Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Maxwell28

Co říct k filmu ke kterému bylo už všechno řečeno? Nejlepší herecký esa všech dob Al Pacino a Rober De Niro stojící proti sobě. Jde si snad představit něco ještě více stylovějšího? Nemám slov. Chci dát více hvězd!!! ()

JosefTomas

Naprosto skvěle napsaný a zpracovaný děj, který vidíme ze dvou různých stran zákona, která vrcholí až do konce. Souboj velikánů nemohl být lepší. ()

jayman

S plným vedomím, že budem znieť ako obstaróžny frfloš, konštatujem, že takéto filmy sa už netočia. Definícia výrazu "starý dobrý ...". Moby v poslednej scéne na zimomriavky. ()

johnsnow

Fúú úľava. Zo začiatku som sa bál, že to bude ako Miami Vice ktoré pokladám za Mannov najhorší film(dokonca i Hacker sa mi páčil.) HERCI: Tu odviedli všetci dobrú prácu, no samozrejme Pacino a Niro sú hlavný ťahúni a ide im to super. Kilmer a Sizemore slušne sekundujú, akurát Fichtner a Portman nedostali veľa priestoru čo je škoda. AKCIA: V podstate je tu jediná naozaj akčná scéna ato dlhá prestrelka s policajtami, má grády, je deštruktívna a úžasná, skrátka pravá Mannovská. Rozhodne špička čo sa týka filmov o lúpeži. 5* ako bič. ()

tatopulos

"Klasická" akční střílečka, psychologie jde do prázdna, herecké výkony do prázdna. Taková Scarface, to byla jiná meta ! ()

James77

Splnenie snu Al vs De Niro, Mann natočil jeden z najlepších akčných filmov! Ak ste fanúšikom akčných filmov, tak Heat je povinnosťou. ()

AgnesDee

Spousta postav by se dala vymazat, ale to neznamená, že to není plnohodnotný a úžasný film. Přestřelka po loupeži se nedá popsat nijak jinak než líbezná báseň pro uši. ()

PlayEasy

Michael Mann zhmotnil největší sen nejednoho milovníka gangsterek a natočil drsný thriller, v němž si jdou po krku Pacino a De Niro. A narozdíl od ostatních akčních filmů, Heat celý stojí právě na hereckých výkonech. Oba mistři kolem sebe vyzařují pomyslnou auru sebevědomí a respektu - a navzdory tomu, že touží dostat toho druhého, si jsou jejich charaktery až překvapivě podobné. Mistrovské dílo, jehož gradující atmosféra nestárne! 100% ()

adamix

Pri všetkých dnešných multihviezdnych akčňákoch ako THE EXPENDABLES, alebo FAST & FURIOUS si treba pripomenúť, že tu kedysi hviezdil v triumfálnych 90. rokoch THE HEAT, ktorý sa podľa mňa zaslúžil o inšpiráciu týchto moderných akčných sérii. Film však sám o sebe priveľa tej akcie neobsahuje, až na jednu geniálnu prestrelku medzi polišmi a lupičmi. Poskytne nám veľké množstvo postáv, zato aj kostrbatý, nie moc zaujímavý dej. Dve tretiny filmu sú plné samých dialógov, plánovačiek a dohadov. Potom príde lúpež a prestrelka a film naberie konečne svoju potrebnú šťavu. Neskôr prídu už zas len dialógy a potom dorazí vendeta a finálne dorazenie, ktoré z hľadiska emočného na mňa vôbec nijako nezapôsobí. Na jednej strane chápem prečo sa film divákom tak strašne páči. Vidieť na pľaci toľko známych tvárí a neohodnotiť film viac ako 4* je neprípustné. Bol to síce skvelý nápad (a vzácnosť) vidieť na obrazovke spolu dve gangsterské legendy, ale aj tak si myslím, že vďaka tomu bol (a je) snímok tak strašne preceňovaný. Po druhom vzhliadnutí musím sklamane znížiť hodnotenie na 3*. ()

Pitryx

Tak v krimi žánru mne skutečně řešení osobních rodinných problémů absolutně nezajímá. A to tvoří zhruba 70 % filmu. Tak s tím jděte pane scénáristo a spol někam. Koncert hereckých hvězd v neskutečně nudném snímku s neskutečně dlouhou délkou. Dávám dvacet s bídou za malou válku po loupeži a občasnou akcičku. ()

T..oo..M

De Niro vs Al Pacino. Provařený, přesto stálé skvostný dialog v kavárně, závěrečné podání ruky, uvěřitelná bankovní loupež, skvěle nazvučená přestřelka v ulicích, či osudová vendeta s "předlouhým loučením". Vyváženě namíchaný koktejl, jenž mám tak rád. Díky za něj. ()

mrclTV

Kvalitná a drsná skôr krimi-dráma ako gangsterka prešpikovaná známymi menami, pričom nad všetkým vyniká duo veľkých klasikov Pacino - De Niro. Kvalitný film, len neviem prečo by som mu mal dať plné hodnotenie - u mňa je to štyri a pol, ale nakláňa sa to skôr ku štyrom. ()

Blazkowicz

I přes úděsnou délku jsem to vydržel sledovat až do konce, a to velmi pozorně a skoro se zatajeným dechem. Herecký koncert Pacina a De Nira. Kdyby se podařilo dostat stopáž na čas okolo dvou hodin, byl by to plný počet. 4+* ()

hrumsrt

Jak je z toho cítit láska k akčnímu krimi žánru, je úžasné! Ještě více než desetiletí před geniálními Veřejnými nepřáteli, dal Machael Mann stvořit film, kde spojil kdejaká herecká esa a vznikl tak tenhle impozantní thriller. Perfektní práce s psychologií postav, kdy si bez problémů přecházíme mezi stranami, které od sebe dělí "jen" zákon. Rozhodně nejsem sám, když řeknu, že jsem tak nějak držel pěsti oběma stranám. Vrcholem je pro mě loupež banky a ta geniální akční sekvence na silnici! Ach to ozvučení, ta reálnost, rychlé prostřihy, částečné záběry. Holt tahle pasáž je naprostá dokonalost! Skvělé, jak tenhle film dokázal inspirovat řadu dalších děl či režisérů. Je snadné v tom vidět podobný nádech, který si pak vzal Nolan v Temném rytíři. Ale kolikrát jsem si v tom cítil cosi ze Skryté identity. S tak masivní stopáží to musí být opravdu svižné a poutavé, což tady úplně není. Rozhodně by to sestřih přežilo. Ale přesto jde o skvělý film, který dal velký základ kriminálkám minimálně v nadcházejícím desetiletí. 85% ()

ostravak30

Určitě je nutno přiznat, že postavit proti sobě Al Pacina a Roberta De Nira byl výborný tah. A i jejich postavy jsou vysoko hodnocené. Protože jak policista, tak zločinec jsou na stejné inteligenční úrovni a jejich souboj je tak napínavý až do konce. Film je navíc nabitý hvězdami. Přesto se přiznám, že od téměř tříhodinové filmové porce očekávám, že nebude mít slabších míst tolik. Tři hodiny je na film opravdu moc a pokud se v nich akčních momentů dočkáme zhruba v polovině, možná ve větší polovině, pořád je to pro mě tak nějak málo. Takže souhlasím hlavně s tím, že sledujeme téměř dokonalou loupež a nadmíru chytrého protivníka. A chybělo málo a McCauley by ani nebyl dopaden. Ale u tak náročného filmu čekám ještě víc. Viděl jsem akčnější filmy a rozhodně propracovanější. Chápu, že se tvůrci snažili zapracovat na psychologickém profilu obou mužů, ale jejich osobní problémy jednak nepůsobily moc záživně a navíc jich bylo u takového filmu až moc. ()

Joedas

Heat je skvost, kterej ve svý kategorii nemá srovnání. Čaroděj Mann zase vykouzlil atmosféru se suverenitou sobě vlastní, napsal scénář, co se umí zavrtat hluboko do nitra dvou hlavních protagonistů a celý to odvyprávěl s takovym přehledem, že ten film pocitově trvá místo tří hodin tak dvě. Maximálně. Viděl jsem to teď v krátkym časovym rozmezí třikrát, a tu délku jsem nepocítil ani jednou. Mann ale nespěchá. Pečlivě buduje základy pro vyvrcholení, kterym dle mýho není jen a pouze ona slavná přestřelka, ale prakticky celá druhá polovina, kde se po důsledný expozici začíná sklízet úroda v podobě osudových setkaní obou rivalů a jejich týmů. Už tak skvělě napsaná postava je v Alíkově neodolatelnym pojetí něco tak strhujícího, že by se člověk do těch přestřelek vrhnul po jeho boku třeba i s prakem v ruce. Zkrátka v každym ohledu maximálně poctivá a plnohodnotná podívaná, která v divákovi roste a je s každym dalším shlédnutím lepší. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu