Kořeny

USA, 1977, 9 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 6x90 min)

Předloha:

Alex Haley (kniha)

Olivia Cole, Maya Angelou, LeVar Burton, Ben Vereen, Edward Asner, O.J. Simpson, Louis Gossett Jr., Vic Morrow, John Amos, Madge Sinclair, Thayer David (více)

Epizody(8)

Kunta Kinte žil spokojený život ve své rodné Africe jen krátce. Po té byl násilím odvlečen a zotročen obchodníky s otroky, kteří se ho jali prodat v Americe. A zde začíná nový, drsný život ságy rodů Kinte. Seriál vypráví o těžké době pro černošské obyvatelstvo, jež muselo žít v bídě, otroctví a snášet to největší ponížení od bílých pánů, kteří s nimi mohli nakládat beztrestně, protože černý občan neměl žádná práva. (Bigfuckman)

MaryLynn

Jako malá jsem u něj trávila večery s rodinou, v puse rovnátka, co mi násilím rovnaly přední zuby. A pak usekli nohu Kuntovi a mně napadlo, jestli ho to bolí jako moje zuby... No dítě. Krásný film, báječně natočený, plný emocí, nemohla jsem se odtrhnout. Ale proč už ho nikdy od 90. let žádná televize nevysílala? ()

walecz

trochu černo černo černo bílé. ale kambi bolongo je řeka a ki jsou housle a tenhle seriál je opravdu dobré pokoukání... ()

lolaloka

Proč tohle nereprízují? Proč vysílají nesčetně trapných a nicnepřinášejících nekonečných seriálů a hodnotnou věc ne? Nevěřím, že by to lidé nechtěli vidět. Bohužel si tento seriál pamatuju z dětství spíš útržkovitě, ale byl velmi silný a hlavně děti a mládež podobné věci nutně potřebují vidět, slyšet...k formování vlastních hodnot a názorů na svět a společnost. Škoda. ()

subic

Seriál běžel v České nebo spíš ještě Československé televizi hned po roce 1990. Jako děcko jsem to dost žral a taky nezapomenutelný John Amos jako už starší Kunta Kinte, co na rozdíl od jiných nezapomněl ani na svou mateřskou řeč. ()

Gig

Kdo by neznal toho afričana Kunta Kinte. Dodnes vidím, jak odešel složit zkoušku z dospělosti a už se nevrátil. Stále mám před očima osudy generací toho bojovníka za svobodu. Dojímá mě, kdy otec vyzvedne ruce ke hvězdám s potomkem, který se tak spojí aspoň díky nebesům s rodnou zemí. Neskutečně výborný seriál o osudech předků autora toho filmového románu. ()

rodier

Na tomhle serialu jsem take vyrustal. Jen se mi moc nelibili pozdejsi dily ktere uz byli o moderni dobe. Nejak mi nesedi onech 573min, tedy necelych 10 hodin.. vzdyt ten serial mel tolik dilu.. ()

filiperros

Tohle si skoro nepamatuju, jen vim, že to byl skvělej seriál. Musim někde sehnat. A zjistit, co mi to řekne dneska, když už nejsem malý chlapec. ()

mirakk

Parádní seriál, kterej dávali vždycky v úterý v podvečer. Škoda, dal bych si reprízu. Vzpomínám si, že jsme to prožívali celá rodina. Jo jo, kunta-kinte :) ()

libka.s

Naprosto fantastický seriál. Pamatuji si, že když ho kdysi dávali v televizi, že jsme vždycky všichni byli přilepení u obrazovky a nemohli se pak dočkat pokračování. Skvěle natočené, koukla bych se i dnes. Škoda, že už to nedávají. Přitom opakují každou kravinu. ()

Marek.Jancar

Seriál mého dospívání. Velmi poveděně zpracované téma otroctví ve Spojených státech. Dalo by se říct, že slouží jako úvod to této problematiky a spousta učitelů novějších dějin by se jím mohla inspirovat v hodinách dějepisu. Vzpomínám si, že naše učitelka angličtiny na gymnázium nám jej doporučila a byl to jakýsi katalyzátor mého zájmu o americkou kulturu a dějiny. Všem vřele doporučuju, seriál bez patosu a velmi kvalitně natočený. ()

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (více)