Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Janek

Výborný drama a skvěle zahraný (i když si myslím, že Penn podal lepší výkon ve 21 gramech a že spíš tato role byla na Oscara) ()

Thomick

Eastwood mě baví. Nikdo jiný neumí vytvořit tak skvělé prostředí, pozadí děje, zkrátka atmosféru, která diváka chtě nechtě vtáhne do děje. Ačkoliv začátek nastavil laťku hódně vysoko, Clint, podepřený výjimečným hereckým souborem, se přes ní nakonec přehoupl tak ladně, jako to kdysi dělával Dick Fosbury. Vyšetřování, které možná mělo tuctový potenciál, totiž ustál na výbornou. Prošpikoval ho dech beroucími scénami, přitom nezanedbal jediný detail a jeho posledních dvacet minut mě zkrátka udělalo němým (ani jsem nebyl s to okřiknout máti, že dokud nedokoukám, k večeři neprostřu). Další Eastwoodův záslužný počin z dneška: Dosud jsem nechoval zvláštní obdiv k ani jednomu z titulních hrdinů, zato teď...zmatenej Tim Robbins mi vyloženě sedl, stejně jako Sean Penn. A Kevin Bacon tvořil s mým oblíbencem (potěšil mě, moc mě potěšil) Laurencem Fishburnem sympatický policejní tandem. Jediné, co bych asi štábu vytknul, je poněkud zbytečná postava Seanovy ženy Lauren (Tori Davis). Ale to je jen malé bezvýznamné plus, které na kvalitě celého snímku pranic neubírá. 94%. ()

SOLOM.

Dle zdejšího vysokého hodnocení a to i od mnou respektovaných uživatelů (se kterými se většinou shodnu co se hvězd týče), jsem očekával opravdu kvalitní ponurý snímek. Bohužel jsem nedostal to, co jsem od něj očekával. Jde sice o slušný film se zajímavým námětem, dobrým hereckým obsazením a místy skutečně vygradovanou atmosférou, ale přišlo mi, že ke konci už tomu začala docházet šťáva a Clint to zbytečně překombinoval. Penn byl jako ve většině svých rolí skvělý, ale sám to k dokonalosti utáhnout nemohl. Vidím to tak na slušných 65%. Dalo se z toho vytěžit ještě mnohem víc, to však neznamená, že by šlo o špatný film. ()

ARI50

Když vidím herec a o čem film je tak se těším pak dostanu je něco z toho, ale i když to celkem aspoň příjemně působí nebudu tomu tolik křivdit. ()

Ištván87

Tak jsem se po dlouhých letech konečně dostal k tomuto filmu. Musím říct, že režisér Eastwood opět zaválel a stejně tak dva oscary ocenění herci. Tim Robbins byl vážně skvělý (jako ostatně vždycky) a Sean Penn taktéž (jako ostatně vždycky). Tenhle film sice není tak dobrý jako jiné režisérovy majstrštyky (Dokonalý svět, Gran Torino...), ale i tak si plné hodnocení zaslouží. ()

Bauer

Když Clint Eastwood natačel tento film, tak mu bylo asi 72 let.Má můj obdiv, natočit něco takhle dokonalýho ve svym věku to už je co říct.Sean Penn byl dobrej ale nejlepší z toho hvězdného tria byl Tim Robbins.A konec byl naprosto šokující. ()

mm13

Akože viem o čom to malo byť. Problém je, že som to vedel už po desiatich minútach. Helgelandov scenár je hysterický gýč, ktorý zachraňuje Eastwoodova réžia a potom hlavne skúsená herecká zostava, v rámci ktorej našťastie všetci bez výnimky siahli po tých najúspornejších možných prostriedkoch a celkom sa im darí. Inak kto vie, akoby to celé dopadlo. ...Zaujímavé, aké je ľahké oklamať nie len radového diváka, ale aj kritiku. ()

Beastmaster4

Znovu jsem utvrzený v tom, že nemá cenu se honit za novými tituly a je lepší se poohlédnout po něčem "starším". TAJEMNÁ ŘEKA kolem mne procházela tolikrát bez povšimnutí, až jsem konečně šoupnul DVD (a to je už nepoužívám :-D) do PS3 a film si pustil. A jestli to byla chyba? Už podle hodnocení poznáte, že nebyla :-). K filmu není nic moc co psát, má všechno, co je potřeba k dobrému drama a thrilleru v jednom. Dobrý a originální příběh, skvělý výběr herců, režijně bezchybné - až na konec, kde Jimmyho Markuma (Sean Penn) ujišťuje jeho žena Annabeth (Laura Linney) v tom, jakej je borec - což bylo pro mě hodně nepovedený zakončení a rozhřešení Jimmyho činů a jeho postavy celkově. Jinak Penn, Bacon a Robbins byli naprosto perfektní, lepší trojici Clint Eastwood pro tenhle film vybrat nemohl. Právem hodnotím za 5 a nemám co podstatného vytknout. Film překvapil na plné čáře a to jak rozuzlením děje, tak celkově jeho kvalitou. ()

Sawy

Naprosto stylová kriminálka.Řekl bych,že ve svém žánru se film řadí k naprosté špičce.Film má dobrou atmosféru,je napínavý a konec se mi líbil.Clint znovu dokázal,že jako režisér je možná lepší,než jako herec.O hereckých výkonech zde bylo řečeno prakticky vše,jen se mi zdá,že všechny ty oscarové ovace na Seana Penna a Tima Robbinse trochu zastínily výborného Kevina Bacona.Jistě,oba oscaroví herci hrají skvěle,ale právě Baconova postava mi byla nejsympatičtější a jeho výkon mi přišel nejpůsobivější.Zkrátka výborný film,kterému není moc co vytknout. 90 % ()

Morholt

Škoda, že Eastwood odkryl celkem rychle část karet a dal jasně najevo, kdo není vrah. Udržet mě v nejistotě po delší dobu by filmu v mých očích určitě prospělo. I tak se jedná o slušnou kriminálku, která spíš než na scénáři a režii stojí na hereckých výkonech, které jsou v tomto případě silně nadprůměrné. Ve všech případech. 70% ()

Listeroman

Opravdu dobrý film, který mě dokázal upoutat obrovskou dramatičností, vyvrcholený neočekávaným koncem. Tim Robbins předvedl své maximum, líbil se mi S. Penn jako gangster. A Kevin Bacon zde hraje vlastně dobráka, i když vždycky hraje záporáka a zde mu to šlo. ()

Handle

Pomalé tempo filmu sluší a herci hrají opravdu skvěle, jen je to přesně ten typ filmu, kde mě trochu zklame závěr a celkový dojem je pak trochu rozporuplný. 70%. ()

RelaxMan

Tak tenhle film je opravdový skvost kinematografie. Scénář, režie, kamera, herecké výkony, prostě vše je skvělé. Nenašel jsem na tomto filmu jedinou chybu a to zrovna tento žánr 2x nemusím. Klobouk dolů pane Eastwoode. ()

Genero

Bývá pravidlem, že když si vás v mládí odnese partička prznitelů za účelem análních hrátek, budete hned první na ráně, až o třicet let později někdo pošle na druhou stranu místní holku z lepších poměrů. Ještěže tudy teče ta tajemná řeka, ve které se s kudlou mezi žebry tak báječně a bezstarostně splývá. Jsem zvyklý Clintovi bezmyšlenkovitě sázet čtyř a pětihvězdy, ale na druhé kouknutí už mi poněkud ochabl a přebral jsem si věc trochu racionálně. Sveřepý stařec tentokrát na své poměry až tak nezaujal a ačkoliv ta ústřední premisa stojí hloubavci za krátké zamyšlení, uvařil výtvor bez chuti a zápachu, na který se naštěstí nechá brzy zapomenout. A tak to jediné, co mi zůstalo na mysli, byl výron Seana Penna v roli počestného majitele konzumu, který si dokáže spočítat jedna a jedna rychleji než autista a jeho srdce zaplane pro pomstu. Ten chlap, když zrovna nehraje dementy se smyslem pro americké rodinné hodnoty nebo zuřivé gay aktivisty, docela válí. ()

ScarPoul

Jeden z tých filmov, ktoré vidíte a necháte sa ním vtiahnuť do sveta, ktorý vôbec nie je príjemný a krásny. Ale aj napriek tomu obsahuje niečo čo vás očarí. Prinúti vás vstúpiť do toho sveta a do prostredia plného nepekných emócií. Kde priateľstvo má veľmi tenkú hranicu a kde násilie je denným chlebom. Gran Torino a Million Dollar Baby vo mne rezonujú dlhšie. Ale tajomná rieka bolo moje prvé zoznámenie s Eastwoodom. Ešte v dobe keď som mal 14 rokov a nevedel som zhola nič o dolárovej trilógií. Teraz som sa spätne k filmu vrátil. A spomenul som si čím ma očaril. Aj napriek tomu, že po ňom zostáva akýsi nedobrý smútok. ()

Gary

Velice slušně natočený film. Herecké výkony jsou na velikánské herecké úrovni. Všichni tři hlavní představitelé by zasloužili alespoň nominaci na Oscara.Hlavně Sean Penn, který je ohromně dinamický a je z něj úplně cítit kolující napětí. Ovšem trošku mi ke konci vadilo, že se Pennova postava tak nějak přeorientovala na většího tvrďáka, než by bylo divákovi sympatické. ()

sarume

Nemůžu se zbavit pocitu , že kdyby si tvůrce jasněji vybral žánr , byl by z tohoto filmu oskarový trhák . Takhle i přes nevšední herecké výkony je z toho nadprůměrný biják, ale bohužel jen nadprůměrný a to jen díky hereckému koncertu ustřední trojice.Obzvláště je potřeba vyzdvihnout S.Penna, který je čím dál tím lepší. Jen tak dál. Vrah je v půlce snadno odhadnutelný, už jen z toho důvodu , že už moc velký výběr není. ()

HateBreeder

Clint Eastwood znova usedl na režisérskou stoličku a natočil tento skvělý temný kriminální thriller. Nutno říct, že se silným obsazením - Sean Penn, Tim Robbins a Kevin Bacon už byli jistým náznakem kvality ovšem určitě ne 100% zárukou. Celý film byl velice napínavý - hustá atmosféra, temná zákoutí a hlavně tajemství jednotlivých postav leccos naznačovaly. Sean Penn zahrál šťastného a milujícího otce jen do chvíle, než ho situace donutila vrátit se zas do starých kolejí. Tim Robbins je zase tichý muž, který v noci spáchá čin, kterého později krutě olituje. No a Kevin Bacon hraje poldu :) Za připomenutí ještě stojí Laurence Fishburne, který Baconovi asistuje a jeho drsný, matrixovský výraz ve tváři jakoby potvrzoval onu ponurou atmosféru. Herci zahráli výborně, režisér natočil výborný film - jen ten konec byl trošku natáhlý a byl...jakoby ani nebyl. Třeba to měl ale Clint v úmyslu, kdo ví. 80% ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)