Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

bearmeedek

První série zatím není žádná pecka, ale na 70% dosáhne. Jasně, že každý seriál s podobnou tématikou nemusí držet napnutou strunu celou stopáž a být temný jako návštěva z Jižní Afriky. Spíš ústřední manželská dvojice mě až tak neuchvátila. Jason není moc sympatický a jeho partnerka Laura se zjevem nehodí k němu ani k dětem. Už ta skutečnost, že v reálu je o 5 let starší než on a bez urážky, vypadá ještě na víc let, než jí je. Spousta času se tady prokecá a ubírá to na spádu, který k tématu patří. Nejlepší z té rodiny je malý syn a myslím, že i z celkového obsazení. Za zmínku stojí i reálnost těch všech trampot, protože ve skutečnosti by byli všichni po 5-ti dílech už mrtví a nebylo by co sledovat dál. Dále retrospektivní osmá část byla zbytečná a nudná, stačilo by pro nějaké souvislosti jen 10 minut. Druhá série. Až za polovinu je druhá série lepší, než ta první. Pak už se začnou znovu objevovat některé neduhy z jedničky. Ale stejně to baví. Třetí série. Tentokrát už jsou procenta naprosto plnokrevná. Ozark prostě dozrál. Největší pozornost si tu asi získává mladá vidlácká manažerka Ruth, jejíž chování a grimasy jsou tak zajímavé, že pokud taková není doopravdy, tak už jí to asi zůstane napořád. ()

alldo.raine

Mě to vůbec nechytlo a nedokoukám ani první sérii. Končím pátým dílem. Za mě prostě nuda. Nic mě u toho nedokázalo udržet a v tak velké konkurenci toho, na co se ve svém volném čase může člověk koukat, je to ztráta času. Škoda, potenciál tam byl. ()

Atjov91

Seriál hodnotím velice kladně. Nejvíc na mě zapůsobila ve třetí sérii role Bena Davise (Tom Pelphrey), i proto 5 * . ()

Cooller

očividný pokus o remake Waltera Whita - muže ktery má na kahánku, tehož duvodu proto využivá svých profesních schopností k obohacení a záchraně sve rodiny a sebe pomocí kriminalní činnosti. Bohužel mám pocit že tentokrát to vubec nefunguje, důvodů je hned několik včetně toho jak se to opravdu nevkusně snaží tuhle myšlenku podsouvat v každém druhém zaběru. Na to že tento serial je o 'penězích' a 'číslech', tak jich tam nikterak moc není... cele se to točí kolem jedné 'větší částky' a víc ohledně peněz se jako divak nedozvím, pouze zmínky, což je přinejmenším zvlaštni, když protagonista je finančník a v každé scéně ma v ruce nějaky lejstra, mobil, nebo počitač kde hypnotizuje ty BTC grafiky. Za 2 serie jsem se tak nedozvěděl jak vlastně jeho ilegalni operace funguje. Serial tak je plný povrchního děje, bez větší hloubky, což je promarněná přiležitost. Marty tak utrácí/investuje peníze mexických drogových bossů bez regulace a bez dozoru. Když mu někdo něco ukradne, či o něco prostě přijde, nehledě na množství, problem existuje pouze platonicky, realně mu nikdy nic nechybí ani nehrozí. Celek díky tomu pusobí 'uhlazeně'... až linearně. Určitě by neškodilo víc charakterního vyvoje alespoň u protagonistů, jediná Ruth ma kontinualní rozvoj osobnosti a někam to zdá se směřuje, zbytek postav je nemastná/neslaná, většina naprosto postrada charakter a to nejen v moralnim slovasmyslu. Kdyby neexistovalo BB určitě bych o tomhle smyšlel trochu lepe, ale při takto očividne napodobenině se tomu srovnání nelze vyhnout, proto za 3* s odřenejma ušima a ne kvuli ději, nebo provedení, ale opět kvuli prostému nedostatku fantazie. ()

ervina

Jak vyprat hafo peněz a nenechat se zabít. Stylově mi to připomíná Fargo, je to taky temně ujetý. Okamžitě chci další sérii. ()

Hans.Gruber

Bateman je hrozně v klidu za všech okolností a přitom jeho reakce jsou naprosto uvěřitelný. má to i kultovní momenty jako třeba prostřelení televize buzerantem. ze začátku jsem z toho nebyl tak urvanej, ale graduje to moc hezky. po druhý serii bych to klidně zved na 5. ale ta píča dcera si zaslouží trest aspoň tim, že uberu hvězdu. ty piktogramy na začátku každýho dílu jsou skvělej nápad. ()

iz67

Takovy pokus o novy 'Breaking Bad'. Nektere veci tam funguji, ale vetsina dojizdi na to, jak bezvychodnou situaci scenaristi vymysleli. A pak proste lecos skřípe. Posledni dily od toho flashback to bylo uprimne zoufaly. Ruth, agent - nepochopitelne reakce. Lidi, kteri se pecou kvuli 220V a tak ()

Mamlas odpad!

Po pátém dílu první série to vzdávám. Zcela na začátku byla naděje na ostřejší thriller s černohumorným podtextem, ale už od druhého dílu to jde pomalu do odpadu, protože zbývá jen otravná rodinná konverzačka o totálním ničem. Pá, pá. (8%) ()

shaacul

První díl odehrávající se v Chicagu je geniální, plný děje a nečekaných zvratů. Zajímavý je způsob jak se divák dostává do děje, nic a nikdo mu nic nevysvětluje a tak musí hledat často zpětně vysvětlení toho co se stalo před 10 minutami děje. V Ozark se ale děj hodně zpomalí, zjednoduší. Herci předvedli výborné výkony, jen ten scénář by chtělo udržet na vysoké úrovni po celou dobu. Zatím lehký nadprůměr, uvidíme jak dopadne druhá sezóna. ()

Bajo.

Na začátek je potřeba říct, že jsem strašně rád že herci jako Jason Bateman ,které znáte hlavně z těch všech přiblblých holywoodských komedií, se dokáží vybičovat a zahrát i vážnou roli a to hodně přesvědčivě.Pak tu máme děj, sice seriálu o drogách je tu hodně (BRB,Narcos...) tak Ozark si z nich bere jen maličko a zbytek si dotváří sám podle svých pravidel.Všechny postavy se postupně vyvíjí a postupně si ke každé najdete cestu a všechno s ní prožíváte.Co stojí ještě za zmínku je skvělý nápad který se objevuje na začátku každé sezony a ano mluvím o tom "OČKU" , kde jsou nakreslené obrázky které referují na to co se v epizodě stane, za tohle fakt palec hore. Skvělý drama dobře herecky obsazené, nepříjemná atmosféra, prostě Ozark 5* ()

Iktus

Konečně! Po dlouhé době seriál který mě sevřel v napětí až do 3. série a neztratil tempo ani se nepřechlastal. Je to nahoru dolu. Podoby s Matrovým tátou si nelze nevšimnout no. No a co vole, jako úplná kopírka mi to teda nepřijde jak zde místní panicky vyhlašují. Udělat něco tématem křišťálově čistého v dnešní záplavě seriálových hoven, do kterých se divím že dal někdo vubec peníze, je fakt výkon. Panu Byrdovi sedne tahle vážnější role než neustálý komediant a tady ho mam fakt rád. Zbylé herecké komando podalo také pěkný výkon. A pak je tu také soundtrack, který je top strop. Tolik sem ze seriálu ještě neshazamoval. Povedlo se to! ()

kunytopresto

Na tenhle seriál jsem se chystal dlouho a nakonec jsem po pomalejším rozjezdu dostal pořádnou nálož velmi napínavého thrilleru. Seriál graduje a každým dílem a každou sérií je lepší a lepší. Opravdu výborný výběr postav a hlavně jejich proměny a vývoj jsou to co dělá tento seriál jednou z nejlepších originálních produkcí Netflixu. (Psáno po shlédnutí 3.série). TOP POSTAVA: Ruth Langmore ()

fimler

Celý seriál je takovou variací na seriál Breaking Bad, ale v dobrém. Vůbec mi nevadí, že si to na něho trochu hraje, protože to jde svou vlastní cestou a jelikož mám BB rád nevadí mi nic podobného co vznikne, pokud to je takto kvalitní. Další komentář u čtvrté série. P.S. Třetí sérka nejlepší a Julia Garner celou tuto sérii utáhne snad sama. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)