Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

marhoul

Pro mě nejlepší romantická komedie, se vším všudy! :-) Režie, scénář, hudba, střih, herecké obsazení výprava i kostýmy chobotnice a langusty... Tento film je zkrátka moje srdeční záležitost a budu si ho pouštět v předvečer všech Vánoc , které mě kdy čekají! Přísahám! Ano, nejsem objektivní, vím to... mám ten film prostě ráda. :-) P.S. : Prvně viděno v kině, vzal mě na to kamarád.., sice mu to nedopadlo :-) , ale zavedl mě na jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

Jirka_Šč

Vidím to už asi potřicáté, sleduji v angličtině bez titulků a o letošních vánocích jsem chtěl vidět znova! ■ Chyba ve filmu: V závěru filmu, kdy na letišti Jamie (Colin Firth) představuje svým přátelům Aurelii (Lúcia Moniz), projde kolem nich z pohledu diváka zprava muž se šedým vousem, bílou rozepnutou košilí, v saku a s černou šálou. Následující záběr se za stejnou skupinou stejný muž opět objevuje a tentokrát ji obchází zleva. ()

Ghoulman

Tak ona je to skutečně zajímavá myšlenka aktualizovat žánr romantické komedie tím, že do jednoho filmu nacpete příběhy všech romantických komedií za posledních padesátých let... ()

Marze

V jediném snímku složil autor do mozaiky osudů předvánočního Londýna tolik nápaditých příběhů, že by klidně vystačily na pět slušných britských filmů a na deset českých. Když se připočte nádherně samozřejmá, vždy lehounce sebeironická noblesa ostrovních herců, divákovi je až líto, že se jich sešlo tolik, jeden lepší než druhý, a že si je nestačí pořádně vychutnat. Láska nebeská vůbec neskrývá, že chce být filmem takzvaně pozitivním, ale dokáže to bez ulepené cukrkandlové falše díky neselhávající metodě: jemně rozlítostnit - a okamžitě shodit humorem zpět na pevnou zem. ()

Yardak

Úžásný vánoční snímek. Bill Nighy svojí rolí zpěváka, který se chce dostat zpátky na vrchol, mě naprosto rozsekal:)). Film má skvělé obsazení a naprosto výborné dialogy, dost mě překvapilo, že se mluví i hodně sprostě - na to že to je romanťák:)). Jasných romantických 100 %. Film roku 2003. ()

Stanislaus

Ikona svého žánru na poli romantických komedií, která je zasazená do krásné Anglie v jednom z nejkrásnějších období roku - Vánoc. Naprosto skvělé hvězdné herecké obsazení (nebudu jmenovat, protože bych se ujmenoval), dobře udělané prolínání jednotlivých příběhů a úžasný soundtrack. Když sledujete tento film, tak je to, jako byste jedli ten nejlahodnější zákusek ze všech. ()

lola3121

Nádherný film o životě, smrti, nevěře, přátelství a hlavně o lásce v mnoha podobách. Spousta postav, jejichž příběhy se postupně proplétají, a které si prostě musíte zamilovat, to vše rámované předvánoční atmosférou, ve které kraluje božský Billy Nighy v roli cynického vysloužilého rockera. Film, který mohu vidět kdykoliv, a který mi kdykoliv spolehlivě zvedne náladu. ()

VenDulin85

Láska nebeská je, kromě svého názvu ovšem :-), nejlepší, nejromantičtější a nejhercovatější (míněno jako nesmírná plejáda herců) film své doby. Ani 27 šatů na něj nemá a čekám, kdy přijde nějaká romanťárna, která konečně prolomí kouzlo Love actually. Jednotlivé příběhy na sebe navazují, žádný není méněcenný a celek je jednolité dílo, na které ještě dlouho vzpomínáte. Když slyším někde písničky z tohoto snímku, vidím jednotlivé scény. Nejvíc asi soucítím s Andrewem Lincolnem, který je nešťastně zamilovaný do Keiry, manželky svého nejlepšího přítele, protože tam je jasné, že z toho happy-end nebude, ani kdyby Bill Nighy tisíckrát udělal striptýz v přímém přenosu. ()

heyda

Kouzelný filmový zážitek a jeden z nejmilejších vánočních filmů vůbec. Pár drobností by se dalo vytknout, ale ty suverénně přebije ten krásný příběh a hřejivý pocit uvnitř. Nádhera ()

lillien

Bill Nighy mě několikrát od srdce rozesmál, takže většina hvězd patří jemu. Několik plusů za poměrně povedené cover verze (např. All you need is love v kostele) . Zbytek je romantická přeslazená zaláskovaná marmeláda, možná s trochu méně pitomými dialogy, než bývá obvyklé, ale na mé nenávisti k romantickým komediím to nic nemění. Tím samozřejmě nechci odrazovat milovníky iluzí a nerealistických snů o lásce, naopak jsem přesvědčená, že budou z této šarády nadšením bez sebe. A na otázku rýpalů, proč se, kurva, teda na ty romanťárny dívám, když je nemám ráda? To jen mé vrozené sklony k masochismu řízlé zvědavostí, zda se někomu nepodaří prolomit ledy mého chladnokrevného pragmatického opevnění. ()

jojinecko

Ježišmááária, ako toto hodnotiť, srdcom či rozumom?:) Kašlať na rozum! Tak niečo sladké, cukrové a brutálne romantické sa len tak nevidí.A to všetko ešte okorenené vtipom a troškou dramatických situácií. Tento film ma jednoducho v pravom zmysle slova dostal...A to som film pozeral ešte aj s priateľkou, čiže TOTÁLNA romantika...:))) ()

packa

Ale fuj, to jsem si zase jednou naběh, všechny novácké telenovely narvané do jediného dvouhodinového filmu. Odporně přeslazené dílko. Nic proti romantickým komediím, ostatně Bridget Jonesová ode mě dostala 5*. Ale co je moc, to je moc. Hugh Grant byl trapný (za což ovšem z podstatné míry nese vinu scénář), stejně jako romance dítěte škol(k)ou povinného. Odpadové hodnocení si pro tentokrát odpustím, Bill Nighy by si to za své bezkonkurenční hlášky (jediné okamžiky filmu, kdy jsem se opravdu dobře bavil) nezasloužil. A teď mě za tu jedinou hvězdičku můžeš lynčovat, dave :-) ()

Natascha

Co na tom, že je to chaos a film plný klišé, typických pro romantické filmy. Hlavně, že je neskutečně vtipný od začátku do konce. Jednoznačným vrcholem je Rowan Atkinson balící dárek a Bill Nighy - každá jeho hláška byla kameňák. ()

HellFire

Ani sem si nemyslel, ze britsky film, natozpak komedie, by mohla dopadnout spatne. Nadseni stridaly vybuchy smichu. Chybi mi vyssi hodnoceni. ()

eraserhead666

U mě nikdy pojem romantická komedie nefungoval. Nefungoval v tom smyslu, že jsem nikdy nechápal důvod tohoto označení, protože poslední romantická komedie u mě byla sandlerovka "Píseň pro nevěstu" a 98% toho, co je za romantickou komedii označováno je u mě jen prachsprostá romantika bez špetky komedie, pokud teda neberete za komedii to, že se smějete TOMU filmu a ne tomu, co se v tom filmu děje a mělo by být směšné. Ale když jsem viděl Lásku nebeskou, byl jsem konsternován. TOHLE JE ROMANTICKÁ KOMEDIE, která prostě jede a její název by měl být napsán ve slovníku hned vedle pojmu "romantická komedie". Většinu filmu se mi derou slzy do očí - buď smíchem, nebo dojetím, ano, jsem muž, je mi přes třicet a hrdě přiznám, že mě tenhle film dojímá a to neuvěřitelným způsobem. Kromě toho mě taky rozveseluje a nabíjí, obrovsky nabíjí takovým nádherným pocitem někde uvnitř. ()

Roman.Ticka

Absolutně nejlepší postava Billy Meka (Bill Nighy) a jeho hlášky, způsoby chování. (**) Vzkaz pro děcka: "Nekupujte drogy. Staňte se hvězdou a budou vám je dávat zadarmo!" To je prostě bomba, no coment :-))) Kde se ten chlap vzal? Dojemná zpověď hulváta tlustému managerovi, jeho rozhovory, image, COOOLLLLLL!!! Ale i jiní hodně zaujali (Colin Firth) a jeho úchvatný rozhovor s portugalkou, je jasným důkazem, že komunikace má mnoho podob a slova nekonečno významů. Někteří příjemně překvapili. (Hugh Grant) Nemám ho moc ráda, ale v roli premiéra byl kouzelný. Např. "Nový zvyk (koledy). Snad všechny obejdu do Silvestra." Radši stokrát risknout trapas (Mark a Sam) a něco udělat, než neudělat nic a celý život litovat. Juliet, you are perfect, vážně nádherné svatební sekvence i bilboardové vyznání. Harry: "Nedošly vám sponky?" Chlap dostane úkol od válcovací mašiny (svůdná ďáblice) a hned je z něho pejsek. Aneb když se moc chce, všecko jde... a jede se na šukostrádu! Mr. Bean dobrý, na rozdíl od unylé Claudie. Celkový dojem? Láska má mnoho variant, je to převzácný dar. Včera jsem byla dojatá, pobavila jsem se. Dnes se chci zamilovat! :-O ()

Othello

Film od lidí, co nikdy nebyli zamilovaní pro lidi, kteří již nikdy zamilovaní nebudou. Chápání filmu dle Curtise je, že pokud tam mám čtyřista třicet postav hraných slavnými herci, celý dvě a čtvrt hodiny může nasnímat ve dvou typech záběrů. Bolí to o to více, když prakticky všichni zúčastnění tady bydlí v Ikee, nejsou vtipný a jejich příběhy nikam nevedou. Ještě štěstí, že mu do toho filmu někdo propašoval tu kouzelně kreténskou zápletku s nesnesitelným kriplem, co jede balit ty holky do Améru na britský přízvuk, jejíž vyústění působí fakt jak z ruky daleko sympatičtějšího idiota než všechny ostatní. Ty totiž prostě trpí na to, že za nimi stojí člověk, který má pocit, že taková bohyně jako je Laura Linney by kdy mohla projevit odlesk zájmu o nudného slizáka mazlavého Rodriga Santora. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman