Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

marien1039

Podle mě nejlépe natočená Lecterovka. Docela věrně se drží knižní předlohy. Edward Norton působí jako zkušený, ale ne přstárlý policajt typu Murtaugh ze smrtnonosné zbraně. Ralph Fiennes roli schizofrenika zahrál na výbornou, i když Hopkins samozřejmě vždycky povede hitparádu, i když je jen vedlejší postava :-) Oceňuju to, že film ani na chvíli neztratí náboj, stále se v něm něco dějě a postrádá trapné záběry typu - někdo se 10 sekund mocně kouká, aby pak srdceryvně a bojácně před vrahem mrknul, které se ve velkém množsví objevuji v Mlčení. Červený drak se s Mlčením nedá srovnat. ()

MG10

Ja to nechápem.. filmom, ktoré sú brutálne sračkoidné dávate kopec hviezdičiek a filmu, ktorý je dve hodiny popretkávaný napätím, podporený výborným hereckým obsadením (počnúc Hannibalom a končiac novinárom), dáte v priemere 75%? Veď tu sa všetok selský rozum na Zemi musí zastaviť. Ja som sa počas pozerania bál ísť aj na záchod, takú malú riťku som z tohto filmu mal. A nechápem, prečo považuje väčšina prispievateľov za povinnosť porovnať film s Hannibalom alebo s Mlčaním jahniat... ??? Veď je to úplne samostatný film. Milé dámi a páni, dúfam, že po hodnotení tohto filmu skočíte ohodnotiť Beverly Hills 90210 a dáte mu 5 hviezdičiek zo sentimentu. Viem, že hodnotenie každého člena ČSFD je jeho subjektívna vec, takisto ako moje hodnotenie... Ale ja si zas subjektívne myslím, že ste banda imbecilov. Nehovorím, že všetci, ale väčšina. Cmuk ()

macoslavek

výborný Fiennes zastiňuje Hopkinse i Nortona.. na první díl se navázat nepodařilo, tak s Red Dragonem vsadili na jinou kartu a dopadlo to (sice ne jehňátkovsky dobře, ale) prostě dobře. ()

Otan

Nenapíši nic nového,ale postavit mlčení jehňátek 3 na A.Hopkinsovi a myslet si ,že to bude super je fakt omyl.Film po chvíli začne tak nějak přešlapovat na místě a tak nějak slabě i končí.Myslím že další pokračování už nebudou a to je dobře i když pozdě.48% ()

Miulka

Po mdlém druhém dílu tu máme opět Hannibala kanibala, kterého milujeme. Herecké výkony jsou vynikající. Hlavně postava draka a jeho slepé přítelkyně. Film mě bavil a držel napětí,ale něco tomu chybělo.. První scéna byla dokonalá, aneb jak očistit filharmonii o špatného hudebníka. Bon Appétit! 80% ()

Pythonator

Hannibal potřetí, dějově poprvé a kvalitativně poslední. Úvodní scéna Hannibalova odhalení je mrazivě dokonalá, ale pak už to jde pomalu z kopce. Na druhou stranu, konec je taky perfektní. Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Harvey Keitel i Emily Watson jsou všichni na jedničku, takže obsazení dokonalé. Ovšem ta režie někde pokulhává nebo je to dáno námětem, který prostě není tak zajímavý, což je moje domněnka, protože jsem to nečetl. ()

kodwin

Docela dobrý. Všem je jasné, že na Jehňátka Drak nemá, ale je potřeba vidět, že to je nedosažitelná meta pro všechny thrillery. Moc se mi líbil motiv se slepou dívkou, kterou Watson zahrála tak fantasticky, že jsem chvíli uvažoval o pěti hvězdách. Ale určité nejasnosti v dějové lince a některé okopírované motivy z Jehňátek, které tady vůbec nevyzněly, mě nutí hodnocení snížit. Celá trilogie je dost nevyrovnaná, ale Červený drak své kouzlo má, na rozdíl od Hannibala. ()

pop.z.pop

No dostat do jednoho filmu Hopkinse, Nortona, Fiennese, Seymoure Hoffmana, Emily Watson a udělat z toho takovou nemastnou neslanou žblebtaninu, to už je opravdu k zamyšlení :/ ()

IlMagnifico

Červenému drakovi se po většinu stopáže daří tvářit se jako něco, čím není. Díky řádně husté atmosféře a výkonům Nortona a Fiennese evokuje dojem děje i na hluchých místech, až do závěrečných titulků drží diváka v domnění, že zde dr. Hannibal Lecter hraje nějakou výraznější úlohu, a dokonce i nějaké to napětí umí sem tam navodit… Bohužel, pravá tvář snímku se odhaluje až v posledních minutách. Dolarhydeova knižní předlohou nepodepřená (a ne příliš logická) inscenace smrti totiž dovede svou prvoplánovostí a povrchností falešný dobrý dojem zcela podkopat. Minimálně mně tedy nedovoluje – ačkoliv bych si to velice přál – jít s hodnocením nad tři hvězdičky… Velká, velká škoda. ()

dynamyt1

Nepříliš vydařené pokračování vyprávění příběhu o Hannibalovi kanibalovi Lecterovi. Je to klasická samovykrádačka, přitom by stačilo, kdyby se jednotlivým charakterům dala větší péče, maličko se zapracovalo na představení jejich minulosti, ale nemyslím tím zrovna doktora Lectera (jeho příběh je takřka navíc), připadá mi to scénáristicky dost odfláklé. Mimo to jsou ale jednotlivé herecké výkony parádní, jen je škoda, že nefungují dohromady. ()

Royaldell

Tohle MILUJU. Je to lehký,když spojíte Anthonyho Hopkinse,Ralpha Fiennese,Edwarda Nortona,Philipa Seymoura Hoffmana a Emily Watson,MUSÍ vám zkrátka vzniknout skvělý film. ()

cist

Tu hvězdičku navíc dávám jen za obsazení. Scénář je zaplavenej zbytečnejma postavama, který mají strašně plytký motivy, režie skáče od jednoho k druhýmu, nemotivuje herce a celý je to jakýsi triviální. A přitom nápad by tam byl. ()

Yamatosan

Ten film není zdaleka tak špatný, jakou má pověst, ale něco tam je špatně. Většinou se to svádí na nevýraznost Retnerovy režie, za mě je ale největší slabinou výkon Nortona - opravdu nepamatuji film, kde by byl tak nevýrazný, nudný. Mnozí jiní přitom hrají velmi dobře, a Fiennes je naprosto excelentní. ()

Feacher

Vůbec nechápu, jak jsem mohl před několika lety při sledování filmů s Hannibalem opomenout zhlédnout tento film. S hrůzou jsem zjistil, že ho nemám ohodnocený a upřímně mi ani 90% filmu vůbec nic nepřipomínalo. Buď mám fakt mizernou paměť nebo se mi některé části spojily s jinými filmy a skutečně jsem na tento zapomněl. Každopádně docela fajn film, líbí se mi tyto filmy, které se vrací v čase, ale zachovávají místa a postavy. Zajímavý příběh, skvěle zahráno, dávám v trilogii celkem pochopitelné a očekávatelné druhé místo! ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami