Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (Cinemart)

jmek

Když to vyšlo, nějak mě to nezaujalo a důvod proč na to koukám až ted, je že jdu na Fast X. Fast jsem žral když mi bylo tak 16 a jako akčnák, kde vypneš hlavu (jakože úplně) a koukáš na hezký holky a akci je fajn. Každopádně co mě vždycky trošku sralo je ego Vina Diesla, kterej vždycky musí dokazovat, kdo je tady "alfa", konec konců i víme, že je to důvod, proč se The Rock neobjeví v následujích dílech. Tady to ale fakt extrém nesmrtelnej terminátor, alfa, sigma, král, daddy..  Prostě všichni víme, že Fast se má brát s hodně velkou nadsázkou a bez vážnosti, ale on a ty jeho vážný pohledy to je pecička. A o tom že na někoho spadne doslova tank a on se objeví vedle jakoby nic se asi bavit nemusíme. Strašně doufám, že X bude lepší. ()

Lubos_Hurych

Je překvapivé, že nejlepší i nejhorší díl série natočil ten stejný režisér - Justin Lin. Pozor, budou menší spoilery. Bohužel v devátém Rychle a zběsile v podstatě nic nefunguje tak jak má. Gagy i vtípky nepadají na úrodnou půdu a místy jsou již ohrané, a díky tomu jak série postupně zvyšovala extrémnost, ulítlost až nesmyslnost akce, nebylo již kam moc jít - a tak jsme se dostali až do vesmíru. Ze zápletek už taky nebylo moc kam jít, takže tu máme další věc co má "jenom" zničit svět, a to ještě nijak originálně. Co je ale asi nejhorší - došlo na známé ohrané triky jako jsou zmrtvýchvstání, odnikud se beroucí ztracení členové rodiny a především tak ubíjející (i když si z toho sám film dělá srandu, ale rozhodně to není tak satirické a uvěřitelné aby se to dalo filmu odpustit) nesmrtelnost všech hlavních postav - a i kdyby někdo zemřel, stejně ho v nějakém následujícím dílu oživí. Vin Benzín je tu jediný kdo má nějaký větší prostor a ostatní postavy jsou tu jen tak do počtu a u mnohých jím ani nevěřím jejich herecký výkon - například Sung Kang alias Han se v minulých dílech předvedl jako slušný herec, ale zde jen tak smutně kouká, občas něco promluví a to je vše. Sečteno podtrženo, série měla skončit ideálně někde u šestého až sedmého dílu, ještě bych bral osmičku a prequel s Hobbsem a Shawem, ale tohle je řádný skok dolů. ► 40% ◆ 4/10 ◆ 2* ◄ ()

HNTR

Od Rychle a Zběsile 6, chodím na tuhle sérii do kina vypnout mozek, jasně už to není reálný, ale já mám tuhle sérii rád. A musím říct, že jsem si užil i devítku. Flashbacky jsou fajn, docela to trvalo, než nám ukázali, jak Domův táta umřel… Vysvětlení toho, že má Dom bráchu je dost tupý, to přiznávám. John Cena mě překvapivě v roli Jakoba, docela i bavil. Humoru je tu dost… Roman si drží kvalitu. Soundtrack je jako vždycky skvělej. Jeden prvek mi tu chybí a to je Brian. Ale i tak slušná podívaná. Těším se, co nás čeká v posledních dvou dílech, protože devítka udělala dobrý build up… A ta potitulkovka, na tu se vyplatí počkat. ()

mstychov

Nechapu, proc na to chodi hejtri, co tudle sagu nemusej. Vsichni vime, ze ty sceny nemaji s realnosti nic spolecnyho. Vsichni vime, ze natahnout film na tolik dilu nemuze byt nikdy jednoduchy. Takze. Za me jako vernou fanynku cele tedle sagy je to pecka! Dalsi nabusenej dil. Akcni sceny s Miou me dostaly. Vubec jsem ji tam necekala. 3 Toretto sourozenci byl super napad a na posledni dil se moc tesim. Plechovej kbelik na popcorn byl tresnicka na dortu. Jeste bych dodala oceneni za sceny z minulosti a vysvetleni vseho, co Dom tak uznava. ()

Naghavi

To je tedy poprvé, kdy dávám dílu z této série jen tři hvězdičky a to ještě přeháním...Zápletka s bratrem Toretta a Domův pobyt za mřížemi, no jasně, vždyť se to dalo čekat, když v minulých dílech byly o tom zmínky...Ale jinak nuda, stejně jako např. třetí Conjuring, nebo nové Tiché místo...Návrat zesnulých zpátky do příběhu taky není problém, zejména když v tom má prsty pan Nikdo...Charismou oplývající Cipher vůbec nic nepředvedla, to už ta stará máma bratrů padouchů zahrála lépe...Kdosi před pár lety tady nadhodil, že k těm přestřeleným, ale vcelku zábavným scénám chybí už jen výlet do vesmíru, no tak i na ten konečně došlo a bez úhony samozřejmě...:) Finální pasáž se Stathamem a hlavně jeho příchozí host napoví, kdo se rovněž do dalšího dílu vrátí, teď už ze staré Tokijské jízdy nechybí skoro nikdo...😀 ()

albiebennett

Co k tomuto filmu říct? Má to vše, po čem touží každý průměrný a podprůměrný fanoušek  této Ságy rodu Torretů. Co se týká vyhrocené akce, aut, Dieselův strašidelný a zcela prkenný výraz v obličeji a záběry na řazení... vše zůstalo stejné jako u předchozích dílů a kvalitu, kterou si tato série za poslední léta nastavila byla zachována. Nicméně film, se rozpadl po té druhé lince (víc jich ani není) a to je sociální drama, řešící problém rodiny. První problém je v absenci Rocka a Stathama (krom potitulkové scény, která byla skvělá a sérii dodala nadsázku a vtip. Druhý problém je v absenci Paula Walkera, který je samozřejmě pochopitelný, ale sérii velmi ubírá velmi na tempu, protože s Dieselem měli vyvážený prostor na plátně a oba měli povahově jiný typ akce, s čímž souvisí třetí problém zvaný jako Diesel steel the show. Tenhle film se točil z 85% výhradně kolem Diesela, což film činilo náročnějším na koukání a zároveň to pohřbilo ostatní postavy, které se staly pouhými přicvrndávači, což je třeba rozložit písmenkově A. Návrat Lucase Blacka, od které jsem očekával, že ho objeví v Japonsku jako nejlepšího driftera, který sjíždí hory bokem a místo toho jsme dostali vyhořelého intoše, který dává raketové motory na Pontiacy bez nějakého srozumitelného důvodu. B. Návrat Hana, na který jsem se též těšil byl naprosto vycucaný z něčí zadnice jen proto, že Statham se stal hrdinou a jeho smrt by tedy byla totálně mimo a velice těžce mě to neuspokojilo a poslední bod za C. Bratr Jacob, který si chystal těžké antre 8 dílů a ostatní postavy ani nestojí za řeč. Tohle bude ten díl, kdy tahle mašina na peníze přestane tolik vydělávat a z průměrné filmu, který se tváří jako nadprůměr se konečně stane podrůměrný akčnákem zaměřeným na demolici aut a světových metropolí. ()

PanPyzamo

Neuvěřitelný, kam až tahle série došla. Od tuningu aut až po... Já vlastně ani nevím, co to je. Neskutečný nálože akce, který samozřejmě podtrhuje nereálná fyzika, ale to nekritizuji. Série už dávno posouvá hranice realističnosti v těchto vybuchujících scénách a to mi až tak nevadí. Podívaná je to pěkná. V čem je problém je spíše příběh, který je zde prostě celkem naprd. Zápletka, jak z nějakého sci-fi filmu a do toho ještě ta jedna lokace, která už byla fakt přehnaná, ale to vám nechci spoilerovat. Do toho se nám ještě vrací postavy z minulých dílů, což je sice super, jenže i včetně Hana, který už jak můžeme vědět ...(ti, co neviděli Tokyo Drift spoiler!)...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................je dávno mrtvý. I když to bylo ve filmu vysvětleno, jak je možný, že přežil, tak i přes to si myslím, že Hana oživovat neměli. Můj názor. Co je super jsou flashbacky, které zde Dom má. Jsou supr, ale bohužel to je asi ta nejlepší věc na filmu. K tomu ještě ten konec, který mě prostě neuspokojil. Abych film jenom nekritizoval, tak chválím hudbu, která byla místy fakt supr a možná ještě tu akci, která ačkoliv už je fakt přestřelená, tak se aspoň hezky sleduje a pro milovníky akčňáků bomba. Za mě průměrný film, který nedoporučuji a to ani fanouškům série. 5,5/10 ()

Jemes

hned na začátku filmu jsou věci, které nedávají smysl a vlastně z těch postav dělají nesmrtelné postavy :D film nám nic nového nenabídne a to je asi ten největší problém celého filmu. Jediné, co mě potěšilo byl návrat některých herců z jiných dílů, ale jinak to je pro mě béčkový film s áčkovými herci a penězi :)) pro lidi, co neřeší detaily a nehledají hlubší příběh, tak jim to bude stačit, ale bohužel pro ty náročné je to odpad :D ()

Heywood

Kamera výborná (to už je asi nemoc točit ty podzimní barvy a mořské hladiny s vyčnívající skálou), triky výborně zpracované, ale překonávají i žánr scifi a naši hrdinové začínají být trapní. Začalo to v 6.díle a jenom se to zhoršuje. Některé scény připomínaly film Tenet, magnetický trik už jsme viděli v 6 Underground, takže to páchlo plagiátem. A „nová“ vesmírná scénka, kdy po ztrátě paliva se „černí hrdinové z gheta“ zachrání ve vesmíru na jakési stanici (ISS?) evokovalo Gravitaci a opět tedy nic nového. Neustále poučky a upřené pohledy děj nelepšily a místy to připomínalo vládou doporučený výukový program pro školy. Včetně hlavních hereckých rolí a rolí i vedlejších, jak bylo vidět v totálně hloupé záchranné akci Diesela při zatčení Interpolem. To stupidita scénáře vyvrcholila. Riskovat, že film spadne do tzv. „negerských“ filmů znamená riziko vysloužit si ostřejší kritiku. To bylo od tvůrců neuvážené, protože to nemají rádi diváci nikde na světě, v Číně obzvláště. Herci zestárli a jejich příběhy už pomalu a jistě nudí, objevení bratra Jacoba to nezachránilo, když vývoj filmu byl Helen Mirren predikován ji v první části. Charlize Theron si nechala upravit účes, aby nebyla tak okoukaná, ostatní zůstali v původních „zjevech“ a to byla další chyba. Lidé nevypadají 20 let stejně. Vin Diesel se přes všechny sympatie pomalu a jistě mění v supermana a je to až dětinské. Ostatně dětem se to bude líbit. Honičky, pěkná auta, obrněné vozy jako z PC hry, výbuchy, střelby a nezasažitelné a nezničitelné američanské káry...Pokud tvůrci hledali diváka mezi 6 až 14 let budou úspěšní, dále to už moc nevidím. Tvrdit synkovi v přepálené stopáži, že vše pro život se naučil na jakémsi závodním oválu, než ho jako mladistvého šoupli do vězení za surový útok na jiného závodníka, bylo nerozdýchatelné. 40% je více než dost. A ta „vychytralé blbost“, že po skončení titulků jde ještě kus filmu jako upoutávka na další díly začíná být doslova otravná. A pocit otrávenosti z filmu byl ten nejsilnější. ()

ifca88

U této série je sice zvykem, že se fyzikální zákony nedodržují, ale tohle byl už opravdový extrém. Také neustálé oživování mrtvých postav už je otravné. ()

Ace.A.T.L. odpad!

No Ty vole, tohle bylo co??? To už fakt někdo musí fetovat, aby tohle natočil a ještě doufal, že se to bude někomu líbit. Je to halda kravin, nesmyslů, hovadin, špatných triků, špatných hereckých výkonů a nic, ale rozhodně nic to nezachrání. Už jsem viděl lecos, ale tohle ani v těch nejtemnějších nočních můrách nebylo možný tušit. Za mě totální Odpad! a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

JokerBaby

Super film oplatí sa pozrieť. Pre mladšie ročníky to už asi bude pomalé. Dobre k veci : Film má to čo je treba . Taká svižnejšie to začne byť až tak asi po hodinke aj niečo. Vlastne sa to tam už poriadne rozbehne . Za mňa áno . ()

Kushina

Budu upřímný, i když jsem dal 3*, tak to bylo pouze z nostalgie. V porovnání se starým F&F je to prostě trash, dávno se vytratilo to klasické závodění a klasika. Tenhle film je prostě stavěný na kopě přeplácané akce, která je až do očí bijící, ale prostě tam je ta "rodina" s pořád ti staří dobří herci a na konci stačí vidět skyline a prostě člověka to hned vrátí o 20 let zpět a dostane citově tam, kam režiséři chtějí. Za to zase respekt, ale jestli se příště bude místo vesmíru cestovat ještě někam dál, tak ty 2* už fakt dám :D 50% ()

Harakiri13

Přiznám se, že mám tuto sérii rád i přesto co se s ní v průběhu let stalo. Mám hlavně na mysli všechny ty šílenosti jako různé skoky v autech z mostů, z letadla nebo z budovy Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech s tím, že po takovém kaskadérském kousku nemá nikdo ani škrábnutí. Co se týká tohoto dílu, celkem jsem se na něj těšil, jelikož osmička byla fajn a doufal jsem, že se devítka bude snažit minimálně osmičce vyrovnat, co se akce a zábavy týče, to se ovšem nestalo.  Navíc za mě návrat "mrtvé" postavy tomu celému ještě víc uškodil. Devátý díl je jen průměrným a pro mnohé bude i podprůměrným dílem. 5/10 ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)