Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

VanTom

Výborný Statham v patřičně přepáleném a totálně lobotomizovaném scénáři Luca Bessona. Zásluhou Leterrierovy dynamické režie a vynikající soubojové choreografie Coreyho Yuena úžasně odsýpá a fanda akčních béček si jenom pomlaskává. Pokud tedy překousne tu přiblblou zápletku, zvláštní francouzský styl humoru a ušitrhající moderní hip-hopovou hudbu, zoufale se k honičkám nehodící. S odřenýma zrcátkama za 4*. ()

lykan9

Vynikající akční scény a začátek. Od otevření kufru se laťka začala velmi rychle snižovat. Měl dodržovat svá pravidla a ten kufr neotvírat. ()

Sany33

Príbeh: Porušil jediné svoje pravidlo, nikdy neotvárať zásielku. Teraz mu to môže byť osudné. Herecké obsadenie: Akčné filmy s Jasonom Stathamom (nar. 1967, Velká Británie) vždy stáli za to ak sa k tomu pridruží ešte réžia Luca Bessona (nar. 1959, Francie) o zábavu máte zaručene postarané. Prevedenie: Dobre zvládnuté akčné pasáže a vata je iba na to aby vyplnila rádoby príbeh na pozadí. Takto si predstavujem akčné jednohubky. Pocity: Film sa v podstate v dnešnej dobe už radí medzi kultové záležitosti akčného filmu a tak sa na neho treba aj pozerať. Nebolo v ňom nič pre mňa rušivé akurát to možno chcelo trocha silnejší príbeh ale to už je asi v tomto prípade iba prianie náročného diváka. Pridaná hodnota: Akčná jazda, ktorá sa neopozerá ani po niekoľkých zhliadnutiach. 82% ()

davidek

Prvních 25 min je prostě bomba. Pak se podle mě stáva z akčně kriminálního thrilleru, krásná romantická komedie s kriminální zápletkou. Nemůžu dát 5* za absurdity, ale jinak dobrý, ne? Studna jako únikový východ. Ta raketa by je rozdrtila. ()

cross

K tomu snad ani není co dodat - sice efektně, ale jinak pořád zcela nudně a ohraně natočená akční fraška, která svou stupiditou předčí nejeden německý akční seriál... Scénář je jen trapnou přehlídkou otřepaných klišé, akce je až přehnaně nepříjemná a směšná... No, těchto pár slov snad stačí, aby jste pochopili, jaký mám na tento bijásek názor.... ()

czdmaso

No spíš 3 a 1/2. Všichni jste to tu popsali celkem výstižně, tak co dodat. Stojí to na Jasonu Stathamovi a chuti právě se bavit ryzím akčňákem, který prostě funguje. Tečka. ()

Guzo

Čekal jsem zase nějakej skvělej akčňák se Stathamem a dočkal jsem se jenom průměrného film. Ne že by předváděl špatnej výkon, to zase ne, spíš mi tu nesedla režie a všude až moc "Francie".. No, snad jsou ty další díly lepší, uvidíme.. ()

Autogram

Ani druhý pokus o pozretie v inej nálade mi nepriniesol nič. Udatný taxikár Statham vytasil proti pištoliam obrus ako toreádor, proti samopalu sa zase bráni rukami, len proti rakete nemá nič. Má však plný kufor ďalších filmových nezmyslov a nehodiacej sa hudby. Z vyslúžilého vojaka sa nakoniec stáva filantrop a rozprávky je koniec. ()

Kosmik 1

Docela solidní akční film, u kterého se sem tam i trochu zasmějete. Mě už tu chyběl akorát vlak...Jason Statham je tu ovšem v parádní formě. 70% ()

Roseinka

Tenhle film žeru už od prvního shlédnutí, stejně tak Stathama (je to první film, co jsem s ním viděla). Nic složitýho, pěkná akční podívaná, kterou si můžu pouštět častěji a nikdy neomrzí. ()

vyfuk

A tak se ptám, k čemu to je a co z toho zbylo... Pokud Beeson chtěl vytvořit průměrný francouzský re-make Bondovek, tak se mu to docela i povedlo. Nevím, ale to, že film vznikl převážně ve francouzské dílně požná na kvalitě ubralo. S 71% plně souhlasím, nečekal jsem zázrak a tak to taky dopadlo. Jinak na nudný večer, to špatný není. Doplněk: Mohli utratit trochu více i za tu krev. Největší detail na krev vypadá jako, kdyby v těle čínského padoucha byla malinová šťáva. ()

ssfan

Velmi slušný akční film s vynikajícím Jasonem Stathemem v roli kurýra. Film má zajímavý příběh, plno napínavých momentů a také několik vtipných míst. Dobrá byla i kamera. Není to úplná špička, ale film pobaví a rychle ubíhá. 75% ()

BuryGol

První díl se odehrává ve sladký Francii, kde se Frankovi připlete do cesty unesená Japonka Lai, (herečka se jmenuje Shu Qi-pánové, taky vás něco napadlo? :-D ) kerou Frank zachrání a místní Frantíci spolu s kamarádama Rákosníkama ho za to chtěj zlikvidovat, protože se jim zamíchal do kšeftu s lidma. Je to i na Jasona dost velký Béčko, je tam spousta blbostí, ale na druhou stranu je to celkem sranda. Ale největší radost jsem měl, když vybouchlo to BMW. Já totiž tuhle značku nemam rád. :) ()

jefff

Kurýr na mě zanechal dojem, že než na kvalitu snímku sázel na originalitu. Což se docela povedlo, Kurýr je netradiční akčňárnou, která vnesla nový zájem o žánr. Stantham je chodící charisma a i když herecký um není kdo ví co, tak v daném žánru to nijak nevadí a Kurýr mu sedne jak ulitý. ()

spikey1

Besson vycítil ve Stathanovi budoucí hvězdu první velikosti a jednoduše mu nechal napsat scénář na míru(vlastně na Jasona, ale to není podstatné). A on to pašák zúročil jak nejlépe to šlo, předvedl že nikdo nemá na jeho Kung-fu a taktéž nad jeho Baworáka. Už od první scény musí všem být jasné, že o příběh z pera Daniele Steelové tu rozhodně nejde. Posaďte se pohodlně do pohovky a vypněte mozek, tady ho nepotřebujete, tady je nutné mít oči přilepené na obrazovce a hltat tuhle smršť kopů, úderů, podřazování a meziplynů. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)