Reklama

Reklama

Only Fools and Horses....

(seriál)
všechny plakáty
Komedie
Velká Británie, (1981–1992), 40 h 15 min (Minutáž: 30–88 min)

Tvůrci:

John Sullivan

Scénář:

John Sullivan

Kamera:

John Rhodes

Hrají:

David Jason, Nicholas Lyndhurst, Jim Broadbent, Roger Lloyd Pack, Jamie Smith, Sue Holderness, Douglas Hodge, Wanda Ventham, Carol Cleveland (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(58)

Obsahy(1)

Velmi úspěšná britská situační komedie zachycující eskapády dvou bratrů žijcích v londýnském podnájmu. Derek "Del Boy" (David Jason) je vychytralý obchodník na černém trhu s vidinou snadného zbohatnutí, který se často díky nerozvážnosti svého mladšího bratra Rodneyho (Nicholas Lyndhurst) ocitá v absurdních situacích. Byt s nimi sdílí jejich stárnoucí dědeček (Lennard Pearce, který je po smrti herce nahrazen strýcem Albertem - Buster Merryfield).
Seriál napsaný Johnem Sullivanem má sedm sérií vysílaných v období let 1981 - 1991 a s dalšími vánočními speciály až do roku 2003. V roce 2004 získal ocenění ,,nejlepšího britského sitcomu" v anketě televize BBC. (M4rkl4r)

(více)

Recenze (12)

Callas 

všechny recenze uživatele

9/10 Tento seriál nemá tak nabitý a intenzivní rozjezd jako jiné britcomy, ale o to lépe a méně násilně si dokáže postupem času vykreslit své hlavní postavy a celkově svůj jedinečný pohled na svět. Moc se mi líbí jak realisticky a nenuceně rozvíjí zápletky a vůbec celé etapy života svých hlavních hrdinů Rodneyho a Dereka. Autoři se nesnaží za každou cenu rozesmát, ale sázejí spíše na empatii s hlavními charaktery a celkově domáckou atmosféru. Mimo to mě bavila i angličtina, kterou se jednotlivé postavy dorozumívají... spousta originálních nadávek a průpovídek pěkně dokresluje jednotlivé osobnosti. Za všechny Derekovo vždy v nevhodnou chvíli, ale vždy velmi pravdivé: "He who dares wins." ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděla první díl a popravdě mě to moc nepobavilo. Jakože je to takový oldschoolový pravý anglický seriál, ale už jsem viděla jiné (Father Ted, Young Ones), které mě zaujaly víc. Ale uvidím až kápnu na další díly... Ten první mi připadal, že se tam furt někdo jen hádá a ani to není vtipný. ()

Reklama

Splasher 

všechny recenze uživatele

Bread and butter britského humoru. Pomocí OFaH si John Sullivan a David Jason vystavěli pomník, který je větší než hrobka rodiny Trotterů. To nenucené přelévání komedie a dramatu se jen tak nevidí. Samozřejmě, že svojí inflací na tv obrazovkách vyvolával u britského publika i hodně negativních reakcí, ale tomu se u populárních věcí nedá vyhnout. Důležité je, že si udržel vysokou kvalitu až do posledního speciálu z roku 2003. Nejvíce zvykat jsem si musel na mořského vlka Alberta, ale i jemu jsem brzo přišel na chuť (miserable old git). Postava Del Boye - ředitele TITs - je opravdu jedna z nejlépe napsaných a zahraných postav v dějinách sitkomu. ()

rawen 

všechny recenze uživatele

What's up Del boy? --- Oi, grandad!!! --- Angličáci si tento komediální seriál vybrali jako nejlepší v historii, mě se docela líbil, to je ale všechno. Na dvou postavách to nedokáže dostatečně stát, "dědky" jako hlavní postavy nepočítám... 7/10 PS: viděl jsem 5 z osmi sérií. PS: po dodatečném dokoukání dalších 4 sérií musím uznat, že ten seriál zraje jako víno, a vzhledem k tomu, že v GB doprovázel celou jednu generaci diváků, svůj kultovní status si zaslouží. Kdyby jen Derek nebyl takový vychcaný hňup :) - má to být sympatický podrazáček, já bych se s ním ale nezahazoval... 8/10 ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Aneb jak by to vypadalo, kdyby Pat a Mat uměli mluvit ... anglicky. Ne, vážně. Kultovní status Only Fools and Horses chápu a bez většího odmlouvání akceptuju; ostatně mám za to, že je docela evidentní, kde se Graham Linehan inspiroval při skládání konceptu Father Ted. Zároveň se OFAH vskutku nedá upřít ani zvláštní optika britský společnosti, optimistickej průvodce živořenim a trendy určující, nadčasová postava Del Boye. Jeho si jakožto rádoby polyglota (And I'm a black belt in origami), dějepisce-amatéra a majitele nejhoršího instinktu pod sluncem snad ani nelze nezamilovat. --- Nicméně po první sérii ten dojem zkrátka neni stoprocentní. Vkládání dramatických scén je ještě potřeba vypilovat, děda mě absolutně nebaví a pointy na jedno brdo se malinko ohrávají. Ale dobře (Alright! Alright!), jsem ochotnej těm dvěma podnikavcum zasvětit i další měsíce svýho života.. :) ()

Zajímavosti (5)

  • Triggerovo pravé jméno v seriálu je Colin Ball. (Ruuzha)
  • Scénárista John Sullivan napsal všechny díly. (Pumiiix)
  • Seriál v se v diváckém žebříčku BBC 100 nejlepších britských sitcomů umístil na 1. pozici. (ComicBookGuy)

Reklama

Reklama