke se do nív epizodě IV trefí! Tak posral jsem vám celej fiml, bežte koukat na něco jinýho :) ()

bearmeedek

Tak, jak se Garethovi nepodařilo pořádně oživit Godzillu, tak i toto vesmírné story u mě moc nezabralo. Sice to není špatný běžný film o válčení ve vesmíru, ale přídomek Star Wars tu bude už jen z obchodního hlediska. Působilo to na mě trochu sterilně. ()

Monggol

Stopáž mierne naťahovaná, ale inak ako fanúšik Old-StarWars som nadmieru spokojný ... aj s príbehom, spracovaním, postavami, logikou deja krásne prepojenou na epizódu 4 atď... Stručne a jasne - The Force Awakens s týmto spin-offom prehráva na celej čiare. Dodatok: Tu hlavní hrdinovia dokázali veľmi mnoho aj bez "džedájských" schopností, zatiaľ čo v epizódach 1 - 3 bolo kopa "džedájov" a nedokázali ani prd. ()

BigBang

Nevím, proč jsem si v době, kdy film šel do kin, myslel, že je to nějaký slabý young adult odvar. Přitom jde o nejméně nudnou epizodu, která mě u televize přikovala do křesla. Nejlepší film hvězdoválečné franšízy! (Viděl jsem zatím epizody 1 až 7.) Bohužel dabing je slabší, jak je poslední léta pravidlem. ()

Inozuka

První třetinu jsem si říkal, že tohle se nepovedlo. Celková roztříštěnost, hromada postav a téměř parodické vyznění některých scén. Ale pak začíná mít film grády a závěr je masáž jako prase. Nakonec tedy spokojenost a mírné překvapení nad tím, jak si tvůrci dovolili zakončit blockbuster. ()

gemi

Začátek roztahaný, pak se to solidně rozjede. Ale nějak mě to nechalo chladným, přestože podívaná to není špatná. ()

Luxocculta

Síla! Syrovější pozadí univerza SW. Značně předčilo moje očekávání. Našlapané, napínavé, neotřelé, na úrovni a s citem udělané. Moc pěkně zapadlo před čtvrtou epizodu. ()

Wyrdas

Prakticky jediné koukatelné Star Wars od reinkarnace filmové série. Vážně... doporučuji, jediné, které nepopírá fungování Star Wars vesmíru původní trilogie... žádné trapné hlášky jako v 7+, netrpí to na nabírání neherců kvůli barvě, pohlaví a podobně... prostě to dostali herci pasující na roli bez ohledu na rasu či pohlaví. A ono to funguje. Už jsem nevěřil, že ještě uvidím hraný Star Wars, který by nebyl jen o efektech a prznění Star Wars vesmíru. I přes mnohá klišé v první polovině a tradiční nesmrtelnosti ("oklepatelnosti" hlavních hrdinů) konec filmu vše vynahrazuje. Ona ta zmíněná klišé jsou problémem posledních dvaceti let prakticky všude, takže tento úpadek musíme brát spíš jako úpadek náročnosti diváka, než problém konkrétního filmu. Naopak takto epický konec jsem skutečně nečekal, naprosto mne navrátil do mládí ke čtvrté epizodě, kterou jsem musel ihned znovu z kouknout. Doporučuji a možná lehce přechvaluji, ale musím - laťka je teď brutálně nízko. ()

Psycho.R

Asi to nejlepší, co je Disney schopen vyprodukovat k dané značce. Víceméně se tu nedalo nic zkazit, protože je to film celkem o ničem. Celý jeho příběh nám prozradí počáteční titulky epizody 4. Neočekával jsem moc, ale dostal o trochu více, ať už šlo o camea postav z epizod 1-6 (včetně Petera Cushinga) či Diega Luny, kterýho rád vidím ve filmech už od Hříšného tance 2 (byl jsem tehdy teenager a s expřítelkyní jsme se na to dívali dokola). Takže jo, dá se, ale neubráním se pocitu, že to mohla být epizoda z nějakého seriálu. Poznámka: Režie je velmi proměnlivá, chvílemi vzdává poctu Lucasovi, chvílemi je velmi obyčejná. Poznámka č.2: Pokaždé, když zazněla část hudby od mistra Johna Williamse a rázem jí Giacchino zprznil, ublinknul jsem si trochu do pusy (což bylo často). Pro představu - posloucháte 9. symfonii a najednou na ní napojí skupina Kabát s její interpretací. ()

Hashirama

Generická story z myšákovy továrny v draze nadesignovaných kulisách, v nichž pobíhají průměrní herci, dánský národní klenot Mads, Felicity Jones, jejíž talent osciluje někde mezi Sophii Turner a Emmou Watson, a Forest Whitaker - nejdebilnější herecký výkon v celé sáze, takže aspoň Hayden Christensen si může slavnostně oddechnout. Nudná skvadra pobíhá od štace ke štaci, v každé povinně utrousí nějaké příběhové klišé, aby to nakonec dotáhli do hračkářské verze vojína Ryana, jejímž highlightem je bezpochyby to, že tam všichni pochcípou. Neslanou nemastnou pachuť z tuctového příběhu zachraňuje Edwardsova dravá a atraktivní režie (vizuálně předaleká galaxie působí živěji než kdy jindy), kterou prokázal už u jinak průměrné Godzilly, a úporná snaha Disneyho roubovat svoje produkty na slavnou původní trilogii, kterou vezmou zavděk všichni fandové, pro ostatní tu však není nic nového, nic originálního, nic objevného. Jen černá díra, která pohltí dvě hodiny vašeho života, která však, to si přiznejme, má naprosto nezpochybnitelné production values a scénář, ač nezajímavý, v porovnání s epizodou IX téměř oscarový, nabídne na svém konci pár vcelku cool momentek. ()

rublik05

Na tento spin-off ze Star Wars univerza jsem zpočátku přihlížel s velkým despektem, neboť jsem se ještě doteď nevzpamatoval z neuvěřitelného zklamání, jaké mi přinesla nejnovější trilogie, ale světe div se, Rogue One není zas až taková hrůza, jakou jsem původně očekával. Dokonce se odvážím tvrdit, že mě bavil mnohem víc, než poslední tři díly dohromady. Zaujal mě především námět, který je sice poněkud jednodušší, ale ve finále krásně navazuje na již existující díly, takže se vše krásně spojilo a dávalo smysl. Celkově je snímek moc pěkně natočený, včetně různých soubojů a jiných akčních scén, samozřejmostí jsou i prvotřídní efekty. Potěšilo mě i zapojení legendárního lorda Vadera, avšak když promluvil hlasem Marka Vašuta, neubránil jsem se opravdu upřímnému záchvatu smíchu. Jako největší kámen úrazu vnímám jednoznačně herecké obsazení. Hlavní dvojice herců mi byla extrémně nesympatická, po celou dobu se mi k nim nepodařilo vytvořit nějaký vztah a moc se mi ani nelíbily jejich herecké výkony. Naštěstí snímek zachránilo hned několik vedlejších postav, z nichž se mi nejvíc líbil Mads Mikkelsen, ale především perfektní Forest Whitaker, který mě ze všech herců bavil asi nejvíc. Musím uznat, že mě tvůrci překvapili, Rogue One jsem si docela užil a kdyby se místo epizod VII - IX natočil jen tento spin-off, asi by to vůbec ničemu nevadilo. 7/10. ()

Tirkus

Ze všech těch nových star warsů (od force awakens) je tenhle asi nejlepší, ale furt je to hrozně zbytečnej film. Začátek je docela matoucí zívačka, hlavní parta hrdinů mi sice fakt nesedla, ale o to víc mě potěšilo závěrečných 20 minut, kdy v tomhle drsnějším stylu bych toho klidně viděl i víc z téhle série. PS: Scéna s Vaderem na konci byla nejlepší. ()

Nix

Je to taková jednohubka, která dovysvětluje určité události. A hlavně se tu vyskytne ten, na kterého tu každý čeká. A stojí to za to. Mne to bavilo. Sympatická herečka, která si ukradla film pro sebe a celé to mělo krásný vizuál a hlavně hlavu a patu. Netvrdím, že tohle bude můj oblíbený díl, ale jako taková vsuvka to zafungovalo skvěle. ()

RAFT

Po roce máme další díl, ze světa Star Wars Rogue One.A jejich rebelská parta, příběh ve filmu je dejme tomu dobrej.Nic ve filmu nechybí,nějaký robot co sem tam zahláškuje.Felicity Jones dobře svoji roli zahrála.Postavy skvělé.A navíc Dartha Vadera ve filmu ,prostě dobré.Dnešní předpremiéra.A kdo myslí že,vznikne druhý díl ,tak ste asi na velkém omylu .Jeden film stačí.Za mě 80% ()

Shaqual

Tak takhle nějak si představuju dokonalý dobrodružný film. Samotný konec je sice předem moc dobře známý, ale cestička, kterou si k němu tvůrci vyšlapali, je opravdu něco. Planeta střídá planetu, stormtroopeři míjí ostošest a rebelům je hej. Líbivé lokace se pro jednou taky dají zapamatovat, geniální a nenucené odkazy těší srdce, úchvatné efekty nebo herecké výkony zase oko. Dětská duše jásá radostí při pohledu na tu ošklivou šedou kouli, stejně jako při vskutku velkolepém finále. A celé je to přitom jenom předfilm pro čtyřku. A co tu tak čtu, tak asi i přílišné soustředění na jedinou dějovou linku může pro někoho asi být jako pěst na oko, ale já si troufám tvrdit, že v tom snad lpí nejsilnější stránka filmu. Jsem strašně moc rád, že se nemazali s nějakými příběhy navíc, však od čeho tenhle spin-off vůbec existuje... Navíc se to nese v tom nejstarším Star Wars duchu, kdy se parta sympatických hrdinů pokusí zachránit svět, a to je pro mě pravděpodobně nejzávažnější plus. Naštěstí se tady (na rozdíl od sedmičky) doslova neopakuje už ohraná osnova a s těmi několika málo opakovanými motivy je naloženo dost opatrně a originálně, takže ve výsledku vůbec nepřekáží. Je to naprosto solidní, osobitá a řádně uzavřená story, kterou by takový spin-off právě měl být. Naprosto stoprocentní filmový zážitek, který mě zahřál u srdce jako jako dlouho už nic. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord