Day of the Dead: Bloodline

• Austrálie Day of the Dead: Bloodline (více)

Studentka medicíny Zoe (Sophie Skelton) se stará o svého pacienta Maxe (Johnathon Schaech), který je zvláštní nejen kvůli své krvi, kterou Zoe zkoumá, ale i proto, že je jí naprosto posedlý. Během studentského večírku se Max pokusí Zoe znásilnit a je napaden oživlou mrtvolou. Max se Zoe nechce vzdát i přesto, že již není člověkem, ale krvelačným monstrem. (Lucccy.N)

JASON_X

Boha kam já na tyhle filmy chodím... Tedy začátek slibný, to jo - žádný zbytečný zdržování, žádný 'ajlavjú' nebo jiný otravný kydy a jde se rovnou na věc, hned od prvního záběru. Až na rozklepanou ručku pohoda. Ujde i následující pasáž o vzniku nákazy v univerzitních laboratořích. Ovšem potom... Walking Dead hadr, zombie telenovela jak vyšitá, scénárista se prý krátce před psaním podrobil frontální lobotomii. Scénáři odpovídají i zvolení "herci" a jejich "herecké výkony" - do takovýhohle průseru se totiž žádný esa typu Theronky nebo DiCapria fakt nepohrnou. Být osmdesátky devadesátky, vydá tuhle kokotinku nějaký podřadný videolejbl na VHSce a za pár měsíců po ní neštěkne ani divák, jen sem tam nějaký hejl jako já se nechá zlákat plakátem a zombíkama. A plusy téhle klauniády? Krátká stopáž, něco málo klasické zombijské akce a vydatná nechtěná zábavnost. ()

Morholt

No ne že by film přišel s něčím novým, ale z mého pohledu se jedná o celkem svižnou zombie akčňárnu se solidními maskami a slušným gore. Navíc mě tu bavil motiv zamilovaného zombíka a i když nepodala žádný oslňující výkon, byla mi sympatická i hlavní herečka. Nic, na co by si člověk za pár hodin vzpomněl, ale vzhledem k nulovému očekávání je to celkem příjemné překvápko. 60% ()

Lacike

Remake, ktory si z originalu zobral hlavnu premisu, ale v jednotlivostiach si ide svojou vlastnou cestou, co vidim ako plus. Dalsim kladom je kvalitna technicka stranka a stavnate gore sceny. Z hereckeho obsadenia ma zaujala nadherna Lorina Kamburova. Bohuzial tu nehra hlavnu ulohu a jej postava je rychlo odpratana z cesty. Hlavnu ulohu hra ina pipina. Tiez nie je skareda, ale jej herecky prejav je rovnako ochotnicko amatersky ako u ostatnych hercov. V originale ma postavy srali svojimi charaktermi, ale boli skvele napisane, zahrane a bolo fascinujuce sledovat ako dopadnu. V remaku som ziadnej postave neveril ich predpisane charaktery a po polhodine mi bolo uplne jedno kto prezije. Nestratil sa len Johnathon Schaech ako zamilovany zombie. Skoda, ze nedoslo na sex s hlavnou pipinou. Aspon niecim originalnym by tento film do zanru prispel. Niekoho mozno aspon potesi v zanri netypicky happyend. Mna celkom sklamal. Totalne vyhladenie by mi sedelo viac. Takze nenarocny fanda zanru snad bude celkom spokojny, ale ja som sa po polhodine zacal strasne nudit. 4/10. ()

PKD

Proč vzniklo zrovna tolik remaků včetně tv s. od 1 Romerova filmu? Inu, esli to nebude proto, že se v něm 85% děje jen žvaní a ještě blbě. Za to tady, nikoli. Sice se zde též mluví, ale zároveň se stále něco děje, takže velké plus. Paradoxní pochvalu si ode mne zaslouží skutečnost, že se autoři (k mému překvapení) drželi vcelku věrně základního skeletu originálu a i když bych vlastně neměl býti z toho nadšen, jsem dosti potěšen. Jak říkám...paradox. Kreténský a uřvaný kpt. byl nahrazen již ne tak kreténským a uřvaným por., kterému ale zase přidali bratra, který to táhne ještě navíc s naši ´´dr.´´ Zoey a vypadá jako kříženec teplého hippiesáka a Ježíše. Jenže má holt chlapec smůlu, páč ona chce stále něco zkoumati a na nic krom lehkého pettingu nemá čas. Na 2.str. je tady ale pevně Zoey dostati za každou cenu odhodlanec (mírně řečeno) Max, který mě totálně dostal tím jménem, co má vyryté na pravé paži a které bude míti v celkovém ději ještě několik relevancí. Úvodních asi 15min. je opravdu velmi dobrých a i když se zdá, že film, lehce v pol. stagnuje, mě nenudil ani na chvíli. Zvláště pak, když nemrtvý Max použije manévru černého pasažéra a nechá se dovésti až do Bunkru. To jsem se nemohl dočkati jak malé dítě, jak to bude vypadati, až ho zmerčí ostatní a to včetně jeho velké lásky Zoey. Nutno je (a možná zbytečně) podotknout, že ona jeho hluboké city neopětuje (taky si nepomohl tím, že jí na univerzitním večírku chtěl na pitevně znásilniti, což se mu stalo osudným a on se stal, nemrtvým viz. obsah) páč má toho Ježíše. Takže se to povedlo a orig. to u mě pak nepřekvapivě překonává min. o třídu, vzdor těm závěrečným kecům o lásce (ugh) a záběrů na hrající si fakany. Za 1 podívání to stojí. Možná i za víc. ()

kaylin

Určitá návaznost na snímek „Den mrtvých“ je v hororu „Day of the Dead: Bloodline“, ale nejedná se o něco, nad čím by měli fanoušci jásat. Určitý nápad zde je, ale nakonec se to utápí v celkem standardním zombie balastu, což pomalu přestává fungovat. Medicinský nápad zde je, postavy mají zajímavé chování, masky nejsou špatné, ale nějak to celé stejně vyznívá do ztracena. ()

vegetol.mp

Podle traileru jsem to čekal mnohem horší. Ničím výjimečnej, ale solidně udělanej zombie horor, kterýmu vevódí naprosto skvělej Johnathon Schaech v roli zamilovanýho zombíka. Pokud chtějí točit dalšího Batmana, tak Schaech má můj hlas, aby hrál Jokera. Gore je tu na velmi slušný úrovni a hlavní hrdinka je kočka, a to i přesto, že je původem Angličanka. Kdo byl v Anglii, tak ví, že ženský mají hnusný jak noc. Jinak je poměrně vtipný, že velitel bunkru je tu líčenej jako psychopatickej zelenej mozek, kterej brání doktorce v rozletu. Přitom paní doktorka je nezodpovědná kráva, která se chová naprosto iracionálně a riskuje životy svých spolupracovníků. Ale jinak je Day of the Dead vcelku slušná zombie švanda. ()

Trevor

Zombie klasika, ktorá však ničím nevyniká a príliš dlhá časť deja sa odohráva iba v bunkri, zombíkov je málo a zápletka tiež nie je príliš zaujímavá. Z filmov s podobným žánrom jedno z tých slabších spracovaní s nevýraznými hereckými výkonmi. ()

Miseet

Zombíci? "No zkusím to", řekla jsem si. A, nebavilo mě to, ale přesně to jsem očekávala. Velký plus za masky a za gore, to nemělo chybu. Ale scénář moc promyšlený teda nebyl. Klasický zombie film, ve kterém nechyběla akce. Divný týpek se zamiluje, stane se z něj zombík (který byl teda, mimochodem, dost nechutný), a stále je zamilovaný, holka do které je zamilovaný chce najít lék na zombieismus (jestli je to slovo), a přesně k tomu využívá jeho, toť vše. Po druhé bych si to určitě nepustila. ()

majo0007

Možno si niekto naivne myslel, že sa podarí rovnaký zásah do čierneho ako Snyderovi s remakom Dawn of the Dead, ale opak je pravdou. Bulharsko je Bulharsko. ()

Yoshimitsu

Po dlouhý době jsem se dostal konečně k zombie filmu. Posedlý zombík se choval jako retardovaný a zároveň, jak kdyby fičel na kvalitním heroinu a uměl pomalu jen vyslovit jméno ZOE. No k ní mám taky pár slov nevím, jak mohla laboratorní krysa zblbnout celou vojenskou základnu jen, aby si odebírala krev od zombíků a zkoušela testy. Všichni jí to odkývali a riskovali, tak svoje životy. Dávám 55% ()

Fox85

Pamatuju si moc dobře, že jsem s prvního Day of the dead nebyl dvakrát moc nadšený, a tentokrát to je ještě o stupeň horší. Zbytečný remake ()

Forsberg11

Hèctor Hernández Vicens by si mal pogratulovať. Natočil totiž pravdepodobne najhlúpejší zombie horor všetkých čias. Tento "skvost" doslova nevkusne a nevtipne parodoval žáner ako taký. Shit takýchto rozmerov sa len tak nevidí..., a to už som videl kadečo. Neuveriteľné, že niekto dokáže vyprodukovať niečo takéto, bez štipky hanby. Ten odkaz na Romerovu klasiku v záverečných titulkách bola vyslovená urážka jeho práce. 15 %!! ()

iXtr3m3

Keby neexistoval Walking Dead, tak dám vyššie hodnotenie, ale takto nemôžem, pretože je to ďaleko lepšie ako toto, aj keď to už dávno stratilo na sile, s ktorou to kedysi začínalo. ()

Corpsegrinder odpad!

Hrozně zahraná a laciná sračka která je o to víc urážející díky svýmu názvu. Masky zombíků ujdou (nic extra) ale to je tak vše. Jakmile na začátku dva zombíci chytí frajera a jako efekt jeho zabití je použitý vzdušný dělo do kterýho někdo hodil trochu kečupu, věděl jsem že to půjde do prdele. Je to normální tuctová píčovina kterejch dnešní céčková hororová generace vysere tisíc za rok. Myslim že Romero umřel při zkušební projekci. ()

TERRORDROME

Tak schválne, ako asi rozmýšľajú ľudia čo idú do bulharska natočiť remake klasického Dňa mŕtvych ktorý bude vyzerať lacnejšie než originál. Po zombie apokalypse sú teda hrdinovia zavretý v bunkri a chovajú sa ako príkladný dilinovia. Šéfom bunkra by mal byť drsný zelený mozog, ale v skutočnosti nemá žiaden rešpekt a nezbedná vedátorka mu veselo skáče po hlave ako na trampolíne, takže aj keď by to mal byť akože záporák, ja som ho vlastne celkom chápal. Tá doktorka je totiž solídny pako, prírodný živel a najväčšia hrozba všetkých čo prežili. Vážne ma žrala scéna kde sa pri návšteve zamorenej nemocnice kravuška bez slova odpojí od skupiny a zavrie v jej bývalom labáku aby si tam prezerala staré fotografie, čo má za následok mŕtveho kolegu a jej frajer ju potom ešte presvedčuje že ona za to predsa nemôže! Keď potom banda nešikovných debilkov pustí cez plot celú zombícku légiu ktorá povraždí väčšinu ľudkov, tak ona sa zahrabe v skleníku do zeme a potom štýlom Ramba vyskočí a zmačetuje hlavného zombie úchyla s drsnou hláškou medzi zubami. Predstaviteľ chorobne zamilovaného nemŕtveho devianta Maxa podáva jediný herecký výkon vo filme a stačí mu len mŕtvolný mejkap a šialené ksichty v štýle show Rammstein. Nakoniec sa všetci tvária veľmi šťastne a spokojne sami so sebou. Napriek všetkému to však nie je zas taká beznádejná sračka, nevyzeralo to moc amatérsky, celkom svižne to bežalo a gore aj keď nijak nápadité tak rozhodne poctivé. Ako remake ale úplne zbytočné. ()

Hernycztek

Vypadá to, že rok 2018 oživuje pomalu uvadající subžánry, mezi které patří i zombie. Tenhle přírůstek ale nepřichází vůbec s ničím novým. Scénář jaký tu je, jsme měli možnost vidět v mnoha dalších podobných hororech a to samé platí o myšlence přemýšlejících zombie. Masky jsou velice povedené, gore také ujde, ale je ho strašně málo na to, kolik by ho tenhle žánr potřeboval. Postavy jsou sympatické, leč jejich chování hraničí s amatérismem. Finále je stereotypní klišé a mně tak nezbývá než hodnotit průměrem. ()

bozka10

Veľmi jednoduchá priamočiara zombarina.Na nic si to nehraje. Určite to lepšie z čoho vyberať v rámci žánru. ()

Rathalos

Hned na zaciatku noveho roka prekvapenie v ramci hororoveho zanru,akcna zombie zalezitost s dobrymi hereckymi vykonmi,maskami a gore efektmi,bavil som sa...:-) ()

Hapretor

Ze začátku fakt dobré ... masky super ... krky nechutné ... konec ale debilní ... na zabití času více než dobré ... mezi béčky kvalita ... ()