Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

nicneznam

Srovnejte s JJ Abramsem. Tohle je nejlepsi star wars, co jsem videl. Atmosfera, pribeh, herecke vykony, spina, rozlezajici se zlo a primereny nenuceny humor. 9/10. A ten konec pak dostane kazdeho. ()

Franta

Jedná se o úplně jiný příběh, který však velmi dobře ladí se zbytkem Star Wars. Děj je velmi neobvyklý, hned proto, že nesledujeme příběh jediú, ale vedlejších pěšáků. Grafika prostředí je dotažená do nejmenších detailů, jako je například mušle na noze At-Ať. Scénáří nelze až na pár nelogických rozhodnutí nic vytknou. Celkově se tedy jedná o velmi dobryp film, škoda jen českého dabingu, v něm totiž postavy znějí prakticky bez emocí. ()

Skatemurai odpad!

Herci si "hrají na Star Wars". Nepřesvědčiví herci, suché dialogy, bez příběhu. Kdyby jste to hodnotili objektivně jako samostatný film, tak to musíte vidět taky. ()

Lilien

Každý pohľad na Darth Vadera je super...I záverečné boje v krásnom prostredí..Sú nadpriemerne.ale každé aj tieto star wars budú mať jeden problém že sú pokračovaním niečoho tak veľkého . ()

Knor

Bál jsem se, opravdu jsem se bál. Po tý loňský sračičce ,,Síla se probouzí" jsem už neočekával skoro vůbec nic a šel jsem na to spíš s povinnosti velkýho fanouška Lucasových Hvězdných válek. A světě div se, byl jsem ve finále nadšenej, je to opravdu pecka z dávných časů v předaleké galaxii. Roque One je především film pro fanoušky původní trilogie a je to na něm i hodně znát, což mě obrovsky potěšilo. Příběh Roque One je prostý a jasný. Vůbec nijak nenarušuje původní filmy, zbytečně nerozpitvává danou linii nebo osudy či minulost nějakých známých postav. Tenhle film je prostě dárek pro fanoušky a příběh o hrstce povstalců, kteří se vydali na sebevražednou misi pro plány největší a nejsilnější zbraně mocného Impéria nemohl dopadnout lépe. Dostalo se mi tady všeho, co jsem postrádal loni v ,, sračce VII" a už jen proto dávám plnou palbu. Sympatický obsazení, zajímavý postavy, gradující děj a především temnější a špinavější atmosféra. To všudypřítomný nebezpečí, který pramení z mocného a zlého Impéria je dobře cítit a dává to ty správný grády. Totiž v momentech, kdy se objevuje Hvězda smrti nebo imperiální křižníky sálá z filmu ten správný temný mráz, kterej k Hvězdným válkám patří. Jako třešničky na dortu jsou tu malé a krátké odkazy na původní trilogii, který nostalgicky zpříjemňují příběh. Velký překvapení pro mě bylo, že se nejedná o komornější provedení, ale o velkolepou akci. Skáče se z planety na planetu, lasery se rozhodně nešetří a závěrečná bitva je naprosto velkolepá záležitost. Strašně se mi líbilo prostředí planety, kde se ta finální bitva odehrávala. Obrovská základna na několika menších ostrůvkách uprostřed moře, dalo to tomu zase něco novýho a skvěle to sedlo. Jak už jsem psal, z Impéria šel respekt a protože tu nevídaně umírají postavy jedna za druhou dodává to filmu i ten správnej pocit nejistoty a nikdy nevíte kdo bude další. Je dobře, že hlavní hrdinové to nemají jednoduchý a nikdy nejsou v bezpečí, proto jsem měl o ně obavu a hurá, emoce jsou tu. A úplně na konec musím ještě popsat nadšení z návratu lorda Vadera. Jeho ikonickou velkolepost tu tvůrci jasně dokázali už jen tím, že i těch pár zmínek o něm během filmu vzbuzovalo mrazení v zádech a obří respekt. Vrcholem je pak jeho přítomnost, která dodává příběhu epičnost a i když je to jen pár minut, tak myslím, že si je budu pamatovat navždy, protože to bylo fakt velký. Takže Roque One je výbornej doplněk Lucasovi ságy, kterou ale nevykrádá, nekopíruje a má nastavenou svojí linii příběhu. A kdyby bylo po mým, uzavřel bych tímto Hvězdné války jednou pro vždy a neprznil to dál nějakými dalšími hrůzami typu loňské VII. Bohužel Disney se bude určitě snažit vyždímat všechno co půjde. No ale zpět, Roque One naprosto splnil moje očekávání, to temnější, špinavější a drsnější zpracování Hvězdných válek je podle mě naprosto správný a jak už tu napsal kolega lamps a já s ním naprosto souhlasím - Předal bych Garethu Edwardsovi celou další sérii, protože on podle mě pochopil jak by měly Star Wars vypadat. Nechal bych přetočit i tu katastrofální Probouzející se Sílu, on by se s tím Edwards poradil mnohem líp než Abrahams, protože se to v Edwardsovi režii obešlo i bez infantilních pičovin a vtípků. J.J. Abrahamsi tímto Ti vzkazuji neser se už víc do Hvězdných válek, uč se a natáčej si ten svůj uprděnej Star Trek :-D () (méně) (více)

Jamajdzan

Epizoda 7 přinesla víc otázek než odpovědí, což i přes mírné rozpaky z některých scén, přineslo hodiny úvah, spekulací, tisíce fanouškovských teorií. Prostě to vše kolem, co už desítky let způsobuje to úžasné šílenství okolo Star Wars. Oproti tomu Rogue 1, přilétlo s hromadou odpovědí, ale po závěrečných titulcích chyběli jakékoli další otázky. Proto se právem nemůže řadit do základní ságy. Ale jako doplnění děje je přesně taková, jak jsem jen mohl doufat. Mě (jakožto fanouška) osobně už dlouho dobu v kině nic tak moc nebavilo, jako tato partička ztroskotanců a zlodějíčků, kteří se odvážili postavit císaři. Charaktery vyvinuté stručně, ale přesto dostatečně, dialogy od první scény nabyté (hlavně v první půli filmu) a předem daný závěr byl i tak nevšední. Jediné zklamání byla scéna s Vaderem, na kterou jsem se asi jako každý těšil nejvíc ze všeho. Ano byla velmi efektní, ale pro úspěch mise přeci stačilo použít sílu na cíl mise místo na bezvýznamné rebely, a tak v ní Vader trochu ztratil svoji mrazivou a děsivou bezchybnost, která vždy působila tak skvěle beznadějně pro všechny, kdo mu křížili plány. Tuto svou auru si zachoval dokonce i v Rebels, kde jsem se o ní bál mnohem více. Vždyť za takové selhání by jakéhokoli jeho podřízeného čekalo nepříjemné dusivé mrazení v hrdle… Obvykle nedávám plné hodnocení filmu, kterému chybí větší hloubka, ale tento snímek měl jednoduše vše, co předem sliboval. Rozhodně nejlepší Star Wars od roku 2016 :-) ()

Majzlík

Už jsem si myslel, že po epizodě "Sračka se probouzí" zlomím nad SW hůl, ale díky Rogue One je beru zpět na milost. Tam kde Abrams přinesl pouze špatně okopčenou Novou naději, která působila vyloženě trapně, přišel Edwards s novým přístupem a příběhem, který dokonale spojuje 3. a 4. epizodu. Je to návrat ke kořenům a přitom takový drsnější a neučesanější a bez zbytečně sladkého konce. ()

dj.coffee

Nepochopitelný kočkopes. StarWars bez Jedi a světelných mečů, to je jako...rybařit střízlivej. Do "nové" ságy nelogicky vstupují postavy z původní ságy. Pokud bylo záměrem se oddělit od historie a začít novou epizodu světů v daleké galaxii, tak se to nepovedlo. Pokud bylo záměrem navázat na předchozí příběhy, tak se to také nepovedlo. 2* za efekty a vtipy. ()

DaweForeman

Myslel jsem si, že bez světelných mečů to nebude ono, ale tohle mě velice dobře překvapilo. Svým způsobem je to záplata příběhu mezi 3. a 4. epizodou, kdy tu máme události ohledně původu "Hvězdy smrti" a získání oněch plánů k jejímu zneškodnění. Sem tam je tu navíc zmínka o různých dalších lidech jako senátor Organo (princezna Leia, která se tu samozřejmě také objeví), Darth Vader (jeho zotavování a návaznost mezi trojkou a čtyřkou), generál Syndulla (viz animák Star Wars Rebels) nebo různé detaily, které byly v animákovém seriálu Star Wars Clone Wars z roku 2008 aj.. Je tu spousta napětí, akce, nádherných efektů, rozmanitosti po všech stránkách a hlavně pocit, že jedná opravdu o povstalecký boj. Také se tu člověk dočká vtipu v podobě hlášek nového droida a dočká se i nějaké té tragédie. Musím říct, že autoři si dali na tomhle filmu záležet po všech stránkách. ()

kyLuke

Musím se přiznat, že rozhodně nepatřím k největším fandům "Star Wars" ani v naší, ani v jiné předaleké galaxii. V tomto případě se však kuchař Gareth Edwards přesně trefil do mých chutí. Ne nějak šíleně přesolená délka, a lehce stravitelný děj, dělají z Rogue One velmi lahodný pokrm, a velmi se těším, až si ho znovu, tentokráte sám, připravím. Troufám si dokonce tvrdit, že v mých očích se film minimálně vyrovná vynikající Epizodě III. ()

Dragoh

Trošku něco jiného než jsme od Star Wars zvyklí - tvůrci zřejmě zkoušeli experimentovat, ale moc se jim to tentokrát nepovedlo. Děj filmu mi přišel vskutku kýčovitý - z malé holčičky, která je na světě úplně sama se stane hrdinka co zachrání svět. Ve filmu jsem se nedokázal s nikým spojit, narozdíl od minulého kousku, kde měl každý hrdina své místo. Abych film jen neshazoval, tak opravdu dokážu ocenit inovaci a odpoutání se od klasického Jedi vs. Sith, které známe z minulých dílů. ()

MAAUZ

Rogue One mě zase vrátil nostalgicky zpět do imperiálního obléhání Hvězdou smrti a jejími příslušníky. AT-AT, X-wingy, prostředí.. Masky, lidi, trhy, zvuky.. Všechno přirozený a uvěřitelný. Scénář a herecký výkony kvalitu jen potvrdily. I ten počítačovej Peter Cushing byl reálnej. Už se těším na domácí reprízu. ()

biergof

Toto jsou Hvězdné Války! Definice názvu naplněna! Válka nese oběti a na hrdiny nečeká závěrečná fanfára s ohňostroji. Ten film prostě miluju! Darth Vader má málo akce, ale když přijde, přijdou jatka! A tento film jsou hvězdná jatka a je to super! ()

Rimland

Špinavější, atmosféričtější, "realističtější", z hlediska "politiky" propracovanější a vizuálně působivější/podmanivější než všechny předchozí SW filmy dohromady. Především však bez té debilní otravné lucasovské infantilnosti a navíc výborně obsazené (zdejší šestici bych si dal líbit ve vícero filmech, protože původní skvadry jim co do sympatičnosti/zajímavosti/hereckých schopností nesahají ani po kolena - teda s výjimkou Hana a Vadera, že jo). Prostě konečně válečný film hodný názvu série a ne jen vesmírná pohádka. Giacchinova hudba kvalitní, i když absence Williamse je trochu nezvyk. Vyloženě tomu škodí snad jen ten fakt, že se jedná "pouze" o spin-off, a občas mi to narušilo nějaké to cameo s digitálními triky, kdy prostě vidíte, že to tam tak úplně neštymuje (jak vizuálem, tak celkovým pojetím - teda až na toho Vadera, ten je prostě boží), ale i tak je to zatím jediný SW film, o kterém můžu s klidným srdcem říci, že jsem si ho užil (ba se na něj dokonce těšil - původní přetočené scény by mě nicméně zajímaly). Být takové všechny, mám tu sérii i rád... ()

Lavinia

Je to Star Wars originál, což je právě ten malér. Prequel, takže se musí dodržovat ona smutná optika 70. let, ony rozevláté pláště, gumoví emzáci a ty bílé skafandry či co, které na mě bohužel v dnešní době působí hrozně zastarale a nudně. Kdysi to bylo něco, dnes k smíchu. Co se napětí týče, stejný problém: všichni víme, že ukradnou plány, a fakt je ukradnou. Nuda na druhou. A do třetice všeho zlého: Hlavní postavy a příběh jsou přehlídka bezbarvých, nesympatických osob, u kterých člověk vítá jejich skon, a nezáživného žvanění s ničením a střelbou. Nuda na třetí. Jediné plus je ten robot (protože je mimo původní linii) a onen asijský mnich (ze stejného důvodu). Proč pořád točí kolem dokola tento přežitek? Star Trek geniálně inovovali, tady by to nešlo? Nebo není dost jiné zajímavé látky? Co takhle Stainless Steel Rat? Proč někdo nezfilmuje tohle? ()

Mkartaylas56

Já, jakožto člověk co až do této doby neviděl žádný předešlý díl této světoznámé série jsem byl ohromen akcí za každým rohem a skvělými vizuálními ekekty. Mimo jiné mě film navnadil ke shlédnutí celé proslulé série, takže rozhodně doporučuji shlédnout! ()

xylofonka

Člověk by nečekal, že spojující mezičlánek může být tak silným samostatným filmem... Perfektní a do světa Star Wars zapadající dílo, které propojuje dvě původní trilogie důstojným a plnohodnotným způsobem. A fatalita sebeobětování je ve svém důsledku vlastně osvěžující. Většinu poslední třetiny jsem ani nedýchala a velice za to děkuji! ()

ŠpetaMarek

13.12.2016: Po par hodinach od projekce uz mam jasno. Star Wars je mrtve. Tenhle film uz vlastne nikdy nepotrebuju videt, ani kdyz bude maraton... proc ho davat pred EPIV proc vubec. Zacatek zname, konec zname, cesta je nevyrazna. Felicity na facku zejmena v jejich proslovnych scenach (AKA Kusuj zenska a nech to na chlapech), ktere se vyroji odnikud, nejak jsem tam nevidel nic moc, co by jeji postavu posunulo od "seru na vse" do "I rebel". Neni to spatny film, ale krome poslednich 5 minut, ktere jsou tezky (ale skvely) fanservice, tomu sakra neco chybi a nejsou to Jediove... Ano, robot je asi nejlepsi postava filmu, ale Donnie jen blbe keca a parkrat machne tyci, coz je pod jeho moznosti. 18.3.2016: Když jsem to viděl prvně asi dva dny před českou premiérou, mému zklamání tehdy nikdo nevěřil. Postupem času a zisku diváků se dle mého tábor rozdělil na vyznavače (5*) a meh-ače (3*). Já ale budu vždy popírač. Filmu nelze upřít technická (až na dvě CGI postavy) brilantnost. Ale postrádá hloubku a srdce. Ke všemu ty nejlepší scény, včetně té vůbec nejlepší (všichni ví a jako jednotka je to geniální) nemají ve světle celého příběhu logiku. Navíc ty necitlivé camea, které v očích tvůrců mohou tu logiku mít a jsou obhajitelné (když jsme tady, tak by tam přece mohlo být i tohle ne?), jsou na ránu. A takové věci mě, jako diváka uráží... P.S. Felicity byla na první podívání na facku, napodruhé už to není tak hrozné. ()

celticek

I've got bad feeling about this. Připadá mi to jak nějaký recyklát. 2 zdigitalizované legendární postavy, IP man s palicí, nesympatická hlavní hrdinka i pilot. Nejlepší byl ten robot K-2, nebo jak mu bylo. Skvělý vizuál. Tento spin-off se moc nepovedl. Jo, nejlepší je závěrečná scéna Vader vs povstalci. Edit:Po druhém zhlédnutí se nic nemění. Felicity Jones aka Jyn Erso je tragická a Diego Luna jakbysmet. Příběh je dobrý a konec navazuje na epizodu IV. Vizuálně je to skvělé, parádní je třeba Jedha, Scarif a samozřejmě Vader. Víc se mi líbili roboti a Impérium než Aliance. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord