Salvation

• USA Salvation
USA, (2017–2018), 18 h 36 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

John Paesano

Ian Anthony Dale, Charlie Rowe, Santiago Cabrera, Jennifer Finnigan, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Shazi Raja, Dennis Boutsikaris, Dean Armstrong (více)

Série(2) / Epizody(26)

Doktorand z massachusettské univerzity a průmyslník-miliardář spojí síly, aby zabránili srážce asteroidu se Zemí. (Netflix)

cernakus

Je to propagandistický odpad. Sice jsem ještě plně nepochopil co to vlastně propaguje (nejvíce asi Muska), ale je to prostě absurdní, nelogická, technoblábolící slabota. Dvě hvězdy za to, že jedna za některé sympatické herce, druhá za to, že to je sci-fi. Nepochopím jak tohle mohlo dostat zelenou do druhé série a o tři hvězdy lepší Expanse dostala stopku. ()

blazma

Musím říct že toto bylo velmi příjemné překvapení. Spousta scifi seriálů v poslední době nemají pro mě tu jiskru, tu výjimečnost a následně přijde toto. Poměrně hodně zajímavý seriál, který dokázal nabídnout spoustu věcí, zajímavé charaktery, příběh, zápletky. Fakt se mi na to dobře koukalo a když na to tak myslím, je na čase se podívat znovu. Doporučuji pro milovníky scifi zábavy. ()

Heywood

Špiónový příběh protkaný sci-fi s katastrofickým meteoritem. Na Armagedon to sice nemá, ale v dnešní době je nutné takový pokus o spojení dvou žánrů ocenit. Stejně tak neokoukané herce, co se snažili a snažili, byť postava Jacqueline Byers ve mě nevybuzovala kladnou odezvu a Charlie Rowe potřeboval lehce odláskovat. Zaujali mě některé vložené skladby (The Expo Players nebo Thomas Kivi), a celkově to mělo spád a zajímavé momenty. Ten ruský čaj...za to nakonec dám nekriticky hvězdu navíc. ()

vobrn

velmi zajímavý základ příběhu s některými zajímavými herci. Bohužel rozpracování scénáře do dílů strašné a hlavně totálně sterilní a nesmyslné kulisy/kamera. Jo a hlavní product placement je Microsoft Surface. ()

Dwohakin

Za mě osobně skvělý seriál, který nabídne opravdu hodně. Hltal jsem díl za dílem a neskutečně jsem si to užil. Neuvěřitelný filmový zážitek, tedy alespoň pro mě. :) Hodnotím to 5 hvězdami a myslím si, že to je oprávněná recenze. ()

pvlkohout

Podle uživatelů ČSFD to má 64%, ale podle mě si to zaslouží mnohem víc... Určitě jste viděli Armageddon nebo Drtivý dopad... přišlo vám to strašně moc sluníčkové, jak se všichni měli rádi, semkli se a zachránili lidstvo a přitom obětovali sebe? No, tak tohle je podle mě mnohem realističtější... Je v tom vidět alegorie současného dění - Brexitu nebo Americké ale i naší politické scény. Každý se snaží z blížící se katastrofy něco vytěžit... Jeden špatný nápad za druhým, neschopní mocichtiví politici hatící snahy o záchranu lidstva, rabující lidi v ulicích, hacktivisté jako Anonymous vyhrožující atomovkama jestli lidstvo nebude spolupracovat, vyj*baní sebevražední sektáři které vede kopie Charlese Mansona... člověk si neustále říká "to jsou ale blbci" #-o ale nutí ho to dívat se dál a dál... Jediná naděje lidstva je arogantní miliardář a všeuměl nápadně připomínající Elona Muska... ()

Brick

Tohle je moc dobrý seriál. Jsem docela náročný divák, ale tohle mě fakt nadchlo. Herci jsou sympatičtí a nápad je docela dobrý. I když... Ten konec. Sakra, co to má znamenat? ()

Baerdeller

Scénář je absolutní vymatlaná tragédie, ale nejhorší jsou herci. Dva hlavní herci (Charlie Rowe, Jennifer Finnigan) a "prominentní" vedlejší postava (přítelkyně hlavního hrdiny) mají míň hereckých schopností než dnešní Steven Seagal. To přehrávání, kdy se jim zkroutí obličej do nějaké karikaturní grimasy, doplněné o doslovné dovysvětlení dané "emoce" doprovodným textem jako např. "Já jsem tak naštvaný", "to je tak smutné" vyznívá neuvěřitelně amatérsky jak z lokálního ochotnického představení. Naopak Cabrera a Dale hrát umí, ale k čemu jim to je, když jejich postavy jsou tak klišoidně nudné a předvídatelné. Tohle je horší než mnohé scifi průsery od SyFy. ()

stan05

Krásná ukázka 2. ligy sci-fi seriálů. Nápad dobrej, začátek svižnej a od půlky se to začíná hroutit pod tíhou nesmyslů, a tolik typického amerického klišé a patosu. Následuje přidání zbytečných dějových linek pro prodloužení té hlavní a voala, vše zase zkaženo. ()

stret

Nevládzem dopozerať 2. sériu. Od konca prvej série to šlo prudko dolu vodou v zmysle priblblých scénaristických nápadov, cieľom ktorých je len naťahovanie deja umelými a hlúpymi zápletkami. Scénaristov prefackať, nakopať do zadku a poslať čistiť hajzle. Inak pomerne dobré obsadenie a výkony viacerých hercov. ()

Superbia

Je to sice více intrikářský seriál a je tam co zlepšit, ale pokud dokáže nějaký seriál vypnout hlavu od ostatních vjemů a člověk se těší na další díl, tak jsem musel dát plné hodnocení. I když je reálné kolem 3-4, abych aspoň kapkou vykompenzoval 1-2 hvězdy, které jsou dehonestací herců, kteří jsou opravdu dobří. Nyní je otázkou, co se z toho vyklube ve třetí sérii.. ()

Tafee

Tak asi takhle, vě-fa je to zcela minimální. Spíše jde skutečně o jakýsi politicko-spionazni thriller. Závěr 2. season mě absolutně zklamal - pokud bude pokračování, možná si mínění upravím, ale kdoví. Konec byl uspěchaný, nedohraný, jaksi na půl cesty. Takhle, otevřené mi konce mi primordiálně nevadí, ale tenhle konec se priotevrit ani nestihl... Jinak, seros přiměřeně napínací, bez problémů koukatelny, ale s hlavou raději vypnutou... ()

Saxicola

Banální téma ohrožení Země asteroidem, slibující ale poutavou zápletku spočívající v překonávání obtíží spojení dosud nespojitelných sil planety k dosud nemyslitelnému výsledku. Mělo to velký potenciál. Vyšla z toho ale otravná několikrát nastavovaná kaše, kdy nakonec všechno vyřeší jeden studentík, jeden Musk-like-man a jedna milenka ministra obrany, zatímco všichni ostatní buď cíleně škodí, nebo se jim přinejmenším jenom zbytečně pletou pod nohy. Druhá polovina druhé řady byla už vyloženě na přesdržku. Překvapivý závěr nemá šanci vyvolat žádoucí wow efekt, protože jste tak unavení přechozími plot twisty pořád dokola, že jste spíš vděční za to, že už to máte konečně za sebou. To zabíjení zajímavě rozehraných námětů se snad musí někde cíleně vyučovat nebo už nevím. ()

brosky

Tomuto seriálu bohužiaľ neprospelo, že má toľko častí, zbytočne sa to celé naťahuje a pridávajú sa nelogické odbočky. Začalo to sľubne, no je to len béčková záležitosť. Taký telenovelový štýl. Fajn len ako rozprávka pre dospelých na dobrú noc. ()