Hrdinou tohoto brutálního akčního filmu je dobrý mimozemšťan, který se ukrývá v těle agenta FBI Lloyda Gallaghera. Ten na své pozemské misi musí zničit jinou mimozemskou bytost, která stále vniká do nových lidských těl a své nositele mění na agresivní šílence... (oficiální text distributora)

Goldbeater

Multižánrová střílečka s odporným mimozemským stvořením, které má rádo hudbu, holky, Ferrari a samozřejmě zabíjení. Je to nenápadná a nenáročná podívaná s dobrými herci, kteří toho ovšem nemají moc co hrát, protože jejich postavy jsou strašně ploché, což je největší problém tohoto filmu. Možná by neuškodilo přidat trochu víc komedie, jen s náznaky to The Hidden moc daleko nedotáhne. Ale dalo se to, vidím to někde mezi 3 a 4*. Místy mi to i trochu připomínalo filmy jako Věc a Anděl smrti. ()

mzss1

Na tomto nadprůměrném hororu mám rád staré, poctivé hororové prvky a celkem slušný příběh. I herecké obsazení bylo celke obstojné. Co mi vadilo, celkem pomalé, nudné tempo a sci-fi. Sci-fi prostě k hororu moc nepatří, to už musí být nějaká výjimka. Přesto slušná podívaná. Hodnotím na 66% = *** ()

kingik

Představte si, že se tenhle film svého času dostal do našich kin. Hravě si spočítáte kolik diváků bylo ochotných do téhle břečky investovat. Investovat do ní totiž nehodlali ani producenti a tak film podle toho vypadá. Výprava a vše kolem dohromady nemá větší hodnotu než 20 USD, ještě když kurz nepadal strmě dolů. Podle "nákladné" produkce vypadá i herecké obsazení. Kyle McLachlan a Michael Nouri opravdu nejsou bombastičtí herci a film svojí přítomností háží do televizně-seriálové roviny. Ovšem ze svých zdechlých úspor producenti vytasili pár babek navíc na tehdejší sexy idol Claudia Christian, která byla na filmu asi to nejdražší (a nejatraktivnější) a stála dolar a devadesát centů k tomu. Největší švanda byla, když se film pokusil o něco akčního. Dlouho jsem se tak nezasmál, když po scéně pobíhali dva agenti v nažehlených sakách a se zanícenými rypáky honili vetřelce. Námět určitě originální nebyl a lze v něm objevit zjevnou inspiraci ve scifi dílech staršího data, zvláště pak inspiraci klasickými béčkovými scifi opusy a to jak z filmových řad, tak i z početného zástupu literárních kousků. Na triky už v prasátku doláče nezbyly a tak film vypadá nedodělaně, tváří se nesmírně vážně a má hnusnou kameru respektive vizuál ze kterého vám bude na blití. Odpad jsem nedal jenom proto, že jsem se bavil nad tím, jak je to celé amatérsky až ubohoučce natočené, co taky čekat od fádního Jacka Sholdera, že, tváří se to sofistikovaně a ještě se to dočkalo pokračování. Laciné scifi po všech stránkách. Mé hodnocení: 20% ()

dr.horrible

Keď sa náhodou prestane strielať, prichádza na rad to pravé b-movie, s primitívnymi dialógmi a škôlkarskými hereckými výkonmi. Ja mám sračky rád, ale musia mať aspoň príbeh. ()

Jordan

úvodných 15 minút super a potom sa to už len vlečie do finále, ktoré je veľmi zlé; celkovo - priemer, zaujímavé možno ako jedna z úplne prvých roličiek pre 42-ročného dannyho treja (v poslednej tretine filmu hrá jedného z väzňov) a v poradí tretia filmová rola pre neherca kylea maclachlana a zároveň prvý film, ktorý nerobil s lynchom (po dune a blue velvet), ktorý ho objavil; efekty dobré, za tie tiež 1 hviezdička ()

Anderton

Akčné sci-fi kombinované s body hororom, čím sa dostávam k tomu, že by som radšej tento scenár videl v réžii Davida Cronenberga. Ten by z látky dokázal vyťažiť maximum a nemuseli by sme sledovať nekonečné prestrelky. Ale poteší brutalita, množstvo mŕtvol a nakoniec aj pointa, tá sa tvorcom vydarila a niekde v kútiku duše (alebo vďaka mimozemšťanovi v tele) mám menšiu výčitku, že nedávam štyri hviezdy. Mimochodom ide o esenciálnu osemdesiatkovú záležitosť, bohužiaľ ma s ňou nespája nostalgia, pretože som na film natrafil až 35 rokov po jej vzniku. 70% ()

Socrates

Přesně takhle má vypadat skvělá osmdesátková béčková scifárna. Není co vytknout, dokonce dochází i k pravidelnejm výměnám zásobníků zbraní! [90%] ()

Campbell

The Hidden je naprosto senzační béčko z 80 let, kterému nechybý prakticky nic co by béčko mělo mít, nějaká ta krev, super honičky, standartní příběh a neuvěřitelná zábava. A navíc hodně sympatickej MacLachlan, v roli hodného mimozešťana. No škoda že jsem to neviděl jako malý určitě bych se i bál, takhle zůstává ale i přesto velice výživná scifárna ()

WANDRWALL

Tenhle motiv, tedy že mimozemšťan se ukrývá v lidském těle, likviduje porůznu lidi, a mění jen jejich těla, tak už jsem viděl. Hrála ho přitažlivá žena - vamp. Jen to nebyl žádný dobrák a končí to vlastně tak, že ji nenajdou, takže se vnucuje další pokračování. Aby ovšem bylo zajímavé, tak musí film i gradovat, což mi nepřijde, že se zde děje. ()

Vitason

To si takhle přepínám kolem půlnoci kanály a skočí mi tam chlapík, který právě vyloupil banku a ujíždí v černém Ferrari, se kterým bez milosti sestřeluje lidi. Jiný film jsem tedy již nehledal a dobře jsem udělal. Tajemné zlo je klasické hororové béčko z let osmdesátých. Jenže já jsem Bé pozitivní a na podobné filmy se moc rád podívám... Záhadný mimozemšťan krade lidská těla, se kterými pak loupí, vraždí a moc rád jezdí ve Ferrari. Vesmírnému návštěvníkovi je v patách podivný policista v podání sympaťáka Kylea MacLachlana, který řídí *chvíle napětí* také Ferrari. Koncept je podobný Carpenterově Věci, kde mimozemšťan také mohl vypadat jako člověk, ale zde většinou víte do koho se mimozemšťan převtělil takže tím odpadá napětí a v momentě, kdy si mimozemšťan vybere striptérku za své příští tělo dokáže, že kluci z vesmíru mají jak dobrý vkus na auta tak i na ženy. Hudba se snaží za každou cenu podtrhovat strašidelnou atmosféru, ale není moc povedená a já bych jí dokonce označil za šílenou. Jedná se o celkem napínavý akční horor, který nevyděsí, tak jak by chtěl. ()

klerik

Béčkový horor oblečený do detektívneho trileru. Systém sťahovania "z tela do tela" síce neohúri, ale inak je to príjemný filmík s charizmatickým Kyleom MacLachlanom... ()

Chrustyn

Jedna z těch zapomenutých VHS béčkových klasik kombinující akci se sci-fi hororem. Je to roztomile hloupé a příležitostně i docela napínavé. ()

SOLOM.

Speciální efekty jsou velice dobře provedené a hlavně co se týká samotného monstra je vidět, že si na něm dost vyhráli. Vzhledem sice připomíná velkého mravence, ale má i několik chapadel, které si občas našli cestu ven. Prostředí se měnilo v tempu děje, který nabíral rychlý spád a až na několik momentů vůbec nenudil. Protože jak jsem podotkl na začátku, tak se tu střídala akčnost s komediálními prvky a jejich vzájemné propojení zvládli producenti dokonale, protože ani jedna nevyčnívá nad tou druhou. Takhle nějak si myslím, že by měl vypadat dobrý sci-fi horor. ()

eraserhead666

Osmdesátý léta, poldové, luxusní auťáky a podivný ZLOčinec. Ty vole, sci-fi horrorové Miami Vice je tady! Miluju osmdesátý léta a v tomhle filmu jsem si je fakt užil. Móda, hudba, oblečení, ženský. Wau. Kyle MacLachlan opět (vlastně v předstihu) coby agent FBI a zdá se, že zde si pozdějšího kultuvního Coopera docela osahal a vyzkoušel. Naprosto šukézní Claudia Christian, ty kozačky mě málem zabily!!!! Jen škoda, že to ke konci nenabírá moc na tempu a negraduje. Ten závěr je takový trochu suchý. Mohlo to trochu více přitlačit na pilu. Ale jinak hodně slušnej film, nijak si nestěžuji. ()

Bauer

Když sem tento film viděl asi před 8 lety, tak jsem z něj byl úplně vedle.Po čase jsem se k němu vrátil a bohužel to nadšení nějak vyprchalo.Ale věřím , že v roce 1987, to musel být hit.Film má neuvěřitelně hustou atmosféru, děsivou hudbu a celkem dobré herecké výkony i přesto , mi stačí když to tak na další 2 roky neuvidím. ()

5150

Viděl jsem to po x letech znovu a znovu mě to příjemně pobavilo. Velmi dobré jsou zejména akční sekvence a speciální efekty, ale k ještě lepšímu hodnocení mi zde chyběly nápaditější hlášky a písničkový doprovod. ()

corpsy

Možno už aj zabudnutá sci-fi klasika o mimozemskom organizme parazitujúcom v ľudskom organizme a robiacom zo svojich hostiteľov freaks. Jednoznačne svižný a profesionálne natočený minihit, ktorému to celkom dobre funguje. ()

Astaroth12

Kto má rad Temného Anjela, musí sa mu páčiť aj tento film a i keď ja k tým fanúšikom nepatrím, tento film mi sadol. Podľa mna sa o horor nejedna a ide len o čistú akčnú scifi jazdu. Ale naháňačky boli slušne stvárnené, akčné sceny tiež a ten vtipný podtón pri niektorých scénach mi prišiel úžasný. Ja som sa bavil a aj keď žiadni kriteri tu neboli  aj tak mal film čo ponúknuť. Je tu cielená zábavnosť, dravá akčnosť i pokus o ľútosť nad niektorými postavami a tak napríklad nad Claudiou Christian som tú ľútosť pociťoval. Prial som si, aby tu tá postava bola dlhšie, čo sa, ale nestalo. Potom som zbadal  Lin Shaye, ktorá je v tejto dobe braná ako horrorova babička, no tu bola skôr na začiatku a zas jej to pristalo. I keď u mnohých je zafixovaná ako tá prechodová cesta u Insidious, ja si ju nepamätám z Kriterov, ale  smrť prichádza v bielom či Chillerama  tam už o nej viem. Celkom pohodový film, ktorý odporúčam každému, kto má aspoň trocha rád scifi. Slabé 4*. ()