Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

HanzoBureshi

Těm strašidelným příběhům byste měla začít věřit, slečno Turnerová. V jednom jste! Psal se datum 11. září 2006, kdy mi bylo 6 let a v obýváku v televizi začala běžet upoutávka, že za okamžik bude premiéra dobrodružného filmu – Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly a já byl nadšen, protože takhle u televize, v takovém věku, jsem přilepený ještě nebyl. Když se objevil Jack Sparrow, tak bylo jasné, že tohle je moje a to platí do dnes. Tento filmový snímek obsahuje cosi výjimečného a kouzelného a to jsou perfektní postavy, nádherné lokace, dobrý příběh, strašidelnější atmosféra, bombastická pirátská akce a nejlepší CGI, protože i dneska vznikají filmy, které pirátům v efektech nestačí ani pod kotníky. Pirátský film obsahuje vše, co by si pravý pirát přál…(akce, poklady, rabování, šermovačky atd.). Celý film, každou větu, každou hlášku znám nazpaměť a i když to dávají v TV, neváhám ani chvíli, někdy si ten film pustím také jen tak na Blu-ray a nikdy nepřestane bavit. Z těchto několika důvodu je jasné, že Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly si u mne zasluhují první místo v žebříčku mých oblíbených filmů. Mé hodnocení: 10/10 ()

cimrman2.

Poprvé v životě měním hosnocení kvůli závěrečným titulkům! Tohle pro mě není typická pětka avšak stojí na pilířích které jsou nezapomentulné. Už jako malý jsem si v telefonu mé mamky pouštěl stále dokola tuhle (main theme) písničku pamatuju si že měla délku 3:43. Stěží jsem věděl kdo je Jack Sparrow a piráty jsem považoval za solidní nářez ale nic co bych uctíval. No dnes se mnohé změnilo. I když mnozí by oponovali za mě je tohle jediná pořádná role pro Džonyho kterà je zároveň tak jedinečná. Žádná burtonovka tomuhle nemůže konkurovat.  To je nejsilnější pilíř bez jehož pohybů humoru a pirátství by to prostě nešlo. Keira Knightley mě v času lásky neuvěřitelně štvala a pomale jsem nad ní zanevřel avšak dneska a v této roli která jí pasuje na výbornou si mě získala. Perfektně vše dolaďující Orlando Bloom. Navíc kopa vtípků která je z Džonyho úst tak neodolatelná. Vše završuje hudba která když začne hrát v pořádné akci goosebumps jsou na světě. Do poslední scény jsem měl stále v hlavě čtyři hvězdy. Když jsem si však ještě jednou poslechl Džekovu hymnu a plně ji procítil nemůžu jinak než 5*. Nejsem milovník světa pirátů z karibiku ani jedničky jako celku. Pilíře na kterých však tento film stojí miluju ohne ende. ()

rashaverak

Vyrazne zjednoduste scenar, snizte miru propichovani a odeberte velkou cast fungujiciho humoru, pridejte konskou davku naivity a infantility, snizte narocnost vypravy o 99% a odeberte vsechny digitalni triky, nahradte guvernera senilnim kralem a piraty vymente za certy a voala, mame tu jedinecnou ceskou pohadku, na kterou budou jeste generace vzpominat jako na legendarni dilo. Smutny stav jak ceske kinematografie tak ceskeho divaka, ovsem stejne jako s politiky, i ve filmu ma narod ty jenz si zaslouzi. Z ceskych pohadek se mi chce zvracet, toto k nim ma prekvapive blizko a presto taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakhle daleko. ()

nash

Těšil jsem se hodně, každý to vychvaloval až do nebes. Ve výsledku je to bohužel docela značné zklamání. Mám z toho pocit, že kdyby fantastického Deppa režíroval někdo jiný než velmi průměrný Verbinski, mohla by to být o třídu výš. Škoda. ()

casyy

Opravdu výtečně zvládnutý hollywoodský popcorn s jedinečným vizuálním ztvárněním. Tomuto snímku nechybí nic co je hlavními atributy jiných dobrodružných eposů (vtip, akce, napětí, milostný příběh), ovšem velkým plusem je tu jeden "cool" Depp navic;)). Sparrow rulez ! ! ! ()

AnnaW

Bytelné tři hvězdy za oddychovku, na kterou se nadto moc příjemně kouká. Johnny Depp vypadá spíše jako rocker, navíc věčně zhulený, než jako nechutný pirát, ale proč ne? :-) Orlando Bloom vedle něj trochu bledne, což lze ale přičšsít na vrub toho, že jeho postava byla veskrze kladná. ()

Goodlooker

Příběh o slečně, kteoru unesou a její švarný jnoch, kterého miluje, ale kvůli otci si musí vzít zazobance, ji jde zachránit, aby nakonec skončila v jeho náručí je prkenný, jako výkon Orlanda Blooma. Johnny Depp je ovšem geniální. Zkrátka a dobře - popcornovka, kterou Deppův výkon vyzdvyhuje nad průměr. Bez něj by nebylo nic! ()

Keerev

Film se strašně táhnul a některá mista byla nudná a nezajímavá. Viděla bych to na takový lepší průměr (3*), ale za excelentní výkon Deppa musím přece jenom * přidat. ()

esmoke

Tak tenhle film se klidne muze stat rodinnou klasikou v tom dobrem slova smyslu. Vtipny, prijemny hezky film. Snad je ta delka je az trochu prehnana preci jen 133 minut je hodne. ()

Sebien

Chvíli mi sice trvalo, než jsem pochopila, že se mám smát, ale pak už jsem si to užívala náramně, především (ale nejen) Johnnyho Deppa, který opět exceluje. Tenhle film si na nic nehraje, nesnaží se vám vecpat hlubokomyslný příběh se šokující pointou, je to oddechovka a v rámci tohohle žánru si pět hvězdiček zaslouží. ()

Dr.Abe

Tady mi něco nevoní-tohle mají být pirátí....kdepak. Podle mě je správnej pirátskej film Ostrov Pokladů z roku 1990, tento film ať se všichni příznicvci Pirátu z Karibiku zkouknou předtím neý vyjde další karibský shit. U pirátů z Karibiku je spousta věcí do očí bijících např: Kartáčové střely - zda-li je v té době už znali, to nevím ani já; dále pak dělení kořisti v procentech-kdo to kdy u piráta slyšel.....; krátká pouta-jak kdyby se nechal zatýkat nějakej zfetovanej týpek z beverly hills; pirátský dredy?-to nevim jestli měli....; poutání rukou před oběšením zepředu místo za zády......?; a co všechno takhle shrnout jednou větou-komerční shit......veselé to sice je ale s piráty to nic společného nemá...Nechci to už dál porovnávat, sami posuďte - Ostrov pokladů (TV film) (1990) ()

niemand

jeden z filmů, co se líbí skoro všem...navíc postava Jacka Sparrowa je bezpochyby nejlepší filmovou rolí Johnnyho Deppa ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert