Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge

• Velká Británie Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge

V Japonsku je velmistr Hanzo Hasashi na cestě domů, když ho přepadnou v modrém oblečení ninjové. Do jednoho zemřou, když Hanzo zjistí, že tito bojovníci, náležející ke kultu Lin Kuei, zavraždili jeho žáky a ženu. Žalem zkroušený muž se vydává na krvavou cestu odplaty, která skončí až u velmistra Sub-Zera, který Hanza zabije. Čaroděj Quan Chi však dává mrtvému Hanzovi druhou šanci, který vzápětí přijímá novou identitu – stává se z něj Scorpion. (C0r0ner)

agentmiky

Nejsem asi takovým fanouškem herní série MK, ale na druhou stranu postavy znám, takže mě zajímalo, jak se popasují s animovaným příběhem zasazeným do tohoto světa......Film se zaměřuje asi na tu přímo nejzajímavější postavu, tedy Škorpiona, a rozpracovává jeho životní linku....Začátek dost smutný, hlavně zde film vykládá bez skrupulí své karty na stůl...Tady se nebude jednat o zábavu pro dětské publikum, tady se sází na profláklé fatalitky a hektolitry krve, kdy si pořád někdo vyrvává páteř z těla..Za sebe mohu bezpochybně říct, že tak brutální lázeň jsem na poli animáků doposud nezažil, DC filmečky jsou ve srovnání s tímto slabý čajíček. Samotná příběhová linka mě v rámci možností pobavila, přiblížila mi nějaký background k ostatním herním charakterům, no a akcí se zde taktéž vůbec nešetřilo. Nečekal jsem to, ale jsem klidně pro pokračování, závěr s otevřeným koncem se k tomu přímo nabízí. Za mě dávám 75 % ()

H34D

Jednoduché zábavné béčko. Líbí se mi, jak těží ze známých reálií her i předchozích filmů, částečně příběh kopíruje, ale zavčasu odbočí svou cestou. Animace je vcelku ok, souboje sice nejsou tak působivé jako v hrané verzi, ale za to má větší prostor nadsázka. Myslím, že kdo nečeká mnoho, nemůže být zklamán. Osobně už se těším na pokračování. 7/10 ()

Junglista

Kdo se alespoň základně orientuje v MK světě, tak si bude chrochtat. Animace je fajn (i když mohla být trošku plynulejší), krvavost je minimálně na úrovni MK9 (stejně jako X-Ray útoky) a příběh nijak nevybočuje z kvalit těch herních - to asi není zrovna pochvala, ale nějakou hlubokomyslnou zábavu asi od tohoto nikdo neočekává, že? Doufám, že v dalších filmech se objeví více postav a že Sonya si bude trochu podobnější, tady vypadala jak poloviční chlap. Ale jinak spokojenost. "Get over heeere!" :-) ()

cjmafia

Pěkný návrat do dětství, kdy jsem sjížděl filmy, seriál a házel dvacky do automatu, abych si zapařil. Příběh je vesměs stejný jako ve filmu. S tím rozdílem, že tu máme navíc škorpionovou pomstu, která je naprosto skvělá. A navrch to co každý fanoušek hry očekává a to pořádnou porci brutality. Šup sem s dvojkou!!! ()

novoten

Přehnaně krvavé, místy zkratkovité, béčkové v každém dialogu. Jinými slovy to nejlepší, co kdy ve filmovém či seriálovém světě vzniklo k tématu legendárního věčného turnaje. Liu Kang už si hlavní role užil dost (a pořád zůstává v čele hlavní party), takže je jedině dobře, že pozornost dostali i ostatní, navíc v příběhu, který respektuje základní mytologii a zároveň umí funkčně odbočit. Nezasvěcení dostanou podívanou, která neuhýbá, na příznivce se sympaticky pomrkává co pět minut, v nejkrvavějších momentech se cituje vše od klasické jedničky až po nejnovější přírůstky - zkrátka vyvážená a svižná jízda, která přináší přesně to, co dlouhý cheesy název slibuje. Příště bych se ale nebál podívat do úplně jiného časového období, obzvlášť Kung Laovi by film slušel náramně. ()

• Tvorca hernej série Mortal Kombat Ed Boon bol počas produkcie filmu prizvaný ako konzultant. (MikaelSVK)
  • V rezidenci Johnnyho Cage je k vidění plakát „Ninja Mime“. (LUKICKK)
  • Johnny Cage se ptá okřídlené jednooké dámy na biopotraviny, která na něj potom zavrčí. Tato dáma je upírská stíhačka Nitara. (LUKICKK)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD