Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

MikO_NR_1909

Nadviazať na Silence of the Lambs je nemožné. Čiže čiastočne oceňujem to, že sa film uberá iným smerom. Lenže práve to akoby tvorcovia nevystihli a kúzlo pominulo. ()

Vojcl

Vcelku obstojné pokračování výtečného hororu Mlčení jehňátek. Příběh je tentokrát trochu slabší, postrádá onu napjatou atmosféru z prvního dílu a nahrazuje ji někdy dost nechutnými věcmi (scéna s mozkem),což u psychologického hororu není moc velké plus.. Výborná režie Ridley Scotta a herecké výkony naštěstí film utáhnou, takže se opět můžeme těšit na brilantní podívanou.. Anthony Hopkins opět exceluje v roli vyšinutého, leč nesmírně charismatického kanibala a Julianne Moore si myslím nahradila Jodie Fosterovou více než skvěle.. ()

numi

Kdepak, tohle není vůbec špatný film. Ba dokonce šlape svému předchůdci v mnohém na paty. Nechutnosti, které tento snímek ve své době ukazoval, po čase přestaly být až tak nechutné, protože už jsme si zvykli i na horší věci, takže tenhle film navíc i zraje jako víno... Nádherná atmosféra božské Florencie, dokonalá Zimmerova hudba a ještě úchvatnější výkon Anthony Hopkinse tento snímek katapultují do nadprůměru. Pomalý a rozvláčný rozjezd skvěle parafrázuje situaci Hannibala Lectera. Čím více se smyčka kolem něj utahuje, tím větší spád film získává. Vyvrcholení má tento snímek celkem tři. Prvním je balkónová scéna po Hannibalově přednášce, druhým opera a třetím věčeře na rozloučenou. Ta poslední bohužel spíše v záporném slova smyslu. Ridley Scott ve Vetřelci vybudoval atmosféru na tom, že nebezpečí neukázal přímo. Tady to zkusil naopak a vyšlo mu to taky. Ne na jedničku, ale stydět se určitě nemusí. [listopad 2005] ()

Macejko

V príručke "Pľujeme na klasiky" si Hannibal svoju kapitolu bezpochyby obháji. S výnimkou znetvoreného Garyho Oldmana je v ňom všetko dokonale nudné až otravné, Julianne Moore nesiahe Fosterke ani po členky a Anthony Hopkins sa síce snaží, ale lecterovskú iskru z Mlčania jahniat zo seba nevydoluje ani na sekundu. Z okúzľujúco mrazivého démona sa stal uhladený poprdaj na výlete v Taliansku. Už chýbala iba ľadvinka okolo pása. ()

erased

Trochu neférovému srovnání s Mlčením jehňátek se dá ztěží obránit, obě hlavní postavy zde přece jen až příliš okatě snaží napodobit své deset let staré vzory a autoři na kultovní film ještě okatěji odkazují, jenže to vypadá, jakoby všichni zúčastnění zapomněli, že se do stejné řeky nedá vlézt dvakrát. Proto je obyčejně má favoritka Jolianne Moore mdlá a nevýrazná, Hopkins i přes mnohem více prostoru nudnější, a atmosféra daleko řidší, protože v Ridleyho provedení jsem jejich vzájemnému laškování nevěřil ani zbla, naopak působilo málem jako obyčejná romance. Výše zmíněné naštěstí neplatí v závěrečné pasáži, kde servírování Raye Liotty triumfuje nebo se alespoň vyrovnává tomu nejlepšímu ze všech Harrisovských adaptací. A to samé se dá říct i o jakékoliv scéně s dokonale namaskovaným Masonem. ()

Wolodja

Jak jsem po tom, co jsem na tento film cetl vsude mozne jen hanu, pristupoval k tomuto dilu ponekud skepticky, skoro tak moc se mi to libilo. Napr. Moore jako agentka Sterling neni vubec spatna (i kdyz, pravda, uplne jina nez kdysi Jodie Foster), a ty sokujici sceny na konci mi prisly opravdu sokujici a rozhodne ne na efekt. Proste se IMHO jedna o vic nez dustojne porkracovani filmove klasiky. I kdyz nutno uznat, ze o chloupek slabsi. ()

Tony.cs

Sám říkám: "Neporovnávat s knihou!", ale trilogii o Lecterovi musím, protože knihy mě pohltily doslova a do písmene. Hannibal má jinou atmosféru než Mlčení jehňátek, jak si tu někteří stěžují. Ale musím říct, že se snaží věrně kopírovat atmosféru knihy a to se daří. Ale scénář je vzhledem k dokonalosti knihy celkem nejistý. Ani to mě ovšem nepřesvědčí ubrat. Plný počet za co nejvěrnější zpracování bravurního příběhu Thomase Harrise. Mrzí mě, že spousta lidí si myslí, že Hannibal a Červený drak jsou využívány jen jako dojné krávy. Ne! Jsou to jen další skvělé romány, nikoli pokračování vycucaná z prstu. Ale něco mě mrzí, a to, že filmaři mají až příliš rádi happyendy. Jediný film, který končí jako kniha je Mlčení jehňátek. V Červeném drakovi rozpáře Dollarhyde Willu Grahamovi obličej a ten přijde o ženu a stane se z něj opilec. V Hannibalovi se Starlingová stane Lecterovou "konkubínou". Drží ji na drogách a cestují spolu po světě. Filmy si vybrali cestu lepší pro diváka...P.S.: Bylo tu několikráte poukázáno na nechutné a drsné scény...ujišťuji vás, že být to věrné knižní předloze, tak je jich tu dvakrát tolik a dvakrát tak brutálních. ()

blackrain

Inteligentní psychopat si užívá života. Žije ve Florencii obklopen památkami. Dokonce vyučuje i historii. Stralingová zpackala akci a zmizela z očí vyšetřovat nový případ. Seznámí se jistým milionářem Vergerem, který je zohyzděný a neskrývaně touží po Lecterově smrti. Ještě se nám tu objevuje i další postava, která chce dostat Lectera - agent Pazzi. Na Lecterovo dopadení je vypsaná více než slušná odměna. Jde o tři miliony dolarů a ta je hodně lákavá. Mlčení jehňátek bylo ale mnohem lepší. Hannibalovi by neuškodila kratší stopáž a rychlejší tempo. ()

SarumanKo

Mlčaniu jahniat to síce stále nesiaha ani po päty, no Červenému drakovi sa prinajmenšom vyrovnáva. Oproti druhému spomínanému filmu vidím problém v hereckom obsadení, lebo kým Red Dragon mal sympatickýh hrdinov, v Hannibalovi exceluje jedine Anthony Hopkins. Ten je ako vždy dokonalý a dívať sa na jeho herectvo je pre moje oči najväčším potešením. A Ridley Scott sa ako režisér opäť nezaprel, aj do zdanlivo veľmi komorného príbehu totiž zakomponoval svoju výpravnosť a (možno trochu preháňam) epickosť. Talianske kulisy a niektoré nezabudnuteľné zimomriavkové scény (mozog, prasce, "Tak čo, črevá von alebo nie?"... a niekoľko ďalších) robia z Hannibala temnejší a atmosférou Mlčaniu jahniat viac podobný film, než to dokázal Červený drak. (70%) ()

kaylin

Ridley Scott prostě šlápnul vedle. Jonathan Demme nám ukázal, že všechno nestojí jen na skvělé postavě Lectera, ale i na tom, jak se ke snímku přistupuje jako k celku. Nestačí jen vzít celkem úchylné scény a přidat je do jalového příběhu, Jediné, co si pak budete pamatovat, jsou právě ty hnusné scény. Tohle není úplně dobře. Je to škoda. Alespoň já si z „Mlčení jehňátek“ pamatuji mnohem víc. Takhle se z kultu dělá obyčejný film. Ale on i „Červený drak“ ukázal, že nestačí mít Lectera jen v pozadí, chce to prostě něco víc. ()

Kaluž

Tohle je srdeční záležitost. Harris napsal úchvatnou studii o vzdělaném zločinci, Scott ji zrežíroval, okořenil větší špetkou násilí, a vypadl z toho výtečný thriller. K večeři si dám játra... ()

Remedy

Jako samostatný film by Hannibal (hlavně díky Scottově nápadité režii) určitě obstál lépe než jako pokračovatel Mlčení jehňátek. Nejvíc mi asi chyběly ty vězeňské rozhovory nezi Lecterem a Starlingovou, které jsem si v jedničce opravdu vychutnával. Hannibal je o dost akčnější, ale také mnohem méně napínavější pokračování než jeho předchůdce. Jednička měla vynikající scénář a průměrného režiséra, dvojka má podprůměrný scénář a vynikajícího režiséra - nicméně původní film vyhrává na plné čáře a to i přes nesporné herecké (ano, Hopkins je pořád stejně démonicky dokonalý) a režijní kvality (nádherné záběry Florencie a skvostná úvodní akční scéna). Julianne Moore byla OK, ale Jodie Foster se do své postavy ponořila mnohem hlouběji a působivěji. ()

movieband

V pokračování Mlčení jehňátek se znovu setkáváme s dr. Hannibalem Lecterem a agentkou FBI Clarice Starlingovou. Scottovi se tu povedla navodit místy až hororová atmosféra, které přidávala hudba od Hanse Zimmera. Z filmu jsem trochu zklamaný, ale zároveň sem aj potěšen, protože se mi to líbilo víc, než jeho předchůdce, ale ne na tolik, abych dával plný počet. Herecké obsazení mi bylo sympatické (dosazení Julianne Moore nebyla vůbec špatná volba) a Hopkins svou roli zase zvládl. Nevím proč, ale fascinuje mě, že to Hopkins dokáže tak chladně zahrát. Někoho takového. Film byl podle mě vcelku slušný, ale pro mě nijak extra výrazný v tom, abych se na něj někdy v budoucnu znovu podíval. Co se týče jídelníčku našeho doktora, tak ten by se dal rozdýchat, ale scéna s požitím vlastního mozku byla opravdu nechutná. No myslím, že můj žaludek zažil něco jako vlnu Tsunami, když to viděl. ()

Damiel

50 % - Julianne Moore fakt nemůžu a tenhle film zazdila hlavně ona. Po Jodie Foster je to fakt dost divná podívaná. ()

MATADOR

Pokračování Jehňátek se sice snaží minimálně vyrovnat svému předchůdci, Ridley se snažil, stejně tak Anthony, ale celé to působí poněkud strojeně a ač jsem se i jako divák snažil sebevíce, původnímu snímku se to nevyrovnalo. Škoda, potenciál tam rozhodně byl. ()

Aiax

Kdyby se o "umělecký" thriller pokusil někdo jiný, nejspíš by to dopadlo abysmálně, ale Ridley Scott je Pan režisér, takže vznikl skvělý film. Scénář sice není tak propracovaný jako u jedničky a Moore holt není Foster, ale amosféra je rozkošně mrazivá a úchylná a závěrečnou večeři považuji narozdíl od mnoha ostatních za naprostou špičku. Scott rulez. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu