Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

anais

Kdybych měl hodnotit jednotlivé epizody zvlášť, asi by vyšlo najevo jak nevyrovnaná kvalita tuto sérii provází. Je to ale důsledkem faktu, že co povídka, to unikátní přístup - formoou i obsahem. Jako celek je to nebývale kreativní a plné překvapení. Na každdý díl jsem se vyloženě těšil a byl jsem zvědavý, co přinese. Nejlepší epizody: The Witness (ta forma!), Suits (primitivní variace na Hvězdnou pěchotu, během pár minut ale vybuduje atmosféru srovnatelnou s dvouhodinovým filmem), Zima Blue (pomalé až meditativní, krásné), Good hunting (dobrodružství, romantika, anime, steampunk)... Ale každý bude mít jiný výběr - a to je na tom to nejlepší! ()

rikitiki

Vidět epizody tohoto souboru krátkých animovaných filmů s rozdílným pojetím, žánrem i výtvarnou stránkou jednotlivě, tak dám asi vyšší hodnocení. Některé díly byly skvostné, jiné průměrné, jiné slabé. Některé experimentálněji pojaté filmečky mě nudily. Při sledování celé série mě však hodně otrávilo četné opakování motivu: jsme sami někde uprostřed ničeho a něco na nás vybafne a sežere nás. Tenhle námět se opakoval tolikrát, až se mi zajedl a snížil známku, kterou sérii dávám. Přesto stojí za zhlédnutí, protože některé díly jsou mimořádně dobré. Osobně vysoce hodnotím ty, které přišly s humorem a vymanily se tak z atmosféry dekadentní apokalypsy a deprese, která většinou převažovala. Několikrát jsem si tak s chutí pustila epizody o alternativních Hitlerových koncích či o superintelgentním jogurtu. A díl o přízračném pravěkém moři měl nádherně posmutnělou atmosféru. SHRNUTÍ: Když poodhalíme roušku světa, vykoukne na nás jiný. A ten se nám vůbec nemusí líbit. ()

eraserhead666

Mno, špatné to není, ale jako celek mě to jako úplně nezaujalo. Rozhodně mě to nějak nenadchlo. V hodně krátkých příbězích se jede spíše na vizualitu než nějaký hlubší obsah, což mi trochu vadilo. Bylo to moc pozlátkové, na rychlou konzumaci a buď bez pointy nebo s hodně prostou a jednoduchou. Pár příběhů mě zaujalo, potěšilo zpracování povídky Joe R. Lansdalea "Rybí noc", jak nemusím steampunk, líbil se mi východní steampunkový příběh o liščím démonovi, naopak mě zcela iritoval díl o Hitlerovi.  Nadšení fanoušků fantastiky i chápu, ale já nejsem zrovna cílovka. ()

HellFire

Přehlídka kraťasů všech možných kategorií a stylů. Co je odlišuje od konkurence, jsou slavná jména na postech producentů. Ne vždy se to ale projeví na kvalitě. Úctyhodné je, že se tvůrci nedrželi zkrátka a divák tak nemá nouzi o brutální scény, nahotu a krev na každém rohu. ()

luka4615

Oku i duši lahodící antologie, jejíž největší předností je úchvatná vizuální stránka a fakt, že jste v každém díle svědky tryskající tvůrčí svobody a originality. Jistě, kvalita sice občas kolísá, nicméně i přesto je nabíledni konstatovat, že tito bezesporu talentovaní tvůrci nám zde i na krátké stopáži naservírovali něco, co může v rámci žánru beze strachu konkurovat i těm největším zavedeným značkám a dogmatům. Doufám tedy, že se v brzké době dočkáme druhé řady, přičemž je i mým přáním, aby někdo z těchto tvůrců dostal šanci v podobě celovečerního snímku. Snad se někdy dočkáme! (Netflix) ()

ScarPoul

Jedná sa o veľmi podarený projekt. Vždy som mal pri takýchto seriáloch obavy. Pretože rôzni tvorcovia rovná sa rôzne prevedenia, ale musím povedať, že v tomto prípade je to pomerne kvalitná skupina príbehov. Rôzne štýly animácie, množstvo pekných myšlienok a fantastických nápadov. Od steampunku, cez tie filozofické alebo satirické. Viac akčné alebo podivné. Je tu všetko. Niektoré kraťasy si viem predstaviť v celovečernom prevedení a strašne dúfam, že príde rovnako našlapaná druhá séria. Pre mňa spokojnosť. 1. séria - 80% Druhá séria nemá toľko častí( čo zamrzí) na druhú stranu pôsobí omnoho konzistentnejšie. Hoci poviedky samy o sebe znova ukazujú vymoženosti novodobej animácie a spôsoby akým prezentujú príbeh, stále to má tú dravosť, hravosť a túžbu zobrať nás do iných svetoch. A v mnohých ohľadoch sa to sérií darí. Dúfam, že druhou sériou nekončíme. Táto antalógia ma totiž naozaj úprimne baví. 2.séria – 80% Najväčším problémom tretej série je repetitívnosť motívov. Áno, ľudstvo ničí zem, áno vyspelé technológie sú dakedy na škodu a samozrejme chyby čo sme robili v dejinách, robíme aj v budúcnosti. Nič nové. Tvorcovia sa snažia byť aktuálny ale pravdou je, že dakedy je to v rámci príbehu na škodu. Animácia vo všetkých poviedkach je ale výborná. Hoci najviac rezonuje prevedením posledná Jibaro. Mňa osobne bavili tie poviedky ktoré sa na nič nehrali ako Kill Team Kill, Bad travelling alebo Lovecfarftovské In Vaulted Halls Entombed. V zásade prevládajú pozitívne pocity. Bavil som sa. Ale to neznamená, že predchádzajúce série nemali v sebe viac originality a túžby vypovedať aj niečo iné ako agitku. Ale tento Netflixovský projekt mám rád a v zásade som bol potešený. 3. séria 75% ()

ALIENka_

Zastávám se názoru, že by měli tuhle sérii utnout v polovině a dál nepokračovat, protože ve druhý polovině se bohužel snižuje kvalita každým dílem, snad krom posledního 18týho. Krom toho jsem si však tuhle sérii kraťasů užila, a i když ji nemůžu prohlásit za jednu z nejlepších sérií, jak jsem si myslela ze začátku, některý epizody mi zůstanou v hlavě aspoň dalších pár měsíců a možná si je někdy pustím i znova. Za mě nejlepší kousky: Sonnie's Edge, Three Robots, The Witness, Beyond the Aquila Rift, Secret War. Každopádně pokud udělaj druhou sérii, doufám že se dočkám více poprsí, údú, krve a ruský Vodky. :) Po druhý sezóně: Co k tomu říct, stejný jako první série. Nějaký epizody úplně skvělý, co by si zasloužily dvou hodinovej film a nějaký zase takový nic moc. Co mě sere je, že druhá série měla jenom 8 dílů. To bych si radši počkala rok navíc a měla větší dávku, takhle to je jenom taková ochutnávka, co máte za hodinu hotovou. Ještě k tomu, když každej díl trvá tak 4 minuty. Nápad je to fakt skvělej, ale jestli bude třetí série, tak upřímně doufám, že nebude mít tak 4 díly. Tak naviděnou u příští série. ()

kepiash

Zajímavý projekt, který kompletuje sérii krátkých filmů, v lecčems připomíná dnes již poněkud zaprášený Animatrix. Jednotlivé snímky se od sebe liší mimo jiné i samotnými žánry a divák tak na začátku žádného z nich nemá nejmenší tušení co jej čeká. Některé příběhy jsou vynikající, některé slabší, ale těch vyloženě špatných je jen málo. Osobně nejlépe hodnotím tyto epizody: 1. Zima Blue, 2. Beyond the Aquila Rift, 3. When the Yogurt took over. ()

Hismael

Trochu to připomíná seriál Černé zrcadlo, ale použité nápady jsou většinou o něco jednodušší a více akční. Jednotlivé díly na sebe nenavazují, jsou různě dlouhé i dost rozdílně animované. Jde o takové hodně zkrácené filmy, které kombinují snad všechny žánry od hororu až po komedii. Převládají ale znepokojivé, poměrně drsné příběhy, kde často někdo umírá. Pro diváky, kteří nemají moc čas ideální, protože stopáž se pohybuje od 6 do cca 20 minut. Hodnocení epizod je sice docela proměnlivé, ale rozhodně stojí za pozornost všechny. ()

hous.enka

Seriál Love, Death and Robots má výbornou myšlenku hlavně proto, že žádnou velkou myšlenku nemá. Tvůrci měli naprosto volnou ruku, a proto se při filmech pěkně vyřádili. Ano, některé díly jsou slabší, ale většina z nich jsou peckovní. Líbily se mi různé techniky animace, odlišný styl humoru i vyprávěcí postupy. Každý díl je natolik odlišný, že se zkrátka nejde zamilovat. Maličko mě mrzí nadměrná dávka válečné tematiky, ale chápu to tak, že roboti k tomu a priori lákají. Snad se druhá série ponese v maličko jiném duchu - pak své hodnocení přehodnotím na plný počet. ()

maddy

Season 1 = Sonnie's Edge (7/10) / Three Robots (8/10) / The Witness (9/10) / Suits (8/10) / Sucker of Souls (7/10) / When The Yogurt Took Over (4/10) / Beyond the Aquila Rift (10/10) / Good Hunting (6/10) / The Dump (4/10) / Shape-Shifters (7/10) / Helping Hand (7/10) / Fish Night (6/10) / Lucky 13 (6/10) / Zima Blue (5/10) / Blind Spot (5/10) / Ice Age (6/10) / Alternate Histories (5/10) / Secret War (8/10) = CELKOVO SEASON 1: 7/10 / Season 2 = Automated Customer Service (4/10) / Ice (5/10) / Pop Squad (7/10) / Snow in the Desert (7/10) / The Tall Grass (6/10) / All Through the House (6/10) / Life Hutch (6/10) / The Drownder Giant (6/10) = CELKOVO SEASON 2: 6/10 / Season 3 = Three Robots: Exit Strategies (6/10) / Bad Travelling (8/10) / The Very Pulse of the Machine (6/10) / Night of the Mini Dead (7/10) / Kill Team Kill (5/10) / Swarm (7/10) / Mason's Rats (5/10) / In Vaulted Halls Entombed (8/10) / Jibaro (6/10) = CELKOVO SEASON 3: 7/10 ()

zdepapepa

Obdivuhodně nevyvážené. Na jedné straně vynikající 2D animace nebo hladký motion tracking, na druhé straně animace s framerate na úrovni prezentace v Powerpointu, u které jsem si vzpomněl, když se občas snažím spustit počítačovou hru s nedostatečným výkonem počítače. Příběhový mix různých věcí dostatečně reprezentující všechna tři slova z názvu, z nichž mi však nejvíce vadila dost omezená definice slova "love". Nejlepší bude rozepsat se o mých nejoblíbenějších epizodách, vzhledem k antologickému charakteru celého seriálu. Three Robots Asi nejlepší pokus o humor z celé řady (když si vzpomenu třeba na Alternate Histories nebo When the Yogurt Took Over. Největší reakci ve mně vyvolalo úvodní odstranění očekávání dle prvních dojmů, takže je jedině dobře, že je to jen krátký film. Good Hunt Začátek jak pro fanoušky furries a konec jak pro fanoušky Transformerů. Mezi těmito body to byla fascinující podívaná, která jde ruku v ruce s díly jako jsou Sonnie's Edge, Lucky 13 nebo The Witness. Mně na tom kromě vztahu ústředních dvou hrdinů zaujal zejména přístup k technologii a augumentaci, ne nepodobný Theseově lodi. Beyond the Aquila Rift Není tajemstvím, že mám rád horor. Není ani tajemstvím, že mám rád vesmírné sci-fi. Tenhle short už proto od začátku byl v mých očích ve výhodě. Jako kvalitní gymnasta ale provedl svou rutinu na jedničku (ať už co do příběhu nebo co do animace) a ustál dopad, takže jasná volba mezi TOP díly. Zima Blue Animačně nevýrazné (ale vzpomněl jsem si u toho na Samurai Jack) a možná i příběhově, ale po návalu akčních dílů tohle bylo naprosto ideální zakončení první řady a i svým nápadem to bylo vynikající a trefilo se mi to nálady. Fun fact: Beyond the Aquila Rift a Zima Blue předlohy pochází z pera jednoho člověka - Alastaira Reynoldse. ()

agentmiky

Netflix jede bomby ! Totiž on toho produkuje takové hafo, že ani nestíhám stíhat jen zjistit, z čeho všeho si tedy divák může vybírat. Ale povídkový animovaný seriál, jenž si zakládá na tom, že každý krátký příběh nabídne odlišnou zápletku, to tu fakticky ještě nebylo. Zaujalo mě, že každý díl se pochlubil jinou animací, ať už jednodušší či velice sofistikovanou. Ale přiznávám, že kvalita holt kolísala. Rozjezd docela na jedničku s hvězdičkou, povídku Sonnie's Edge doporučuji. Zajímavý námět s překvapivým rozuzlením. Když už mluvíme o pořádných twistech, tak příběh No 7 mě fakticky šokoval. Tam se mi zalíbila i pekelně dobrá skladba provázející celý díl. Desítka s vlkodlaky v armádě taktéž neudělala ostudu, stejně jako jedenáctka, takové hororovější pojetí Gravitace. Ale závěr BEST OF. Sovětští vojáci bojující s armádou emzáků, jedním slovem LAHODA (jak vizuálně, tak i ten propracovaný příběh by mohl dát za vznik celému samostatnému seriálu). Ani ostatní příběhy bych nezařadil do kolonky nevydařených, ale spíše bych je zařadil k lepšímu průměru. Celkově dávám 8/10 ()

Laxik

Něco je dobré, něco je super, něco je spíš průměr. Na vyloženě špatný kousek jsem asi nenarazil, i když je pravda, že tak polovinu do týdne zapomenu. Většina filmů měla i přes všechny kvality slabý konec (pointu), pak tu ale byly takové, které mě moc nebraly, ale právě závěr je zachránil. Nejlepší film je podle mého Helping hand, která je sice taková jednodušší, ale zato v sobě má syrové emoce. Nejambicióznější a nejzapamatovatelnější byla (pro mě překvapivě všeobecně vychvalovaná) filozofický Zima Blue, která ale měla své mouchy. Vítězní tvůrci pak jsou Víctor Maldonado a Alfredo Torres, jejichž čistě komediální kousky When The Yogurt Took Over, Alternate Histories a zejména Three Robots jsem si všechny nadmíru užil... no a kdybych měl jako správný Schediaphili ještě vybrat nejvíc sexy díl (a že je hlavně v první půlce z čeho vybírat), asi bych zůstal u buď první Sonnie's Edge, která měla šmrnc, nebo u The Witness, což je zase prvoplánově pudová prasárna. Soráč, Aquilo. ()

Bordoshut

6/10 – Nic moc. Pár opravdu dobrých dílů, na můj vkus příliš opravdu nudných dílů, které nepřenesly nic nového ani zajímavého. Na LD&R oceňuji především dvě věci: 1) nápad něco takového udělat a obecně odhodlání to vážně uskutečnit, zrealizovat; 2) variabilitu – každá epizoda si najde vlastní fanoušky a každý divák si najde vlastního favorita mezi epizodami. Já měl zrovna chvílemi pocit, že se mi uživateli lépe přijímané díly líbí méně, než některé s modrou barvou, ale jindy jsem se zase shodoval se všeobecným míněním. Štvalo mě naopak to, kolik neoriginálních a povrchních epizod se ve výběru ocitlo. Zvláště jsem si toho všímal v 1. sérii, možná proto, že byla 2x delší. Já bych zkrátka potřeboval, aby to, na co se dívám, o něčem bylo. Nebaví mě 15 minut sledovat tuctový brak a na konci se usmát pěkné pointě. Více o tom v recenzi na 1. řadu. Jsou epizody, které mě chytli za rozum / srdce / koule, a na které tedy budu ještě vzpomínat (např. Masonovy krysy, Jibero, Zakázané ovoce), ale bohužel jich je žalostně málo. Mnohem více z nich mi své téma buď nestihlo v časovém limitu prodat, anebo nemělo pořádně co prodávat. Asi by se na závěr hodilo dodat, že naanimované to bylo pěkně, pěkně si s tím vyhráli. Škoda jen, že se nepokoušeli ještě více experimentovat s obrazem, ta údajná jako hraná animace se už po tolika dílech slušně ohrála. Do budoucna (jako pesimista věřím v další série) bych doufal ve více artovějších epizod, přinesly mezi ten animovaný SGI bordel svěží vzduch. Otázka do tomboly: "Jsou ty díly ve skutečnosti geniální a jenom já jsem ten ignorantský vošoust?" ()

Trevor

Medzi jednotlivými epizódami sa nájdu aj také, ktoré by si zaslúžili spracovanie v podobe celovečerného filmu prípadne vlastného seriálu (minimálne Secret war a The Witness) rovnako ako sotva priemerné časti, avšak celkový dojem ktorý sa týmto krátkometrážnym príbehom podarilo zanechať bol dobrý a tento tip, ktorý sme dostali stál zato. Podobne ako tretia séria Stranger Things pozreté za jedeň deň. ()

Dexter1

Výborný a unikátny projekt. Noví autori sci-fi poviedok sa predstavujú v technicko dokonalom prevedení, kedy si ako diváci môžeme pozrieť kam sa dnešná animačná technika dostala. Niektoré príbehy sú slabšie, niektoré úžasné. Ako celok to ale funguje dokonale. ()

dee-key

Příjemné sci-fi jednohubky, ve kterých ale nejsou vždycky roboti, zato skoro vždycky smrt. Tématicky bohaté, vizuálně příjemné, jen u některých epizod jsem měl pocit, že jsou tvůrci furt v pubertě. ()

Lischai

Jako kluk jsem v trolejbuse do školy čítával sci-fi antologie ze 70. a 80. let. Bradbury, Henlein, Harlan Ellison a tak. Přečetl jsem těch povídek hrozně, hrozně moc a pak se začaly opakovat. Tak jsem toho nechal a myslel jsem si, že tu směsici úžasu, vzrušení, překvapení a ohromení nad cizí fantazí už znovu nezažiju. A tady to je. Stejně dobré jako v 15 letech po cestě do školy. Tohle. Je. Super. Buďto dostanete super příběh, nebo super animaci, nebo aspoň super nápad -- někdy všechno. Krása. Osobní favoriti v pořadí: Beyond the Aquila Rift, Sonnie's Edge, Zima Blue, Lucky 13. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě