Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge

• Velká Británie Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge
Trailer

V Japonsku je velmistr Hanzo Hasashi na cestě domů, když ho přepadnou v modrém oblečení ninjové. Do jednoho zemřou, když Hanzo zjistí, že tito bojovníci, náležející ke kultu Lin Kuei, zavraždili jeho žáky a ženu. Žalem zkroušený muž se vydává na krvavou cestu odplaty, která skončí až u velmistra Sub-Zera, který Hanza zabije. Čaroděj Quan Chi však dává mrtvému Hanzovi druhou šanci, který vzápětí přijímá novou identitu – stává se z něj Scorpion. (C0r0ner)

Trailer

novoten

Přehnaně krvavé, místy zkratkovité, béčkové v každém dialogu. Jinými slovy to nejlepší, co kdy ve filmovém či seriálovém světě vzniklo k tématu legendárního věčného turnaje. Liu Kang už si hlavní role užil dost (a pořád zůstává v čele hlavní party), takže je jedině dobře, že pozornost dostali i ostatní, navíc v příběhu, který respektuje základní mytologii a zároveň umí funkčně odbočit. Nezasvěcení dostanou podívanou, která neuhýbá, na příznivce se sympaticky pomrkává co pět minut, v nejkrvavějších momentech se cituje vše od klasické jedničky až po nejnovější přírůstky - zkrátka vyvážená a svižná jízda, která přináší přesně to, co dlouhý cheesy název slibuje. Příště bych se ale nebál podívat do úplně jiného časového období, obzvlášť Kung Laovi by film slušel náramně. ()

korbitch22

Prakticky animovaný remake prvního dílu od Andersona, akorát se zapojením prakticky veškerých postav (aspoň se statickou či cameo účastí) jiným výběrem soupeřů proti sobě a zaměřením na postavu Hanza Hashasiho alias Škorpiona a jeho pomsty. Všemu jednoznačně vévodí Johnny Cage a jeho neskutečný hlášky,asi 10x sem vyprsknul smíchy. Příběh je super, ale je strašně krátký. Tenhle film by zvládnul minimálně 100 minut nebo klidně dvě i tři pokračování. Tuny krve, prasklých kostí a lebek, utrhaných končetin a brutální černý humor. Nebýt akce zbytečně trhaná a kdyby jí nechali přirozený animovaný průběh, z fleku bych tomu jebnul plnej počet. ''Jsem herec, jasný? Nejsem Tom Cruise, kaskadérský sračky nechávám kaskadérům''.75%. ()

SonGokussj

Připadá mi, jako by bylo vytvořeno fanoušky pro fanoušky. Na nic víc si to nehraje :-) Příznivci herní série ocení prakticky vše, co uvidí. Krásná drastická story. Jediné, co mně osobně se nelíbilo, byly přehnané X-ray efekty z posledních pár her. Ve hrách to dávalo smysl, zde mi přišlo zbytečné. Ale je to jen osobní výtka, nic, co by kazilo celkový zážitek. Come over here! 85 % ()

filmmovier

Jsem neherní fanoušek, ale první filmový Mortal Kombat s Lambertem totálně žeru, protože je to totálně boží. A teď totálmě žeru i tenhle boží animák, protože i tohle je fantastická rubačka, neskutečná zábava s naprosto parádní akci, atmosférou, postavami, parádní mytologií i nějakou tou krví. A vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo delší, protože ta atmosféra je fakt boží. Tohle je prostě super věc. Hry nehraju (žádné) a ani nikdy hrát nebudu, ale k tomuhle se určitě budu velmi rád vracet. Doufám v animované pokračování, protože ten konec je totální žrádlo! Jsem tak nějak nadšen. 85%. ()

BMAJTZ

Je docela zajímavé kouknout na tenhle animák hned po nové hrané verzi z roku 2021. Nejsem znalcem příběhu her, ale obě zmíněné filmové verze mají ten příběh docela hodně podobný a nutno podotknout, že animovaná verze je značně poutavější. Jasně ani v jedné verzi není čas na nějaké hluboké prokreslení postav a jde se prostě na věc, ale animák to bere z trošku jiné perspektivy a prostě se na to lépe kouká. ()

• Tvorca hernej série Mortal Kombat Ed Boon bol počas produkcie filmu prizvaný ako konzultant. (MikaelSVK)
  • Když se starý palác zhroutí po boji s Johnnym Cagem, ohlíží se zpět a říká: „Toasty.“ To je odkaz na easter egg, který byl poprvé představen ve videohře „Mortal Kombat II“. (LUKICKK)
  • Prvý animovaný a aj celkovo prvý film zo série Mortal Kombat, ktorý získal hodnotenie R. (MikaelSVK)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)