Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 000)

Zatímco gigantickým bojovým dromedárům a odletu ze zubaté jeskyně patřila nostalgická vzpomínka, otravného C-3PO jsem chtěl poslat do sběrny cenných kovů a Hana Sola k očnímu, protože člověk s dobrým zrakem by si o Její výsost neopřel ani Millennium Falcon.. Říkáte nejtemnější díl ságy? I když jsem měl v obývacím pokoji zhasnuto, nějak jsem to temno nemohl najít, ale berte mě s odstupem, stejně jako já beru Lucasovo rozmazlené dítko, co si užívá více obdivu, než zaslouží. Vezměte si třeba „bráchu“ Indianu Jonese. I když nemá možnosti nekonečného vesmíru, je v něm ukryto mnohem více nadhledu, hravosti i fantazie.. Pokud Darth zpětně nezaplatí alimenty, měl by ho synek hnát až do Štrasburku..(11.12.2013)

Nejkrásnější příklad bezchybného filmu, opírajícího se o promakané a do posledních detailů vypilované universum z hlavy našeho milovaného George Lucase. Ten chápek dal světu víc, než si dokážu připustit. JSEM TVŮJ OTEC!(11.8.2008)

Star Wars změnily filmový svět. Nevím čím a nevím jak, ale je tomu tak. Se i rýmuje :-) Nejlepší díl ne, ale nejvíce oslňující...(9.9.2008)

Nejlepší Star Wars. Filmu nesmírně prospělo, že se Lucas vzdal režie. A proč je nejlepší? Je temnější a podstatně svižnější než Epizoda IV. Objevila se zde úžasné postava mistra Yody, jehož učení o síle baštím i s navijákem. Navíc filozofie síly jako takové je zde ještě o něco více rozpracovaná a vizuálné efekty jsou zde naprosto bombasitcké a to nejen na dobu vzniku.(28.11.2004)

Lepší příběh, lepší efekty, hláška : Luku já jsem tvůj otec! atd, atd. Důvod proč z tohoto dílu dělat ten nejlepší ze všech si Star wars fans vždycky najdou, ale já v tomhle směru nikdy to nadšení nesdílel. Tuhle část mám určitě rád, ale za nejlepší ji prostě nepovažuji. Vidím to tak za 80%(18.10.2014)

Absolutní trefa hned první ranou. Bohužel každé další pokračování bylo slabší a slabší, bez ohledu na efekty a techniku. Podobný úděl má Indiana Jones.(17.5.2010)

Nevím pořádně, co k tomu říct. Prostě další povedená epizoda, stejně jako všechny ostatní. Bavil jsem se dobře, ale žádný velký terno pro mě ani tato epizoda nepředstavuje. 80%(9.1.2016)

Luke, I Am You Father. Pri tomto je aj málo napísať - Klasika. Spolu s epizódou tri pre mňa najlepší diel. Inak opäť, herci, efekty, akcie, hudba, všetko si drží svoje kvality. Iba príbeh sa mení a je stále napínavý, zaujímavý a rovnako skvelý ako Willimasov Imperial March. Obľúbený soundtrack: The Imperial March. 100% - 5*(8.10.2009)

Tohle prostě šlape, nejlepší díl celé ságy a dvě hodiny kristalicky čisté nestárnoucí zábavy.(11.7.2013)

• juta

Nejlepší díl? Pro mě zatím ten nejhorší. Vůbec mě nebavil. Šlo tu vlastně jen o to uprchnout, odletět někam, pak zase tam a pak támhle a stejně jim to bylo prd platné. Žádné napětí, souboje chudé, nemastné neslané.(18.6.2014)

"Nové naději" se svého času podařilo vystavět svébytnou kostru Star Wars universa, ovšem až "Impérium vrací úder" ho naplnilo hlubší mytologií, rozdalo karty a stalo se duchovním pilířem celé ságy. Nemělo by se ale také zapomínat na jeho pozoruhodný přínos světové kinematografii. Od jeho premiéry totiž mezi filmaři i diváky panuje nutkavá představa, že pro dobro věci by každé další pokračování úspěšného filmu mělo být o něco temnější a drsnější podívanou...(24.9.2011)

Jaký otec takový syn. A když otec ztratí ruku, syn musí také. Hanz Solo je až neuvěřitelně cute :-) když nad tím přemýšlím, musím si dát Star wars maraton(16.10.2011)

"Výborně, opravdu výborně. Obi-Wan tě vycvičil dobře, ovládl jsi svůj strach, teď dej průchod svému hněvu. Jenom tvoje nenávist mě může zničit." George Lucas si dal pauzu a štafetu přebral Irvin Kershner a jak to dopadlo? Po vizuální stránce není opět co vytknout, herci v čele s Harrisonem Fordem a Markem Hamillem výborní! Soundtrack originální a líbí se mi hodně ten co zní, když je na scéně temný Darth Vader. Příběh to je luxus, souboj Luka proti Vaderovi nezapomenutelný, romantické škádlení princezny Lei a Hana Sola roztomilé, neopomenu ani přítomnost mistra jedi Yody a chlupáče Žvejka! Nádherný film a pro mne srdeční záležitost. - 100%.(12.12.2017)

Tento díl považuji za vrchol celé série!! sci-fárna sci-fáren! Nepřekonaný, nepřekonatelný a nedostižný "Luke Im Your Father, Join Me And Together We Can Rule The Galaxy As Father And Son"(2.1.2008)

Tu sa to začína. Impérium vracia úder definuje Hviezdne vojny tak, ako ich poznáme. Vzťahy, manipulácie, prelínanie minulosti a prítomnosti, tajomné rytierské rády, Impérium... to všetko v plnom razení prišlo tu. Navyše každý diel Star Wars má nejaké tie slabiny, ale Impérium (spolu s Pomstou Sithov) je v podstate dokonalým filmom. Pochmúrna a temná atmosféra a depresívny bezútešný dej, ktorý končí tak pesimisticky ako je možné, robia z tohto filmu najlepší diel pôvodnej trilógie.(16.8.2009)

80% - V pořadí druhý díl Star Wars je, jako snad v každé sérii, na níž si teď vzpomenu, epičtější, rozmáchlejší, ale také povedenější a to se, na druhou stranu, druhým dílům v současné době moc nevede...(9.5.2007)

Dlouhá akce, akce, akce, která začne po chvíli nudit. Tohle že je nejlepší díl SW? Čím? Příjemná je jen zprofanovaná věta: "I´m your father." Závěrečný pěkný souboj Luke vs. Darth Vader, k tomu fantastickej Imperial March! Znovu se přesvědčuji, že mi Star wars nemohou nabídnout nic víc než jen triviální vesmírné dobrodrůžo, jehož nejzajímavějšími prvky jsou hudba a masky. Jenže pak tu máme divný filozofický extrakt á la New Age, nedomyšlený a v podstatě infantilně jednoduchý. A fádní romantiku v rámci tria (!) rebelů. Star wars není zajímavé SF, ale na jedno zvědavé omrknutí to vcelku stačí.(28.10.2006)

[7/10] (Lucasfilm Ltd.) (Barevný /// Produkce: Gary Kurtz, George Lucas, Leigh Brackett, Lawrence Kasdan /// Kamera: Peter Suschitzky /// Hudba: John Williams /// Oscar: Bill Varney, Steve Maslow, Gregg Landaker, Peter Sutton (zvuk), Brian Johnson, Richard Edlund, Dennis Muren, Bruce Nicholson (vizuální efekty) /// Nominace na Oscara: Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange, Alan Tomkins, Michael Ford (výprava), John Williams (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](2.3.2009)

Komentář obsahuje SPOILERY. Ou jé! Znatelně vážnější díl. Poušť vystřídala mrazivá pustina plná nástrah. Akce střídá akci, útěk za útěkem, hláška za hláškou. Naplnění osudu je za dveřmi, špičkování mezi Hanem a Leilou už nemůže být ostřejší a i ty vedlejší postavičky pobaví. Závěrečný souboj Vadera s Lukem patří k tomu nejlegendárnějšímu, co lze ve filmovém průmyslu vidět. Nesmrtelná klasika a nesmrtelná hláška. Ach vidět to tehdy v 80s v kině... [Přesná stopáž: 122 min](1.7.2010)

Výtečná mezi-epizoda před závěrečným dovršením v Návratu Jediho. Teprve teď se rozjíždí "hvězdný mýtus" v celé své vesmírné pohádkovosti. Nejvíce miluju handrkování Hana Sola s princeznou Leiou. Nejlepší epizoda všech Star Wars. Temná strana síly šlape na plyn.(2.5.2003)

„I'm your father.” –– První polovina filmu byla taková fajn. Jasně, pěkná bitva o planetu Hoth, hledání Yody, paráda. Ta druhá byla ale ještě lepší a prakticky mi nedovolila spustit oči od obrazovky. A při závěru jsem si jen smutně povzdechl a čekal jak debo, že po závěrečných titulcích bude ještě něco, že bude film pokračovat... a bohužel nic. Zůstala jen kopa úžasných zážitků a nadšení z úžasně sjetého Yody. Triky jsou na tehdejší dobu skutečně nevídané a scény v Oblačném městě braly dech. Pro mě asi nejoblíbenější díl SW.(2.4.2010)

1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50