Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

valkil

Pohodovka s výborným Deppem, který převálcuje všechny ostatní. Vytkla bych však délku, neuškodilo by, kdyby byl film o půl hodiny kratší ()

vaclaw

Takhle si představuji zábavný oddechový film, na který se dá koukat v podstatě při jakékoliv příležitosti. Piráti sami sebe neberou nijak vážně ale zato ujížděj na vlně akce a pohody. Navíc film obsahuje tolik zvratů, že těžko dopředu mluvit o nějaké předvídatelnosti (ačkoliv závěr se předvídat dá, ale to se dá odpustit). Depp v roli Sparrowa zde na rozdíl od následujících dílů neni ještě spíš otravný ale zábavný a Rush jako záporák je ukázkový a roli si vychutnává. Keira i Orlando jsou pak vkusné ozdoby filmu a sice stopáž je poněkud nadstandardní, ale vzhledem k tempu plynutí příběhu uteče příjemně a rychle. ()

snake

Na popcornovou zábavu asi stačí, ale mně film asi tak po 80 minutách začal nehorázně nudit. Všechny vtipné scénky jsou stavěny hlavně na hlavu Johnnyho Deppa, který je opravdu výtečný, každá jeho hláška mě rozesmála. To se ovšem nedá říct o Orlando Bloomovi a Keiře Knightleyové. Jejich herectví mě příjde toporné, a hlášky zrovna taky nedokázali prodat. Ve výsledku se mě film vcelku líbil (výtečný poslední souboj mezi Sparrowem a Barbossou) ale kratší stopáž by mu rozhodně neuškodila. Ve výsledku jsou Piráti film, který neurazí ani nijak zvlášť nepotěší. ()

Hydr0gen

klasická americká zábava+odlehčení, vtípky, nadhled-trošku délka+Johny Depp... Snad jen kvůli němu stojí za to jinak maximálně mírně nadprůměrný letní blockbuster vidět. ()

Eraser

Pohodová letní komedie, které by ale prospěly nůžky. Chvílemi je to až moc rozvláčný. Ale Johny Depp nenudí ... ()

Yakuza05

Zlatý glóbus - 1 nominace: Herec Johnny Depp (komedie/muzikál)..........Bafta - 1: Masky. Nominace - 4: Vyzuální efekty, Kostýmy, Herec Johnny Depp, Zvuk. ()

LuNaj

Vynikající film, ve kterém ukázal své herecké kvality Johnny Depp. Naopak mě zklamal Orlando, od kterého jsem po Pánovi prtsenů očekával podstatně více. Nejlepší díl celé trilogie. ()

GoreManiac

První díl pirátů má koule a drajv jako Matrix. Další díly stojej za prd,protože autoři jen dojej prachy. Ale Depp (opět...;-)) táhne celej film a on je ta pátá hvězdička.Předchozí 4 jsou za výbornej film...:-) ()

d1x

Těžko na tom hledat něco negativního. Vtipné akční fantasy se vším všudy. Johnny Depp a tento film, to je prostě kapitola sama pro sebe - jako by se pro tu roli narodil. Ostatní herci také slušné výkony. Vše podtrhuje skutečně výborná muzika s velice navýkovou hlavní melodií. ()

Achilleus1

Vynikajúce, originálne, nepredvídatelné, zábavné... a mohol by som písať ešte pol hodiny. Skvelá réžia, scenár, kostými, efekty, herci a hudba. Nemám čo vytknúť výborne som sa bavil. ()

kolik27

Akce, napětí a pro mě dokonalý humor v ne lehkých chvilkách cp. Jacka Sparrowa u kterého jsem se nad míru pobavil. Plus výborné obsazení. ()

Winise

Tady jsem naprosto užasla, že námět piráti a spol. není ještě vůbec mrtvý. Film je perfektní jak zápletkou (sice fantastickou), tak i efekty, hudbou a především hereckými výkony. Zde nesmím opomenout jmenovat hlavně Johnnyho Deppa a Geoffreyho Rushe. Prostě tento film nepostrádá akci, humor a taky ani trošku té "strašidelnosti". ()

ratpile

MILUJU tu pirátskou atmosféru Karibiku, Port Royal, ostrov Isla de Muerta, tu jejich mytologie, to dokonale pohádkové ztvárnění, bezkonkurenční bukanýrskou hudbu, příběh o Černé perle brázdící moře s mrtvou posádkou, Cortezovo zlato, božského Deppa ala Jacka Sparrowa i všechny další postavičky, které do téhle Hollywoodské pohádky neskutečně sedí. Tady zápory nehledám, tenhle film bezvýhradně žeru, škoda, že šla kvalita s dalšími dvěma díly rapidně dolu, uvidíme co přinese jejich avizovaný nový začátek. Jednička je prostě to nejlproklatější pirátské dobrodružství pod sluncem. Yo, ho, yo, ho !! ()

Bajisek

Nejlepší díl z trilogie Piráti z Karibiku. Nejvíc mě bavil...prostředí a postavy neokoukané..i když Depp se nikdy neokouká:) Pátá hvězdička je za fantastickou hudbu! ()

Kubi21

Po Ostrovu hrdlořezů jsem se bál dalšího pirátského filmu, ale to co na plátně rozpoutal Verbinski s Deppem mi doopravdy vzalo dech. Dobrodružná jízda s mořem humoru a kapkou hororové atmosféry. Sice mi dost vadí natahovaný konec, ale i tak je to stále nadprůměr a vzhledem k dalším dílům perfektně rozehraný děj. ()

Stejšn

Krásná romanticko dobrodružná komedie v nejlepších tradicích Indiana Jonese, která přišla přesně v době, kdy jí diváci chtěli. Kapitán Barbucha a jeho boys byli k sežrání. Škoda že nezůstalo jen u jednoho filmu. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert