Nadějný boxer Monroe Hutchen (Wesley Snipes) byl odsouzen k doživotnímu trestu, který si odpykává v přísně střeženém vězení Sweetwateru. Právě tam ovšem přichází jako vězeň i úřadující mistr světa v těžké váze George Ranař Chambers (Ving Rhames). Ten nesnese jakékoli pomyšlení, že by mohl být někdo lepší než on, a Monroea napadne. V připravovaném zápase půjde o hodně. Zvlášť, když jsou v sázce i peněz a svoboda. (Magic Box)

Pepinec

Tohle bylo jako sex, hróóóóóóóóóóóóóóóóóóóózně moc dlouhá pauza a sex. Akorát, že ve variaci box, hróóóóóóóóóóóóóóóóóóóózně moc dlouhá nuda a box. No a my všichni už přeci dávno víme, že kvůli hróóóóóóóóóóóóóóóóóóóózně moc dlouhým pauzám nesouložíme a kvůli hróóóóóóóóóóóóóóóóóóóózně moc dlouhé nudě nekoukáme na filmy. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná dráma s Wesley Snipesom. Má veľmi dobrý príbeh z väzenského prostredia o skvelom a aj tak skromnom boxerovi odsúdenom na doživotie, ktorý vo väzenských zápasoch ešte nenašiel premožiteľa, ale do väzenia práve prichádza úradujúci majster sveta, ktorý cez svoju namyslenosť neverí, že môže byť niekto lepší než on a dáva to patrične najavo. A tak sa začne chystať veľkolepý zápas, v ktorom pre oboch pôjde o veľa. So spracovaním som spokojný, ako akčný film sa film snaží pôsobiť len minimálne, čo ale neprekáža, celkový nápad je výborný a navyše aj dej je po celý čas zaujímavý s dostatkom výborných prvkov a aj sledovanie namysleného boxera v danom prostredí je veľmi zaujímavé, takže sa je po celý čas rozhodne na čo pozerať. Akcie je tu málo, čo ale nevadí, keďže tu ide v prvom rade o príbeh, ale aj tak nie je zlá. Nachádzajú sa tu prakticky len dva boxerské zápasy, prvý hneď v úvode a hlavný záverečný, ktorý je dlhý a dobre podaný, len kamera v ňom mohla byť o niečo lepšia, hlavne zábery spoza mreží nie sú dobrý nápad, no svoj účel tento zápas určite splní a okrem nich ešte poteší aj niekoľko rýchlych zneškodnení väzňov zo strany namysleného boxera. Herecké obsadenie je výborné, hlavné duo Wesley Snipes a Ving Rhames je skvelé, obaja bez problémov ťahajú film a poteší aj viacero vedľajších postáv ako Michael Rooker, Wes Studi alebo Peter Falk. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je to len obyčajná rutina, nič neurazí, ale ani nenadchne, takže nemám väčší problém. Síce mám radšej omnoho akčnejšie pokračovania, v ktorých box nahradia rozmanité bojové umenia, ale ani s týmto pôvodným filmom nemám žiadny problém, príbeh aj herci sú na tom veľmi dobre. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 72%. ()

pan Hnědý

Pro někoho srdcovka, pro někoho velmi sportovně dobré zpracování, ale pro mě velmi nepovedené sportovní drama. Režijní křeslo Hilla byla nejspíš příčinou. Herecké obsazení vybral celkem dobře Snipes/Rhames/Falk je slušné, ale prostě to nefungovalo. Pokračování nechám do budoucna, i když je mi doporučeno. DVD mi leželo velmi dlouho na poličce a dlouho jsem projekt odkládal, mohl jsem to ještě nějakou dobu nechat ležet zaprášené. ()

Death

Uprimne cekal jsem nejake totalne debilni becko o boxu. Realita byla ale trochu jina. Kupodivu mi scenar neprisel zas tak strasny jak se muze na prvni pohled zdat a zvlast v zaveru sem si film docela uzival. Jasne s takovou latkou to mohlo byt i lepsi, ale me to celkem uspokojilo. Pro fanousky boxu asi zklamani, ale pro me je to celkem slusna, i kdyz misty trochu nudna, podivana. ()

JFL

Walter Hill sice svým charakteristickým vizuálním stylem, zde navíc aktualizovaným o videoklipovou a reportážní dynamiku, se může snažit sebevíc, ale bohužel scénář a postavy mu nedávají moc s čím pracovat. První Undisputed tak získává zásluhu pouze jako start franšízy, kterou museli dostat do rukou direct-to-video řemeslníci, aby z ní vytěžili to, co padlé hvězdy žánru nedokázali zrealizovat, a sice pořádnou brakovou arénovku, která se vykašle na rádoby drobnokresby charakterů a naopak nabídne divákům pořádnou fyzickou akci. ()

• Natáčanie prebiehalo v dvoch skutočných väzniciach v Nevade. (m.a.t.o.)
  • Wesley Snipes (Monroe Hutchen) přistoupil na požadavek studia Miramax a svoji roli charakterního boxera pojal tak, aby byla divákům sympatičtější. (Conspi)
  • Ving Rhames (George 'Iceman' Chambers) strávil dva roky přípravou na film pojednávajícím o boxerské legendě, v němž se nakonec neobjevil. Scénář filmu Neporazitelný se mu po předložení natolik zalíbil, že nabídku přijal a svůj kondiční trénink uzpůsobil nové roli. (Conspi)