Jak málo stačí ke kontaminaci neznámým virem z vesmíru. To zakusí záchranná skupina, která má za úkol najít a přivést zpět jednoho ze svých členů Whita Carmichaela z nejvzdálenějšího konce galaxie, planety Infini. Jakmile se ocitne záchranný tým na planetě, začíná se ukazovat pravá podstata viru, pouhá kapka krve nakaženého a ztrácíte kontrolu, převládá agrese a hněv a zdá se, že už není cesty zpět... nebo ano? (Standic1)

VanTom

Překvapivě se členové elitní polovojenské záchranné mise ve zmrzlých, ponurých chodbách nejodlehlejší těžební základny v hlubokém vesmíru, Infini, nechovali úplně jako tupí zelenáči, aspoň ne do doby, než i je přepadl vražedný amok. Pak se trochu zdlouhavě plácali ve stavu "zvířecí bestiality", ve kterém se zcestně pouštěli až do filosofování o podstatě života a lidství. I přes slabším rozpočtem zaviněnou komorní výpravu (žádné CGI "money shoty") bylo akčně hororové sci-fi z filmařského hlediska zvládnuto velmi slušně a ze závěru skoro mrazilo. ()

ghatos

Infini je přesně ten typ béčka, na který se vyplatí kouknout, i když se vám to nakonec nebude pozdávat. Už jen za odvahu jít do škatulek /Drama/Sci-Fi/Thriller/ se staromilským přístupem je sympatické. Našlápnuto to mělo od začátku, až nečekaně dobře. Znepokojivá atmosféra, hudební podkres, solidní hlavní hrdina..., že v polovině došly nápady a závěr je snad céčkový není nepřekvapivé. Přes různé nedostatky nabízí Infini něco, co už se v dnešním mainstreamovém filmovém průmyslu (asi principiálně) skoro netočí, nenosí a to je nesmírně imponující. Za celkovou snahu a svižný přístup dávám 57%. ()

zolo23

Nechcem tu porovnávať film s inými klasickými peckami, poviem len jedno. Prakticky celý film sa odohráva v chodbách nejakej starej základne, kde sa postavy niečím nakazia a začnú sa medzi sebou márovať. Nič viac, nič menej. Prestrelená je aj stopáž, niekde v polovici som začal zívať, pretože niektoré dialógy boli nesmierne dlhé, zbytočné a doslova ma ubíjali. Z Austrálie tentokrát mierne sci-fi sklamanie a dúfam, že v blízkej budúcnosti mi táto krajina ponúkne radšej niečo z hororového žánru, tam sú protinožci ako doma. Slabých 50% ()

BMAJTZ

Pár zajímavých scén, pár zajímavých nápadů, ale celkově jde pouze o kompilaci a inspiraci z mnoha jiných filmů. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Takový Mr. Nobody nebo Avatar. Poslepováno z kousíčků jiných filmů. Když se to dá dohromady, je to známá, ale zároveň trochu jiná podívaná. Skvěle fungují "mentální souboje", které jsou děsivé. Má to atmosféru, napětí, děj i přesto, že se jedná o nízkorozpočtový film. Velmi překvapilo. Happyend konec (začátek), pro tento typ filmů originální, je pro planetu zemi trochu depresivní, protože není jasné kam se mimozemské buňky poděly. Infini 2 může klidně nastat na naší rodné planetě, díky neopatrnosti oné skupiny. ()

iXtr3m3

Forma zabila obsah. Každý dolár tu bol obrátený viackrát a je to na vizuále fakt že vidieť, ale scenár a celkovo obsah bol písaný asi pri halucinogénnych látkach. Škoda, premárnená šanca. ()

Hugomil

Za málo peněz, hodně muziky. Zase tak "strašný" tento snímek nebyl. Začátek filmu vypadal celkem slibně a scéna s návratem první várky vojáků mě zaujala. Taktéž interiéry a vůbec celková vizualizace filmu byla solidní + neznámí, ale dobří herci tomu neubírali na kvalitě. Trochu to "zazdil" konec, ale jak už to ve Sci - fi žánru bývá, je těžké uspokojit náročného diváka dnešní doby. Já byl po dlouhé době, v tomto žánru, spokojen. ()

Gray Wolfman

Přichystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky :-D to byla první věc, co mě při sledování napadla. No a pak pejsek a kočička dělali dort. Kdyby z toho tvůrci udělali 2 filmy, udělali by mnohem lépe a nemusely by pak bejt takové díry ve scénáři. Jinak nápady fakt dobrý a kamera se mi taky líbila... Bohuzel tvůrci měli az moc dobrých nápadů na jeden film, ale doufám, že se z toho do budoucna poučej a máknou pořádně na scénáři ()

Magika82

Opět jsem čekala příliš. O to větší zklamání. Slátanina několika starších i novějších filmů typu sci fi a horror, dohromady nic neříkající mišmaš. I zde platí mnou již jednou užité v hodnocení připodobení k pohádce: Jak pejsek s kočičkou vařili dort. Netuším, jaký měl film rozpočet. A upřímně, je mi to zcela jedno. Jedni dokáží z exkrementu uplést bič jak hrom, druzí ze zlatých cihel nepostaví ani pyramidku. A přesně i to je tento případ. V podstatě jsem - a to jsem milovnice sci fi a zapálená samoučka v astrofyzice, kvantové i teoretické fyzice - , spisovatelka k tomu, naprosto nepochopila tzv. jádro pudla. Tedy středobod, na kterém měl scénář vyrůst. A když něco nemá zdravé jádro, nemůže z toho dorůst ani zdravý plod, v tomto případě výplod. Se zavřenýma očima dávám 40% a tudíž dvě hvězdy. Jednu za herecký výkon Daniela MacPhersona, a druhou za prvních 30 minut filmu. ()

bobstock

Infini je vzdálená planeta, na kterou vás ve 23.století přesunují za účelem těžení jakési minerální vody. Dobře hoří, určitě lépe než vaše vlastní výfuky. Na začátku vám to hezky všechno vyvoslí v pěti minutách a pak už se jde do akce. Něco se zvrtne a minerálka není minerálka, kolega s bouchačkou není váš kolega, ale naštvanej epileptik, co vám chce urvat hlavu. Tímto se zmítá celý tým hrdinů se zákonem:"přežije pouze nejsilnější". Film působí trochu jako videohra s obtáhnutými scénami ze slavnějších scifi filmů. Dostaneš briefing a konej. Po určité době uhádnete ze kterého filmu nápad na tuhle nebo onohu scénu byl. Hlavně film Věc a hutná atmosféra z Aliena smíchaná s Doomem. Na konci je sice zvláštní obrat, ten ale může na některé diváky působit spíš jako ztráta tempa či zájmu. Dost schazování. Je to scifibéčko s nízkým rozpočtem a rejža z toho vymačkal co se dalo, studiový kulisy vypadaj výborně a doplňují chvílemi velmi hustou atmošku. O zbytek se postarali méně známí herci, kteří museli hrát doslova o život, protože vizuálních triků zde moc není. Kdybych to měl někam zařadit po bok podobným scifibé filmům jako Černočerná tma nebo Dante 01. Zařadím ho bohužel na konec pořadí. 60% ()

Standic1

Jak už tady psalo několik uživatelů, Infini si bere spousty (ale zdaleká ne toho nejlepšího) z několika povedených sci-fi jako je například Horizont události, Věc nebo třeba Symptom Pandorum. Škoda, že se tvůrci nezaměřili na vlastní nápad nebo když už si něco propůjčili, tak to nepodali kvalitně. Takhle je k vidění směs několika pokusů, ale dostáváme pouze průměrné sci-fi. Na druhou stranu herecké výkony (ač většina herců nemá zrovna hodně zkušeností) byly povedené, což vylepšilo výsledný dojem. Přidejte si zajímavou atmosféru a zajímavý konec a máte fajn sci-fi, které neurazí. ()

Hernycztek

Nebudeme si nic nalhávat, žánr sci-fi horor je za ty roky vyždímán do poslední kapky, takže se nemůžete divit, když si při sledování Infini několikrát řeknete ,,to už jsem viděl támhle, a tohle zase tady.'' Postav máme více než dost, takže by se mohlo zdát, že budeme mít vysoký bodycount, jenže. Není tu prostor abyste si k posádce vytvořili nějaké vztahy, natož abyste si našli favorita. Scény v tmavém prostředí jsou navíc hrozně chaotické a nepřehledné a když někdo umře, tak pořádně nevíte kdo to byl, protože vám všichni přijdou stejní. To nemluvím o první ,,tep zvedající scéně,'' kdy přijdeme snad o pět postav, takže nemůžu říct, že by si scénáristé dali práci s vymýšlením zajímavých úmrtích. Po vizuální stránce je to povedené a atmosférické. Herci nijak neexcelují, ale sledovat se bez problémů dají. Plusem je nepředvídatelný průběh, ale závěrečná pointa byla taková divná, až zbytečná. Když už to bralo inspiraci v jiných a hlavně lepších žánrovkách, tak to mohlo okopírovat i nějaký konec a měl bych z toho lepší pocity. Určitě mě to ale neurazilo a na jedno zapomenutelné shlédnutí se to vyplatí. ()

Hapretor

Konec byl dobrý. Už jsem čekal nejhorší, ale konec vysloužil v mých očích tomuto dílu * navíc. Zásluhu na tom taky má D. MacPherson, kterého vůbec neznám, viděl jsem ho ve filmu poprvé, ale přišlo mi, že to zahrál více než solidně. Prostředí bylo uděláno taky kvalitně. Na zabití času vhodné. Nezklamalo. ()

Rockerman

Myšlenka této nízkorozpočtové sci-fi je natolik dobrá, že by si zasloužila nasypat více peněz a lepší zpracování. Nedá se upřít snaha o napětí a mnohdy se to i daří. Jenže to neustálé pobíhání mezi pletivem a chodbami brzy omrzí. Film však má svou sílu i kouzlo, jen by člověk od fantastického příběhu čekal větší atraktivitu. To by ten nápad musel být ještě silnější, aby se to dalo pojmout takto komorně a téměř bez akce. ()

BOURQUE

Slušne vybudované pozadie a hlavne prostredie, ktoré však vďaka nepremyslenej scenári (mám na mysli hlavne záver) zostávajú nevyužitým. Samozrejme aj réžia má svoje nedostatky. Vďaka tomu však film vo svojej kategórii zostáva podpriemerným. A ešte by to potrebovalo redukciu času zhruba o 30 minút. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Taškář

Nízkorozpočtový sci-fi ve stylu TV inscenace, takže si našinec neužije žádných filmových triků a vychytávek, které jsou v tomhle žánru nezbytné. ()

filhan

Naprosto parádní psychodelické scény jako ze špatného tripu. Hudba jakoby z predátora. Bohužel slabší scénář a jakoby odfláknutá vize budoucnosti ve které je spousta vychytávek ale spousta věcí je strašný problém. Ale jinak jsem si to celkem užil. ()

rukay odpad!

B-čko s nápadem, které mělo určitě nějaký potenciál, herecky vůbec ne špatné, atmosféra hutná a uvěřitelná, i efekty dobré, ale bohužel natočené tím nejhorším možným způsobem. Myslím, že tu byl skvělý námět, ale ve finálním prostřihu se to dostal do ruky nějakému analfabetovi, který snad úplně vyřadil podstatné pasáže, sem tam dokonce něco zpřeházel, a nechal pouze slušný úvod a psychedelické části. Jinak si to prostě nedokážu vysvětlit! Naprostou většinu věcí se tam nikdo vůbec neobtěžuje objasnit, postavy nejsou představené, v dialozích se často blábolí nesmysly bez jakéhokoliv úvodu nebo zasazení do děje. Vůbec se v tom nedá orientovat kdo je kdo a o co jde. Přitom jsem měl celou dobu pocit, že to je dobře navržené a že scénáristé mají připravené i rozuzlení. Bohužel neměli - dočkal jsem se jen nějakého dějového veletoče, který vůbec nedává smysl a osobně absolutně netuším, co tím chtěl kdo říci. Obrovské zklamání, kde by přitom stačilo jen trochu sundat nohu z plynu, ubrat na roztřesené kameře, a víc toho objasnit i pro nás - obyčejné lidi, kteří nečetli výkladový skript ke scénáři. Takhle to bylo promarněných 110 minut z kterých mám asi stejný dojem, jako bych měl, kdybych si nasadil na hlavu plechový kýbl a požádal všechny členy rodiny aby do něj mlátili tyčemi. Celek by si možná zasloužil aspoň tu jednu hvězdičku dostat, ale jelikož bych tím mohl do pasti tohohle zvěrstva nalákat dalšího nebožáka, sázím raději nekompromisní Odpad!. ()