Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Jimb021

Zezačátku jsem uvažoval dokonce o 5*, ale během druhý poloviny jsem změnil názor. Vizuální stránka byla naprosto úžasná. Ale ten děj mi přišel hlavně od druhý poloviny celkem nudnej a předvídatelnej. Johnny Depp na můj vkus možná až moc přehrával (i když to tak režisér asi chtěl) a Bloom tomu zase na druhou stranu moc nedal.Celkově takový hodně dobrý rodinný film ()

missaak

Uplna senzace! Uzasny Mr.Depp dost dobry pribeh a paradni, na pokracovani sem se tesil jako maly kluk, kdybych tak vedel.... ()

weasel.p

Vybrat klasický dobrodružný námět z pirátského prostředí a udělat z něj vlastně komedii je dobrý nápad,ale řekněme si to na rovinu- celý film drží Johnny Depp a to tak, že se celou dobu jeho postavou bavíte, Bluma a Keira jsou tu jen statisti na dokreslení příběhu. ()

Filipes

Snaha tvůrců se vyplatila. Vkusné herecké obsazení, hudba, scénář po všech stránkách dokonalý Johny Depp (Jack Sparow) všechno udržované v tajemném ponurém tempu dopl'nované krásou karibského moře a několika vkusných humorných situací. Podle mě nejlepší dobrodružná výprava posledních let. ()

Vivian

Všichni o tom básnili, tak jsem se tedy zkusila podívat na první díl Pirátů v TV... a bohužel jsem opravdu nepochopila, co na tom kdo vidí. Možná mi zkazil dojem tradičně mizerný český dabing, ale i samotný Deppův výkon se mi zdál slabý, nemám ráda tohleto hloupé a rádobyvtipné pitvoření... Přiznávám, že jsem to neviděla celé, druhé půlky filmu jsem se nedožila, usnula jsem. ()

Mata84

Filmy s pirátskou tematikou nepatria medzi moje obľúbené, ale Piráti z Karibiku sú výnimkou. Johnny Depp je pre mňa najsexi pirát všetkých čias, je jednoducho neodolateľný aj s tým jeho pološialeným výrazom v tvári a nezabudnuteľnými hláškami. :-) Veľmi rýchlo sa stal mojou obľúbenou filmovou postavou. ()

Plague.

Existují tři vynikající filmy o pirátech: Treasure Island (1990 s Charltonem Hestonem), The Bounty (1984) a pak tento. Je pravda trochu více rodiný a komediální, ale po dlouhé době přinesl tu správnou pirátstkou atmosféru. A Johnny Depp je samozřejmě naprosto úžasný (ale v kterém filmu není...). ()

Goodmen

S postupem času to beru asi jako nejlepší díl z trilogie. Skvělé dobrodružství u kterého jsem se i skvěle bavil a to hlavně proto, že tam byl Jack Sparrow - bez něj by to asi nešlo. Příště by to chtělo i více místa pro Geoffrey Rushe. ()

Pavlin

Skvělá fantazi zábava pro všechny kdo mají rádi dobrodružství a napětí odlehčené příjemným humorem.Tento film se povedl.Je naplněn vším co je třeba až po okraj.Režisér udržel svou fantazii na uzdě a stálo to za to.Johnny Deep svou roli pojal opravdu netradičně a hle nová originální postava je na světě.Film který výborně pobaví a rozesměje.Co víc si přát? ()

Deathproof

To že z hereckým obsadením trafili do čierneho a to najmä čo sa Deppa týka je každému jasné. Avšak na druhej strane je to asi jeden z veľmi mála pozitív tohto snímku. Chýbali tam najmä napätie a väčšia predvídateľnosť. Film tak pôsobil veľmi monotónne. ()

matoon97

Je to fajn pirátsky film o čudnom kapitánovi Jackovi Sparrovovi. Hrajú tam známi herci Johny Depp, Orlando Bloom, Kiera Knyhtly, takže slušné herecké obsadenie. Kiera je mi obzvlášť sympatická, hlavne pri scéne keď opitá tancovala s Jackom. A teraz k filmu. Je to dosť nadpriemerné, dokonca aj mňa, ktorý neznáša pirádske a námornícke filmy. Aj som sa pobavil nielen Jackyho vzhľadom, ale aj jeho humorom. Pirátske Kostry vyzerali dosť desivo, ako by aj mali vyzerať, hoci je to skôr dobrodružná komédia, ako triler. Na Jackym sa mi najviac páčili jeho dve briadky a zlaté zuby. Elizabeth bola viac sexy ako som čakal, celý čas som sa tešil, kedy sa znova objaví na obrazovke. A keď prišiel Ornando Bloom, to bola zábava. Pirát podľa mojich predstáv! Odporúčam pozrieď si to, istotne to neoľutujete. ()

sirrgulo

Nevěřil jsem, že by film o pirátech mohl být tak zábavný, obzvlášť v době, kdy je podobný žánr už dlouho u šípku. Zásluhu na tom má zcela jistě neuvěřitelně vtipný Johnny Depp. Jedna komická situace střídá druhou ještě komičtější a nebo akční. Když však absentuje Jack Sparrow měl jsem chuť film přepnout. Orlando a Keira jsou docela nudní. Geoffrey je však pravým pirátským kapitánem. ()

Toumyk

Řekl bych že první díl byl z celé série jednoznačně nejlepší...vtipný kreace, který tam předvádí Depp mě místy fakt ubíjeli...zároveň chálím taky soundtrack a slečnu Knightley .. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert