Dokud jsi se mnou

• USA I Still Believe (více)
Trailer 2

Film vychází ze života současného amerického zpěváka a skladatele křesťanské hudby Jeremy Campa a jeho první manželky Melissy, které diagnostikovali rakovinu krátce předtím než uzavřeli manželství... V září 1999 odjíždí Jeremy Camp (K.J. Apa) z Indiany na Calvary Chapel College v Murrietě v Kalifornii. V noci po příjezdu jde na koncert kanadské křesťanské skupiny Kry a seznámí se se zpěvákem Jean-Lucem LaJoie (Nathan Parsons). Oba se rychle spřátelí. Po koncertě se Jeremy setkává s Melissou Henningovou (Britt Robertson), spolužačkou z jeho školy a přítelkyní Jean-Luca. Jeremy s Melissou si padnou do oka a svým citům nedokážou zabránit. To způsobí mezi mladými muži roztržku. Melissa ale nechce zklamat Jeana-Luca. Jeremy se vrací na vánoční prázdniny za rodinou do  Indiany. Několik dní po Vánocích mu zatelefonuje Jean-Luc, že Melissa je nemocná, a žádá Jeremyho, aby se vrátil do Kalifornie. Bude to pro všechny těžká zkouška… (JOJ Cinema)

Trailer 2

Arsenal83

Britt Robertson sa stáva celkom zárukou, že na obrazovkách uvidíme film, ktorý je tak príjemne romantický, miestami vtipný a nie zbytočne presladený. Spomeniem len filmy ako The First Time, Najdlhšia jazda, ale aj Psia duša. Toto je skutočný príbeh chlapca, kresťanskej hudobnej hviezdy Jeremy Campa, a tak mnohým určite progresívne naskočia varovné svetlá a budú sekať podhodnotenia, len aby ukázali, aki sú cool antipánbičkári. Ale mýlia sa. Film je nielen o viere (aj to zväčša až vo finálnej fáze filmu), ale aj o hľadaní nádeje, o ceste ako sa vysporiadať s nástrahami života, že všetko sa dá prekonať, že sa netreba poddať. Chémia medzi hlavným párom tu bola evidentná, bodaj by aj nie, keď tí dvaja spolu randia aj v skutočnosti. Skutočný príbeh o láske,ktorý z mnohých vyžmýka slzy, ale myslím, že nie umelo ani prvoplánovo. Kto nepozná príbeh vopred, tak toho to môže aj zasiahnuť. Takže vraj "ždímačka"? Áno, ale uveriteľná. Podľa mňa je to silná osobná výpoveď. ()

Rathalos

Drama natocena podla skutocnej udalosti a dalsi pribeh o umierani,ktoreho plusom je sympaticke herecke obsadenie,pekna hudba a ukazka toho,ze laska este existuje v tejto skazenej dobe,no je to prvykrat,co mi z oka nevypadla ani slza pri sledovani filmu tohto zanru,videl som uz kopec takychto zalezitosti,no nedojalo ma to,asi to bude aj tym,ze herec K.J.Apa ma velmi nepresvedcil svojim vykonom,neveril som mu,to co hral,pri porovnani napriklad s hercom Anselom Elgortom je to velky rozdiel,na neho mi stacil len pohlad,ked mal slzy v ociach a uz som ich mal aj ja,ale to je jedno,kazdy clovek to vidi inak,sto ludi,sto nazorov,ale pat hviezdiciek to urcite nebude,pardon,ale nemozem a este pochvala pre Britt Robertson,ta bola presvedciva az az...:-) ()

Borrtex

Životopisná emoční houpačka z reálného světa, plná naprosto dechberoucích přirozeně ztvárněných hereckých výkonů v obou hlavních rolích. Žádná povrchní záležitost, velice ojedinělý filmový případ z oblasti víry, který se zaměřuje na hlubší myšlenky smyslu života. Fantastická hudba, zpracování a příběh, který vás svými momenty ze srdce rozesměje, dojme i povzbudí k zamyšlení. Fakt, že film vypráví skutečnou životní událost nahání husí kůži a spoustu otázek, které zůstanou už nejspíše navždy nezodpovězeny. ~ We paint with brushes... He paints with a billion stars and a trillion galaxies. ~ ()

vydumnica

Jeeeej tesim sa, ze este v kinach premietaju aj taketo pekne krestanske filmy. I Still Believe je skutocny pribeh, romanticky a zaroven hudobny film s krestanskou tematikou. Mam velmi rada skutocne pribehy, ktore cloveka inspiruju. Tiez si rada pozriem pekny romanticky film, hudba a tema Boh su este peknym bonusom k tomu, aj ked krestansky rock nie je zrovna moj zaner. Britt Robertson zvladla svoju rolu na vybornu, okrem toho vo svojej 30ke stale vyzera na 20. Velmi ma potesila aj moja milovana Shania Twain ako Jeremyho matka, ale mohli jej dat trosicku viac priestoru a keby si tam zaspievala duet so svojim filmovym synom, mozno by som este zvysila hodnotenie. Film neposobi originalne, to je pravda, uz tu bolo tolko podobnych filmov, ale ide o skutocny osud, skutocny pribeh a nie je zivot kazdeho cloveka originalny? Mne tento film velmi pripomina A Walk to Remember s Mandy Moore, kedysi davno to bola moja srdcovka a videla som ho viackrat. Pekny zazitok v kine a ano, davam 4*. Nehodnotim len kvalitu filmu, ale beriem do uvahy aj to, co vo mne dany film vyvola, ake pocity...takze dajme tomu 75% (Cineplex Mannheim). ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $9,868,521Tržby Celosvetovo $11,502,842▐ Dosť smutný príbeh o nádeji, ktorá sa takmer vyplní, kresťanské motívy mi to skôr narúšajú než nejak nadchnú svojou ako že hĺbkou, modlime sa, za lepšie filmy, ach. /55%/ ()

• Spolurežisér Jon Erwin o filme povedal: "Film sa zaoberá otázkou, prečo Boh dopúšťa utrpenie... Myslím, že toľkokrát zabúdame, že v ťažkých veciach, ktorými prechádzame, je krása, zmysel a zmysel. A že niekedy Boh používa tieto veci viac ako dobré veci, ktoré sa dejú, aby nás formoval, formoval a dal nám svoj hlas. Je to príbeh lásky, ako to Boh zamýšľal, medzi týmito dvoma ľuďmi a Bohom a medzi týmito dvoma ľuďmi navzájom." (Arsenal83)
  • Skutočný Jeremy Camp (KJ Apa) má staršiu sestru a dvoch mladších bratov. Vo filme ich však nikde nevidno ani nie sú spomenutí. (Arsenal83)