Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

bubun

Hm. Hledala jsem film s mysteriózní tématikou, a vylezlo mi zde na čsfd mj.toto. Tak jsem se na Mystic River koukla. Mysteriózní tedy vůbec není, je to poměrně slušný thriller, kterému ale dost ubírá ukrutně, ale ukrutně přehrávající Sean Penn, notná dávka předvídatelnosti a přepálená stopáž. A na konci ta dojemná chvilka s telefonující Baconovou manželkou taky nic moc. Copak se to muselo všechno vyřešit? Konec je pak už vyloženě natahovaný. Takže tři, ale hlavně díky Baconovi a Fishburnovi, a za atmosféru. ()

lennyd

Tři malí chlapci si hrají na ulici, když u nich zastaví auto, a jeden z nich je nemilosrdně unesen partou pedofilních zvrhlíků. Sice se mu podaří utéct, ale ... BLIK .. O pár let později se opět setkávají, při podobně nehezké situaci. Jimmyho (Sean Penn) nejstarší dceru někdo brutálně zavraždí, Sean (Kevin Bacon) je detektivem, který má celý případ na krku a Dave (Tim Robbins) je pro změnu zas podezřelej... Opět výborný film z rukou Clinta Eastwooda (zdá se mi to? nebo opravdu filmy, které "pouze" režíruje kvalitativně překonávají jeho "herecké"?), který mimo své temné atmosféry stojí na výkonech hlavních hrdinů (však si taky vysloužil dva oskary pro Seanna Penna a Tima Robbinse). Jediný mě trochu zklamal Laurence Fishburne, svojí roli "každej správnej polda má parťáka, aby mohl své myšlenkové pochody prezentovat divákovi aniž by byl divnej a mluvi se sebou"... Něco mezi 4 a 5 hvězdičkama... ()

danoo

Z tajomnej rieky sa v prítomnosti vynárajú zabudnuté hriechy minulosti vpývajúce na budúcnosť postáv majstrovskej kriminálnej drámy C. Earwooda. Škoda, že sa dnes už takéto filmy netočia. ()

July

Skvělý film! Líbilo se mi, že se tvůrci až na pár detailů doslovně drželi knižní předlohy - neméně výborné. Myslím, že kdo ji četl ještě před zhlédnutím filmu, si snímek možná užije víc. Nemohla jsem si nevzpomenout na psychologickou tezi "vraždy bez zjevného motivu" - tohle není přímo ten typ, ale je to blízko (to ale čtenář pochopí lépe než divák). Herci byli úžasní a hudba přímo nádherná. V závěrečných titulcích se pod "music" objevil Clint Eastwood - on vážně nejen režíroval, ale i komponoval? Neuvěřitelné... Každopádně jsem rozhodnutá si tu hudbu sehnat. A závěrečný záběr na plynoucí řeku byl... krásný. Velice smutný, ale velice krásný. Lze ještě něco dodat? Snad jen... výborný film. ()

LadyDevil

Už dlouho na mě film nezapůsobil tak silně...žádná jasná předloha předem, divák je skoro po celou dobu napjat, jak se to bude vyvíjet dál, niterné pitvání emocí, naprosto dokonale zahraná role poznamenaného člověka od Tima Robbinse, úžasná propletenost postav..vcuclo mě to naplno do příběhu a tak to má být..ještě dlouho po shlédnutí mi Tajemná řeka proudila hlavou...a musím říct, že mi i spravila náladu po Věci :-D - svojí realitou, že se člověk mohl vžít, v něčem se i vidět...další bod, pane Eastwoode! :-)) ()

elanius

(4/2013, TV Doma) / Presne týmto filmom začína Clintovo hviezdne obdobie nového tisícročia. Mystic River, pomalý, hutný film, ktorý možno neoplýva nejakou akčnosťou ale do posledného vystihuje žáner dráma. Záver síce funguje iba na prvý krát, všetko ostatné má stále čo ponúknuť. (8/10) ()

Wayne

Objeví se asi nějaký ten spoiler! Lehanovy knihy je velmi těžké zpracovat, protože základem je vždy ponurá, tíživá atmosféra, která vám ani chvíli nedovolí dýchat a pokud ji film správně navodí (Prokletý Ostrov) tak teprve potom je příběh stoprocentní. Tajemná řeka plní tuhle úlohu tak napůl, z některých pasáží člověka mrazí (úvodní únos, chvilkové šílenství Davea), ale někdy zase trochu odlehčuje atmosféru a například místo činu není až tak děsivé, aby tam někdo pronesl hlášku "něco takového jsem ještě neviděl". Poslední dvacetiminutovka ale rozhodně napínavá je a mimo to výborný rozhovor Jimmyho a Seana na konci. Ono vůbec to hlavní herecké trio je velice dobré, Bacon mě nejdřív na Sean neseděl, ale od prvních sekund jsem mu tu roli žral. Manželka Jimmyho je mimochodem ukázkový příklad postavy, která se dokáže během poslední minuty strašně znechutit (mluvím o nezastavení Jimmyho od vraždy "všichni jsou slabí, my silní, budeme jim vládnout"). Jen na konec, ten motiv vraždy je pro mě odjakživa jedním z těch, z kterých je mi opravdu fyzicky špatně a bohužel to není nic, co by se ve skutečnosti nestávalo, prostě hnus. ()

noriaki

Z něčeho už se zkrátka nikdy úplně nevzpamatujete, a i když se ze všech sil snažíte, váš život jak jste ho znali, už zpátky nedostanete. Tajemná řeka je lahůdkový psychologický thriller, který je sice až příliš předvídatelný než aby mě svým silným závěrem semlel, ale zato je tak výborně zrežírovaný a zahraný, že se mu to stejně tak trochu povedlo. Scéna u řeky mě šokovala méně, než fakt že hudbu skládal sám Clint Eastwood. I kdybych filmu tu pátou hvězdu dát nechtěl, za ni prostě musím. ()

dANo

Jednoznačná pochvala patrí hereckému obsadeniu a tiež hereckým výkonom, ale k tomu, aby som vyzdvihol a ocenil film ako celok, mi tam chýbal trochu ucelenejší záver. Nehovorím, že scenár bol slabý... práve naopak. Ale ten zvláštne rozťahaný záver (v podstate aj celý film by mohol byť o pár minút kratší) bol podľa mňa dosť zbytočný a nepriniesol to správne vyvrcholenie, ktoré dobre rozohratý dej núkal. Mystic river je však zaujímavý film, ktorý divákovi ponúkne kvalitnú psychologickú drámu na pozadí dobre vypointovaného krimi príbehu. ()

Nyck

Velmi přeceňovaný film dle mého názoru. Dvě hodiny jsem nedočkavě očekával konečně pořádný zvrat nebo pořádnou scénu a ono to nějak přišlo... Bohužel, u takovéhleho obsazení a obsazení režisérské židle bych čekal mnohem lepší podání příběhu. Ani dialogy, chvílemi, neměly spád, neměly vtip a hlubší myšlenku. Za tři, ale zklamání... PS: Za co sakra dostali Penn a Robbins Oscara? ()

Ceres

Tenhle film rád nemám, protože jsem si v tomhle snímku znechutil Seana Penna. Nabouchaný film hvězdami, ale celkově je to jen tak na 60% čili přehodnoceno. Ale slušné krimi. ()

Compadre

Úžasně napínavý komplikovaný thriller z pera Clinta Eastwooda. Sean Penn si oscara fakt zasloužil, i když herecké výkony v tohle filmu jsou bezkonkurenční na všech frontách. Nechci nic prokecnout a tak snad jen doplním, že to prostě musíte vidět. Originální klenot od chlapa, na kterýho je prostě spoleh. ()

Fakipics

Je to zlatá střední cesta, jak dosáhnout kvalitní krimi zápletky. Hodit to na nejvíc podezřelou osobu, která neumí sotva vykoktat svoje vlastní jméno, protože psychika mu přes díru v zadku, neudržuje sebevědomí pohromadě. Celkem klišé, ale když k tomu přidáte nenápadného magora, co neumí říct brácho, miluji tě, tak zlatá střední cesta funguje a hlavně upoutala zejména na charakteristiku hlavních postav a jejich minulost(kromě Bacona). Důvěryhodné drama s bezva vyvrcholením a fajn frustrující katarzí, směřující do nicoty(krom Bacona, samozřejmě). ()

harryy

Réžia je pomalá a ako keby trhaná, miestami sa film doslova vlečie a divák by najradšej vstal a pomohol tlačiť. Keby aspoň príbeh stál za to, aby človek v tej-ktorej scéne ostal a pokochal sa ním, alebo atmosférou, ... hocičím. Bohužiaľ okrem hereckých výkonov, sa niet na čo pozerať.137 minút plynie neuveriteľne pomaly, príbeh sa síce snaží byť štúdiou dobre vykreslených charakterov avšak okrem vyrozprávania ich logického konania v časovom slede presne podľa očakávania diváka, zlyháva vo všetkom ostatnom.Komorný štýl Tajomnej Rieky možno slúži ako pozadie pre herecký koncert viacerých veľkých mien Hollywoodu, avšak príbeh ma akosi nedokázal osloviť a upútať. A to celých po celý film... 55% ()

JohnSmith

Moc pěkný temný a zároveň drsný thriller. Kombinace Eastwood, Helgeland a herecké trio Penn, Robbins a Bacon je prostě výborná. ()

davidek

Celý film směřuje k nezadržitelnému konci. Absolutně mě vtáhl do děje a ani jsem si nevšiml, že uběhlo bez mála dvě a půl hodiny. Celý film je o rodině, přátelství, lásce, nenávisti, zlobě a všem co nás obklopuje každý den, celý život. Dotaženo do maxima. ()

Jacob23

Me se to teda hodne libilo!Ikdyz je film pomaly,jeho hutna atmosfera(hlavne 2he pulky)me dostala..Herecke vykony vsech zucastnenych jsou uzasne,scenar zajimavy a Eastwood ukazuje,ze fakt umi..zadny happyend-poslednich 15min-pro me dost depresivni..91% ()

Elrond88

80%, pocit marnosti, zklamání, smutku; už vím proč se nekoukám na dramata; ve filmu nejvíc vynikala trojice herců v hlavních rolích: Penn i Robbins byli skvělí ()

ABCD Marta

(V KOMENTÁŘI SE NACHÁZÍ SPOILERY) Úvodní scéna, ve které si tři kamarádi hrají na ulici a z ničeho nic k nim přijede automobil, kde sedí duo pedofilů (kurwa, jak já pedofily nesnáším), byla fantastická a vypadalo to, že Tajemná řeka bude nářez. Jenže nestalo se tak a nakonec z toho by průměrnej filmeček s oslnivými hereckými výkony a posraným koncem, ale ke všemu se dostanu, takže popořadě... Po celou dobu filmu se Vám tvůrci snaží namluvit, že vrahem miloučké Katie je Dave, který byl jako malý chlapec zneužit již zmíněnými pedofily, což samozřejmě není pravda, ale přiznávám barvu, že jsem tomu prvních 30 minut taky věřil. :) Poté se někde ve mně začal utvářet pocit, že vrahem musí být někdo, kdo je nenápadný a uzavřený a snímkem se jen mihne. Kdo by to tak asi mohl být?, kladl jsem si ve svém nitru, a pak se mi to začínalo někde v nejhlubším záhybu mozku rýsovat... Brendanův němý bratr a jeho kamoš! Ti dva by to být mohli, řek jsem si, ale 100% jistota to nebyla (nakonec se ukázalo, že má domněnka měla pravdivé kořeny). Přesto tato nepříjemnost (vědomost, že znám nejspíš pravděpodobné vrahy) není hlavní příčinou, proč hodnotím pouze 3*. Ten fatální eror je totiž absolutně podělanej konec, kde Jimmyho manželka, i když ví, co strašného udělal, mele hovna na téma máš 4 srdce, nebo jsi správnej táta, který udělá pro své děti všechno a sračky podobného kalibru! Další věc, jež mě naprosto naštvala je fakt, že Sean, ačkoli po rozmluvě s Jimmym pochopí, že Jimmy zabil Dava, Jimmyho nezatkne, čímž ukazuje, že je úplně stejný (a to byl takovej sympaťák). Tyto koncové nedostatky ovlivnily mé hodnocení. Přitom má Tajemná řeka oslnivé herecké výkony (konečně jsem Laurence Fishburna poznal jinak než jako Morphea :), spád, místy zajímavou atmosféru a...a celkově měla na víc, než jen tříhvězdičkové hodnocení. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)