Komentáře uživatelů k TV seriálu (46)

Je strašně jednoduché se do toho strefovat a instantně hejtit, že je to nelogická blbost. Z fleku jde vyjmenovat milion věcí, co by nešlo. Já se rozhodl to ignorovat a pouze se bavit. Důvod? Hned první scéna. Prostě mě to okamžitě zaháčkovalo neotřelou atmosférou, originálním světem, rozmanitými charaktery, naprostou řemeslnou sebejistotou a hlavně Jason Momoa vládne, jak ještě nikdo nevládnul. Ztělesněnej badass. Mega sympaťák, ale dlouho nepamatuju, že by někdo takhle stylově rozséval smrt.(21.3.2020)

„TY DĚTI JSOU DAR. DOBŘE O NĚ PEČUJ…“ /// Svádělo mě to napsat, že tenhle seroš si nejvíc užijou nevidomý, ale připadalo mi to jako píčovina… Lesy, řeky, vodopády, do toho sníh… no vizuál parádní! Akorát mi to vobčas připadá takový uhozený. Říkám si: Proč jako voni, když…nebo – Proč voni si… No prostě trošku logicky to tady … ale asi nemá smysl se v tom nějak víc pitvat. Dojem tomu totiž vylepšuje zakrvavenej Momoa, což byl pro Apple geniální tah. Krom těch (nebezpečných) PROČ je tady taky (občas) dost zbytečnejch keců, takže je to taky trochu rozvleklý. Taková americká, nevidomá Osada havranů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když na něco koukám, nic neřeším 2.) Píchám proto, abych zachránil lidstvo. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(19.2.2020)

Další letošní vynikající seriál, který bezpochyby bude v letošní TOP 3. Nová stanice Apple TV se mi trefila přesně do vkusu a servíruje nápaditý postapokalyptický svět 600 let před námi, kde kvůli epidemii lidstvo přišlo o schopnost vidět a musí se zadaptovat a naučit se jak v těchhle podmínkách přežít. Spousta lidí si stěžuje, že co slepí v seriálu předvádějí by doopravdy provádět nemohli, což je diskutabilni, protože pokud sám nejste slepý, tak nemáte nárok posuzovat, za druhé je to seriál z budoucnosti, né dokument dle reálných událostí a za třetí 600 let se lidstvo definitivně vyvinulo, tedy ostatní smysly fungují úplně jinak než teď nám. Toť k haterům a teď pro ostatní, kteří milují kinematografii a rádi se baví. See je velkolepě natočená výprava ( Vizuálně tu nic hezčího od Game of Thrones nebylo) s vynikajícím Jasonem Momou, který během seriálu v herectví povýšil snad o dvě úrovně, ale skvělé jsou i ostatní postavy ( Velitel Tamacti Jun je perfektní, Tyranská královna, která se při modlení nechává obšťastňovat služebnými, Bow Lion. tzv. Shadow, která má schopnost se pohybovat v okolí po tichu a samozřejmě dvě novorozené děti, které mají jako jediné dar vidět. V každém díle je alespoň jedna strhující akční scéna, která má neokoukanou choreografii a násilím se zde nešetří. Seriál postupně dávkuje překvapivé zvraty, nebezpečí číhá téměř na každém kroku ( Otrokáři, kteří prodávají lidi na černém trhu či město červů- kde dělníci vyrábějí hedvábí mazec). Místy je seriál tak napínavý a strhující, že jsem se v posteli ošíval, potil se, trhal si vlasy a rozdýchával s velkými problémy. Finále překvapivé s našlapaným finálním soubojem ( S Momou se člověk nechce rvát ani poslepu) a s příjemným nalákáním na druhou sérii. Zábavná, návyková a strhující Mad Maxovina jakou jsem si nevysnil ani ve snu. 9/10.(8.12.2019)

Trikově špičkové, ale těch pár oslizlých mostů a jedna přehrada určitě nespolkly celý ten šílený rozpočet. To spíš Baba Voss si řekl o pořádnou výplatu a právem. Momoa a jeho krájení hlav jsou totiž nejzábavnější atrakcí seriálu. Natočte s ním někdo Barbara Conana (he?) jako minisérii! Příběh dvou vidomých děcek, které jdou za tátou do vězení zaslíbeného má v sobě podtext jak přírodní tak rasistický. Zlý černý muž znovu ničí matku přírodu = Kanada spalováním uhlí. Baba to v knihovně pěkně shrne. Myslím, že by ale See mnohem lépe fungovalo jako kniha. Knight by potřeboval prostor vyobrazit myšlenkové pohnutky některých postav, abychom chápali proč se chovají jako kreténi. Třeba královna Píča (tady opravdu nejde použít jiný výraz) a její pitomý plán! Jak si vůbec mohla myslet, že by to mohlo fungovat? V tom chorém mozku se určitě skrývá nějaký snadno obhajitelný důvod, ale rád bych ho znal a ne si ho domýšlel. Že jsou ti slepí nějak divně slepí je hra, na kterou jsem ochoten přistoupit. Někteří jsou tak trochu Daredevil a někteří ne... budiž dá se to pochopit. Druhá řada mě stále zajímá, i když to scenáristicky bude muset jít hodně nahoru.(22.2.2020)

Nový hráč na scéne, Apple. Z jeho prvotného repertoára sa jedná o najoriginálnejší kúsok, ktorý bohužiaľ stráca silnejší filmársky kumšť. Výbornú myšlienku zatieňuje triviálnejšie spracovanie s patetickými prvkami nadobúdajúc až komické odtiene, nehovoriac o tempe v rozsahu jej tuposti ostria. Víno naberá na kvalite s nástupom prvých “vrások“, som zvedavý na druhú sériu, no už teraz sa dá bezpochyby povedať, dalo sa vyžmýkať podstatne viac. Najzaujímavejšou postavou sa poľahky mohol stať Baba Voss v podaní Jasona Momoa, ak by sa ovšem tvorcovia unúvali s prácou na nej. …neuveriteľne veľa nedotiahnutých “prkotiniek“, ktoré by bolo treba stmeliť do jednoliateho celku… ..o dákej premise podnietenej v jej logickej postupnosti sa ani radšej zmieňovať nebudem... ..po prvej sézóne --65%--..(8.12.2019)

Pominuli fakt, že i po staletích slepoty vypadají lidé tak krásně a uhlazeně, že dokáží stavět dokonalá estetická obydlí a šít krásné oděvy, je See neskutečná vizuální žranice se super brutální akcí, úžasným soundtrackem, plně funkčním příběhem a s vodníkem, kterej konečně dokazuje, že není jenom tupá mlátička, ale umí i slušně hrát.(4.2.2020)

Veľmi príjemné prekvapenie. Áno, nie všetko je domyslené do detailu a nie všetko je riadne vysvetlené. Ale tieto nedostatky si ani nestíhate uvedomovať, pretože dej nešetrí krokom. Klasicky pojatá predstava o zániku modernej civilizácie, ktorej však prostredníctvom všeobecnej slepoty dodali osviežujúci level. Level, ktorý prináša až nečakanú atraktívnosť. Každodenné správanie postáv je totiž pojaté naozaj vydarene. A keď príde na súboje, tak sa See radí medzi top udalosti roka. Niektoré pôsobia vyložene luxusne. To, čo by bežne vyznelo tuctovo, tak tu sa z toho stáva napínavá a extra atraktívna záležitosť. Jason Momoa sa tu definitívne vymanil z označenia týpek z Hry o trůny, pretože Baba Voss natrháva prdel akčnými schopnosťami a charizmatom Khal Drogovi, a samozrejme aj Aquamanovi. Druhou najvýraznejšie vyčnievajúcou postavou je kráľovná. Na scénu vstúpi neprehliadnuteľným spôsobom a pozornost si dokáže vynútiť vždy a za každých okolností. Potenciál zápletky je veľký, takže sa nemožno netešiť na ďalšiu sériu.(7.7.2020)

Myšlenka perfektní, skutečně originální nápad. Zpracování na velmi dobré úrovni, žádní lidé alias Daredevil ale skutečně slepci a Momoa v nejlepší roli. Syrová drsná akce, fajn postavy a to dokonce i ta asympatická královna.(4.1.2020)

,,Chet chet." ,,Chet chet chet!" Velice slušná post apo jízda s naprosto nářezovým začátkem, ale poněkud uspěchaným koncem. See velice hezkým způsobem propojuje motivy přeživších lidí, kteří žijí ve stylu indiánských kmenů, s motivy světa 21. století, ze kterého zbyla už jen hromada sutin a prachu. Jestli se tomu seriálu ale fakt něco povedlo, jsou to právě postavy. Ať už mluvíme badass slepém Khal Drogovi, který se nakonec o hlavní roli dělil s více lidmi, extrémně sympatickou Bow Lion, kterou jsem si musel dát na titulní fotku, nebo i hrozivé padouchy jako charismatický Tamacti Jun a ona hráblá Královna, každá z těchto postav je svým unikátním způsobem zajímavá, přičemž divák si tak snadno najde oblíbence. Velká škoda, že posledních pár epizod začalo trochu moc tlačit na pilu, v rámci čehož se některé postavy chovaly poněkud nelogicky, plus onen do té doby slušný rytmus příběhu se změnil v menší uspěchaný chaos. Obzvlášť poslední epizoda mi přišla, jako kdyby tvůrci přeskočili celou jednu velkou dějovou linku. Celkově ale zábavná a velice hezky natočená podívaná. Má to vlastně podobný vibe jako Walking Dead (post apo konverzačka s občasnými boji). A ty souboje poslepu byla jedna velká audiovizuální lahůdka. Na druhou sérii jsem moc zvědavej. Lepší 4*(15.2.2020)

Řemeslně dobře odvedená práce a investované peníze jsou znát. O tom žádná. Líbil se mi samotný námět i vykreslení postapokalyptického světa, takže spokojenost vládne i v tomto ohledu. Akce, pokud na ní došlo, měla říz a byla správně krvavá a ačkoliv mě občas štvalo, že v jedné chvíli bojující jakoby disponovali dardevilovským sonarem a v té druhé se spoléhali výhradně na sluch, bavil jsem se solidně. A nakonec měli tvůrci šťastnou ruku i co se obsazení týče. Momoa tu vedle neodmyslitelného bitkování ukázal, že umí i hrát a Sylvia Hoeks byla v roli královny vynikající. Bohužel všechna tahle pozitiva se filmařům nepodařila využít. Příběh sám je triviální a předvídatelný. Nějaké vybočení vlastně přijde až v závěrečném díle a to je málo. Všechno se strašně táhne. Ono by tolik nevadilo, že jde vlastně jen o to dostat se z bodu A do bodu B, ale to by se na té cestě muselo něco dít. Občas se sice zableskne na lepší časy, ale především se tu chodí a pateticky žvaní. Díky tomu bijí do očí nelogičnosti, kterých tu člověk najde víc, než by bylo milé a nemusí se ani moc snažit. Škoda. Každopádně budu doufat, že v příští sérii se podaří vychytat všechny mouchy, protože se zdá, že by mohla a měla být dějově zajímavější. 60%(14.12.2019)

• Houbiczska

Tak tohle byl obrovský přešlap a fail roku od Applu. Příběh je neskutečně uspěchaný a nedá se do osmi dílů narvat ani náhodou, a tak to nemá hlavu ani patu, všechno je moc hrr a ve výsledku to působí strašně špatně. Samotný koncept je hodně neuvěřitelný, a to i přesto, že je to "scifi", věci prostě nedávají smysl. Chování postav je mnohdy nesmyslné a někdy až úplně absurdně dementní. Co se týká akce, tak jí až tak moc není, a když už je, tak je dokola ohraná a opakuje se, zbytek je víceméně jenom ukecanost postav. Vizuál byl dobrý, herecké výkony průměrné a scénář příšerný. V posledním díle se děj snad ani nemohl stát předvídatelnějším a náběh na druhou sérii mě absolutně nezajímá a vynechám ji. Důkaz, že 100% trailer neznamená 100% film a za mě je tohle ztráta času...(9.12.2019)

Tohle se moc nepovedlo a dle mého názoru bude 2.série naprosto zbytečná. Nápad dobrý, ale ale ale...40%(16.12.2019)

Tak tenhle postapo serošek se Applu povedl a pro Jasona Momou životní role, ten hromotluk tu nejen předvádí své svaly a akční dovednosti, ale i city a emoce, ten chlap tu doopravdy HRAJE!! Když se k tomu přidá originální zápletka a výborně stylizovaný postapo svět je o úspěch postaráno. Jen mně přišel rozjezd v prvních dvou dílech trošku pomalý, ale od třetího dílu už to chytlo správný tempo a jsem opravdu zvědavej jak to bude pokračovat.(26.12.2019)

první řada spokojenost.Má to svoje mouchy,nicméně bohatě je vynahrazuje skvělý vizuál,výprava a příběh,který dovede překvapit.No a samozřejmě Jason Momoa je ten správný drsoň a některé akční scény strčí do kapsy i slavnější seriálové sourozence.Fungování světa slepých asi nemá moc cenu rozebírat,protože nikdo neví jak by v téhle situaci fungovaly ostatní smysly po stovkách let beze zraku.Apple svojí prvotinou rozhodně uspěl...80%(9.12.2019)

Když Apple spouštěl svoje vlastní formáty, vypadalo v celku nadějně. Drama show z dnešní doby, alternativní minulost a post-apo budoucnost. První případ se stal časem silným dílem a asi budoucí vlajkovou lodí, druhé nestalo za zhlédnutí druhého dílu (i když možnost zlepšení tam stále je) a to druhé po velkém potenciálu u něj i skončilo. See mělo nějaký svůj příběh, který byl tajemný a tajemným docela dost i zůstal. A hlavně dost bez pointu, smyslu a nějakého posunu vpřed. Vtáhnutí do příběhu na začátku je asi stejně nezáživné jako na konci. I váš sýr na margarittě je napínavější než toto. Finančně jeden z nejnáročnějších projektů roku 2019, který se v dost věcech jenom ukázal jako vyhazovka do kanálu. O to je smutnější, že za seriále stojí docela kreativní a inteligentní lidi. Tím, to celé asi končí. Druhá série mě asi silně mime.(17.1.2020)

Dobře. Famózní příběh, ponurá atmosféra, antiutopická budoucnost. Nápad je to skvělý a ano, i obsazení je i přes neznámost jmen padnoucí. Jasona si pravděpodobně oblíbila valná většina jako drsňáka se zlatým srdcem už po boku Daenerys Targaryen, kde sice zastal podstatnou úlohu, ale rozhodně ne hlavní. V See je tomu naopak. A hlavní role mu sedla. Je dobrý. Příběh zasazený do drsného prostředí se nesnaží tvářit se přátelsky a tomu navzdory bude díl za dílem váš nejlepší kamarád. Do postav se hodně rychle vžijete, začnete jim věřit, doufat, fandit jim. Příroda je perfektně graficky zpracovaná a promyšlenost žití bez jednoho z hlavních smyslů je místy na nobelovku. Rozhodně doporučuji všem. S dnešní dobou tvůrci drží krok a zcela určitě ještě překvapí.(19.12.2019)

Momoa je zvire,dobytek,reznik...cokoliv chces..highlight serialu je v 1epizode fight, 3epizoda fight a 8epizoda fight...to vsechno kolem tak nejak plyne a dobre se na to kouka..ale kurva ty bitky sou fakt narez..hlavne 3dil jak to tam rozmrda je fakt top..seru ztoho a chtel bych dalsi serku..apple docela slape se serialama..tak uvidime.. cetcet !!(22.12.2019)

první řada: tedy očekávání rozhodně naplněno nebylo. Vše stojí a padá na retardovaném scénáři a neschopnosti prodat věrohodně děj který se odehrává v období 17ti let (nestárnoucí postavy - respektive některé ano, některé ne - normál). Celkově zcela vyprchala pointa děje a "zvraty" jsou v duchu trapných pokusů (kdy stejně víme, že jde jen o drama pro drama) a nelogických rozhodnutí postav (samozřejmě jen proto, že došla fantazie jak pokračovat, tak se točíme v kruzích). Obrovský potenciál promrhaný pěti idioty, kteří (minimálně v polovině případů) se s prací na seriálu už setkali = nepochopíte.(11.12.2019)

• Arsenal83

Niekto natočí Star Trek a niekto má predstavu, že o 600 rokov tu bude znova pravek, šamani a babky bylinkárky. Nestotožňujem sa s tým, vôbec mi tá predstava nie je príjemná a ani trochu ma nezaujal seriál, kde sa mlátia predlhé minúty niekde v špinavom lese budzogáňmi.(23.5.2020)

Po první řadě... atraktivní námět, bezvadná výprava, ale zbytek to kazí. Svět nedrží pohromadě a scénář jakbysmet. Deus ex machiny a neuvěřitelné náhody 10x za díl. Facepalm 8x. Největší problém je, že slepci jednaj jako slepí pouze někdy a většinou, kdy to scénář vyžaduje, tak zase ne. Choděj rovně, držej se cest, vždy se trefí tam, kam zrovna jdou, při rozhovorech na sebe herci reagují, akorát se u toho snaží koukat do blba. Působí to strašlivě neuvěřitelně.(14.12.2019)

<< předchozí 1 2 3