Najnákladnejší slovenský seriál zo sedemdesiatych rokov bol na svoju dobu určite niečým novým v šedi vtedajšieho uniformného vysielania. Z pohľadu dnešného diváka ide viac menej o nudu, ale nemožno mu uprieť fakt, že tvorcovia sa snažili o novátorský, alebo trošku akčnejší prístup k sfilmovaniu osudov slovenského rodáka. Osobne som čítal aj zromantizovanú živiopis z pera pána Nižňaského a preto môžem seriál ohodnotiť vcelku pozitívne. Faktom však je, že dnešnú generáciu divákov seriál určite nezaujme.(14.2.2011)

Po prvej časti celkom príjemné prekvapenie na to, že som očakával zdĺhavejšie podanie. Seriál trpí neduhmi vtedajšej doby, ako zromantizovaná predstava stredoveku a šľachty, ale vývoj postáv aj akčné scény fungujú. A to hlavné, Emília Vášáryová sa na konci prvej časti konečne prvý krát objavila. – No ako sa objavila, tak rýchlo v ďalšej časti aj zmizla, Móric bol typický námorník, v každom prístave iná láska. – Zážitky na Kamčatke boli ešte celkom uveriteľne podané, ale na Madagaskare sa celý film zdal už ako paródia. Herci premaľovaní tmavou farbou na černochov, ktorá sa im pri dotyku rozmazávala a zmývala, to neurobilo veľký dojem. Napriek tomu seriál má svoj význam, oživuje legendu kráľa Madagaskaru a mať aspoň takéto filmové spracovanie je lepšie ako žiadne.(15.1.2016)

Slovenská televízia v koprodukcii s maďarskou televíziou natočili asi najvýpravnejší seriál o Móricovi Beňovskom. V hlavnej postave si zahral Jozef Adamovič. Ešte po rokoch sa ho pýtali, kde má Omachela. Dej seriálu nás zavedie na Sibír a aj na Madagaskar. Herci sa snažili dostať čo sa dalo, ale niektoré postavy sa nepodarili , ako obsadenie jednej televíznej hlásatelky, ktorá hovorila tak rýchlo, že ste ani nevedeli čo hovorí??? Ja hodnotím seriál ako priemerný a dávam 60%. Zabudol som na peknú úvodnú melódiu, ktorú nahral F.Slováček....(9.11.2010)

Ako dieťa som tento seriál videla viackrát. No dnes už nie je veľmi o čo stáť. Adamovič prehráva ostošesť a komunistickej kinematografii sa nikdy nedarilo vytvoriť pre mladšiu generáciu adekvátnych hrdinov, s ktorými by sa boli mohli stotožniť alebo ich aspoň obdivovať. U mňa sa už vtedy dávno prejavila túžba po antihrdinoch, pretože najkrajší sa mi zdal uhrančivý pohľad záporáka Omachela :-)(1.5.2005)

Neuveriteľne prekrásna výprava seriálu Vivat Beňovský, zápletka, zvrat, emócie, Jozef Adamovič - pre ktorého sa jedná o životné dielo a každý si ho bude pamätať práve ako Mórica Beňovského. Možno jediné čo by sa mohlo dať vytknúť, že to nebolo zaznamenané dnešnou kamerovou technikou - modlili by sa k Beňovskému ešte ďaľšie generácie filmárov.(16.6.2016)

• - Natáčanie prebiehalo v slovenskej obci Iľanovo, na Kamčatke a taktiež na Madagaskare. (dyfur)

• - Božidara Turzonovová, která hrála guvernérovu dceru Afanásii, byla v době natáčení seriálu Adamovičovou manželkou. Ve scéně, kdy prohlédne jeho snahu utéci z Kamčatky mu má na břehu u lodě nafackovat. Božidara se na svůj úkol tak soustředila, že Adamoviče první ranou netrefila. To jí rozzuřilo, že začala fackovat Adamoviče tak, že musel zakročit až režisér. (Robbi)

• - Filmovalo se v kostele Brunovice, Bratislavě, Liptovské Štiavnici, v Praze na Malé straně, obci Zuberec, Diviakách, Svatý Jur a u skrytého vodopádu Studená dolina. (M.B)