Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

Blowler

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento unikátní projekt ohodnotit, abych ukázal, jak moc mě vtáhl do děje, ale zároveň ho nemůžu zařadit mezi svoje dlouholetě oblíbené seriály. Narcos je unikátní seriál s atypickým prostředím, originálním zpracováním, ale zároveň působí naprosto přirozeně. Žádný kýč, který se v dnešní době alespoň v menší míře objevuje naprosto všude. Jednotlivým postavám (je těžké je nazvat postavami, když jsou většina z nich skuteční lidé) jejich emoce věříte a prožíváte je s nimi. Narcos určitě nepatří mezi moje oblíbené seriály, ale dlouho na něj nezapomenu. Hodnocení se vztahuje pouze k prvním dvěma sériím. Tím pro mě skončil a pokračovat nemám v plánu. ()

DAPDO

Skvělej seriál o největším kolumbijským drogovým baronovi. Výborný byly obě dvě série, zatímco ta první byla hodně krutá a krvavá, ve druhé krve trochu ubylo a sledovali jsme Escobarův pád až na samý dno. Když si přečtete něco o Escobarovi, tak během seriálu zjistíte, že se podařilo zachytit jeho život fakt autenticky. Hodně se mi i líbily ukázky a fotky z kolumbijských médií, který přímo v seriálu byly. Je až neskutečný, co všechno si Escobar mohl dovolit. Wagner Moura se pro roli Pabla přímo narodil. Vřele doporučuju ! ()

katmandzoo

Vynikajúci seriál z prostredia života drogových kartelov v Kolumbii. Prvé dve série sú venované Pablovi Escobarovi z Medellínu a jeho postupnej ceste od malého obchodníka s drogami až na najväčšieho narkobaróna v novodobých dejinách. Tretia séria následne pojednáva o fungovaní kartelu Cali, ktorý po smrti Escobara prebral prvé miesto v obchode s drogami v Kolumbii. Všetky tri série skvelo zobrazujú spôsob, akým fungujú drogové kartely, ako si dokážu skrz svoje finančné obnosy kúpiť ľudí na najvyšších miestach politiky a polície a ako dokážu za svojou nelegálnou činnosťou za každých okolností zahladiť stopy. Proti nim však stojí hŕstka nepodplatiteľných bojovníkov proti korupcii a zločinnosti, ktorá za účelom dosiahnutia spravodlivosti neváha položiť aj svoje životy. Seriál Narcos výborne dokumentuje tento boj vo vnútri Kolumbie, a to aj s prispením Spojených štátov amerických, pričom okrem vyššie uvedeného, skvelo vykresľuje pozadie drogového biznisu vo svete. Celková atmosféra je navyše trefne dotváraná archívnymi zábermi z daného obdobia a komentárom, vysvetľujúcim potrebné súvislosti. ()

Ozzy2

Asi je to tím, že mě nezajímají ani problémy Kolumbie, ani DEA s pašeráky a tohle prostředí je pro mě naprosto neznámé, nepochopitelné a odporné.Tenhle nudný seriál mě neoslovil, pravda, zatím po dvou dílech.Dám tomu šanci ještě tak 2-3 díly a pak to teprve zhodnotím.Mám obavu, že to ale nedokoukám.Radši budu kroutit nechápavě hlavou, jak taková sračka může být 8. nejlepším seriálem všech dob.Asi sem chodí hodnotit velké množství sicarios.Jiný seriál, Breaking Bad je o tři třídy lepší a zábavnější. ()

bararich8

Brutální jízda od začátku až do konce, za celé 3 série je tam pár dílů, kdy se tempo zpomalí a vy si tak máte čas trochu oddechnout, ale je to jenom předehra ke krvavému zakončení. Nevím, a ani mě to vlastně nijak nezajímá, jak moc je to celé založené na pravdě, ale styl vyprávění je zpracován na jedničku a podařilo se vybrat sympatické herce, které si člověk oblíbí. Akce samotná je pak častá a bez nějakých servítek ukazuje naprosto vše. Určitě si to doporučuji dát komplet celé. Ale teď me omluvte, jdu na Mexiko. 5* (PS: když se nad tím tak zamyslím, stylem zpracování a kvalitou se to hodně podobá australskému Underbelly, což taky rozhodně doporučuji) ()

tranquill

Tento seriál je nadstandardně kvalitní kvůli jeho povedené režii, kvůli parádním hereckým výkonům a především kvůli příběhu, který stojí zato poznat. Řekl bych, že se asi jedná o vůbec nejlepší sérii podle reálných událostí. ()

Kingjiri

Celej seriál protíná skvělá atmosféra, kterou dotvářej reálný dobový záběry a filmařina včetně akce jsou na úrovni pocitivýho celovečeráku. První dvě série mi přišly super, zejména díky Escobarovýmu naprosto neuvěřitelnýmu životnímu příběhu. Občas to bylo až tak neuvěřitelný, že jsem si řikal, jestli to tvůrci trochu nepřehnali, ale co jsem si dle reálií ověřoval, drtivá většina byla pravda. Takovejhle šílenej příběh dle skutečný události už žádnou větší dramatizaci nepotřeboval a tvůrci vlastně měli v tomhle smyslu trochu snadnou práci (častej problém životopisnejch filmů totiž bývá, že se tak moc držej reality, která ale zase tak divácky vděčná nebývá). Třetí série byla o něco slabší, jelikož mi chyběl nějakej fakt démonickej záporák jako byl Escobar (možná to bylo i hereckejma kvalitama jeho představitele) a první půlka měla poměrně pomalý tempo vyprávění. S blížícím se finále ale přece jenom napětí stoupalo a děj začal sympaticky odsýpat, takže nakonec jsem byl vcelku spokojenej i do třetice všeho dobrýho. S našlapanější závěrečnou sérií bych s pěti hvězdama fakt vůbec neváhal, čtyři silný hvězdy. ()

aLCaP0Ne

Tu nie je o com, toto je bezpochyby jednicka v serialoch pre tento rok. Mnohi ocakavali, ze podobne ako minuly rok bude peckou True detective, zial druha seria ani zdaleka sa na tu prvu nechytala.. Ak vas zaujima pribeh Dona Pablita resp. jeho kumpanou ste na spravnej adrese. Neskutocne chytlavy jazyk v originale, ktory pridava smrnc naviac. Ten pribeh je az neskutocne mrazivy, ked si clovek predstavi ako to fungovalo na druhej strane zemegule.. 95% ()

Franc1s

"Jme bandité.." Čím dál více, si Netflix strhává svou tvorbou a výběrem originálních námětu pozornost na sebe. A je to sakra dobře, další seriál co koukám a zase pecka! Drama z Kolumbije z dob rozkvětu kokainu, kde se nikdo s ničím nepáral a nešel si daleko pro kulku mezi oči. Celé si to vzal po křídlo režisér co udělal Tropa de Elite 1 a 2, takže kdo ví o čem je řeč, už by měl koukat, kdo neví, at se nad sebou zamyslí.. :)Není potřeba digi-efektů, nebo si na něco hrát, tady se jede v reálném, syrovém, drsném světě, kde herci jsou tak přesvědčivý, že jim to žeru i s navijákem(hl. teda představitel Pabla).V pozadí se komentuje příběh, neskutečně to tam sedlo, plno věcí je dovysvětleno. Stále se něco děje, akce je dostatek, dialogy zajímavé a uvěřitelné.Průběžně jsou i prostřihy s opravdovými fotkami, či videi jak to bylo doopravdy. A hlavně je tu zase "krásně" ukázaná politika USA - "nas*rmesevšudekdetojde". Naprostá spokojenost!! 9,5/10 A DOPORUČUJI! ()

Theker

1.sezóna: 60%. Ja neviem... že by som bol tak učičíkaný komplexnosťou The Wire, či odstrelený absurditou pretekajúcou z Farga? Medelínsky kartel ma proste miestami nudil. 2.sezóna: 78% Viva Colombia! 3.sezóna: 70% ()

Lettanea

Ako tu niekto písal, "Kvalita je ve filmovém umění už definitivně v televizní tvorbě." nemôžem nič len súhlasiť. Lepšie ako všetky posrané americné filmy za posledných 5 rokov. ()

thoosah

Latinou prosáklé skrz naskrz, namixované se skutečnými záběry, dějová linie opírající se o skutečný politický a narko tyjátr tehdejší doby, herci vybraní tak dobře, že mě mrazí jen při pomyšlení na ně. To vše doprovázené úvodní znělkou, kterou jako jednu z mála seriálů nikdy nepřeskočím. Soy el fuego que arde tu piel, soy el agua que mata tu sed. (I am the fire that burns your skin, I am the water that kills your thirst.) ()

deLaFere

Další nekonformní seriálový nářez, který nešetří vůbec nikoho a to především Američany. Už si nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl takhle úžasně zabudovaná historická fakta ve snímku, který vás prostě nechce pustit od obrazovky. Mám rád Wagnera Mouru i José Padilhu od Elitní jednotky. Tohle je ještě asi mnohem lepší. Ten seriál není jen životopisný, je také vyloženě analytický a přináší mi velké množství faktů, které mi buď nedošly nebo jsem je nevěděl. Navíc je přirozený až naturalistický, což jsou věci, kterých se v Hollywoodu prostě nemůžeme dočkat. Moura hraje hlavní roli výborně, prokládané autentické snímky jen umocňují jeho výkon a filmovou podobnost s Escobarem. Velmi mě přitahuje takové drobné dávkování napětí a přirozené zvraty, které vás nepustí ze svého sevření. Opravdu špička seriálové tvorby, doporučuji každému myslícímu člověku. ()

Mira90

Pablo Emilio Escobar Gaviria (1949-1993): nejznámější drogový boss všech dob, svého času jeden z nejbohatších lidí, otec, manžel, milenec. Taky egomaniak, který svoji rodnou Kolumbii miloval natolik, že by ji radši nechal lehnout popelem, než by se nechal vydat do Gringova. Když se konečně domluvil s vládou, postavil si vlastní (!!!) vězení, kde by ovšem chtěl žít každý. Hazard, prostitutky, BBQ, fotbalové hřiště - vítejte v La Catedral! To vše ve chvíli, kdy půlku Kolumbie ovládají FARC, M-19 a další pošuci, Noriega byl konečně v báni a Amíci se pořád děsně báli komoušů. Nezbývá než souhlasit, Internacionála je samozřejmě mnohem větší hrozba, než stovky tun kokainu, které každý rok proudily do USA. #Priority Dle CSFD.cz jde o 2. nejlepší seriál ever. A ono se moc není čemu divit. Samotný příběh je naprosto fantastický a tvůrci se reality a známých faktů drželi co nejvíce to šlo. Wagner Moura jako Escobar je taktéž skvělá volba (a třeba se něco přiučíte španělsky). To je ale jen jedna část obrázku. Tou druhou je příběh agentů DEA, kteří se snaží dostat Pabla a jeho (ne-tak-úplně)kámoše z Medellínského kartelu. Živé nebo mrtvé. Co si budeme povídat, zkuste si dělat takto záslužnou činnost na území cizího státu. Existují i lehčí úkoly. Jestli se jim to povedlo? Nevím, uvidíme v druhé řadě. Taky se už těšíte? :-) ()

Forty-

Vychválený bol tento seriál až do nebies a principiálne súhlasím, že áno, je naozaj veľmi dobrý a rozhodne stojí za to si ho pozrieť. Odomňa však plné hodnotenie nedostáva kvôli jednej veci - chýbal mi lepší drive medzi epizódami, ktorý by vo mne vzbudil taký ten klasický seriálový hormón že "ešte jeden diel a na dnes končím". ()

ER

Platí pro I.sérii.....Kvalitně natočený seriál o vzniku Medelínského kartelu v čele s P.Escobarem, jenž má popisné zpracování,které dodává seriálu punc opravdovosti. Tady se nedočkáte žádných "kulervoucích" scén a "James Bond" je taky v nedohlednu,přesto Vás svou věcnou syrovostí dokáže zaujmout. Devizou seriálu je i to,že historicky známých událostí,si všímá formou dobových (originálních) záběrů v krátkých prostřizích a větší pozornost se věnuje tomu,jak k nim došlo a proč. II.série...zcela přesvědčivě pokračuje v kvalitě první série,ale tady už občas mrazí v zádech. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)