Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

V řadách Návštěvníků z vesmíru je pár osob, kterým se postup směřující k vyhlazení lidstva vůbec nelíbí. Snaží se proto tajně navázat spolupráci s odbojem na Zemi. Hlavním představitelem této tzv. Páté kolony je mimozemšťan Martin, který pomáhá rebelům na Zemi jednak poskytováním informací o slabých místech vetřelců a také dodávkou zbraní a obleků. Návštěvníci se snaží překonverovat mysl unesených pozemských osobností tak, aby byli poslušní. Vůle doktorky Julie je ale přiliš silná a její otočení se velitelce Dianě nepovede. Do hry vstupuje nevyzpytatelný nájemný žoldák Ham Tyler (Michael Ironside), který spolupracuje s hnutím odporu. Ze spojení mimozemšťana Briana a pozemské dívky Robin se rodí Alžběta - první Hvězdné dítě. Díky testům na Alžbětě i mimozemšťanech se podaří pozemšťanům vyvinout bakterii Rudý prach, která je pro lidstvo neškodná, ale pro Návštěvníky smrtelná. Zdá se, že konec ještěrek z vesmíru je neodvratný a definitivní... (vitajak)

(více)

Recenze (21)

anderson 

všechny recenze uživatele

Toto sú ďalšie 3 cca 90 - minútové epizódy, obvykle nazývané ako druhá séria. --- Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (18.2.2009) ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Je mi jasné, že by tento sci-fi seriál o boji s mimozemskou invazí v dnešní době neobstál - např. triky byly ubohé už v době premiéry na ČT někdy začátkem (v polovině?) devadesátých let. Každopádně jsem v té době jednou týdně v noci usedala k TV a s napětím sledovala, jak si lidský odboj poradí s nezvanými návštěvníky z vesmíru... a líbil se mi svalnatý klaďas Marc Singer:-). Hodnocení 4* je produktem dávné nostalgie, ani nevím, jak se mi tento seriál podařilo vůbec vykutat ze zaprášených hlubin mojí paměti. ()

Reklama

Klenotka 

všechny recenze uživatele

O něco slabší než první minisérie. Hlavně asi kvůli trochu nedotaženému konci, kdy to skoro vypadalo, že jim došly nápady a už to chtěli hodně rychle ukončit. Stále mi vadilo, že mimozemšťani mezi sebou mluvili anglicky a že "povstalci" v jejich řadách dokázali tolik, když jich ve finále bylo jen asi pět. Tím ale výčet negativ končí, protože to bylo stejně napínavé jako předchozí díly a hlavně se dostalo i na vývoj postav a jejich vztahy. V obsazení tentokrát vyčnívá Michael Ironside jako Tyler, který přebírá vedení (jako herec i postava), kdykoliv se objeví na scéně. ()

michalkop 

všechny recenze uživatele

Navazuje na předchozí minisérii z roku 1983 (zde jako TV film). Opět má úžasnou atmosféru, zajímavé výkony i příběh. S českým dabingem jsem neviděl, protože se mi zdálo, že to degraduje kvalitu celého díla (pod dabingem byly slyšet originální zvuku a hlasy + šum). Co kvalitu trochu sráží je naprosto zpackaný konec. /SPOILER/ Proboha proč musí na konci Zemi zachránit malé dítě nějakou paranormální silou, když by stačilo, kdyby vědělo jen ten barevný kód, protože ho vidělo předtím? Proč hlavní padouška nepozorovaně uteče? /Konec SPOILERu/ Tak protot dávám jen 70%. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Druhá minisérie teprve dodala ty pořádné grády. Kdo je kdo je jasné, takže se nezdržujeme žádnými představovačkami. Mimozemšťani ovládají Zemi, kterou plánují vysát do sucha, na palubě lodi nad L.A. zuří boj o moc, pátá kolona otevřeně pomáhá rebelům a Diana dělá jednu zrůdnost za druhou. A na Zemi? K odboji se přidává chladný a bezcitný žoldák Ham Tyler, který ale přináší lepší zbraně, vybavení a taktiku. A odboji se pomalu začíná dařit, jejich akce jsou profesionální a jejich úspěchy zasahují mimozemšťany na citlivých místech. Kromě toho je zrozen hybrid, který by mohl obrátit válku v prospěch lidí. Nechybí tu spousta přestřelek, efekty jsou stále docela slušné a umírá se. A hodně. Zrádci a většina záporáků dostane co si zaslouží, ale na straně rebelů umírá dost postav a zabolí každá jedna z nich. SPOILER Finální útok a vítězství je proto dostatečné zadostiučinění, jen Diana zmizí. A zajímalo by o mě o čem po vítězství rebelů bude seriál? Každopádně parádní záležitost a 5*. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama