Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Marquis

Pamatuju jak běžel tuším v roce 1987 večer v TV. To byl každý týden svátek. Potom ještě běžel v Magionu. Nejlepší Robin. ()

DooFooS

Ja hrál ve třídě vždycky Nasira, tedy než se k nám přistěhovala Veronika a za pomoci dvou dřevěných klacků mi nevysvětlila, že mi to více bude slušet, jako řadový člen robinova klanu... Fuj to byla potupa. ()

p.i.t.b.u.l

Seriál mého dětství. Nezapomenutelný Michael Praed v nejlepším seriálu o zbojníkovi ze Sherwoodu. Nádherná atomsféra, ještě lepší hudba a skvělé herecké obsazení. A i po těch 20 letech se stejně na něj mohu kouknout znovu a znovu. 2 série s blonďatým Robinem Hoodem už mně tolik neoslovila, nicméně nebylo to špatné, ale Robin je prostě jen jeden. ()

route60

Robin Hood byl pro mě to nejlepší co v seriálové tvorbě televize dávala a ve škole jsme také o ničem jiném nemluvili a proto nechápu že ČT dala to zrůdné nové zpracováni které nesahá ani po paty této klasice. ()

Wolfface

Kouzlo Robina ze Sherwoodu v typově zajímavých rolích všech členů družiny a dokreslené majestátní romantikou skupiny Clannad.Mystical Forest. ()

brano82

Pre mňa najlepšie seriálové spracovanie Robina Hooda, to bol seriál môjho detstva. Skvelá ponurá a temná atmosféra. ()

nemer

Na dětské hrdiny se zkrátka nezapomíná :) Žádný další Robin Hood už v mých očích nebyl lepší (série s M. Praedem) Navíc točeno v době, kdy se ještě využíval typ herců ala "průměrný, normálně a realisticky vypadající člověk" (žádná plastická nebo přemaskovaná figurína), dnes by něco podobného nemělo šanci. Asi ani u diváka. ()

Gig

Dva dobrodružné historické seriály, které měly podobný základ se povedly v letech osmdesátých - Vilém Tell a Robin Hood. Zloděj v kápi (Rob in Hood) byl dřív, byl kvalitnější a měl výbornou hodbu. Michaela Preada coby Robina vystřídal časem jiný, který vlastně Robinem nebyl, ale mstil se jeho jménem a to Jasonem Connerym, synem staešího Robina - Seana Conneryho. Nicméně nic to neubralo na kvlitě tohoto výtečného seriálu. Setkáte se tady ze všemi "dobrými" i "zlými". Ale kdo je to vlastně dobrý? Richard Lví srdce je vlastně něco jako náš Jan Lucemburský. Taky si jde dovlasti jen pro prachy a jde zase bojovat. O vlast se moc nestará, jde mu o bojovníky. Ale všichni hp mají radši než bratra prince Jana. Wi, Tuck, Malá John taky nejsou černobílí. Navíc sympatická Marion... Do toho mýtické podoby, duch lesa Horn, čarodějové, křižácí, duchovno, Gosborn, Hugo.. Prostě vše co doba staré Anglie představuje... ()

J.Mayen

Ano starý dobrý Robin Úd, Který chudým bral a bohatým dával. Kdepak ty staré dobré časy jsou. Byl to první zpracování robina Hooda které jsem měl možnost kdy vidět, a další následující filmy nebo seriály jsem vždy musel srovnávat a taky jsem vždy kroutil hlavou jak je možné že ty nový robinové hoodove nevypadají tak jako ten starý. Tento seriál nasadil láčku opravdu hodně vysoko a já jsem se nedokázal s novými zpracováními smířit, i když zas tak špatné zpracování to nebylo. ()

papuchalk

Rád bych se na to někdy podíval znovu, ale stopáž dvou serií je celkem brutal. Kouknul jsem aspoň na poslední díl druhé série, kde Gisbernovci Robina konečně dostanou. Celý díl je honička na Robina, postupně dostávají jednoho kamaráda za druhým, až zůstane Robin sám jen s Marion a Muchem na kopci odkud se brání, ale šípy docházejí.. Jeho poslední bitva je snad dojemnější něž Poslední výstřel Vinnetoua. Pamatuju se, že mě to jako malýho celkem dostalo, ale taky překvapilo, že tím ještě film neskončil a dál pokračoval. Ta nejistota, jestli Robin přežil nebo ne, a kdo to uplně nakonci v kápi střelil hořící šíp do jezera??? Je to kurva obživlej Robin nebo jeho duch? Výborná temná hudba, a ten les, to je opravdu zarostlá neproniknutelná džungle. Na třetí serii jsem však už nikdy nekoukal, protože jsem ani nevěděl, že další díly existujou. ()

ZeldaZ

Nepřekonatelná legenda v oboru Robin Hood! Nelze zapomenout na jednotlivé postavy Robina, Tucka, Willa, lady Marion, stejně jako na Lesního boha, templáře, vyvolávání Satana, zbroje anglických vojáků. Vynikající atmosféra! ()

Sekel

Moje nejoblibenejsi zpracovani hoodovske legendy i kdyz hodne fantasmagoricke a misty k smichu a Michael Praed vypada jak holka, stale ma vybornou atmosferu. ()

Trinculo

Zápletky jak z DnD. Občas naivní souboje, ale vynikající atmosféra. Mystika, vlkodlaci, vtipné duo záporáku a něco málo "living history". Oproti pozdějším zpracováním naprosto výborné až geniální. ()

cici24

Podle mě Robin Hood vypadal tak jak ho nám v tomto seriálu líčí. Charismatický a udatný to bodrý rek:-))) ()

DeadRover

Člověk-Bůh Herm se zeptá: "Co pojí lovce se štvanou zvěří?" A Robin to naštěstí ví ... Jinak by křehoučká, jemňoučká, miloučká, štíhlounká Marion skončila jako oběť barona-čaroděje de Bellem? (tak nějak přibližně začíná boj světla a temnoty v prvních dílech kouzelného seriálu, je to už něco let zpátky, tak sám sobě promíjím možné nepřesnosti). Do toho stylová, vytříbená hudba irských Clannadů. Motiv Mariony mě opravdu dojímal a dojímá i dnes ... nádhera ... Sherwood ... Albion ... Nazir ... Stonehenge ... Nottingham ... Já za mlada ... ()

aannemer

Milé pohlazení u srdce i po tolika letech, kdy jako mladíček jsem to přímo hltal ještě u černobílé televizní obrazovky. Škoda jen, že tehdy to televize neodvysílala celé. Několik dalších epizod jsem pak viděl ještě na Polákách a přišly mi také velmi dobré. ()

Czudas

Napínavé, skvělá hudba, romantika - seriál mého dětství. Robin jak se patří - zbojník jako vyšitý, měl jsem k čemu vzhlížet. ()

Standey

Asi se na to dívám hodně nostalgicky a proto přihmouřím oko nad všemi nedostatky, které po opětovném schlédnutí vypluly na povrch, ale pro mě je tohle jednoznačně nejlepší ztvárnění legendy jménem Robin Hood. Ještě teď si živě vzpomínám, že jsme jako děti běhali po lese s luky a šípy inspirováni tímto skvělým seriálem, který běžel každý čtvrtek v Magionu. Krásné a nostalgické vzpomínky mě nutí dát téměř plný počet. ()

Jensy

Už je to dlouho, ale jednak morální odkaz seriálu - uvěřitelné - bohatým bral a chudým dával. Pak mystické sepětí Robina s lesem, které tvořilo nezapomenutelnou atmosféru. ()