Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

koxin

První série úžasná. Takhle si představuji výpravnou záležitost podle skutečného příběhu, na nic si to nehraje. A herci skvělí. ()

Zek

Wow nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Brutální, autentické, herecky dobře zahrané prostě bez jediné chybičky. ()

marvan

Jose Padilla se vrátil k tomu, co mu jde nejlíp, nechává promlouvat dokumentární fakta, nic nepřidává, nic neinterpretuje. A život Pabla Escobara to ani nepotřebuje, ten příběh mluví sám za sebe. Vynikající, vlastně zkratkovitý obraz toho, v čem dnes všichni žijeme. ()

Pavlínka9

Za mě neuvěřitelný seriál o tom, jak to fungovalo v Kolumbii. Co je pro mě na tomto seriálu úplně nejlepší je prolínání skutečných záběrů a fotek v krásné návaznosti na děj seriálu a vyprávění člověka, který v tom všem byl. Pascal, Moura, Holbrook - krásná pánská jízda, kdy jsem viděla pár dokumentů o tom, jak to s Escobarem bylo, ale tenhle seriál si vážně nebere servítky a to je to, co mě na tom nejvíce láká pouštět si další a další díl :) Za mě bomba :) Jsem sice v půlce první série, ale nepřestává mě to udivovat :) Oki - mám za sebou všechny 3 série a stačí mi to :) Pro mě to vlastně skončilo 2.sérií, kdy "skončil" i Escobar, ale prostě člověka zajímá co bude dál s dalšími lidmi,když si k tomu už vybuduje určitý "vztah" :D :D Jsem spokojena, i když se pro mě 3.série dost vlekla :D Ale na Mexiko už nejdu :) ()

Pajkenzi

Nádherně natočené perfektně zpracované Pablo byl opravdu velmi chytrý a nebezpečný, vždycky byl o krok na před. Musím říct klobouk dolů. Pořád se nevzdával a jeho akce byli horší a horší. Jeho žena a děti mě hodně fascinovali, že pořád doufali v to dobré. Naprostá spokojenost, tohle mě hodně překvapilo ()

asirtes

Po tom, ako Del Toro, následne Bardem interpretačne vyprofilovali Escobara, je Moura len mrzkým tieňom na predmestí Medellínu. ()

ywo666

Zaujimavy krimi podla skutocnej udalosti. Jediny problem je, ze ma 94%. Tym padom moje ocakavania boli, ci som chcel nechcel, giganticke. A uplne ich to nenaplnilo. Asi sa ani nedalo. Na serialy je super uplne vsetko, okrem jednej veci. Obcas som sa pri tom proste nudil. A to je problem. Za mna tak 75%-80%. ()

nevermore

Má to spád, má to styl, má to Escobara, který z poměrně sympaťáka vyprofiluje v grázla nejhruběího zrna. Hodnotím jen 1. sérii. ()

Mishqo

90-100% ... Geniálne. Ja z toho Netflixu niekedy nechápem. Majú talent na skvelé nápady, ktoré skvelo spracujú a ešte ich aj vždy dobre obsadia. Skvelé je tiež, že väčšinu stopáže hovoria po španielsky a tak zostali hodnoverný reáliám. A nie ako väčšina iných seriálov z cudzieho prostredia, kde tu angličtinu dajú hlava-nehlava a netrápi ich či to zmysel má alebo nie. Každopádne čakal som menej a dostal som viac. Nebudem každý detail teraz ospevovať. Pozrite si to! ;) ()

Eleanor05

Trvá delší dobu, než si zvyknete na postavy hlavních vyšetřovatelů, o kterých nemáte možnost se nic moc dozvědět, a než vám začnou být alespoň trochu sympatické. Největší časový úsek seriálu totiž zaujímá Escobar, což je docela škoda. Také trvá delší dobu, než si zvyknete na ten "poloodvyprávěný" styl Narcosu, ale jakmile se tak stane, budete na něm závislí téměř, jako na drogách, o jejichž obchodu vypráví... Velmi dobrý, velmi realistický seriál podle skutečných událostí, u kterého se navíc dozvíte o dění v zemích, o kterých se skoro nikdy nemluví. 1. série - 80%, 2. série - 60 %, 3. série - 70% ()

Yoda sama

1.séria: 95% - fakt, fakt pecka. Má to všetko, čo novodobý televízny projekt má mať aby sa stal hitom (alebo časom aj kultom)- Suverénnu réžiu, chytľavý rozprávačský štýl, napínavú dramaturgiu, sympatickú hlavnú tváričku "kľaďasov", ohavných záporákov, cecky, drogy a hlavne Wagnera Mouru v životnej úlohe drsného a coolového antihrdinu (je to antihrdina). Nemá to také intenzívne a šokujúce twisty, ale nakoľko sa jedná o jemne zdramatizovanú true story, je to mrazivé až na kosť a to stačí. 2.séria: 90%- Všetky superlatívy ktoré som napísal k prvej sérii platia, avšak, pochopiteľne, tempo napätia a deju mierne poľavilo, rovnako, ako aj celý Escobarov biznis. Ten niekoľko dielny masaker, následný lov a následná melancholická bodka je skvelá dramaturgická práca. Takže spokojnosť, tešing na Cali, snáď sa zachová podobný duch a prítomnosť stratených postáv nebude príliš poznať (naťažko). 3.séria: 85%- Uspokojujúce. Operuje to s rovnakými prvkami, ako prvé dve série, je to rovnako napínavé, pútavé a drsné. Človek, čo to nedá, pretože sa "seriál zmenil" nepochopil podstatu o čom rozpráva a ako práve až tretia séria je skvelá "bodka" za tým, čo si to celý čas budovalo. ()

Midori_Mike

Velmi výživná lekce z novodobé historie, kterou dostanete naservírovanou v nejluxusnějším balení. Příběh kolumbijské narcomafie a Pabla Escobara je jedním z nejneuvěřitelnějších skutečných příběhů. Tihle kolumbijští hoši byli opravdu tvrďáci. Kam se na ně hrabou italští a američtí mafiáni. Stejně tak tvrdá byla ovšem kolumbijská ruka spravedlnosti - tedy místní policie. Člověk se zkrátka nestačí divit, co všechno se tam reálně stalo. Po dvou sériích jasně plné hodnocení. I když první řada byla z hlediska scénáře mnohem zajímavější, než ta druhá. Za to ale autoři nemohou. Postupně nám hold ubývá a ubývá postav ()

Tomatáš

Nejen exkluzivní herecký výkon Wagnera Moura, ale také precizní filmařina, syrová, hustá atmosféra jako hlavní pozvánka na jeden z největších seriálových překvapení posledních 5 let...Bravo. ()

Herzeleid

Nejdříve naprostá pecka, ale cca v polovině série jsem měl problém u seriálu udržet pozornost. Nemohu tedy jinak než snížit hodnocení. Někdo tu psal, že v detailech je Narcos perfektní, ale jako celek to vázne - musím souhlasit. ()

Pedross800

"VE SPOJENÝCH STÁTECH MAFIE NECHÁ ZMIZET SVĚDKY, ABY NEMOHLI U SOUDU VYPOVÍDAT. V KOLUMBII NECHAL PABLO ESCOBAR ZMIZET CELÝ SOUD." Increíble!!! Nejlepší "latino" seriál všech dob....a natočený za US money :-))) Netřeba slov, třeba to vidět! Naprosto dokonalá a dech beroucí rekonstrukce života jednoho z největších banditos v dějinách natočená tak jak nikdy před tím. A hlavní představitel Pabla? Dios mío....ten byl neuvěřitelný a naprosto dokonalý a já bych v něm kpt. Roberta Nascimento z elitní jednotky vážně nepoznal. Jsem smutný z toho, že už to mám za sebou, tak intenzivní to byl zážitek...naštěstí to ještě není konec...."plata o plomo" ()

vyfuk

1. série:Pilot je prostě jako pilot. Svižný, elastický a zábavný. Pokud to alespoň je jako ten ochmelka ze Dne nezávislosti. Předem, ale musím říci, že Narcos je jeden z těch overrated. Prvních pár dílů je vážně super, ale postupem času začnete upadat do toho, že se skoro nic neděje, takže vás chce Netflix ukájet zbytečně dlouhou stopáží a nahotou kolumbijských tet. Jednoznačně si seriál nezaslouží nějaké ohodnocení pod čtyři hvězdy a možná i ty čtyři jsou málo, jelikož jeho zpracování, protože ať už se bavíme o scénáři a nebo práci režiséra, nebo rovnou herců, tak je to super. Ale jde o to, že Narcos by klidně mohla být minisérie se šesti díly a stejnou pointou a zachování humoru. Dopadlo by to i lépe. Hodně dobrá seriál, ale druhý nejlepší na ČSFD? Zase si vytáhněte hlavy z prdele. 2. série: Netflix má chorobný zlozvyk v tom dělat z komára velblouda. Z události na pár dní je schopná udělat celý seriál o několika sériích. Stejně jako v tomto případě. Existenci první série tak nějak chápete. V jistém úhlu pohledu se v ní i něco děje. Hlavně jde o to, že v první sérii je zahrnuto hned několik let Escobarova života. Ale v té druhé je zahrnutých jen pár měsíců. No a pokud se scénáře neujme někdo, kdo umí pracovat s krátkých časovým intervalem a udělat z něj "entrtejment", tak prosím. Ale pokud z toho vzejde taková hrouda nudy, tak už je to spíše smutné. Člověk si i říká, jestli tvůrci nějak extrémně pracovali na faktech a věděli víc než se ví obecně a tak vlastně ukázali světu v tomto seriálu novou pravdu. Ale vzhledem k tomu, že dle faktů byl Pablo střelen (popřípadě se zastřelil) ranou za pravé ucho a ani to v seriálu není, tak poté ani nevím jestli jsem koukal na něco, co se snažilo rekonstruovat pravdu. Nebyla tohle všechno nakonec ztráta času? Jo, já vím, že mohu znít jako silnej hnidopich, ale zase... když chcete koukat na seriál o někom, tak doufáte, že vám naservírují pravdu a ne utopii, co si vymysleli ostatní, aby jim to sedělo do tabulek. Krom toho nechápu o čem budou další dvě série. Nebo tedy... v jistém ohledu chápu, navazuje nám na to i konec posledního dílu a mohl by to být super napojení na další děj. Přeci jen se seriál jmenuje "Narcos", ne "Pablo" nebo "Escobar". Asi tomu dám šanci, ale na druhou stranu jestli to bude ta samá nuda jako doposud, tak to mi ho vyndej. V jistém ohledu pro mne seriál druhou sérií končí. Sorry jako. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)